گواهینامه IMS

نحوه دریافت گواهینامه IMS
5/5 - (1000 امتیاز)

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ترکیبی از سه سیستم ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای هست. به عبارتی دیگر ترکیب سه استاندارد ایزو 9001 و استاندارد ایزو 14001 و استاندارد ایزو 45001 است.

وقتی یک سازمان یا یک شرکت بصورت هماهنگ و یکپارچه این سه استاندارد 9001 و 14001 و 45001 را دریافت می کند اصطلاحاً میگویند که مجموعه مربوطه موفق به ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه در سازمان خود گردید. و در سازمانش یک سیستم مدیریت یکپارچه دارد.

سیستم مدیریت یکپارچه به زبان لاتین بیانگر IMS هست. خود واژه IMS گواهینامه نیست و قابلیت صدور گواهینامه ندارد. اما برخی از CBهای صادر کننده ی ایزو میایند و برای IMS هم اقدام به صدور گواهی نامه IMS صادر می کنند که البته مراجع غیر IAF این کار را می کنند.

گواهینامه IMS چیست؟

گواهینامه IMS مخفف عبارت Integrated management system با عنوان سیستم مدیریت یکپارچه میباشد.

گواهیIMS  بصورت گواهی نامه وجود ندارد و فقط یک اصطلاح محسوب میشود. اگر که مجموعه ای سه ایزو ISO 9001 و  ISO 14001 ISO45001 و  را بطور همزمان طراحی و پیاده سازی کند اصطلاحا میگویند که مجموعه دارای سیستم مدیریت یکپارچه IMS هست.

IMS مخفف عبارت سیستم مدیریت یکپارچه میباشد. اگر چنانچه مجموعه ای فقط ISO 14001 و ISO45001 را پیاده سازی کند IMS  را دریافت میکند. البته باید بگوییم که مراکز ثبت و صدور گواهینامه های ایزو جهت IMS نیز گواهینامه IMS صادر میکنند. استاندارد IMS گویای مهارت مجموعه ها بجهت طراحی ونیز پیاده سازی سه ایزو iso 9001 و iso 14001 و iso45001 میباشد.

گواهی نامه IMS تحت اعتبارIAF  نخواهد بودوCB های بدون اعتبار iaf فقط گواهینامه ims راصادر میکنند. انجمن IAF یک انجمن اعتبار دهنده ی بین المللی میباشدکه AB ها باهم انجمن IAF را ایجاد نموده اند.

سیستم مدیریت یکپارچه چیست؟

سیستم مدیریت یکپارچه چندین استاندارد مدیریتی را که یک سازمان اجرا می گردد را شامل میشود. سیستمهای مدیریت از طریق یک سیستم بهمراه آندسته فرآیندها که الزامات استاندارد را پوشش میدهند توسعه میدهند. پیاده سازی ونگهداری میشوند.

برنامه ریزی و توسعه IMS علاوه بر موارد مرتبط با سلامتی ، ایمنی و تعهدات زیست محیطی ، بایدشامل شناسایی خطرات و فرصتهایی باشد که میتواند بر روی سازمان تاثیر بگذارد.

مدرک IMS نشانگر این امر هست که شرکت و یا سازمان مزبور بطور همزمان و هماهنگ و یکپارچه سه استاندارد اصلی و عمومی یعنی ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ISO14001 سیستم مدیریت محیط زیست و ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را اخذ کرده است.

چون که این سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 الزامات و وجوه اشتراکات مشترک زیادی با یکدیگر دارند، می توان آنها را در هم ادغام کرد. ادغام الزامات این سه استاندارد باعث اولا کاهش زمان و همچنین کاهش هزینه در امور طراحی ، پیاده سازی و اجرای سیستم های مدیریتی می گردد.

IMS چیست؟

اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ باعث می‌شود یک سیستم مدیریت یکپارچه Integrated Management systems در مجموعه بوجود آید. بنابراین برای اثبات وجود یک سیستم مدیریت یکپارچه در سطح یک مجموعه یک گواهی یا مدرکی بعنوان IMS برای مجمموعه متقاضی صادر می‌گردد.

در استانداردهای بین‌المللی سازمان ایزو گواهینامه‌ای به نام IMS وجود ندارد. در واقع IMS یک مدرک مجزا و یک گواهی جهت اثبات یکپارچگی در سیستم مدیریتی یک مجموعه است.

استاندارد ISO 9001 با افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و استاندارد ISO 14001 با رعایت اصول حفظ و صیانت از محیط زیست و استاندارد ISO 45001 با رعایت اصول ایمنی و حمایت از سلامت نیروی انسانی یک پکیج کامل و جامع از قوانین و دستورالعمل‌هایی می‌باشند که ادغام هر سه موجب ایجاد یک استاندارد IMS در مجموعه متقاضی می‌شود.

گواهینامه IMS گواهی نامه IMS
گواهینامه IMS گواهی نامه IMS مخفف عبارت Integrated management system با عنوان سیستم مدیریت یکپارچه میباشد.

دلایل اخذ گواهینامه IMS

گواهینامه IMS از آنجا بر روی زبانها افتاد که غالب شرکتهای پیمانکاری و همچنین شرکتهای تولیدی به جهت شرکت درون مناقصات و یا جهت بازارهای جدید از کارفرمایان و یا مشتریان خودشان تبعیت می کردند. به دلیل اینکه مشتریان و کارفرمایان ، علی الخصوص کارفرمایان مناقصه گذار از پیمانکاران و یا تأمین کنندگان خودشان درخواست گواهی IMS را می کردند.

بدون توجه به این امر که خود IMS گواهینامه ندارد و گواهینامه به حساب نمیاید این شرکتها وقتی که از لفظ IMS استفاده می کردند.کارفرمایان باید سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO45001 را مطالبه می کردند. ولیکن به دلیل عدم اطلاع و عدم آگاهی خودشان گواهینامه IMS را مطالبه می کردند.

دریافت گواهینامه IMS جهت شرکت در مناقصات

گواهی نامه IMS از جمله گواهینامه های مهمی هست که جهت شرکت در مناقصات بیشترین کاربرد را دارد. غالب شرکتهای فعال در زمینه های مختلف، به خصوص شرکتهای فعال در حوزه پیمانکاری بدنبال گواهی یا مدرک IMS هستند. اما از نظر فنی و قانونی گواهینامه IMS در صورت اخذ سه تا گواهینامه ایزو 9001 ( گواهینامه ISO9001 ) و گواهینامه ایزو 14001 و گواهینامه ایزو 45001 میسر می شود و نباید گواهی نامه IMS صادر گردد.

مرکز سیستم کاران بزرگترین و اولین مرجع معتبر آمادگی دارد تا کلیه اطلاعات و شرایط و هزینه های دریافت IMS را در اختیار متقاضیان محترم قرار دهد. شما می توانید برای دریافت گواهی نامه IMS بهترین راه، کمترین هزینه، سریعترین زمان ممکنه اقدام نمایید.

دریافت گواهینامه IMS برای وندور لیست شرکت نفت

برخی شرکتهای تامین کننده و یا سازنده نیز برای ورود به وندرو لیست شرکت نفت گواهینامه IMS دریافت میکنند. کسب مدرک IMS برای شرکتها امتیاز مثبتی محسوب می گردد. وندور لیست شرکت نفت همان AVL نفت هم می گویند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی مقاله نحوه ثبت نام در وندور لیست شرکت نفت کلیک بفرمایید.

اخذ گواهینامه IMS برای صادرات

خیلی از شرکتها برای ورود به بازارهای جهانی بدنبال اخذ گواهینامه IMS هستند. چون IMS بعنوان سه گواهینامه عمومی و اصلی مطرح هست. کشورهای مقصد برای ورود کالاهای سایر کشورها مدرک IMS از آنها مطالبه میکنند. البته این موضوع یک الزام همگانی برای واردات یا صادرات در همه کشورها نیست. اما به هر حال داشتن مدارک سه گانه IMS یک امتیاز مهم محسوب می گردد.

شرکتهای بزرگ برای برند سازی مجموعه خود اقدام به گرفتن گواهینامه IMS می کنند. از جمله شرکتهایی که بدنبال اخذ IMS هستند، شرکتهای فنی و مهندسی و شرکتهای صنایع غذایی هستند.

اخذ گواهینامه IMS مسلتزم رعایت کلیه اصول و الزامات سه استاندارد 9001 و 14001 و 45001 هست. اما اکثر شرکتها زیاد به این الزامات پایبند نیستند و فقط بدنبال برگه گواهینامه های IMS هستند. چون فقط همین برگه را بعنوان یک برگ برنده برای مجموعه خود محسوب می کنند.

گواهینامه IMS ( مدرک سیستم مدیریت یکپارچه )
مجموعه ای که سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO45001 راهمزمان باهم پیاده سازی و اجرا نماید. و سه گواهینامه ISO9001 ، گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO45001 را اخذ نماید، اصطلاحاً گفته میشودکه مجموعه مذکور گواهینامه های IMS را دارد.

اشتراکات میان استانداردهای ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001

وجود اشتراکات زیاد در فرآیندهای هر یک از استانداردهای مربوطه میباشد. وجود خیلی از فرآیندهای مشترک بین سه استاندارد 9001، 14001 ، 45001 باعث شده تا عنوان آی ام اس شکل بگیرد. همچنین علاوه بر اشتراکات بین آنها ، پرکاربرد بودن سه گواهینامه ایزو9001 و گواهینامه ISO 14001 و گواهینامه ایزو45001 در جامعه میباشد.

برای همین اکثر مجموعه های متقاضی بدنبال گواهی نامه IMS هستند. پس میتوان نتیجه گرفت عبارت IMS و مدرک IMS فقط یک اصطلاح بوده و گواهینامه ایی تحت عنوان گواهی نامه IMS وجود ندارد. هر چند که بعضی از مراکز ثبت و صدور گواهینامه های ایزو بمنظور جلب نظر و جذب مشتریان بیشتر ، گواهینامه ایی تحت عنوان گواهی IMS صادر میکنند.

اما این گواهینامه از نظر سازمان استاندارد جهانی و از نظر مراجع اعتباردهی مطرح غیر قابل اعتبار میباشد. لذا جهت دریافت گواهینامه IMS فقط کافیست گواهینامه ISO9001 و گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO 45001 را دریافت نمایید.

وجه اشتراک ایزو 9001 ، ایزو 14001 و ایزو 45001

از وجوه اشتراکات این سه استاندارد یعنی استانداردهای ایزو 9001 و ایزو 14001 و 45001 می توان به این موارد زیر اشاره کرد.

فرآیند مدیریت اطلاعات مستند در هر سه استاندارد وجود دارد که در سیستم مدیریت یکپارچه در یک فرایند خلاصه میگردد.

عملکرد ممیزی داخلی نیز در هر سه استاندارد وجود دارد. لذا در IMS نیاز به ممیزی در سه مرحله جداگانه نیست.

فرآیند مدیریت اقدامات اصلاحی نیز در آی ام اس نیز بصورت یکپارچه انجام میگردد.

امورات آموزشی نیز در هر سه استاندارد موجود است. لذا در IMS  بجای سه بار اقدام در یک اقدام امورات آموزشی بصورت جامع انجام میگردد.

فرآیند تعریف اهداف کیفی، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی در سیستم یکپارچه یکجا انجام میگردد.

بازنگری مدیریت نیز بجای اینکه رد سه مرحله انجام گردد ، بصورت یکپارچه انجام میشود.

فرآیند مدیریت ریسکها و فرصتها در هر سه استاندارد بصورت یکجا اقدام میگردد.

مدیریت تغییرات و مدیریت دانش در هر سه استاندارد بصورت یکپارچه انجام میگردد.

و بسیاری فرآیندهای دیگری که در سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 با هم مشترک هستند.

مشاور سیستم مدیریت یکپارچه

به یک مشاور ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 بصورت یکپارچه نیز مشاور IMS خطاب میگردد. مشاور IMS کسی هست که با الزامات هر سه استاندارد عمومی فوق تسلط دارد. البته برخی از شرکتهای بجای گرفتن مشاور IMS از مشاوران متخصص در هر سه حوزه بطور جداگانه استفاده می کنند. اما شایسته هست که یک هماهنگی یکپارچه ایی بین مشاوران باشد.

مزایای پیاده سازی IMS
مزایای پیاده سازی IMS بعنوان سیستم مدیریت یکپارچه بسیار زیاد هست.

دریافت گواهینامه IMS و اجزای آن

دریافت گواهینامه IMS بعنوان سیستم مدیریت یکپارچه شامل دریافت گواهینامه ایزو های سه گانه هست. در زیر اخذ سه استاندارد عمومی را بطور خلاصه تشریح میکنیم. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت مدرک IMS بر روی مقاله تخصصی راهنمای دریافت گواهینامه IMS کلیک بفرمایید.

اخذ گواهینامه ISO 9001

گواهینامه ISO9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت ، به واسطه طراحی، مستندسازی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت قابل انجام خواهد بود. ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت به عنوان مهمترین گواهینامه و استاندارد و مادر تمامی استانداردهای ایزو مطرح هست. تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت به این گواهینامه نیاز دارند. طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت درون یک سازمان ایجاد یک نظم سیستماتیک می کند. الزامات کیفی که اصولی ترین نیاز سازمانهاست را برای شرکتها با هر نوع فعالیت بیان می کند.

سیستم مدیریت کیفیت باعث ایجاد مزایای زیر در سازمان خواهد شد.

کیفیت و سرعت فرآیندها و فعالیت کلیه پرسنل افزایش می یابد.

مهندسی مجدد سازمان و فرآیندها و ایجاد نظم سازمانی انجام می گردد.

ریسکهای موجود در سرمایه انسانی اموال فرآیندها و خدمات کاهش می یابد.

راندمان کاری و بهره وری در کلیه سطوح سازمان افزایش می یابد.

هزینه ها به سرعت کاهش پیدا می کند.

یک نظام سیستماتیک متکی بر مستندات، نه متکی بر افراد ایجاد میگردد.

سازمان مدیریت اطلاعات مستند و بایگانی سوابق قوی تشکیل می گردد.

سطح رضایت ذینفعان شامل هیئت مدیره ، کارفرمایان و کارکنان و…افزایش پیدا میکند.

اخذ گواهینامه ISO 14001

گواهینامه ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی به واسطه طراحی، مستندسازی و اجرای سیستم مدیریت مدیریت محیط زیست قابل صدور خواهد بود. ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی نیز یکی دیگر از عمومی ترین انواع استاندارد ایزو محسوب می شود که الزامات محیط زیست را برای یک سازمان بیان می کند که یک سازمان چیکار باید انجام بدهد که در راستای فعالیتهایش به محیط زیست آسیب نرسد. یا فرآیندهایش کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند و آسیبی به منابع طبیعی اعم از آب و خاک و هوا نرساند. این گواهینامه برای تمامی سازمانها با هر نوع فعالیت کاربردی هست.

سیستم مدیریت زیست محیطی باعث ایجاد مزایای زیر خواهد بود:

کاغذ و کاغذ بازی در سازمان کاهش و یا حذف میگردد.

اثرات مخرب محیط زیست شامل آب، خاک و هوا بطور مستقیم و غیر مستقیم کاهش می یابد.

فضای سالم و فرح بخش در سطح سازمان ایجاد میگردد.

رضایت ذینفعان شامل ذینفعان شامل هیئت مدیره، کارفرمایان و کارکنان افزایش می یابد.

اخذ گواهینامه ISO45001

گواهینامه ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای بواسطه طراحی و مستندسازی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت قابل انجام است. ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی یا حرفه ای دیگر استاندارد عمومی و یار همیشگی و مکمل ایزو 14001 هست.

ISO45001 الزامات ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان را برای سازمانها بیان می کند و بیان کننده الزامات مورد نیاز ایمنی محیط کار و سلامت کارکنان می باشد تا کارکنان یک مجموعه با آسودگی خاطر از امنیت جانی خود با انگیزه بالا به فعالیت خود ادامه بدهند.

از مزایای پیاده سازی سیستم مدیریت بهداشت حرفه ایی می توان موارد زیر را نام برد.

سطح سلامت، بهداشت و ایمنی کارکنان بالا می رود.

آموزش دوره های عملیاتی و کاربردی ویژه کارکنان افزایش می یابد.

خطرات موجود در محل کار شناسایی و ارزیابی میشوند و سپس رفع میشوند.

محیط کار ایمن میگردد.

آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری برای کارکنان مهیا میگردد.

بیماری ها و امراض خاموش درکارکنان شناسایی میگردد و تعریف اقدامات فوری انجام می پذیرد.

سطح رضایت ذینفعان در حوزه سلامت و بهداشت و ایمنی افزایش می یابد.

نحوه اخذ گواهینامه IMS

شرایط و نحوه اخذ گواهینامه IMS سوال اغلب متقاضیان دریافت گواهی IMS هست که به دنبال اخذ IMS به هر دلیل می باشند. غالبا شرکتها برای شرکت در مناقصات به دنبال اخذ گواهینامه IMS می روند. غالبا هم اطلاعی از اینکه اصلا خود IMS چیست ندارند. به همین جهت با مراکز مشاوره و ثبت و صدور IMS همچون سیستم کاران تماس می گیرند تا اطلاعات لازمه را کسب نمایند.

نحوه دریافت گواهینامه IMS معتبر

جهت دریافت گواهی IMS از مرکز سیستم کاران ابتدا با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و به روز در خصوص IMS توسط مشاورین مرکز به شما داده شود. بعد از کسب اطلاعات لازمه و پاسخگویی به سوالات متقاضیان محترم نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو برای متقاضی ارسال خواهد شد. چندین برند معتبر با سطوح اعتبار IAF و غیر IAF معرفی میگردد.

( جهت اطلاع بیشتر از چگونگی اعتبار گواهی نامه های IAF و غیر IAF اینجا کلیک نمایید ).

در نامه اعلام قیمت ارایه میگردد و سازمان متقاضی اخذ ایزو و IMS با توجه به شرایط و نیاز خود هر کدام از مراجع را که بخواهد می تواند انتخاب نماید. سپس فرم درخواست ایزو برایش فرستاده می شود که شامل یکسری اطلاعات هست. متقاضی موظف است این فرم را پر کند و دوباره به مرکز عودت دهد. چنانچه اصلاحانی لازم باشد رد و بدل خواهد شد و در صورت تایید و بعد از انجام پروسه مالی فایل برای ممیزی و ثبت و صدور ایزو به قسمت اجرایی سپرده می شود و در نهایت گواهینامه صادر خواهد شد.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165-021 تماس حاصل نمایید. از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

اخذ فوری گواهینامه IMS
دریافت و اخذ فوری گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه در ابتدا مستلزم شناخت درست از IMS هست.

اخذ فوری گواهینامه IMS

خیلی از افراد بدنبال اخذ فوری گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه هستند. علت این ضیق وقت در ارایه مستندات و مدارک ایزو و ims برای ورود به مناقصه هست. شرکتهای کارفرمایی برای ارزیابی پیمانکاران خود به مکانیزم هایی متوسل می شوند. یکی از این ابزارها داشتن سیستمهای مدیریتی مانند سیستم مدیریت یکپارچه هست.

دریافت فوری گواهینامه IMS امکان پذیر هست. بشرطیکه کلیه مراحل دریافت مدارک با سرعت بالایی طی گردد. مرکز سیستم کاران به شما کمک میکند تا با بالاترین سرعت ممکن به گواهینامه های ایزو و IMS برسید. حواستان باشد که گواهینامه IMS بایستی با اعتبار و قابل رجیستری باشد. سرعت بالا نباید باعث دریافت یک گواهینامه بدون اعتبار گردد.

اخذ گواهینامه IMS بصورت فوری و ارزان را از طریق سیستم کاران به شماره تماس 79165-021 تجربه کنید. همه مراحل را بطور کامل و قانونی طی کنید. یک گواهینامه معتبر و با تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران بگیرید.

اخذ فوری گواهینامه IMS و مزایای آن

زمان طراحی، مستند سازی و پیاده سازی IMS به دلیل وجود اشتراکات کاهش پیدا می‌کند.

هزینه طراحی، مستند سازی و پیاده سازی IMS و همچنین هزینه‌های مشاوره به دلیل وجود اشتراکات کم می‌شود.

بهبود بخشیدن به فرآیندها و طراحی بهتر خدمات با اخذ گواهینامه IMS به دست می‌آید.

روحیه بالای کارکنان بهمراه افزایش انگیزه کارکنان به خاطر ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه و پرهیز از کارهای غیر ضروری اتفاق می‌افتد.

کسب رضایت کارفرمایان در مناقصات و کسب شهرت در بازار کار و افزایش سهم قابل توجه در بازار از دیگر مزایای گواهینامه IMS می‌باشد‌‌.

مراجع صدور گواهینامه IMS فوری

مراکز صدور گواهینامه IMS همان مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو هستند. مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو دسته با اعتبار IAF و بدون اعتبار IAF تقسیم بندی می‌شوند.

مراکز و مراجع صدور گواهینامه ایزو IAFی با توجه به اینکه تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF فعالیت می‌کنند، اعتبار اصلی را دارند. آنها سازمان مربوطه را ملزم به انجام طراحی، مستند سازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌کنند. به همین خاطر مدت زمان اخذ گواهینامه ایزو‌ ها و گواهینامه IMS زمان‌بر و حتی پر هزینه تر می‌شود.

یکسری مراجع صدور گواهینامه ایزو هستند که بدون اعتبار IAF فعالیت می‌کنند و تحت اعتبار هیچ مرکز AB که عضو انجمن IAF باشد نیستند. در نتیجه سازمان متقاضی گواهینامه ایزو ملزم به طراحی و پیاده سازی مستندات استانداردهای ایزو نیستند.

اخذ فوری گواهینامه IMS در گرو اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ از مراجع صدور غیر IAF می‌باشد تا در مدت زمان کمتری با هزینه پایین‌تری آماده شود. اکثر سازمانها و شرکتهای پیمانکاری اکثر مواقع وجود مدرک IMS برایشان مهم می‌باشد و نوع مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو برایشان فرقی نمی‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی مقاله لیست شرکت های صادرکننده ایزو کلیک نمایید.

مستندات مورد نیاز گواهینامه IMS

مستندات IMS در واقع ادغام مستندات سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد. سه گواهینامه فوق بعنوان مهم‌ترین و پر کاربردترین گواهینامه‌های عمومی در حوزه مدیریتی از سازمان ایزو می‌باشند. به همین خاطر وجه اشتراکات بسیار زیادی با هم دارند.

هنگامی که قصد طراحی و پیاده سازی مستندات IMS را دارید با حجم بسیار کمی از از قوانین و دستورالعمل‌ها روبرو می‌شوید. شما بطور کامل و مسلط می‌توانید طراحی سیستم مدیریت یکپارچه را انجام دهید.

در سه گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بعد از طراحی خط مشی کیفیت و نظام ‌نامه کیفیت و طراحی یک چارت سازمانی کلیه روش‌های اجرایی در آموزش و انجام روش‌های اجرایی در بازنگری مدیریت و کنترل عملیات و مستندات و انجام روش‌های اجرایی در ممیزی داخلی و .. بصورت مشترک در سه گواهینامه فوق می‌باشد که در مستند سازی IMS مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چنانچه به یک الگوی کامل برای مستندسازی سیستم مدیریت یکپارچه نیاز دارید ، ما بریتان رایگان در سایت قرار دادیم. برای دانلود رایگان پکیج کامل مستندات بر روی گزینه دانلود رایگان مستندات ایزو کلیک بفرمایید. این مستندات بصورت فایل WORD در اختیار شما هست.

آیا امکان دانلود رایگان مستندات گواهینامه IMS وجود دارد؟

طراحی نمونه مستندات ایزو و IMS نیازمند افراد متخصص و کاربلد می‌باشد. برخی از مراکز مشاوره ایزو برای مستندات هزینه میگیرند. مرکز سیستم کاران با توجه به رعایت اصول مشتری مداری و همچنین با توجه به تجربه و دانشی که در طی چند سال سابقه درخشان کاری که بدست آورده است پکیج کاملی از کلیه مستندات ایزو و حتی گواهینامه IMS تهیه و تدوین نمود.

سیستم کاران این مستندات را در قالب یک فایل بصورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. سازمانها و شرکتهای متقاضی اخذ فوری گواهینامه IMS می‌توانند با مشاوران و کارشناسان مرکز سیستم کاران تماس برقرار نمایند. شما می توانید از هر طریقی که برایتان مقدور هست مستندات لازمه را دریافت کنید.

طرح پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه
پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه پیاده سازی سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیرین ایمنی و بهداشت شغلی را شامل میشود

طرح پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه IMS

غالبا شرکتهایی که به دنبال پیاده سازی ایزو هستند بدنبال طرح پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه IMS نیز می گردند. پیاده سازی سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ایزو 45001 را که در حقیقت تشکیل دهنده یک سیستم مدیریت یکپارچه تحت عنوان IMS هستند را در دستور کار خود قرار می دهند.

شرکتها و سازمانها جهت پیاده سازی IMS به دنبال مشاورین با تجربه و حرفه ای و خبره ای هستند که بتواند این سه سیستم را بهشان مشاوره بدهد و هم مستند سازی و پیاده سازی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی مقاله مشاوره سیستمهای مدیریتی کلیک بفرمایید.

گواهینامه IMS و پیاده سازی واقعی

یک سازمان آگاه و مدیر موفق به چیزی فراتر از اخذ ایزو فکر می کند. یعنی بدنبال پیاده سازی واقعی استانداردها هست. بخاطر همین دلیل هم در فضای مجازی خاصا گوگل به دنبال مشاور ایزو و مراکز مشاوره ایزو هستند. در زیر قصد داریم طرحی کامل و جامع و در عین حال خلاصه ارائه کنیم که به نوعی نقشه راه می باشد.

این طرح جهت پیاده سازی و استقرار واقعی سیستمها به شرکتها ارائه می گردد. بدلیل اینکه غالب شرکتها و سازمانهای متقاضی خود نمی دانند که نقشه راه چیست. به همین جهت ممکنست سودجویان و افراد متقلب با معرفی خود به آنها به عنوان مشاور آنها را اغفال کنند و گول بزنند.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در راستای رسالتی که دارد به طور رایگان این طرح را ارائه می نماید.

گام های مشاوره ی پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه شامل سه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO9001:2015 و سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO14001:2015  و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای بر اساس استاندارد ISO45001:2018 به طور خلاصه به شرح زیر می باشد.

گامهای مشاوره پیاده سازی

درک سازمان و محیط آن بواسطه ایجاد کمیته ی راهبردی مدیریت استراتژیک.

شناسایی و درک نیاز ها و انتظارات ذینفع شامل مراجع قانونی ، مشتری ، کارکنان ، هیئت مدیره ، تأمین کننده و . . .

تعیین دامنه کاربرد سیستم مدیریت یکپارچه.

مدیریت فرآیندهای کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ایی شامل شناسایی، ورودی و خروجی، توالی و تعادل، روش های مدیریت های پایش، اندازه گیری، منابع مورد نیاز، مسئولیت ها و اختیارات، ریسک ها و فرصت ها، تغییر فرآیندها و بهبود فرآیندها.

رهبری و تعهد مدیران تصمیم گیرنده در قبال کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ایی.

تهیه و تدوین و انتقال خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه.

طراحی، تهیه و تدوین چارت سازمانی ، وظایف ، مسئولیتها و اختیارات در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

رسیدگی به ریسک ها و فرصت ها در کلیه ارکان سازمان در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

تهیه و تدوین اهداف در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ایی و طرح ریزی رسیدن به آنها.

طرح ریزی تغییرات و مدیریت تغییرات در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

تخصیص منابع شامل منابع خارجی و داخلی ، افراد ، زیر ساخت ، محیط ، منابع پایش و اندازه گیری ، دانش سازمانی در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

تعیین صلاحیت و شایستگی در حوزه های کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

آگاهی سازی سازمان.

ارتباطات داخلی و خارجی مرتبط با سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

مدیریت اطلاعات مستند سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

طرح ریزی و کنترل عملیات سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

شناسایی و تعریف الزامات برای محصولات و خدمات.

طراحی و توسعه محصولات و خدمات.

کنترل محصولات ، خدمات و فرآیندهای ارائه شده از بیرون در حوزه کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

طرحریزی تولید و ارائه خدمات.

ترخیص محصولات و خدمات.

کنترل خروجی های نا منطبق.

کنترل عملیات و تهیه و تدوین دستورالعملهای کاری در حوژه ایمنی ، بهداشت شغلی و محیط زیست.

شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک در حوزه ایمنی و بهداشت حرفه ای.

شناسایی جنبه های زیست محیطی و ارزیابی آنها.

آمادگی و واکنش در وضعیتهای اضطراری ایمنی، بهداشت حرفه ایی و زیست محیطی.

حوزه سرمایه انسانی ، شایستگی ها و صلاحیت ها.

پایش ، اندازه گیری ، تحلیل و ارزیابی سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

ممیزی داخلی سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

بازنگری مدیریت سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

مدیریت عدم انطباق ها و اقدامات اصلاحی سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

بهبود مستمر سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

اجرای سیستم طراحی شده کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ایی.

انجام ممیزی داخلی هر سه سیستم کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای.

اجرای اقدامات اصلاحی کشف شده در ممیزی داخلی.

انتخاب CB ، AB و اطلاعات مربوطه.

مدت زمان اجرای پروژه حدود شش الی دوازده ماه می باشد.

دریافت فوری و ارزان گواهینامه IMS

مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز استقرار سیستمهای مدیریتی ایزو با حضور مشاورین خبره بین المللی با مناسب ترین هزینه در خدمت متقاضیان پیاده سازی واقعی ایزو می باشد. این مرکز همچنین خدمات ثبت و صدور انواع گواهی ایزو از مراجع معتبر را به متقاضیان اخذ ایزو معتبر ارائه می دهد. جهت پیاده سازی و استقرار سیستمهای مدیریتی خود با مرکز ما در ارتباط باشید.

گواهینامه IMS و نظرات کاربران:

متقی گفت:
“گواهینامه IMS یکی از مدارک الزامی جهت حضور ما در یک مناقصه هست که کارفرما از ما خواسته ولی شما گفتید جز استاندارد ایزو نیست و گواهینامه حساب نمیشه الان برای ارائه به کارفرما باید چکار کنیم و راه و روش اخذ این مدرک چجوریه”

سئوال: چرا برخی مراجع گواهینامه IMS صادر نمی کنند؟یت صدور ندارد و فقط یک اصطل
جواب: چون گواهینامه IMS اصولا قابلاح هست. برای همین خیلی از مراجع صدور برای IMS مدرکی صادر نمی کنند.

 

سر فصلهای مهم

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

21 Responses

 1. گواهینامه ims گواهینامه ای هست که برای همه شرکتهایی که ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 رو میگیرند صادر میشه؟ مراجع غیر iaf گواهی ims رو رایگان صادر میکنند. توضیحاتتون خیلی جامع و کامل بود

 2. حتما باید اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ باشه تا گواهینامه IMSرا صادر کنید ما قبلا ایزو ۹۰۰۱ را گرفته ایم آیا حالا می‌تونیم دو تا گواهی ایزو ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ را بگیریم و برامون IMS را صادر کنید

 3. سلام جناب مهندس
  گواهینامه IMS را بهمراه سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ ما پارسال از مرکز سیستم کاران گرفتیم. حدود یک ماه دیگه نوبت ممیزی مراقبتی نوبت اول ما هست. خود شما به این موضوع رسیدگی می کنید؟ ممیزی فقط شامل سه گواهی میشه یا گواهی IMS هم شامل میشه

 4. درخواست گواهی نامه IMS با اعتبار مرکز ملی استاندارد ایران را دارم
  قبلا برای مناقصه چون عجله داشتیم از یک مرجع خصوصی با اعتبار داخلی گواهینامه IMS را برامون صادر کردید ولی الان چون فرصت داریم میخواهیم سه گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را از مراجع تحت اعتبار naci ایران بگیریم تا گواهینامه IMS معتبری برامون صادر بشه
  قیمت مراجع تحت اعتبار naci را اعلام کنید…
  فرم درخواست را تکمیل کرده و خدمتتون می‌فرستم .

 5. سلام وقت بخیر
  بنده کارفرما شرکت هستم خواستم بدونم گواهینامه 14001 برای همه شرکت ها کاربرد داره

 6. گواهینامه IMS ترکیبی از سه سیستم ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای هست. به عبارتی دیگر ترکیب سه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ است. چرا IMS در قالب گواهینامه صادر می شود؟؟ در حالیکه IMS یک مدرک مجزا و یک گواهی جهت اثبات یکپارچگی در سیستم مدیریتی یک مجموعه است؟؟

 7. سلام وقت بخیر آیا گواهینامه IMS یا integrated management system از ترکیب سه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ به وجود می آید و اگر شرکتی این سه گواهینامه ایزو را اخذ کند گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را هم دریافت می کند؟

 8. برای شرکت پیمانکاری گواهینامه های ایزو 9001 و 14001 و 45001 دریافت کردیم و مرکز سیستم کاران گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه را بصورت رایگان برامون صادر کردند. ما قبلا فکر میکردیم این گواهینامه هم هزینه داردو واقعا از خدمات تیم حرفه ای شما ممنونیم.

 9. گواهینامه IMS ترکیب سه گواهینامه ایزو 9001 و 14001 و 45001 هستش و اگر شرکتی هر سه گواهینامه ایزو 9001 و 14001 و 45001 را دریافت کند و الزاماتش را پیدا کند یعنی یک سیستم مدیریتی یکپارچه در شرکتش ایجاد کرده و میتواند گواهینامه IMS بگیرد.

 10. برای مناقصه سه گواهینامه ایزو 9001 و 14001 و 45001 را دریافت کردیم و سپس توانستیم گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه را بگیریم و مرکز سیستم کاران مستندات همه گواهینامه هارا رایگان در اختیار ما گذاشتند

 11. ↔ Transaction 31 833 Dollars. GЕТ => https://telegra.ph/BTC-Transaction--664827-03-13?hs=5dca51bdad6460250070c460dbf5d5b0& ↔ گفت:

  اخذ هر سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ باعث می‌شود یک سیستم مدیریت یکپارچه یا IMS در مجموعه بوجود آید. ما از سیستم کاران سه گواهی ایزو 9001 و 14001 و 45001 را گرفتیم و مرکز سیستم کاران گواهینامه IMS را رایگان برای ما صادر کنند در حالیکه جاهای دیگر میخواستند مبلغ اضافه بگیرند.

 12. ما از مرکز سیستم کاران سه گواهینامه ایزو 9001 و 14001 و 45001 گرفتیم و گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه هم برامون صادر کردند.

 13. گواهینامه IMS در حقیقت ترکیب سه گواهینامه ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت، ISO 14001 سیستم مدیریت محیط زیست و ISO 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی میباشد.

 14. گواهینامه IMS یک گواهینامه بسیار کاربردی است و استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ در کنار هم گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه را پدید می آورند.

 15. گواهینامه IMS در واقع ترکیب سه گواهینامه ایزو 9001 و 14001 و 45001 است و یک گواهینامه جدا نیست. شرکتهای کلاهبردار ممکن است بخواهند بابت گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه مبلغ جداگانه ای بگیرند اما ما از مرکز سیستم کاران گواهینامه های ایزو 9001 و 14001 و 45001 گرفتیم و گواهینامه IMS هم رایگان برامون صادر کردند.

 16. با سلام … در مجموع برآیند سایتتون، تفاوت ساختاری گواهینامه های ایزو و چندگانه بودن کاربردشون رو بسیار عالی بهش پرداختین و من سایتی به این کاملی از لحاظ ارائه اطلاعات جای دیگه ای ندیدم … در خصوص گواهینامه IMS هم عالی توضیح دادین فقط یه نکته میخواستم بدونم و اون اینکه آیا می‌توان گواهینامه IMS را صرفا جداگانه دریافت کرد؟ و اینکه یا گواهینامه IMS بدون دریافت گواهینامه‌های ISO قابل دریافت است در کل ؟ ممنون.

 17. ما از مرکز سیستم کاران گواهینامه IMS گرفتیم. شرکتهای دیگه میخواستند برای گواهینامه IMS هم از ما جداگانه پول بگیرند اما ما با دریافت ایزو 9001 و 14001 و 45001 بصورت رایگان از سیستم کاران گواهینامه IMS گرفتیم.

 18. گواهینامهIMS بسیار کاربردیه و من مصمم شدم حتما کار صدورش رو به شما بسپارم فقط میخوام بدونم چه بازه زمانی ای طول خواهد کشید صدورش ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

 19. سبستم کاران رو بسیار کارآمد و حرفه ای دیدم برای صدور گواهینامه IMS … خواستم تجربه استفاده از خدمات سیستم کاران رو با بقیه دوستان به اشتراک بذارم … ممنون از مجموعه خوب سیستم کاران.

 20. گواهینامه IMS برای یک شرکت بزرگ گرفتیم چون برای ورود به وندورلیست الزامی و امتیاز آور هستش گواهینامه های ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 با هم سیستم مدیریت یکپارچه را تشکیل میدهند.

 21. گواهینامه IMS یا سیستم مدیریت یکپارچه برای ورود به وندورلیست شرکت نفت بسیار اهمیت دارد و یک مورد بسیار امتیازاور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo