اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهی نامه ISO

گواهی نامه ISO
4.9/5 - (114 امتیاز)

گواهی نامه ISO

گواهی نامه ISO چیست؟ نحوه دریافت گواهینامه ISO چگونه است؟ انواع گواهی ISO کدامند؟ اخذ گواهی نامه ISO به چه شکلی هست؟ روند دریافت گواهی نامه ISO چگونه است؟ نحوه ثبت نام در سایت ISO جهت دریافت گواهی نامه ISO ؟ و بسیاری از عبارات و اصطلاحات دیگری که در مورد اخذ و دریافت گواهی نامه ISO ذهن متقاضیان اخذ و دریافت گواهینامه ایزو را به خود مشغول کرده است. سازمانها و نهادها و شرکتهای زیادی هستند که بنابر دلایل مختلفی بدنبال اخذ ISO هستند یا می خواهند در مناقصات شرکت کنند یا اینکه می خواهند جهت صادرات اقدام کنند، دسته ای به دنبال تبلیغات و برند سازی هستند، عده ای جهت رقابت در بازارهای جهانی به دنبال اخذ گواهینامه ISO هستند و مطرح شدن در بازارهای ملی و بین المللی و یا رقابت با رقبای همکار ، عده ای جهت بهره وری و بالابردن سطح کیفی سازمان و حتی پیاده سازی واقعی و …

مراحل لازم جهت ثبت نام گواهی نامه ISO

جهت ثبت نام گواهی نامه ایزو روند و مراحل مختلفی هست که الیته سخت نیست.  چیز سخت و دلهره آوری هم نیست و به آسانی تمامی مراحل با کمک مشاورین مرکز سیستم کاران انجام می گیرد. بسیاری از شرکتهای متقاضی اخذ ایزو فکر می کنند سایتی هست که می توانند وارد شوند و آنجا ثبت نام کنند و طی مراحلی گواهی ISO خود را تحویل بگیرند در حالی که اینگونه نیست و این تصور اشتباه هست و از لحاظ قانونی چنین چیزی درست نیست. در زمینه ISO تنها یک سایت وجود دارد به نام WWW.ISO.ORG که انواع و اقسام استانداردهای تدوین شده از ابتدا تا به حال در آن درج گردیده و با جدیدترین ورژن در سایت منتشر گردیده است البته این سازمان خودش گواهی ایزو صادر نمی کند و تنها تهیه و تدوین استانداردها را به انجام می رساند. سایت IAF اما تنها سایتی هست که درون سایت سازمان جهانی ISO به عنوان معتبرترین نهاد در خصوص ثبت و صدور ISO معرفی شده است. تمامی کشورها درون سازمان ایزو عضویت دارند.

IAF چیست؟

همان گونه که در بالا گفته شد IAF تنها در سایت سازمان جهانی ISO به عنوان یک مرجع معتبر در خصوص صدور ایزو مطرح هست. سایت IAF به عنوان نهاد بین المللی اعتبار دهندگان به آدرس WWW.IAF.NU می باشد. این نهاد در راس مراجع صادر کننده ISO به آنها اعتبار و مجوز ثبت و صدور می دهد. درون این سایت تمامی کشورها نمایندگانی دارند که اصطلاحا به آنها AB می گویند و درون سایت IAF تمامی آنها قابل مشاهده هستند.

AB چیست؟

AB یک نهاد دولتی هست به معنای موسسه اعتبار دهی مخفف عبارت ACCREDITATION BODY هست و تمامی مراجع ثبت و صدور ISO در هر کشور زیر نظر نهاد بین المللی AB مجوز صدور می گیرند و خود AB گواهی ایزو صادر نمی کند. نهاد AB تمامی کشورها درون سایت IAF قابل مشاهده هستند. تنها نهاد AB ایران NACI مرکز ملی تایید صلاحیت ایران هست. AB های دیگر کشورها نیز درون سایت IAF وجود دارند مثلا UKAS انگلیس ، DAKKS آلمان ، SAS سوئیس و بسیاری برندهای دیگر که هر کشور یک یا چند AB فعال دارد که در سایت می توانید ببینید. جهت آموزش بهتر در خصوص شناخت این مراجع روی لینک زیر کلیک نمایید.

 https://www.aparat.com/v/go5kE

CB چیست؟

CB مراجع صادر کننده ایزو هستند که از نهاد AB مجوز صدور می گیرند. مراکز CB مخفف CERTIFICATION BODY در بالا گفته شد که AB ها خودشان گواهی ISO صادر نمی کنند اما آنها مجوز صدور را به مراجع پایین دستی یعنی CB می دهند. هر AB تعداد زیادی CB را تحت پوشش دارد و بهشان مجوز صدور ایزو می دهد. CB ها به طور سالیانه توسط AB مورد ممیزی قرار می گیرند و بر کارشان نظارت می گردد تا کار خود را به نحو احسن به انجام برسانند.

آسان ترین راه جهت اخذ گواهینامه ایزو ISO

برای دریافت گواهی ISO در ابتدا یک فرد و یک شرکت مطمئن را باید پیدا کنید که البته کار آسانی نیست و نیاز به آگاهی در خصوص انتخاب یک مرجع معتبر هست به همین جهت از نحوه استعلام گواهی ISO که می خواهید از یک برند بگیرید مطمئن شوید. هنگامی که یک مرکز مطمئن همچون سیستم کاران را پیدا کردید و اطلاعات کافی را دریافت کردید. مشاورین مرکز نامه ای برای شما ارسال می کنند که قیمت برندهای مختلف در آن درج گردیده است. همچنین نمونه گواهی نامه های ISO جهت اطمینان خاطر از اصالت برندهای سیستم کاران برایتان ارسال می گردد و سپس شما متقاضی محترم برند خود را انتخاب می کنید و فرم درخواست ایزو برای شما ارسال میگردد. همچنین می توانید از لینک زیر فرم درخواست ISO را دریافت نمایید.

فرم درخواست در قالب وورد طراحی و ارائه می گردد تا متقاضی محترم بتواند اطلاعات را به راحتی پر کند و سپس توسط مرکز اصلاحات لازمه برروی فرم صورت می گیرد و در نهایت هنگامی که متقاضی فرم را تایید کرد جهت مراحل نهایی و اجرایی و صدور گواهی نامه ایزو ، گواهینامه ISO صادر خواهد شد.

اعتبار گواهینامه ISO

اعتبار گواهی های ISO سه ساله هست که هر ساله نیاز به تمدید و تایید دارد و قبل سر رسید سالیانه بایستی تمدید صورت گیرد. والا سایت AB نام شما را از سایت خارج کرده و گواهی ایزو شما دیگر اعتبار ندارد. و نمی توانید استعلام بگیرید و ISO شما از سایت استعلام خارج می گردد و آن وقت بایستی از نو جهت صدور گواهی ایزو اقدام نمایید به همین جهت مرکز سیستم کاران قبل از این اتفاق جهت یادآوری با شما تماس می گیرد تا با توجه به مشغله کاری از امر تمدید باز نمانید و مجبور به پرداخت هزینه صدور نشوید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط