اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ISO برای فست فود

گواهینامه ISO برای فست فود
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ISO برای فست فود

گواهینامه ISO برای فست فود بسیار حائز اهمیت هست. عواقب غذای ناایمن و ناسالم می تواند بسیار خطر آفرین باشد و سلامت افراد جامعه را به طور جدی تحت الشعاع خود قرار دهد. استانداردهای مدیریت در سازمان ها و رستوران ها، فست فودها و فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی و کلیه مشاغل مربوط به تأمین مواد غذایی و مایحتاج افراد جامعه کمک می‌کند. تا خطرات ایمنی مواد غذایی را بشناسید. از آن جایی که بسیاری از محصولات غذایی امروزی به طور مکرر از مرزهای ملی عبور می‌کنند. استانداردهای بین‌المللی برای اطمینان از ایمنی زنجیره تامین غذایی جهانی مورد نیاز هستند. از مهمترین استانداردهای سیستم مدیریت در مواد غذایی که شامل تمام حوزه‌ها در صنایع غذایی می‌شود گواهینامه ISO 22000 می‌باشد.

ایزو 22000

ایزو ۲۲۰۰۰ مستلزم ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی می‌باشد. و به این معنی است که شما یک سیستم مستند در محل مورد نظر خواهید داشت. و به طور کامل در تمام امکانات خود قوانین و دستورالعمل‌هایش را پیاده سازی می‌نمایید. با اخذ گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ برنامه های پیش نیاز موثری برای تضمین یک محیط بهداشتی تمیز ایجاد می‌گردد. تجزیه و تحلیل خطر و برنامه کنترل بحرانی موجود برای تشخیص پیشگیری و حذف خطرات ایمنی مواد غذایی با اخذ گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ انجام می‌شود.

فرآیندهای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی مستند را برای ایمنی مدیریت مواد غذایی در سراسر سازمان شما از جنبه های مدیریت و برنامه ریزی تجاری تا ارتباطات روزانه و عملیاتی که برای ایمنی مواد غذایی میگذارند را با اخذ ISO 22000 ایجاد می‌نمایید. اصل گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ الزامات یک مدیریت سیستم FSMS ( Food Safety Manegment systems ) را تعیین می کند که شامل ارتباط تعاملی و اصول استاندارد haccp و برنامه های پیش نیاز می‌باشد.

الزامات گواهینامه ISO 22000

الزامات ایزو‌ ۲۲۰۰۰ از مجموعه متقاضی می‌خواهد که یک سیستم مدیریت ایمنی در مواد غذایی را ایجاد و مستند نماید. استاندارد ایمنی غذا شامل چندین مشخصات است. که باید توسط سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی مشخص شود این استاندارد برای ایمنی مواد غذایی به سیاست سازمان و شرکت متقاضی نیاز دارد. که باید توسط بهترین سیستم مدیریتی ایجاد شده باشد. شما باید اهدافی را تعیین کنید. که تلاش‌های شما برای تحقق این سیاست باشد. برای برنامه ریزی و طراحی سیستم مدیریت و مستند سازی نیاز دارید تا اجرای سیستم سوابق را حفظ کنید.

گروهی از افراد کافی را سازماندهی کنید تا یک تیم امنیت غذایی ایجاد کنید. تنظیمات خط مشی، ردیابی برای توصیف محصول و برگزاری جلسات بررسی مدیریت برای آزمایش عملکرد سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی لازم است و همچنین از اصول HACCP باید پیروی نمایید. پیاده سازی سیستم تجاری بابد بهبود یابد و برای کنترل محصول ناسازگار یک روش مستند برای مدیریت خروجی محصول باید آماده کنید. برای مشاهده و اندازه گیری دستگاه ها نیاز به بررسی دارد. سازماندهی برای یک برنامه حسابرسی داخلی و به روز رسانی و بهبود مستقر سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی از جمله الزامات گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می‌باشند.

مراحل و مدارک لازم برای صدور گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

ابتدا با تکمیل فرم درخواست گواهینامه ISO جهت اخذ گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ ثبت نام می‌کنید. مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره ( سیستم کاران ) با شما ارتباط برقرار می‌کنند و اهداف شما را جهت اخذ و دریافت گواهینامه ISO بررسی می‌نمایند.‌ در مرحله بعد با انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو بدنبال ادامه مراحل دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می‌روید. اگر مرجع صدور گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ خصوصی باشد، طراحی و پیاده سازی مستندات انجام نمی‌شود ولی اگر مرجع صدور گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ بین‌المللی و رسمی باشد، طراحی و اجرا مستندات به روال زیر انجام می‌شد.

متقاضی باید آمادگی و واکنش اضطراری را داشته باشد و با تحلیل مقدماتی فرآیند تولید و برداشت محصول، برنامه‌های پیش نیاز را انجام دهند. انجام طرح haccp و رویه شناسایی خطر و کنترل محصولات غیر منطبق و انجام ممیزی کیفیت داخلی توسط کارشناس مجموعه و در صورت وجود کنترل دستگاه‌های اندازه‌ گیری و مانیتورینگ و‌ کنترل اسناد و داده‌ها و کنترل سوابق کیفیت و در نهایت انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه و انجام ممیزی نهایی و خارجی توسط کارشناس مرجع صدور گواهینامه ISO انجام می‌شود و در نهایت ثبت و صدور گواهینامه ISO انجام می‌گیرد.

سایر استانداردهای مربوط به صنایع غذایی ( رستوران و فست فود )

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ به ترتیب به عنوان سیستم مدیریت کیفیت، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بهمراه ISO 10002 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت – رضایت‌مندی مشتریان از جمله گواهینامه‌های عمومی و پرکاربرد هستند که در حوزه اجرای ایمنی و سلامت افراد جامعه به کار برده می‌شوند. شاید در ابتدا اخذ گواهینامه ISO برای شما سخت و دشوار به نظر آید ولی با برقراری ارتباط با مرکز سیستم کاران به تمام سؤالات و ابهامات خود را برطرف نمایید.‌

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

 

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط