اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهی ایزو ISO

گواهی ایزو ISO
5/5 - (15 امتیاز)

گواهی ایزو ISO

گواهی ایزو ISO یکی از انواع گواهیهای مهم برای شرکت در مناقصات هست.

گواهینامه ارزان

شرایط اقتصادی و بحران‌های مالی و همچنین تحریم‌ها متاسفانه باعث شده است که اکثر سازمانها و شرکتهای فعال با هر نوع زمینه فعالیتی نتوانند گواهینامه‌های ایزو با اعتبار بین‌المللی و رسمی را اخذ نمایند. اخذ گواهینامه ایزو از مراجع صدوری که بصورت معتبر و بین‌ المللی فعالیت می‌کنند. سازمان متقاضی را با توجه به قوانین ایزو ملزم به طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌کنند. و به دلیل ممیزی و بازرسی کارشناس و بین‌المللی بودن مراجع هزینه بالایی دارند. بخاطر همین موضوع سازمانها و شرکتها از دریافت گواهینامه ایزو منصرف می‌شوند. و یا اینکه از مرکز سیسنم کاران سؤال می‌کنند که آیا راهی است که گواهی ایزو را ارزان‌تر دریافت کنند؟ آیا مراجع صدوری هستند که اخذ گواهینامه ایزو از آنها ارزانتر تمام شود؟

مراجع صدور گواهینامه ایزو ارزان کدامند؟

گواهی ایزو ISO چیست؟ مراجع ثبت و صدور گواهینامهISO  ارزان ساخته و پرداخته دست ایرانیان می‌باشند. مراجع صدور گواهینامه ایزو ارزان بعنوان مراجع صدور داخلی یا خصوصی نامیده می‌شوند. مراکز داخلی صدور گواهینامه ایزو بعلت اینکه تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی نیستند. یا اینکه تحت اعتبار هیچ مرکز اعتباردهنده‌ای نیستند. و بصورت خصوصی فعالیت می‌کنند. دارای سطح اعتبار داخلی می‌باشند و اعتبار و اصالت مراجع بین المللی صدور گواهینامه ایزو را ندارند. ملزم نبودن به پیاده سازی مستندات ایزو و انجام ممیزی و بازرسی باعث ارزان تمام شدن این نوع گواهینامه‌ها می‌شود. در دراز مدت اخذ این نوع گواهینامه‌های ایزو به صلاح سازمان‌ها و شرکت‌ها نمی‌باشد و بالطبع به نفع اعتبار و اقتصاد جامعه نیست و متقاضیان این نوع گواهینامه‌ها اگر بتوانند بعد از روبراه شدن شرایطشان و افزایش سطح درآمدشان گواهینامه‌های بین المللی و معتبر ایزو را اخذ نمایند قطعا توسعه و پیشرفت چشم‌گیری می‌کنند.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ارزان

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو در ابتدا باید با مرکز مشاوره فعال در حوزه ایزو ارتباط بگیرند و درخواست خود را مبنی بر اخذ گواهینامه ایزو با هزینه کم مطرح نمایند. مشاوران و کارشناسان مرکز با انجام مشاوره و پیگیری اهداف سازمان به متقاضی اعلام می‌کنند که آیا می‌توانند از مراجع صدور داخلی گواهی ایزو دریافت نمایند یا نه. در مرحله بعد نامه درخواست گواهی ایزو یا همان Application form  را در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. مرکز سیستم کاران فرم درخواست گواهینامه ایزو را از همان راهی که مشتریان راحت‌تر هستند برایشان ارسال می‌نماید و در تکمیل فرم، مشتری را تنها نمی‌گذارد. بعد از تکمیل فرم و انتخاب نوع گواهینامه ایزو و انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو و انجام توافقات کار صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود.

البته مرکز سیستم کاران برای ارائه خدمات ویژه به مشتریان با توجه به چندین سال تجربه کاری در زمینه اخذ انواع گواهینامه‌های ISO  تمامی مستندات مربوط به انواع استانداردهای ISO را جمع‌ آوری میکند و بصورت فایل WORD  یا در قالب یک سی دی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. تا مدیران سازمانها و شرکتها در صورت تمایل با مطالعه مستندات و کسب آگاهی به پیاده سازی مستندات در مجموعه خود بپردازند و با استفاده از یک نیروی کاربلد یک ممیزی و یک بررسی داخلی را در سطح سازمان انجام دهد. این کار مسلما باعث می‌شود هنگامی که سازمانی قصد دریافت گواهینامه ایزو از مراجع صدور بین‌ المللی داشته باشد با مشکلات کمتری مواجه شود.

اهداف سازمان‌ها و شرکت‌های اخذ گواهینامه ایزو ارزان چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری جهت حضور در مناقصات و رقابت با رقبا

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که تازه تأسیس و نوپا هستند و قصد معرفی برندشان را دارند.

معرفی محصولات و خدمات در بازارهای داخلی و کسب رضایت مشتریان

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بدنبال تبلیغات و بازاریابی وسیع‌تر هستند

افزایش سطح کیفیت فرآیندهای مجموعه و آمادگی برای اخذ گواهینامه ایزو بین‌المللی

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد زینت و جلب توجه مشتریان را دارند

مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو ارزان

گواهینامه‌های ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 به ترتیب بعنوان استاندارد‌های سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سه گواهینامه مهم و پرکاربرد هستند که بصورت عمومی شامل حال تمام مشاغل و حرفه‌ها می‌شوند. هنگامی که سازمانی سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را همزمان اخذ نماید در واقع گفته می‌شود سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه شده است. سیستم مدیریت یکپارچه را در اصطلاح گواهینامهIMS  می‌نامند. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران گواهیIMS  را بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط