گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

طبق آخرین تصمیمات نهایی نهاد بین المللی IAF در ماه آوریل 2021 به دلایلی که مراجع ثبت و صدور ایزو مطرح نمی کنند و سری هست و خودشان می دانند اینگونه قرار شد و مقرر گردید که بر روی انواع گواهی نامه های ایزو بین المللی با اعتبار IAF ، لوگو IAF و همچنین لوگو مراجع اعتبار دهنده یا همان AB قابلیت درج برروی گواهینامه ایزو ندارد و AB ها اجازه زدن لوگو IAF را بر روی گواهی ایزو ندارند و چنانچه مرجعی اینگونه گواهی ایزو بین المللی با لوگو IAF ارائه کرد بایستی درباره اعتبارش شک کرد. با این تفاسیر تمام گواهی نامه های ایزو تحت اعتبار IAF فاقد لوگو IAF و AB خواهد بود. ولی جای نگرانی نیست زیرا جهت بالا بردن ضریب امنیت اعتبار گواهی نامه ها خود IAF تمامی گواهینامه ها را رجیستر می نماید و تمامی گواهینامه های ایزو تحت اعتبار IAF قابلیت استعلام و رجیستری را دارد، در حالیکه قبلا اینچنین نبوده. به این ترتیب عدم درج لوگو IAF بر روی گواهینامه عادی می باشد و چیز غریبی نیست با این تفاسیر اما که حتما حتما گواهی ایزو ISO صادر شده توسط مراجع صادر کننده تحت اعتبار IAF بایستی حتما در سایت IAF اعتبار دهی شده باشد و قابلیت رجیستری داشته باشند و رجیستر شوند. قبلا به این شکل نبوده و اما در حال حاضر این موضوع و این شیوه رجیستری و اعتبار سنجی بخاطر جلوگیری از لوگو IAF و درج آن بر روی گواهینامه های ایزو انجام می شود.

جهت تعیین وضعیت و اطمینان از اعتبار گواهینامه ایزو با اعتبار IAF و آسایش خیال بابت اصیل بودن گواهی ایزو دریافتی و IAF بودنش شما متقاضی و کاربر محترم بایستی با رجوع به سایت www.iafcertsearch.org وارد این سایت شده و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده گواهینامه تحت اعتبار iaf خود را رهگیری و بررسی نمایید.

IAF به عنوان یکی از بزرگترین نهاد بین المللی اعتبار دهنده به AB های کل دنیا موضوع عدم درج لوگو IAF را در گواهی نامه ها را به کلیه CB ها و AB ها ابلاغ کرده است البته ممکنست بعضی از این مراجع یا اینکه این ایمیل را دریافت نکردند و یا اگر دریافت کردند با شیطنت همچنان لوگو را درج می نمایند. اما بایستی شرکتهای متقاضی آگاه باشند که آنها این اجازه را ندارند و گواهی ایزو دریافتیشان زیر سوال می رود.

بعضی از مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو علت این موضوع را تحریمهای ظالمانه بر علیه ایران می دانند و اذعان می دارند که عدم درج لوگو IAF و عدم اجازه به AB جهت درج لوگو IAF به دلیل تحریم اتفاق میوفتد.

سیستم کاران به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز معتبر جهت صادر کردن ایزو IAF با وجود مشاوران معتبر و خبره و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان می باشد

 

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.