اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه MIS سیستم اطلاعات مدیریت چیست؟

گواهینامه MIS سیستم اطلاعات مدیریت چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه MIS سیستم اطلاعات مدیریت چیست؟

گواهینامه MIS سیستم اطلاعات مدیریت چیست؟ سیستم اطلاعاتی مدیریت mis یک مجموعه سیستمی است که وظایفی برعهده دارد. از جمله این وظایف: جمع آوری اطلاعات، تحت نظارت داشتن و بررسی و تحلیل کردن اطلاعات سازمان می باشداین سیستم اطلاعات لازم در مورد برنامه ریزی و تحت نظارت داشتن همه راهکارهای شرکت در اختیار مدیران و برنامه ریزان شرکت قرار می دهد. این سیستم اطلاعاتی شامل اطلاعات مخابراتی، بخش نرم افزار و سخت افزار، تمامی کارمندان، همه اطلاعات موجود سازمان است.

قسمت ورودی اطلاعات شامل ورود اطلاعات و ذخیره آنها. قسمت خروجی سیستم شامل گزارشهای مربوط به مدیریت اطلاعات هست که این دو قسمت مهم است و باید اطلاعات صحیحی وارد شود تا بتواند گزارش های درستی بیرون بیاید. اگر اطلات ناقص وارد شوند مطمعنا گزارش درستی به دست نمی آید. بنابراین باید این ورودی و خروجی تحت نظارت کامل باشند تا مورد اشتباهی پیدا نشود.

در قدیم کسب اطلاعات لازم در مورد شرکت و اعضای آن برعهده کارمندانی بود که آنها موظف بودند که اطلاعات کاملی را در اختیار مدیران شرکت قرار دهند و همیشه انی اطلاعات را کنترل کنند ولی امروزه سیستم مدیریت اطلاعاتی وجود دارد که کار کارمندان را آسان کرده است. انی سیستم تمامی اطلاعات موجود شرکت را در خود ذخیره می کند و در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد. و همیشه این اطلاعات در این سیستم به روز می شود. مدیران دیگر نگران این نیستند که شاید این اطلاعات ناقص باشند یا از بین بروند و یا کارمندی در انجام ان دچار سهل انگاری شود. این سیستم کمک بسیاری به مدیران و راحتی کار کارمندان کرده است. ولی تنها چیزی که مهم است این است که باید اطلاعات صحیحی وارد این سیستم شود تا بتواند بازدهی خوبی از خود ساطع کند.

کاربرد MIS

سیستم مدیریت اطلاعاتی در ابتدا برای اشخاصی استفاده می شد که نکند دچار ناتوانی و ضعف کاری شوند و نتوانند اطلاعات را به خوبی جمع آوری کنند. اما با گذشت زمان این سیستم از حالت سادگی در امد و به مدیران در جهت جمع آوری اطلاعات و ذخیره کردن آن و همچنین تحویل دادن گزارش های جامع کمک کرد. که این کمک موجب خاطر آسودگی مدیران شده است. این سیستم مدیریتی در قسمت نیروی انسانی، قسمت حسابداری، امور مالی، تولید کردن …… کاربرد بسیار دارد که همگی اینها زیرمجموعه سیستم اطلاعات مدیریتی MIS هستند.

ام ای اس علاوه بر ذخیره اطلاعات به صورت صحیح برای مدیران، با متوجه شدن مشکلاتو مسائل موجود در شرکت می تواند اهداف درستی برای مدیران انتخاب کنند. این اهداف کمک بسیاری به مدیران می کنند و گاهی اوقات سیستم مدیریت اطلاعاتی آنها را از ورشکستگی بزرگ نجات می دهند. اعضای شرکت که شامل کارمندان می باشد در ابتدا که این سیستم وارد شرکت شد علاقه ای به این سیستم نداشتند.

زیرا با کارهای مهیم که این سیستم انجام می داد آنها فکر می کردند که این سیستم به جای کارمندان فعالیت می کند و حتما در اسرع وقت کارکنان اخراج می شوند و باید از این سازمان خارج شوند. اما ورود این سیستم به شرکت به مدیران در برنامه ریزی کمک فراوانی کرده است و میدران با استفاده از آن می توانند به راحتی شرکت را اداره کنند و زمان لازم داشته باشند که بر کار کارکنان نظارت داشته باشند.

مزایای MIS

گواهینامه MIS سیستم اطلاعات مدیریت چیست؟ مزایای MIS چیست؟ کارهایی که سیستم اطلاعات MIS انجام می دهد عبارت است از:

جمع آوری اطلاعات به صورت صحیح

بررسی و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده و ذخیره کردن آن

اطلاعات مرتب شده را به قسمت های مختلف شرکت تقسیم می کند.

برای اجرای سیستم های مدیریتی بسیار کارساز است و در این قسمت می تواند به مدیران کمک کند.

خصوصیات سیستم مدیریت اطلاعاتی چیست؟

حجم بالایی از اطلاعات را می تواند در خود ذخیره کند و آن را به کارکنان مربوطه انتقال دهد.

در بررسی و تحلیل داده ها از دقت بالایی برخوردار است و کارهای تحلیل را با سرعت انجام می دهد.

کمک زیادی به مدیران می کند و جوابگوی هر نوع مشکل و یا سوالات مدیران است. همچنین جوابگوی مشکلات و سوالات کارمندان است.

به صورت منظم همه اطلاعات را به تمامی قسمت های مختلف سازمان انتقال می دهد.

در برنامه ریزی به مدیران کمک می کند

با جمع آوری اطلاعات و تحلیل و برری آنها مدیران به نقاط قوت و ضعف شرکت و کارمندان خود پی می برند و سعی در رفع یا از بین بردن ایرادات یا مشکل می کنند.

برنامه دقیق و اهداف منطقی برای آینده شرکت برای صاحبان سازمان ارائه می دهند.

پیاده سازی اهداف در سطوح گوناگون شرکت

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط