اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

HSE Plan پیمانکاران

HSE Plan پیمانکاران
4.5/5 - (200 امتیاز)

HSE Plan پیمانکاران

HSE plan پیمانکاری اخیراً بعنوان الزامات اساسی جهت شرکت در مناقصات و قراردادهای پیمانکاری مطرح میشود. طرح HSE – plan پروژه های پیمانکاری یک سند چند صفحه ایی شامل کلیه موارددر حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ایی و محیط زیست مرتبط باآن پروژه میباشد. امروزه اکثر کارفرماهااز پیمانکاران خوددر هنگام ورودبه مناقصات و قراردادهاHSE plan مطالبه می کنند. معمولاً پیمانکاران فاقد کارشناس HSE ازطرق مختلف سعی برتهیه HSE plan دارند. اینترنت بعنوان یک فضای آموزنده توسط متقاضیان HSE-plan استفاده میگردد.

پیمانکاران و متقاضیان HSE-plan با استفاده ازعباراتی همچون HSE plan پیمانکاری ، HSE plan ویژه پیمانکاری ، HSE plan مورد تایید ، HSE plan پیمانکاری شهرداری ، HSE plan پیمانکاری شرکت نفت ، HSE plan پیمانکاری شرکت گاز ، HSE plan پیمانکاری آب و فاضلاب ، تهیه و تدوین HSE plan ، نمونه HSE plan وحتی عباراتی همچون اچ اس ایی پلن پیمانکاری ، اچ اس ای پلان پیمانکاران شهرداری ، اچ اس ای پلن پیمانکاران شرکت نفت ، شرکت گاز ، اچ اس ایی پلان برای شرکت در مناقصات و…. بدنبال حل مشکل خوددر رابطه ی  HSE plan هستند.

این طرح که تمامی موارد اجرایی شرکت پیمانکار در رابطه با ایمنی و بهداشت و محیط زیست را در پروزه مربوطه را تشریح میکند. بایستی توسط متخصصین این رشته طراحی شود. پیمانکار باید ریسک های شغل خود را شناسایی کرده و شدت و احتمال این ریسک ها را محاسبه کند و با توجه آیتم های نامبرده ریسک ها را از بالاترین درجه تا پایینترین آن مرتب کند. البته با توجه به زمینه فعالیت پیمانکار ممکن است آیتم های دیگری به جز شدت و احتمال در محاسبه ریسک موثر باشد که تشخیص آن برعهده مسئول HSE و طراح HSE PLAN است.

روشهای ارزیابی ریسک

برای ارزیابی ریسک روش های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به : FMEA و FTA و JSA و JHA و … اشاره کرد. که انتخاب روش نیز باید با توجه به زمینه و فعالیت و صلاح دید مسئول HSE انتخاب گردد.

در این طرح با توجه به ریسک های مورد شناسایی باید اقدامات کنترلی مناسب تعریف شود و برای هر اقدام زمان اقدام و مسئول انجام و نتیجه بررسی پس از زمان مورد نظر مشخص شوند و موارد قابل اندازه گیری و آماری باشند.

اما اصل موضوع فقط تهیه HSE plan توسط پیمانکار نیست. درواقع مقوله HSE بایستی دریک مجموعه نهادینه شود و همه افراد شاغل درمجموعه بایستی HSE رادرک کنند و بطور مستقیم اجرا نمایند. متاسفانه حتی خود کارفرما HSE را بطور کامل اجرا نمی کند چه برسد به پیمانکار

تهیه HSE plan توسط کارشناس HSE صورت می گیرد. یک نمونه HSE – Plan جهت الگوگیری درسایت مرکز موجوداست.

طراحی HSE – PLAN برای پروژه

نکته مهم : HSE Plan مختص یک پروژه خاص بوده و HSE Plan تهیه شده برای یک پروژه رانمیتوان برای پروژه بعدی استفاده کرد. چنانچه مجموعه متقاضی قادر نباشد HSE Plan راتهیه نماید میتواندبا مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران تماس گرفته و ازمشاوره های رایگان در خصوص تهیه و تدوین HSE PLAN استفاده نماید. همچنین این مرکز آمادگی دارد HSE Plan متناسب با هر پروژه را بطور کامل و با کمترین هزینه و زمان تهیه و تدوین نماید.

با توجه به تخصصی بودن طراحی  HSE PLAN بسیاری از پیمانکاران ترجیح میدهند از شرکت های مشاور کمک بگیرند و 0 تا 100 طراحی به آنها بسپارند. مرکز سیستم کاران آمادست تا با ارائه مشاوره رایگان شمار را در طراحی این برنامه همراهی نماید.

این مرکز آماده است تا نمونه PLAN های قبلی خود را که متناسب با زمینه فعالیت شماست به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بزرگترین مرجع مشاوره و اطلاع رسانی در خدمت متقاضیان HSE Plan میباشد.

بامادرارتباط باشید…

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. هزینه HSE – PLAN چقدره؟ ما یه HSE – PLAN واسه مناقصه میخوایم شما برامون تهیه می کنین؟ چقدر زمان میبره تا یه HSE – PLAN نوشته بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط