بررسی اصالت گواهینامه ایزو

بررسی اصالت گواهینامه ایزو

بررسی اصالت گواهی نامه ایزو چگونه است؟ صحت و سقم اصالت گواهی ایزو را چطور بسنجیم؟ اعتبار مدرک ایزو را چطور مورد سنجش قرار دهیم؟ اعتبار و اصالت گواهی نامه ایزو چگونه ممکن هست؟چطور گواهی ایزو اصیل را از ایزو تقلبی تشخیص بدهیم؟ این سوالات و سوالات متعدد دیگری در مورد اصالت گواهی ایزو برای متقاضیان پیش می آید که می توان به این سوالات به این شکل پاسخ داد که اصالت گواهی نامه های ایزو در سایت مراجع صادر کننده ایزو صورت می گیرد و گواهی نامه های صادره هر مرجعی دارای یک کد رجیستری هست که آن را در سایت CB وارد می کنید و از اعتبار و استعلام گواهی ایزو مطمئن می شوید.

اما قطعا قضیه به این راحتی نیست و برای متقاضی اخذ گواهی ایزو این سوال پیش میاید که آیا این سایت مرجع صادر کننده یا همان سایت CB دارای اعتبار لازمه جهت استعلام و رجیستری هست و آیا واقعی هست و یا ساختگی؟ البته این نگرانی طبیعی هست و معقول، زیرا هستند سایتها و مراجعی که با سو استفاده از نام و برند سایتهای معتبر، سایت های ساختگی می سازند و آن را معتبر نشان می دهند. پس اطلاع و آگاهی لازم در خصوص این مراجع بسیار مهم هستو نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه هست. مرکز سیستم کاران با داشتن مشاورین باتجربه و خبره آماده ارائه تمامی خدمات مشاوره به متقاضیان می باشد و به سوالات متعدد شما متقاضیان در خصوص اینکه آیا سایت معرفی شده توسط CB مورد نظر اعتبار دارد؟ اصلا مرجع صادر کننده خودش دارای اعتبار هست؟ چگونه اصلا استعلام اعتبار سایت معرفی شده CB را بگیریم؟

 

فرم درخواست ایزو

نحوه اعتبار سنجی سایت صادر کننده گواهینامه ایزو

مراجع صادر کننده گواهی ایزو را در اصطلاح و اعتبار CB می گویند که حتما بایستی یک سایتی داشته باشد که گواهی ایزو صادره توسط کد رجیستری که در گواهی نامه ثبت شده قابل رجیستری باشد. سایت CB بایستی حتما تحت اعتبار AB باشد و توسط AB مورد تایید باشد و توسط این نهاد مشخص شده است. همچنین هر کدام از CB ها بایستی درون سایت AB قابل مشاهده باشد و معرفی شده باشد، ضمن اینکه خود این AB نیز باید توسط سایت رسمی تعریف شده درون نهاد IAF معرفی شده باشد و بتوان درون این سایت آن را مشاهده کرد. زیرا که هر AB معتبر هر کشوری بایستی حتما و قطعا عضو IAF باشد.

 

چگونه می توان گواهی نامه ایزو دارای اعتبار IAF را در نهاد IAF استعلام گرفت؟

جهت استعلام در سایت IAF ابتدا بایستی وارد سایت www.iaf.nu شد. بایستی دقت کنید دقیقا همین آدرس باشد با همین دامنه زیرا هستند شرکتهایی که با سواستفاده از نام سایت معتبر حتی نهاد بین المللی آی ای اف خودشان را معتبر جلوه دهند، پس باید به نام دقیق سایت دقت کنید که دقیقا نام سایت اصلی IAF را وارد کنید. بعد از اینکه به سایت اصلی وارد شدید و نام کشور خود و یا کشور درخواستی را از اعضای لیست تعریف شده در قسمت ممبر سایت انتخاب کنید و بر روی کشور مورد نظر خود کلیک کنید و AB های هر کشور را مشاهده کنید. AB تمام کشورها درون سایت IAF تعریف شده است.. نهاد بین المللی ایرانی رسمی تعریف شده در این سایت و تنها نماینده ایزان نیز مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI را نیز در این سایت خواهید دید. تمامی این گواهی نامه صادره به این طریق از لحاظ اعتبار دارای بالاترین اعتبار و در یک سطح اعتبار هستند. جهت مشاهده ویدیوی نحوه استعلام ایزو و آموزش نحوه استعلام ایزو روی لینک https://www.aparat.com/v/go5kE کلیک نمایید.

 

نحوه اعتبار سنجی گواهینامه ایزو در نهاد AB

همان طوری که در بالا گفته شده تمام AB ها درون نهاد IAF عضویت دارند که با کلیک بر روی هر کدام از AB ها می توان وارد آن شد. چنانچه یک AB درون سایت نهاد بین المللی درج نشده باشد و نتوان آن را در لیست AB های مندرج در سایت IAF مشاهده کرد، در غیر اینصورت گواهی صادر شده غیر IAF هست و بایستی متقاضی محترم با علم به این موضوع در دام مراجعی نیوفتند که گواهی ایزو غیر IAF را با قیمت IAF معتبر نشان خواهند داد. دقت کنید جهت استعلام اعتبار AB حتما از طریق سایت IAF وارد شوید.

 

ISO-SERVICE

نحوه اعتبار سنجی گواهینامه ایزو در نهاد CB

همه ی CB های صادر کننده گواهی نامه ایزو بایستی درون سایت AB که از آن مجوز صدور گرفته و اعتبار می گیرند قابل مشاهده باشند، پس حتما بایستی درون سایت AB وجود داشته باشند، مانند تمام نهادهای AB که باید در سایت IAF قابل مشاهده باشند. سایتهای AB نامهای مشابهی دارند پس لازمست شرکتها آگاهی کافی داشته باشند. مرکز سیستم کاران با تجربه و دانش کافی آمادگی دارد تا به متقاضیان اخذ ایزو کمک کند تا لیست صادر کنندگان گواهی نامه ایزو در ایران را بشناسند.

با تمام این تقاسیر شرکتها بایستی با دقت کافی جهت اخذ گواهینامه ایزو اقدام کنند و مراجع معتبری را انتخاب کنند و گول ظواهر زیبای گواهی نامه های ایزو یی را نخورند که اصالت ندارد و افراد و شرکتهای سودجو قصد دارند با زدن مهر برجسته و درج لیبل و ادعای استعلام و اعتبار سنجی گواهی نامه ایزو در سایت قصد گول زدن شرکتها را دارند. پس علم و دانش کافی شرکتها در درجه اولویت قرار دارد تا گول افراد و سازمانهای شیاد را نخورند.

مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز عام المنفعه با ارائه خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان عزیز می باشد تا بتوانند به گواهی ایزو اصیل و قابل استعلام دست پیدا کنند و همچنین از استعلام مدرک ایزو خود و حتی مرجعی که انتخاب کرده اند، مطلع شوند.

با ما در تماس باشید.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید