اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه های ISO

گواهینامه های ISO
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه های ISO

گواهینامه های ISO کدامند؟ این مقاله مفهوم استانداردهای ISO را به صورت عملی توضیح می دهد. پس از مطالعه آن ، اصول اولیه این مفهوم قدرتمند بین المللی برای استانداردسازی را درک خواهید کرد

استانداردهای ISO چیست؟

ISO سازمان بین المللی استاندارد است که در سال 1947 تأسیس شد و استانداردهایی را برای مشاغل و سازمانها در 163 کشور در سراسر جهان ایجاد می کند. نشان بین المللی ISO از ریشه کلمه یونانی “برابر” هست و در همه زبانها قابل درک است

ISO  اسناد را با استانداردها ، مشخصات ، دستورالعمل ها یا ویژگی های مورد نیاز تهیه می کند.اینها می توانند به طور مداوم توسط شرکت ها مورد استفاده قرار گیرند و اطمینان حاصل کنند که مواد ، محصولات ، فرایندها و خدمات برای اهداف آنها مناسب است.

علاوه بر این ،ISO  تضمین می کند که این الزامات در همه کشورهای متصل پذیرفته شده است تا از استاندارد شدن اطمینان حاصل شود.با گواهینامه ISO ، شرکت ها نشان می دهند که محصولات ، خدمات یا سیستم های آنها با مشخصات مورد توافق مطابقت دارد.علاوه بر این ، استانداردهای ISO از نوآوری پشتیبانی می کند و کیفیت ، ایمنی و قابلیت اطمینان جهانی را ارتقا می بخشد.

با داشتن گواهینامه ISO و/یا برچسب کیفیت ، شرکت ها این فرصت را دارند که قابلیت اطمینان خود را به اطرافیان خود ، مانند خریداران ، تامین کنندگان ، شرکای تجاری و دولت نشان دهند. قابلیت اطمینان یک واژه انتزاعی است و در کیفیت ، ایمنی ، محیط و دوام محصولات و/یا خدمات بیان می شود.

به عنوان مثال ، ایمنی می تواند به ICT و امنیت اطلاعات ، ایمنی غذا ، ایمنی هوانوردی و ایمنی سلامتی اشاره داشته باشد.

با استاندارد ISO ، شرکت ها نشان می دهند که الزامات قوانین و مقررات بین المللی را برآورده می کنند و به آنها پایبند هستند. گواهینامه ISO همچنین کاهش خطر مسئولیت را تضمین می کند. شرکت ها نشان می دهند که یک بازیگر جدی هستند ، که موقعیت رقابتی آنها را تقویت می کند.

به ویژه در زمینه مناقصه ، مهم است که شرکت ها دارای گواهینامه ISO باشند.ISO  همچنین می تواند الزامی باشد که برای سفارشات پیمانکاران بزرگ یا دولت و شهرداری های غیر متمرکز در نظر گرفته شود.

پرکاربردترین استانداردهای ایزو

استانداردهای ISO برای بخشهای مختلف ایجاد شده است که هر کدام دارای تعداد خاص خود هستند.محبوب ترین شماره های ISO عبارتند از ISO 9001 برای مدیریت کیفیت وISO 14001  برای مدیریت محیط زیست و ISO45001 برای ایمنی و بهداشت شغلی . اعداد ISO نیز برای موضوعات خاص تر موجود است.به ایمنی غذا ، امنیت اطلاعات و سیستم های مدیریت انرژی فکر کنید. از معروف ترین اعداد می توان به این کوارد اشاره نمود:

استاندارد ISO 9001 

ISO 9001 یکی از شناخته شده ترین استانداردها در زمینه مدیریت کیفیت محسوب می شود. تمرکز بر رشد گردش مالی ، کیفیت قابل مشاهده ، رضایت بیشتر مشتری ، بهره وری ، صرفه جویی در هزینه و توانایی سازگاری در بازار در حال تغییر است.

استاندارد ISO 14001

استاندارد ISO 14001 عمدتا بر موضوع اجتماعی قوانین زیست محیطی متمرکز است. علاوه بر این ،ISO 14001  اغلب به شرطی برای مشارکت شرکت ها با دیگران تبدیل می شود. با این گواهینامه ، شرکت ها نشان می دهند که مسئولیت خود را در مورد محیط زیست بر عهده می گیرند و قوانین زیست محیطی را که در صنعت مربوطه اعمال می شود ، رعایت می کنند.

استاندارد ISO45001

استاندارد ایزو45001 عموما بر روی ایمنی و بهداشت شغلی متمرکز هست. شرکتهای دارای ایمنی و بهداشت شغلی نشان می دهند که به فکر سلامت و ایمنی کارکنان هستند

استاندارد  ISO 27001

اهمیت امنیت اطلاعات را نباید نادیده گرفت. فقدان امنیت اطلاعات پیامدهای شدیدی دارد. استانداردهای ISO 27001 به شرکت ها کمک می کند تا قوانین حریم خصوصی (اروپایی) را که به طور فزاینده ای سختگیرانه عمل می کند ، رعایت کنند. طبق قوانین ، هر سازمان موظف است اطلاعات شخصی خود را به صورت کاملا محرمانه اداره کند. با انجام این کار ، آنها نشان می دهند که یک شریک همکاری قابل اعتماد هستند.ISO 27001   به شرکت ها در ایجاد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) کمک می کند.

استاندارد  ISO 50001

استاندارد ISO 50001 استاندارد بین المللی مدیریت انرژی است و بینش مصرف انرژی شرکت ها را ارائه می دهد. علاوه بر این ، نشان می دهد که چگونه شرکت ها با کاهش مصرف انرژی خود و بهبود مداوم عملکرد انرژی خود کنار می آیند.

هر سازمانی که مایل به پیاده سازی ، نگهداری یا بهبود سیستم مدیریت انرژی است ، بهتر است بر گواهینامه استاندارد ISO 50001 تمرکز کند. با این گواهینامه ، شرکت ها می توانند از ممیزی انرژی در چارچوب اهداف کاهش دولت از طریق تفسیر ملی بهره وری انرژی اتحادیه اروپا معاف شوند.

مزایای صدور گواهینامه استاندارد  ISO

برای بسیاری از شرکت ها ، گواهینامه ISO یک ابزار کارآمد است.این واقعیت که به رسمیت شناخته شدن بین المللی مربوط می شود ، امکان فعالیت فراتر از مرزهای ملی را فراهم می کند ، به این معنی که شرکت ها می توانند با مشتریان بیشتری تماس بگیرند.

علاوه بر این ، گواهینامه ISO ویژگی متمایزی را ارائه می دهد.بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند با شرکت های دارای گواهینامه ISO کار کنند.در مورد مناقصات (بین المللی) ، داشتن یک گواهینامه ISO به عنوان یک سازمان اجتناب ناپذیر است.بدون ثبت نام ، غیرممکن است یا کل محصول حتی سخت تر می شود.

شرکت هایی با برچسب ISO روی تصویر خود کار می کنند و با بقیه جهان ارتباط برقرار می کنند که مطابق با استانداردهای بین المللی کار می کنند.این به خریداران و مشتریان آنها نشان می دهد که آنها با یک مهمانی جدی تجارت می کنند و اطمینان دارند که خدمات و تسویه حساب مشتری بهینه شده است

چگونه می توان واجد شرایط اخذ ایزو شد؟

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک شرکت برای صدور گواهینامه ISO ، ابتدا باید یک فرآیند صدور گواهینامه انجام شود.به طور کلی ، این فرایند توسط یک مشاور مدیریت در اصطلاح QHSE ، که بر کیفیت ، سلامت ، ایمنی و محیط زیست تمرکز دارد ، نظارت می شود.بسیاری از شرکتها هستند که بر تخصص QHSE  تمرکز کرده و به سازمانها در فرآیند صدور گواهینامه ISO کمک می کنند.آنها در این زمینه تخصص دارند و می دانند کدام جاده ها را باید طی کنند.یک متخصص QHSE سازمانی را آماده می کند و به جزئیات کوچک و تغییرات اخیر در الزامات ISO توجه می کند.

برای رسیدن به حداکثر نتیجه ، سازمان باید راه اندازی یک سیستم مدیریت کیفیت خوب را باز کرده و احتمالاً این امر را بهبود بخشد. مشاور QHSE به همراه سازمان ، مهمترین خطرات را بررسی و نقشه می کند. در یک برنامه ممیزی مشترک ، توافق می شود که کدام عناصر تجاری مورد بررسی دقیق قرار گیرند. ممیزی های دوره ای برای تعیین اینکه آیا سازمان همچنان به استانداردهای تعیین شده ادامه می دهد یا خیر و دارای ارزش ISO است ، استفاده می شود

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط