اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

ISO 9001 چیست؟

آموزش ISO 9001 – دوره مقدماتی رایگان
5/5 - (242 امتیاز)

ISO 9001 چیست؟

ISO 9001 چیست؟ استاندارد ISO 9001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت یکی از استانداردهای مهم عمومی هست که مورد نیاز تمامی شرکتها هست و الزامات کیفی تمام سازمانها را در فرآیندها و محصولات و خدمات بیان می کند. هنگامی که یک سازمان ایزو 9001 را طراحی و پیاده سازی می کند این گونه نشان می دهد که سازمانش در راستای تمامی فرآیندهای تولید و خدمات خود الزامات کیفی را رعایت می کند و مشتری به همین جهت جلب می شود که از خدمات سازمان بهره ببرد. ایزو9001  فارغ از هر حوزه فعالیت هر شرکتی برایش به نوعی پیش نیاز دیگر استانداردهاست و حتی به سازمانهای متقاضی اخذ ایزو توصیه می شود که اگر می خواهند تنها یک گواهی ایزو بگیرند توصیه می شود که ایزو9001 را دریافت کنند. ایزو 9001 کلیات الزامات مورد نیاز یک سازمان را در خودش دارد.

ایزو9001 و ارتباط آن با دیگر انواع استانداردها

ایزو9001 غالبا به همراه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی اخذ می گردد و توصیه می گردد که سازمانها این سه استاندارد را در کنار یکدیگر و به صورت همزمان اخذ کنند و در آن صورت بیان می شود که سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه شده که اصطلاحا بهش IMS گفته می شود. همچنین این سه استاندارد فرای زمینه فعالیت هر سازمانی به عنوان استانداردهای عمومی مورد نیازشان هست و برایشان کاربردی می باشد.

ایزو14001 چیست؟

ایزو14001 ISO14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی الزامات محیط زیست را بیان می کند و هنگامی که شرکتی گواهی ایزو14001 را برای سازمان خود طراحی و پیاده سازی می کند نشان می دهد که به محیط زیست علاقه دارد و در راستای فعالیت خودش الزامات زیست محیطی را مد نظر قرار داده و رعایت می کند و به فکر نسل آینده هست تا منابع طبیعی را برای نسل آینده حفظ کند. این استاندارد از مهمترین و عمومی ترین استانداردها هست که برای هر سازمانی لازم هست.

ایزو45001 چیست؟

ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی که بهداشت حرفه ای نیز عنوان می شود. از دیگر انواع استاندارد عمومی هست که نشانگر رعایت اصول ایمنی در سازمان هست و اینکه مدیران و هیات رئیسه و دارندگان شرکت به سلامت کارکنان خود اهمیت ویژه ای می دهند و سلامت کارکنان برایشان مهم هست و از این باب هم کارکنان با اعتماد به نفس بیشتر و انگیزه بالاتری فعالیت می کنند و هم اینکه از ریسک ها و حوادث احتمالی پر خطر کاسته می شود و شرکت مربوطه از نظر مالی متحمل هزینه های بالایی نمی شود.

ایزو14001 و ایزو45001 به نوعی مکمل یکدیگرند و همدیگر را کامل می کنندو به همین جهت توصیه می شود که در کنار یکدیگر اخذ گردند. حتما لازم نیست به طور همزمان سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 را دریافت نمایید و می توانید به مرور و طی یک پروسه زمانی این کار را به سرانجام برسانید.

مزایای ایزو9001

برخی از مزایای اصلی صدور گواهینامه ISO 9001 عبارتند از:

مناسب برای سازمانهای کوچک و بزرگ

مدیریت داخلی بهتر اتلاف کمتر

افزایش بهره وری ، بهره وری و سود

حفظ و جذب مشتری بهبود میابد

نتایج ثابت ، اندازه گیری و نظارت

شناسایی استاندارد جهانی

بهبود کیفیت خدمات – این امر با افزایش تحویل به موقع نیز همراه است

بهبود تجربه – بهبود روابط بین مشتریان/ذینفعان و سازمان ، تجربه بهتری از مشتری ایجاد می کند و شانس بازگشت مشتری را افزایش می دهد

مزایای ISO 9001: 2015 از نسخه های قدیمی تر چیست؟

استاندارد بازنگری شده ISO 9001: 2015 علاوه بر ترویج اصول مدیریت کیفیت تعیین شده، تمرکز قوی تری بر مشتری دارد.این به انگیزه مدیران ارشد و فرآیندهایی که آنها برای اجرای سیاست های بهبود مستمر دنبال می کنند، نگاه می کند. با استفاده از ISO 9001: 2015، کسب و کار شما می تواند از ارائه مداوم محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان بهره مند شود

روند بهبود مستمر تضمین می کند که تجارت شما کارآمدتر می شود، خطاها را کاهش می دهد و استاندارد بالایی از ارائه خدمات را حفظ می کند. علاوه بر صرفه جویی در پول ، این امر به شما کمک می کند تا بسیاری از الزامات قانونی را رعایت کنید.همچنین برای نام تجاری شما مفید است زیرا مشتریان شما همیشه محصولات یا خدمات مورد نظر خود را دریافت خواهند کرد.در عین حال، بهبود کارایی عملیاتی می تواند رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهد.

سیستم کاران به عنوان اولین و بزرگترین مرکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو در خصوص انواع گواهینامه ها از مراجع معتبر ملی و بین المللی در خدمت مشتریان می باشد. کلیه خدمات مشاوره مرکز ما رایگان هست.

 

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ با اعتبار مراجع آلمانی مانند dakks نیازمند چه مدارکی هست و با چه شرایط و مراحلی ثبت و صادر میشه ؟ نمونه مستنداتی که رایگان ارائه میدهید به همراه مشاوره هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط