خدمات صدور گواهینامه ایزو

خدمات صدور گواهینامه ایزو

خدمات صدور گواهی نامه ISO شامل چندین بخش و مرحله می شود:

خدمات مشاوره تلفنی

خدمات مشاوره به منظور پیاده سازی مستندات

خدمات ممیزی

خدمات ثبت و صدور گواهی نامه ISO

در ابتدا سازمانهای متقاضی اخذ ISO طی تماس با مراکز مشاوره و صادر کننده گواهی نامه ISO همچون سیستم کاران اطلاعات اولیه را کسب می کنند و این امر نیازمند مشاوره آگاه و خبره هست که مرکز سیستم کاران با وجود و با حضور مشاورینی باتجربه با سابقه ای دیرینه تمام خدمات مشاوره خود را به متقاضیان محترم ایزو ارائه می کند و کلیه ی خدمات آموزشی اولیه شامل اطلاعات لازمه در خصوص ISO و گواهی نامه ISO و معرفی ISO های مورد درخواست متقاضی و معرفی ISO های مورد استفاده و کاربردی متقاضیان و شناساندن مراجع معتبر صادر کننده ISO با برندها و هزینه و زمان مختلف و تشخیص و دادن آگاهی درباره گواهی نامه های ISO اصیل را به متقاضیان ISO می دهد و با صبوری به کلیه ی سوالاتشان پاسخ می دهد.

بعد از آن متقاضیان ISO با مشخص کردن هدف و تعیین مراجع صادر کننده ISO با کمک و یاری مشاورین ISO ، بایستی وارد فاز مستند سازی و استقرار و پیاده سازی شوند که پیاده سازی نیاز به مشاوره ی حضوری دارد که سازمان متقاضی را پایش و ارزیابی کند و الزامات و مستندات لازمه را در درون سازمان پیاده سازی کند مثلا الزامات مورد نیاز درون استاندارد ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی با پیاده سازی و استقرار درست و صحیح باعث پیشگیری از رساندن صدمات مالی و جانی احتمالی در حین کار می شود و موجب محیط کاری ایمن و انگیزه ی در کارکنان و کارمندان به همین دلیل امنیت می گردد که نیاز به پیاده سازی درست با یاری یک مشاوره و خدمات مشاوره دارد. الزامات درون استاندارد ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی با پیاده سازی و استقرار صحیح و درست باعث می شود که کمترین صدمه ای در ضمن فعالیت سازمانها به منابع طبیعی وارد گردد و موجب حفظ و نگهداری منابع طبیعی برای نسل آینده می شود.

خدمات ممیزی نیز از دیگر خدمات صدور گواهی نامه ISO هستو ممیز بایستی به سازمان متقاضی مراجعه نماید و انطباقها و عدم انطباقها مورد بررسی قرار گیرد و بعد از آن عدم انطباقها را به سازمانها منتقل می کند و سازمانها با استفاده ی از یک مشاوره آگاه این عدم انطباقها را برطرف می نماید و سپس ممیز اجازه ی صدور گواهی نامه ISO را خواهد داد و سازمان متقاضی ایزو را جهت اخذ ISO حائز شرایط لازمه معرفی می کند.

خدمات صدور گواهی نامه ISO نیز از دیگر خدمات مراکز صادر کننده ISO محسوب می گردد که باید خدمات صدور گواهی نامه ISO ایزو را از مراکز و مراجع معتبر درخواست کرد پس آگاهی و اطلاعات سازمانهای متقاضی ISO بسیار حائز اهمیت هست تا اینکه در دام سازمانهای قلابی و دلالانی نیوفتند که ISO صادر شده ی آنها فاقد اعتبار هست و اعتباری ندارد. پس اینجا قطعا این سوال پیش خواهد آمد که چگونه سازمانهای صدور گواهی نامه ISO معتبر را می توان شناخت؟

شناخت سازمانهای صادر کننده گواهی نامه ISO معتبر

شناخت سازمانهای صادر کننده ی معتبر گواهی نامه ISO ، گواهی های ISO ی صادر شده خود را دارای اعتبار IAF می داندا. قطعا حالا این سوال پیش خواهد آمد که گواهی IAF چیست؟ مراجع صادر کننده ISO یا همان CB می بایست تحت اعتبار یکسری نهادهای دولتی فعالیت نمایند که بهشان AB می گویند و در نهایت AB ها می باید تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت نمایند که این تیپ گواهی ISO دارای بالاترین اعتبار هست. مراجع صادر کننده ISO چنانچه که معتبر باشد نقش به سزایی در افزایش بهره وری سازمانها و تولید و فروششان دارد. تنها گواهی نامه های ایزو IAF درون کشورهای اروپایی و آمریکایی کاربرد دارد و به همین دلیل نیز سختگیرانه در مورد اخذ ایزو IAF عمل می نمایند و باید برای اخذ و دریافت استاندارد ISO کلیه ی الزامات مرتبط با استاندارد مورد نظرشان را پیاده سازی کنند. سازمانهای صدور گواهی ISO معتبر ( دارای قابلیت IAF ) در حیطه ی ممیزی نیز به صورت سختگیرانه عمل می کنند تا اینکه با ارزیابی دوره ای از کارآیی سیستم اطمینان حاصل کند. در ایران یکسری از مراجع غیر IAF نیز ساخته شده اند که AB و CB آنها ساختگی هستند و کار راه انداز هستند اما دارای اعتبار بالا در حد IAF نخواهند بود. متاسفانه درون ایران برخی از افراد و اشخاص کلاهبرداری هستند که از این موضوع سواستفاده می کنند و با سو استفاده از میزان عدم آگاهی مدیران سازمانهای متقاضی ISO گواهی نامه ISO تقلبی و قلابی با هزینه های حداقلی و پایین می کنند که صرفا تنها یک ورقه پرینتی هستند و اعتبار ندارند.

سازمانهای معتبر صادر کننده ایزو IAF و غیر IAF هر دو می باید شناخته شوند. مراجع ایزو IAF را می توان درون سایت IAF مشاهده نمود. در ابتدا می بایستی متقاضی وارد سایت IAF شود و بعد روی منوی ممبر کلیک نماید و کشور مورد نظرش را انتخاب کند و کلیه ی AB های کشورهای مختلف درون این سایت تعریف گردیده اند. مثلا در انگلستان UKAS معرفی شده و تنها AB ایران NACI می باشد که در سایت مشاهده می شود.

هر قدر سازمانهای صادر کننده گواهی نامه ISO معتبر باشد ریسکهای احتمالی به واسطه ی پیاده سازی درست در سازمان متقاضی کاهش میابد و سازمان متقاضی نیز با خیال راحت الزامات را درون سازمان پیاده سازی می کند و خیالش من باب اعتبار گواهی ISO معتبر راحت خواهد شد. سازمانهای معتبر صادر کننده ISO ، خدمات صدور گواهی نامه ISO معتبر را با استفاده از تجارب خود به سازمانها ارائه می نماید و به افزایش بهره وری در سازمانها خواهد انجامید.

مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز عام المنفعه کلیه ی خدمات آموزشی را به صورت رایگان در اختیار سازمانها قرار می دهد و خدمات صدور گواهی نامه ISO معتبر را از صفر تا صد بر عهده می گیرد تا شما متقاضی محترم را به گواهی ISO معتبر متناسب نیاز شما برساند. از خدمات رایگانی که تنها مرکز سیستم کاران ارائه می دهد استفاده کنید.

با ما در تماس باشید.

 

فروش ایزو  صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید