اخذ گواهینامه ایزو

متقاضی محترم لطفا موارد زیر را با دقت ملاحظه بفرمایید تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه بتوانیم به شما خدمت رسانی کنیم.

اخذ گواهینامه ایزو نیاز به آگاهی دارد. همچنین چنانچه در هر مرحله نیاز به مشاوره آنلاین داشتید از طریق لینک واتساپ در پایین صفحه با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار بفرمایید.

چنانچه با اطلاعات مربوط به استانداردهای ایزو آشنا نیستید، لطفا بر روی دگمه زیر کلیک بفرمایید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید.


چنانچه با اطلاعات مربوط به استانداردهای ایزو آشنا هستید، لطفا یا بر روی دگمه زیر کلیک نمایید تا فایل فرم درخواست ایزو ISO برایتان دانلود شود و یا بطور مستقیم در قسمت پایین گواهینامه های خود را انتخاب و پس از تکمیل فرم، ارسال رو کلیک بفرمایید.


 

اخذ گواهینامه ایزو

برای اخذ گواهینامه ایزو باید دو عامل مهم را در نظر داشته باشید. عامل اول تعیین نوع استاندارد و گواهینامه های مورد نیاز هست. عامل دوم بررسی و انتخاب مرجع ( CB ) صادر کننده گواهینامه ایزو هست. متقاضیان محترم بایستی این دو عامل خیلی اساسی را در نظر بپیرند. برای همین می توانید این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید و یا اینکه با مرکز ما تماس بگیرید. کارشناسان مرکز سیستم کاران بطور رایگان خلاصه همین مطلب را برایتان توضیح می دهند.

تعیین نوع گواهینامه ایزو ISO درخواستی

هر شرکتی می تواند یک سری گواهینامه ایزو و عمومی و تخصصی حوزه فعالیت خود را اخذ نماید. متقاضیان باید انواع استانداردهای ایزو عمومی و ایزو تخصصی خود را بشناسند. پس بهتر است که ابتدا گواهینامه های ایزو عمومی و ایزو تخصصی را به شما معرفی کنیم.

گواهینامه های ایزو ISO عمومی

استانداردهای ISO زیادی بطور عمومی استفاده میشود. عمده ترین استاندارد ایزو عمومی ، ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت هست. پس از ISO9001 دو استاندارد عمومی دیگر مطرح هستند. دو استاندارد بنام های ایزو 14001 و ایزو 45001 هستند. ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است.

استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001

ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001

ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO 45001

گواهینامه IMS

جهت اخذ گواهینامه ایزو اگر یک شرکتی سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 را بطور همزمان و یکپارچه دریافت کنند در نتیجه سیستم مدیریت یکپارچه دارد. سیستم مدیریت یکپارچه همان IMS هست. عبارت IMS مخفف Integrated management system  می باشد. خیلی از مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو، گواهینامه IMS را رایگان صادر می کنند. پس می توان گفت که گواهی نامه IMS یک گواهی عمومی است.

از جمله استانداردهای عمومی دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ایزو 10002 رسیدگی به شکایات مشتریان ISO10002

استاندارد ایزو 10004 سنجش رضایت مشتریان ISO10004

ایزو 10001 منشور رفتار سازمان ISO10001

گواهینامه HSE-MS 

گواهینامه HSE-MS هم یک گواهی نامه عمومی است. هر شرکتی با هر زمینه فعالیتی بالاخره با معقوله HSE درگیر است. اصطلاح HSE-MS مخفف  Health Safety and environment management system است. موضوع ایمنی شغلی کارکنان و حفظ محیط زیست در استاندارد HSE مطرح شده است. استاندارد HSE شباهت زیادی با ترکیب در استاندارد ISO14001 و  ISO45001 دارد.

تذکر: گواهینامه HSE با گواهی ایزو اداره کار متفاوت است. گواهینامه HSE توسط مراجع صادر کننده ایزو ثبت و صدور می گردد. اما گواهینامه ایمنی یا همان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می گردد.

گواهینامه های ایزو تخصصی

پس از اخذ گواهینامه ایزو عمومی، دریافت گواهینامه های ایزو تخصصی مطرح می باشد. استانداردهای ایزو مختلفی برای محصولات و خدمات و زمینه فعالیت شرکتهای مختلف تهیه و تدوین شده است. اگر قصد دریافت گواهینامه ایزو تخصصی مربوط به صنف خود را دارید حتما از مشاوره رایگان مرکز سیستم کاران استفاده نمایید. کارشناسان مرکز آخرین بروزترین اطلاعات در مورد استانداردها و ISO های تخصصی شما را ارائه می دهند. برای مثال می توان استانداردهای ISO تخصصی برای مشاغل زیر را عنوان کرد.

گواهینامه ایزو 22000

گواهی نامه ایزو 22000 برای شرکتهای فعال در حوزه صنایع غذایی سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ISO22000

گواهینامه ایزو 13485

گواهی نامه ایزو 13485 برای شرکتهای فعال در حوزه صنایع و تجهیزات پزشکی سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ISO13485

گواهینامه ایزو 27001

گواهی نامه ایزو 27001 برای شرکتهایی که در حوزه امنیت اطلاعات فعالیت دارند سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO27001

گواهینامه ایزو 20000

گواهی نامه ایزو 20000 برای شرکتهای فعال در حوزه خدمات IT و فناوری اطلاعات سیستم مدیریت خدمات IT و فناوری اطلاعات سیستم مدیریت خدمات IT ISO20000

گواهینامه ایزو 29001

گواهی نامه ایزو 29001 برای شرکتهای فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO29001

گواهینامه ایزو 10006

گواهی نامه ایزو 10006 برای شرکتهای فعال پروژه محور سیستم مدیریت پروژه ISO10006

گواهینامه ایزو 29993

گواهی نامه ایزو 29993 برای مجموعه های فعال در حوزه آموزشی استاندارد خدمات آموزشی خارج از آموزشی رسمی

گواهینامه ایزو 10015

گواهی نامه ایزو 10015 برای مجموعه هایی که قصد توانمندی نیروی انسانی سازمان خود را دارند استاندارد مدیریت شایستگی و توسعه افراد ISO10015

گواهینامه ایزو 21502

گواهی نامه ایزو 21502 برای شرکتهای پروژ محور مدیریت پروژه برنامه و پورتفولیو ( مباحث مدیریت پروژه )  ISO21502

گواهینامه ایزو 50001

گواهی نامه ایزو 50001 برای شرکتهایی که موضوع مدیریت انرژی برایشان مهم است سیستم مدیریت انرژی ISO50001

گواهینامه ایزو 15189

گواهی نامه ایزو 15189 برای آزمایشگاهای تشخیص طبی سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص طبی ISO15189

گواهینامه ایزو 31000

گواهی نامه ایزو 31000 برای اکثر شرکتهایی که قصد دارند ریسکهای موجود در سازمان خود را مدیریت کنند سیستم مدیریت ریسک  ISO31000

گواهینامه ایزو 10668

گواهی نامه ایزو 10668 برای شرکتهایی که قصد دارند برند خود را ارزش گذاری کنند مدیریت ارزش گذاری برند ISO10668

گواهینامه ایزو 28001

گواهی نامه ایزو 28001 برای شرکتهایی که در حوزه زنجیره تامین و پشتیبانی کالا فعالیت می کنند سیستم مدیریت زنجیره تامین ISO28001

گواهینامه ایزو 3834

گواهی نامه ایزو 3834 برای شرکتهایی که عملیات جوش و جوشکاری در تخصص آنهاست. الزامات کیفیت برای جوشکاری فلزات ISO3834

گواهینامه ایزو 3632

گواهی نامه ایزو 3632 برای مجموعه هایی که توی کار زعفران هستند و در تهیه و فرآوری و بسته بندی زعفران فعالیت می کنند استاندارد ادویه جات زعفران مشخصات زعفران ISO3632

گواهینامه GMP

استاندارد GMP مخفف عبارت Good manufacture practice است یعنی مدلی ( تمرین ) برای تولید خوب گواهینامه GMP را معمولا شرکتهایی که در حوزه صنایع غذایی و یا تجهیزات پزشکی هستند دریافت می کنند.

گواهینامه حلال HALAL

گواهی نامه حلال HALAL برای شرکتهایی که حوزه صنایع غذایی فعالیت می کنند و قصد دارند حلال بودن محصولات خود را مطابق با دین اسلام اثبات کنند.

گواهینامه 5S

گواهی نامه 5 اس یا همان 5S برای شرکتهایی که قصد دارند آراسته بودن محیط کاری خود را اثبات کنند نظام آراستگی 5S

گواهینامه MIS

گواهی نامه MIS برای شرکتهایی که دارای مدیریت قوی در تبادل اطلاعات داخل سازمانی دارند سیستم اطلاعات مدیریت

گواهینامه EFQM

گواهی نامه EFQM برای شرکتهایی که قصد دارند مدل مدیریتی EFQM را در مجموعه خود جاری کنند انجمن اروپایی مدیریت کیفیت EFQM

گواهینامه IRIS

گواهی نامه IRIS برای شرکتهای فعال در حوزه و صنعت حمل و نقل ریلی مطرح است. مدرک IRIS یک گواهینامه بین المللی است. این مدرک رو بیشتر شرکتهای فعال در راه آهن میگیرند.

گواهینامه IPS

گواهی نامه IPS برای شرکتهای فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است. استانداردهای IPS توسط شرکت ملی نفت ایران تهیه و تدوین شده است.

گواهینامه FSBB

گواهی نامه FSBB برای واحدهای صنفی کوچک در صنایع غذایی مطرح است. مانند فناوری ها، نانوایی ها، مراکز مواد غذایی و… گواهینامه FSBB یک مدرک انگلیسی است و در خیلی از کشورها از جمله ایران رایج شده است.

گواهینامه ارگانیک یا اورگانیک

گواهی نامه ارگانیک یا اورگانیک برای شرکتهای فعال در حوزه محصولات کشاورزی مطرح است. محصولی ارگانیک محصولی است که در پروسه تولیدش از عوامل غیر ارگانیک استفاده نشده است. Organic

گواهینامه API

گواهی نامه API برای شرکتهای فعال در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد دارد. استاندارد API یک استاندارد در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی لیست که توسط انجمن نفت آمریکا تهیه و تدوین شده است.

گواهینامه CE

گواهی نامه CE اتحادیه اروپا برای تولید کنندگانی هست که قصد دارند انطباق محصول خود را با قواعد اتحادیه اروپا اثبات کنند. گواهینامه CE اصلی توسط شرکتهای صادر کننده و تعریف شده در سازمان NANDO اتحادیه اروپا ثبت و صدور می گردد. مدرک CE اتحادیه اروپا در حوزه اتحادیه اروپا کاربرد دارد. اما خیلی از کشورهای جهان و همچنین ایران خیلی فراگیر شده است.

 

اطلاع رسانی نحوه اخذ گواهی نامه

اطلاع رسانی نحوه اخذ گواهی نامه نیاز امروز تمامی شرکتهاست. نحوه اخذ گواهی نامه ایزو و نحوه اخذ گواهی نامه HSE (گواهینامه HSE-MS ) چگونه هست؟ نحوه اخذ گواهی IMS و نحوه اخذ گواهی نامه CE و نحوه اخذ گواهی نامه ملی و بین المللی دیگرکاملاً باهم متفاوت هستند. هرکدام ازاین گواهینامه هاشامل ( ایزو ، CE، HSE ، IMS ، حلال و …..) باتوجه به قوانین و ساختار حقوقی خود متفاوت هستند. بزرگترین خدمات رایگان مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران ، اطلاع رسانی درمورد نحوه اخذ گواهینامه های متفاوت میباشد.
پس ازتماس بامرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران، متناسب بازمینه فعالیت، نیاز، سطح اعتبار درخواستی و بودجه شما، راههای مختلف رابا حفظ قوانین و مقررات ملی و بین المللی رابرایتان تشریح مینمایند.
پس ازشنیدن همه موارد حقوقی و فنی و پیدا کردن دید و تسلط کامل درحوزه اخذگواهینامه ، میتوانید بهتر تصمیم گیری نموده و سپس اقدام نمایید. چون عقل و منطق حکم میکند قبل ازورودبه هرپروژه ایی ابتدا بامسائل حقوقی و فنی آن کاملاً آشنا شده و پس ازتعیین نقشه راه گام برداشت. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بادهها سال سابقه درخشان درزمینه اطلاع رسانی کاملاً رایگان به همه متقاضیان دریافت مدارک و گواهی نامه های بین المللی ( ایزو ، ISO ، CE ، HSE ، IMS و…..) درخدمت هموطنان عزیز میباشد.


دعوت-به-همکاری