خرید گواهینامه ایزو

خرید گواهینامه ایزو معتبر
5/5 - (2856 امتیاز)

خرید گواهینامه ایزو

خرید و فروش گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو چیست؟

سازمان ایزو ISO

پرکاربردترین استانداردهای ایزو

گواهینامه ایزو 9001

گواهی ایزو 14001

گواهی نامه ایزو 45001

مراجع صدور گواهینامه ایزو معتبر کدامند؟

مراکز صادر کننده گواهینامه ایزو را نام ببرید؟

گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF و غیر IAF چیست؟

اهداف و مقاصد سازمانها با سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو چیست؟

شرایط اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ( خرید گواهینامه ایزو ) چیست؟

مدارک لازم جهت خرید گواهینامه ایزو چیست؟
مراحل خرید گواهینامه ایزو چگونه است؟

 

خرید گواهینامه ایزو ، اخذ گواهینامه ایزو ، گرفتن گواهی ایزو ، دریافت گواهینامه ISO ، ثبت و صدور گواهی نامه ایزو همگی یک معنا و مفهوم را می‌دهند. در نتیجه عبارت خرید گواهینامه ایزو یک اصطلاح عامیانه هست.

روزانه تعداد بیشماری از درخواست کنندگان انواع گواهی ایزو عبارت خرید گواهی ایزو را جستجو می‌کنند. اما این تصور اینکه پول بدیم گواهی نامه ایزو بگیریم برداشت نادرستی است. گواهی نامه ایزو ، مدرک ایزو کالا یا جنس نیست که بتوان آن را از فروشگاه یا مرکزی خریداری کرد. دریافت ایزو معتبر و قانونی مستلزم گذراندن یکسری مراحل ساده می‌باشد. وقتی براحتی و قانونی میشه گواهینامه ایزو گرفت، چرا اینکار را نکنیم؟

اخذ گواهی نامه ایزو ، دریافت گواهینامه ایزو و گرفتن گواهی ایزو و روش و نحوه اخذ ایزو و چگونه میتوان گواهی نامه ایزو گرفت؟ از مهم‌ترین نیازهای اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. کلیه مشاغل با هر نوع زمینه فعالیتی خواهان اخذ و دریافت گواهی ایزو معتبر هستند. اکثر سازمانها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری و تولیدی جهت کسب رضایت کارفرما و مصرف کنندگان و امتیاز بیشتر خواهان گواهینامه ایزو هستند.

 

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو مدرکی جهت اثبات روش‌ها و الگوهای مدیریتی صحیح و اصولی در سازمان است. الگوهای مدیریتی ایزو شامل قوانین و الزامات متعددی می‌شوند. تک تک قوانین و دستورالعمل‌ها برای اخذ گواهینامه ایزو توسط سازمان بین المللی استاندارد تهیه و تدوین شده است. هر سازمانی که قوانین و الزامات مربوطه را در سطح مجموعه‌اش طراحی و اجرا نماید گواهی نامه ایزو را دریافت می‌کند.

ایزو نگارش فارسی کلمه ISO بمعنی همسان سازی و یکسان کردن است. ISO مخفف عبارت International Organization for Standardization بمعنی سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد. هر کدام از استانداردهای ایزو در یک شاخه‌ای تعریف شده‌اند. تا کنون بیش از ۲۳۰۰۰ استاندارد در سازمان جهانی استاندارد سازی تهیه و تدوین شده است.

سازمان ایزو
سازمان جهانی ایزو ISO واقع در ژنو سوییس می باشد و تمامی استانداردها در آنجا تهیه و تدوین میگردند

سازمان ایزو ISO

استاندارد‌های ایزو روزانه در حال افزایش هستند. بسیاری از استانداردهای ایزو توسط کمیته فنی سازمان ایزو در حال ویرایش و بروز رسانی هستند. چون روزانه با پیشرفت علم و صنعت و ارتباطات نیاز افراد جامعه و مصرف کنندگان نیز تغییر می‌کند. جهت مشاهده لیست کامل استانداردهای ایزو به سایت رسمی سازمان بین المللی استاندارد ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG مراجعه نمایید.

البته جهت رفاه حال مشتریان و کاربران عزیز لیستی از مهمترین استانداردهای ایزو در سایت این مرکز منتشر شده است. استاندارد‌های ایزو در حوزه های عمومی و تخصصی تهیه شده‌اند. سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو متناسب با فعالیتشان می‌‌توانند چند گواهی ایزو را دریافت نمایند. تمامی مجموعه‌ها می‌توانند استاندارد‌های عمومی ایزو را براحتی درخواست نمایند. برای دیدن لیست ایزو های پر کاربرد بر روی گزینه لیست استانداردهای ایزو کلیک نمایید.

 

مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای ایزو

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت با هدف افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات اخذ می‌گردد. قوانین و الزامات این استاندارد از کارهای تکراری و پر هزینه جلوگیری می‌نماید. ایزو ۹۰۰۱ اولین استاندارد عمومی در حوزه سیستم‌های مدیریتی پایه تمام استاندارد‌های ایزو می‌باشد.

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی

دومین و مهم‌ترین استاندارد سازمان ایزو سیستم مدیریت زیست محیطی می‌باشد. رعایت اصول و قواعد محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی از الزامات این استاندارد می‌باشند. رفتار صحیح با منابع طبیعی و دفع مناسب پسماندها و آلاینده‌های صنعتی از ارکان مثبت این نوع گواهینامه هستند.

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ سومین و پرکاربردترین گواهی در حوزه ایجاد ایمنی در محیط کار و حفاظت از نیروی انسانی می‌باشد. ایمنی در محیط کار رضایت و اعتماد کارکنان و کارگران را افزایش می‌دهد. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهی نامه ایزو ۴۵۰۰۱ مکمل یکدیگر هستند. اخذ همزمان دو گواهی فوق الزامات استاندارد HSE – MS را نیز ایجاد می‌نمایند.

گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟
گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر و ارزان و فوری

گواهینامه ایزو معتبر را از کجا بگیریم؟

از کجا گواهی نامه ایزو بگیریم؟

گواهی نامه ISO از کجا صادر می‌شود؟

لیست مراجع صادر کننده گواهی ایزو را چگونه تهیه کنیم؟

آگاهی از شرکت‌های صدور گواهینامه ایزو و سؤالات فوق از جمله دغدغه‌ها و نگرانیهای متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد.

لیست مشخص و واحدی از شرکتهای صادر کننده گواهی ایزو وجود ندارد. تعداد شرکتهایی که در حوزه ثبت و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو فعالیت می‌کنند در حال نوسان می‌باشد. امروزه ثبت و صدور گواهینامه ایزو به یکی از کارهای سودآور تبدیل شده است. اما سودآوری مستمر در صورتی اتاق می‌افتد که کار قانونی و معتبر پیش رود. بهمین خاطر شرکت‌هایی که راه و روشی غیر قانونی داشته باشند دچار ضرر و زیان زیادی می‌شوند.

تمام مراکز مشاوره ایزو با مراجع ثبت و صدور زیادی همکاری می‌کنند. مرکز سیستم کاران بعنوان یکی از مراکز معتبر و مسلط در امور صدور گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. بنابراین از مراجع و شرکت‌های معتبر انواع گواهینامه‌های ایزو را اخذ و صادر می‌نمایند. درخواست کنندگان محترم ایزو می‌توانند لیستی از مراجع ثبت و صدور ایزو را دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله لیست شرکت های صادر کننده ایزو را کلیک نمایید.

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو ISO و HSE

مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو را Certification Body یا اصطلاحاً CB می‌نامند. هر CB تحت اعتبار یک نهاد بالا دستی می‌باشد. نهاد اعتبار دهنده به CB را Accreditation Body یا اصطلاحاً AB می‌نامند. هر کشور تابع استاندارد‌های ایزو باید حداقل یک AB رسمی و دولتی داشته باشد.

مراکز ملی استاندارد هر کشوری یک نماینده بعنوان AB رسمی و دولتی معرفی می‌کند. AB های معتبر و رسمی با عضویت در انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF رسمیت خودشان را اثبات می‌کنند. IAF مخفف International Accreditation Forum بزرگترین و معتبرترین نهاد بین‌المللی در جهان هست. IAF توسط سازمان ایزو جهت رسیدگی و نظارت به کار مراجع صدور ایزو ایجاد گردید.

سایت IAF یک سایت بین المللی هست و تنها یک آدرس رسمی دارد. مراقب کلاهبرداران باشید که نهاد های دیگر را هم تراز و یا هم سطح IAF به شما معرفی نکنند. نهاد IAF با یک سایت رسمی و معتبر به نشانی WWW.IAF.NU قابل دسترس هست. درخواست کنندگان انواع گواهینامه‌های ایزو می‌توانند با مراجعه به سایت IAF نام تمام AB های رسمی و دولتی را ببینند. برخی AB ها بدون عضویت در انجمن IAF فعالیت می‌کنند. در نتیجه اینگوه مراجع صادر کننده ایزو اعتبار IAF را ندارند. بطور کلی CB ها گواهینامه‌های ایزو را به دو شکل با اعتبار IAF و بدون اعتبار IAF صادر می‌نمایند.

 

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF و غیر IAF چیست؟

گواهی ایزو یا گواهی ISO با اعتبار IAF یک مدرک معتبر و قابل استناد هست. اما اخذ و دریافت گواهینامه ایزو معتبر و اصلی IAF دار نیازمند صرف هزینه بالا و زمان بیشتری می‌باشد. گواهی ایزو بدون اعتبار IAF در مدت زمان خیلی کوتاهی با هزینه بسیار کم صادر می‌شود. لذا اکثر شرکتها و سازمانها اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو غیر IAF را انتخاب می‌کنند.

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF یعنی CB صادر کننده‌اش تحت اعتبار یک AB با عضویت انجمن IAF هست. گواهی نامه ایزو بدون اعتبار IAF یعنی CB صادر کننده‌اش تحت اعتبار یک AB بدون عضویت انجمن IAF هست. سطح اعتبار گواهی ایزو IAF دار بین المللی و سطح اعتبار گواهی نامه ایزو غیر IAF کمتر می‌باشد.

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو ارزان و فوری نیز از همین دست هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ایزو فوری و سریع و ارزان بر روی گزینه اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری کلیک نمایید.

 

اهداف سازمان‌ها با سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF معتبرترین نوع مدرک ایزو هست. سازمان‌ها و تمام درخواست کنندگان گواهینامه ایزو با هر نوع هدفی می‌توانند CB های تحت اعتبار IAF را انتخاب کنند. اما گاهی اوقات نداشتن زمان کافی و کمبود بودجه این انتخاب را از متقاضیان سلب می‌نماید. از طرفی جهت رضایت کارفرما مانند شرکت در مناقصات وقت کافی ندارند. بنابراین می‌توانند با انتخاب CB های غیر IAF به اهدافشان دست یابند. در این خصوص از خدمات مشاوره رایگان مرکز سیستم کاران با شماره 79165-021 تماس حاصل نمایید.

تبلیغات و برند سازی و حتی بازاریابی با انتخاب CB های غیر IAF نیز عملی می‌شوند. اما سازمان‌هایی که قصد صادرات و پیاده سازی استانداردهای ایزو را دارند ملزم به انتخاب CB های با اعتبار IAF هستند. البته گاهی اوقات یکسری کارفرمایان داشتن گواهینامه ایزو با اعتبار IAF برای کارفرمایان ملزم می‌کنند.

 

شرایط اخذ گواهینامه ایزو ( خرید گواهینامه ایزو ) چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها و تمام مجموعه‌ها با هر نوع کسب و کاری می‌توانند انواع گواهینامه‌‌های ایزو را اخذ نمایند. هیچ گونه شرایط سخت و پیچیده‌ای برای گرفتن انواع گواهی نامه ایزو گذاشته نشده است. هر سازمان و شرکتی که دارای یک دفتر مرکزی و یا مجموعه‌ای فعال باشد براحتی می‌تواند انواع گواهینامه‌های ایزو را درخواست نماید.

شرایطی همچون حجم سازمانی، تعداد پرسنل، نوع مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو و تعداد گواهی از شرایط اخذ گواهی ایزو هستند. هر چه سازمانی وسیع‌تر باشد تعداد فرآیندهای بیشتری دارد. در نتیجه مراحل طراحی و اجرای مستندات هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان بیشتر می‌شود. البته با انتخاب مراجع صدور گواهینامه ایزو با اعتبار IAF این شرایط اتفاق می‌افتد.

همکاری و اهتمام مدیریت و نیروی انسانی و تخصص و تجربه مرکز مشاوره ایزو نیز جز عوامل اثر گذار در اخذ گواهی ایزو هستند. بنابراین هر مجموعه‌ای صرف نظر از کوچکی و بزرگی و نوع گواهینامه ایزو می‌تواند مدرک ایزو بگیرد. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و مدارک دریافت ایزو اطلاعات بیشتر کسب نمایید ، مطالعه مقاله مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو را توصیه می کنیم.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو
مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو و شرایط دریافت گواهی ایزو دغدغه غالب متقاضیان اخذ ایزو هست

مدارک لازم جهت اخذ ( خرید ) گواهینامه ایزو چیست؟

اخذ و دریافت انواع مدارک و گواهینامه‌ها مستلزم ارائه یکسری مدارک و اسناد می‌باشد. اخذ گواهی نامه ایزو نیز از این موضوع مستثنی نیست. اما مدارک و اسناد ایزو بسیار ساده و راحت آماده می‌شوند. اولین سند درخواست فرم ثبت نام ایزو ، فرم سفارش ایزو یا همان Application form می‌باشد. برای دریافت این فرم بر روی گزینه فرم درخواست گواهینامه ایزو ISO کلیک نمایید.

لینک رایگان نامه درخواست گواهینامه ایزو بصورت رایگان در سایتهای معتبر این مرکز بارگذاری شده است. همچنین شرکتهای خواهان ایزو فقط کافیست با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار نمایند. سند دوم و مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر و قانونی تهیه نمونه مستندات ایزو می‌باشد. نمونه مستندات ایزو همان مشخصه‌های فنی هر استاندارد می‌باشند.

سازمان بین المللی استاندارد برای هر استاندارد یکسری قوانین و الزامات تهیه و تدوین نموده است. هر سازمان جهت اخذ گواهینامه ایزو معتبر و قانونی باید تمام الزامات را مستندسازی و اجرا نماید. نمونه مستندات ایزو مانند گواهینامه‌های ایزو بصورت عمومی و تخصصی تعریف شده‌اند. مرکز ما نمونه مستندات پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو را تهیه نموده است. پکیج کامل مستندات ایزو را بصورت رایگان از کارشناسان مرکز ما دریافت نمایید. برای مشاهده و دانلود مستندات ایزو بر روی عبارت دانلود رایگان مستندات ایزو کلیک کنید.

 

مراحل اخذ ( خرید ) گواهینامه ایزو چگونه است؟

اخذ و‌ دریافت گواهینامه ایزو معتبر بطور کلی شامل پنج مرحله می‌شود.

انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و قانونی

تعیین مرجع صدور گواهینامه ایزو متناسب با اهداف سازمانی

مشخص نمودن زمینه فعالیت مجموعه و انتخاب نوع گواهینامه ایزو

طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو ( استقرار سیستم‌های مدیریتی )

ممیزی و ثبت و صدور گواهینامه ایزو

خرید گواهینامه ایزو
خرید گواهینامه ایزو معتبر و ارزان و فوری از مراجع معتبر ملی و بین المللی از طریق سیستم کاران بصورت آنلاین و کاملا غیر حضوری به راحتی صورت میپذیرد

تهیه و خرید گواهینامه ISO و HSE

خرید گواهینامه ایزو و یا HSE پرسش و دغدغه ی غالب شرکتها و سازمانهای متقاضی اخذ و دریافت گواهی ایزو ISO به شمار می رود. متقاضیان اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو غالبا با سوالات و پرسشهای متعددی در حوزه ایزو روبرو خواهند شد. متقاضیان ایزو هر کدام سوالاتشان را به نحوه ی خود و لحن خاصی بیان می کنند و با عناوین و اسامی خاصی درون گوگل جستجو می کنند. عناوینی از این دست را می توان بعنوان مثال نام برد که متقاضیان و کاربران بیشتر آن عناوین را به کار می برند:

خرید و فروش گواهینامه ایزو

خرید گواهی نامه ایزو و چیزی تحت عنوان خرید ایزو معنایی ندارد و این تنها یک عبارت هست. گواهی ایزو یک کالا یا محصول نیست یا یک لباس که به راحتی بتوان رفت و از مغازه خرید. فروش و خرید گواهینامه ایزو نیازمند ارائه ی مستندات و پیاده سازی و شرایط خاصی هست.

خرید گواهینامه ایزو از سیستم کاران

خرید ایزو جهت شرکتهای متقاضی اخذ و دریافت ایزو شاید که کمی سخت باشد. برای مدیران شرکتها بدنبال مدارک ایزو رفتن، وقت گیر هست. متقاضیان محترم می توانندکه از صفر تا صد ثبت و صدور گواهینامه ایزو خودشان را به مرکز ما یعنی مرکز سیستم کاران بسپارند.

تماس با مرکز

در ابتدا متقاضیان محترم با مرکز ما تماس می گیرند. سپس توسط مشاورین با تجربه مرکز اطلاعات اولیه را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد. مشاورین خبره و آگاه ما با صبوری کامل جوابگوی سوالات متقاضیان هستند. مشاوران مرکز انواع گواهی ایزو متناسب با نیاز سازمان و نوع فعالیت سازمان آنها را بهشان معرفی می کنند. در مورد انواع استاندرادهای مورد نیاز خود می توانید بر روی عبارت لیست گواهینامه های ایزو | انواع ایزو بر اساس نوع کسب و کار کلیک بفرمایید.

اعلام قیمت ایزو ارسال نامه

سپس مراجع معتبر مختلف و متعددی خدمتشان معرفی خواهد شد. هر کدام از آنها قیمت خاصی دارند و متناسب با شرایط مالی و شرایط اقتصادی و همچنین وسعت و گستردگی سازمان و هدفشان می توانند که مرجع ایزو مورد نظر خودشان را انتخاب نمایند. تمامی این مراکز و مراجع در قالب یک نامه از طریق واتساپ و یا از طریق تلگرام در اختیار متقاضیان قرار داده می شود. در نهایت متقاضی گواهینامه ایزو متناسب با نیاز خودش می تواند مرجع مورد نظر خودش را انتخاب نماید.

فرم درخواست ایزو

فرم درخواست ایزو ISO برای متقاضیان ارسال می شود تا آنرا تکمیل کنند. بعد از آن فرم مورد نظر در قالب وورد برایشان فرستاده خواهد شد تا اطلاعات لازمه ی خواسته شده را تکمیل کنند. سپس اطلاعات فرم مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه اصلاحیه ای لازم بود مشاورین مرکز اصلاحات را انجام می دهند. در نهایت امر با تاییدیه نهایی و واریزی مبلغ مورد نظر متناسب نوع مرجع صادر کننده ، فایل شرکت متقاضی به واحد اجرایی ارجاع داده خواهد شد و گواهی ایزو صادر می شود.

تهیه مستندات ایزو

فایل مستندات به همراه انواع گواهی نامه های ایزو برای شرکت و سازمان متقاضی تهیه و تدوین و ارسال می شود. در همین حین پیاده سازی با کمک و مساعدت مشاورین خبره صورت خواهد گرفت. کارکنان و نیز مدیران تصمیم گیرنده آموزشهای لازمه را می بینند. شخص ممیز به مرکز مربوطه جهت ممیزی میفرستد و بعد از ممیزی ، عدم انطباقها رفع میگردد. با اجازه و تایید ممیز ، گواهی نامه ایزو صادر می شود. کلیه ی مراحل اصولی و همچنین قانونی بایستی طی شود تا که گواهی ایزو یی صادر گردد که دارای اعتبار باشد. گواهینامه ایزو بدون مستندات و پیاده سازی معنایی ندارد. ایزو مثل یک کالایی نیست که اینترنتی بتوان خرید، پس اگر چنانچه مرکزی ادعای فروش اینترنتی گواهی ایزو را کرد قطعا بایستی نسبت به اعتبارش شک کرد.

گواهینامه ایزو تقلبی

متقاضیان دریافت گواهینامه ایزو ، باید که بسیار مواظب باشند. زیرا بسیاری از دلالان و کلاهبرداران هستند که اقدام به صدور انواع گواهی نامه های ایزو تقلبی می کنند. جالب اینجاست که میایند و خودشان را معتبرترین معرفی میکنند. آین مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو تقلبی با ساخت نامها و اسامی و برندهای ساختگی و سایتهای ساختگی سعی دارند که اذهان عمومی را فریب بدهند. به همین جهت هم دیگر مراکز را نامعتبر معرفی می کنند تا اینکه با خراب کردن و تخریب وجهه آنها خودشان را معتبر جلوه بدهند و مشتریان را جلب کنند. پس آگاهی متقاضیان دریافت اعتبار ایزو بسیار مهم هست.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مرجع ثبت و صدور و اخذ گواهینامه ایزو مطرح هست. سیستم کاران با حضور مشاورین برتر و خدمات آموزشی رایگان و بسیاری خدمات رایگان دیگر، در خدمت متقاضیان هست. سیستم کاران آنها را به گواهی ایزو متناسب باهدف و نیاز و وسعت و گستردگی سازمان خواهد رساند.

صدور گواهینامه ایزو ISO
صدور گواهینامه ایزو ISO ازمسائلی میباشد که ذهن شرکتهای شرکت کننده درمناقصات رابه خود مشغول کرده است.

ثبت و صدور گواهینامه ایزو ISO – اطلاعات تکمیلی

صدور گواهینامه ایزو ISO ازمسائلی میباشدکه ذهن شرکتهای شرکت کننده درمناقصات رابه خود مشغول کرده است. شرکتها بنابر دلایل متعددی اقدام میکنندبه دریافت گواهینامه ایزو.

دلایلی مثل شرکت درمناقصات، توسعه وبهره وری، تبلیغات، رقابت وحتی چشم وهمچشمی.

مراحل صدور گواهینامه ایزو

صدور گواهی ISO مراحلی داردکه اولین مرحله انتخاب یک مرجع معتبر میباشد،

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو

اول بایستی بدانیم از چه مرجعی میخواهیم گواهینامه ایزو بگیریم.

مراجع صدور ایزو بسیاری بصورت قانونی و یا غیر قانونی در زمینه ثبت و صدور گواهی ایزو فعالیت میکنند. متاسفانه بدلیل عدم نظارت و نبود نهادی جهت نظارت خیلی مراجع بصورت غیرقانونی اقدام میکنندبه ثبت و صدور انواع گواهینامه ایزو. بدانید که این گواهی (های) ISO قطعا فاقد اعتبار میباشند.

مراجع صدور گواهینامه ایزو بسیارند که در دو دسته IAF وغیر IAF تعریف میشوند. انواع گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF بالاترین اعتبار را در تبت و صدور گواهی نامه ایزو دارا هستند. حالا سوال پیش میایدکه:

IAF چیست؟

نهاد اعتباردهندگان جهانی IAF میباشد که معتبرترین انواع گواهی ایزو زیر نظراین نهاد مدیریت و همچنین ثبت و صدور میگردد. مراجع ثبت و صدور انواع استاندارد ISO را اصطلاحا CB مینامند. CB (ها) خودشان زیر نظر مراجعی باعنوان AB مدیریت میشوند. خود این مرکز AB زیر نظر سازمان اعتباردهندگان جهانی IAF مدیریت میشوند. هرکشوری خودش مراکزی دارد که زیر نظر IAF فعالیت میکنند.

درایران یک مرکز IAF وجود داردکه NACI میباشد. تعداد ده ها مرکز هستندکه زیر نظر مراکز IAF فعالیت دارند. ولی حدود 500 الی 600 مرجع دیگر هستندکه گواهینامه ایزو صادر میکنند. البته ساخته و پرداخته ما ایرانیها میباشندکه معتبر هستند. اما اعتبار جهانی ندارند بدین مراجع مراجع غیر IAF گفته میشود.

اینگونه مراکز یکسری برندهای مجازی ارائه میدهندکه البته قابلیت رجیستری دارد. امااین اعتبار به اصطلاح جهانی اون اصالت واقعی را ندارد. مراکز اعتباردهنده قانونی چند کشور برای نمونه وجود دارد:

درایران NACI ، ایتالیا ACCREDIA ، سوئیس SAS ، نروژ CCPL ، کانادا SCC فرانسه COFRAC ، انگلیس UKAS ، آلمان DAKKS وغیره.

مستندات پیاده سازی ایزو

صدور گواهینامه ISO مرحله دومش مرحله پیاده سازی ومستندسازی میباشد. اغلب شرکتها مرحله پیاده سازی و همچنین مستندسازی را انجام نمیدهند. هزینه پیاده سازی و مستندسازی به تخصصی و یا عمومی بودن یک استاندارد ایزو بستگی دارد. هزینه پیداه سازی استانداردهای تخصصی معمولا بالاتر از استانداردهای عمومی است.

انواع استانداردهای ایزو

استانداردهای عمومی ISO مانند ISO 9001 ، ISO 14001 وهمچنین ISO 45001 هستند. انواع استاندارد تخصصی مانند ISO/IEC17025 سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه _ کالیبراسیون بدلیل اینکه نیازبه آزمایشگاه دارد ازلحاظ هزینه پیاده سازی متحمل هزینه بالاتری خواهد شد. انواع گواهی ایزو چنانچه ازمراجع معتبر گواهینامه ISO خودرا دریافت شود ازلحاظ هزینه پیاده سازی مبلغ بیشتری راباید پرداخت کرد.

مشاوره ایزو

گواهی ایزو مرحله دیگری دارد که مرحله مشاوره میباشد. مرحله مشاوره با درخواست سازمان متقاضی استاندارد ایزو صورت میپذیرد. چنانچه سازمان متقاضی برای پیاده سازی نیازمند مشاور باشد یک مشاور به سازمان میفرستد تاکارهای پیاده سازی را انجام دهد. هزینه مشاوره همچنین باتوجه بدینکه مشاور باتجربه باشد و یا بی تجربه و همچنین تحصیلات مشاور و علم و آگاهی مشاور متفاوت میباشد.

مرحله صدور گواهینامه ISO باتوجه بدین گفته ها بدین منوال میباشد و بدین منوال بایستی اقدام کرد:

تعیین مرجع صدور گواهی نامه ایزو

پیاده سازی و مستندسازی، مشاوره

صدور گواهینامه ایزو

تمدید سالیانه گواهینامه ایزو را فراموش نکید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بازدید و تمدید سالیانه ایزو مقاله نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را کلیک نمایید.

دیدگاه های کاربران 1

در زیر نمونه ای از دیدگاه ها و نظرات کاربران که مقاله فوق را مطالعه کردند و نظر دادند موجود هست.

هزینه‌ایی که شرکت شما برای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ مشخص کرده فقط برای ثبت و صدور مدرک ایزو هست یا اینکه طراحی و پیاده سازی مستندات و مراحل رجیستری و ممیزی را هم شامل میشه ؟ در کل صفر تا صد ایزو چقدر زمان بر و چقدر هزینه لازم داره (حسن پور)

سلام چطوری میتونم برای شرکتمون گواهینامه ایزو بگیرم مدارک خاصی نیار داره؟ ایزوهای عمومی و کاربردی چه ایزوهایی هستند؟ (پویا)

دیدگاه های کاربران 2

روند اخذ گواهینامه ایزو با اعتبار IAF نسبت به اخذ گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF در زمان و هزینه چقدر تفاوت دارند؟ جهت آمادگی در مناقصات گرفتن کدام نوع توصیه می‌شود؟ در صورت درخواست گواهینامه ایزو از مراجع بین المللی هزینه ها با کدام واحد پول ریال یا دلار حساب می‌شود؟ (اصفهانی)

اخذ گواهینامه ایزو بصورت کاملا اینترنتی هم امکان پذیر هست؟ شرکت ما در شهر عسلویه هست و نمیتونیم بصورت حضوری تهران بیاییم. لطفا راهنمایی بفرمایید برای اخذ گواهینامه ایزو و چند گواهینامه آموزشی مرتبط با hse چه کارهایی لازم انجام دهیم. (بیگدلیان)

خیلی جالب و مثمر ثمر بود
من از مطالب شما استقبال میکنم
در مورد ایزو ۱۴۰۰۱و ایزو ۴۵۰۰۱ و IMS هم مطلب بزارید (نوید)

با ما در ارتباط باشید…

تلفن 79165-021 سازمان مرکزی

سر فصلهای مهم

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

8 Responses

 1. قیمت گواهینامه های ایزو به چه شکل هست. ما یه شرکت کوچیک تازه کار هستیم. خیلی هم نمی تونیم هزینه کنیم و از طرفی چند تا گواهی ایزو برای رزومه و تبلیغ کار نیاز داریم. ممنون میشم یه تعرفه برامون بفرستید

 2. لفظ خرید گواهی نامه ایزو ابتدا آدم را سر در گم میکنه . گرفتن گواهینامه ایزو واقعی و اصلی نیاز به گذراندن مراحل مختلفی داره. البته با مشاوران سیستم کاران مراحل به خوبی و راحتی طی شد . مخصوصا مرحله پیاده سازی و ممیزی که با کاردانی مشاوران به نحو احسن انجام شد .

 3. چند تا گواهینامه ایزو برای نصب بر روی در و دیوار دفتر فروش املاک میخواستم . بنده واسطه هستم‌. می‌خوام گواهینامه های ایزو را با قیمت مناسب و ارزان از شما بخرم بعد یه درصدی روش بذارم به مشتری تحویل بدهم. اگه به صرفه باشه همکاری‌های بیشتری باهم داشته باشیم. برای صحبت نهایی شماره میذارم تا با مدیریت در فرصت مناسب قرار بگذاریم.

 4. خرید گواهینامه ایزو واقعا شرایط خاص و پیچیده‌ای نداره یعنی به راحتی میشه یک گواهی نامه معتبر و قانونی بگیریم . اگه گرفتن این گواهی با اینکه یک مدرک جهانی راحته چرا اخذ گواهینامه مجوز اداره کار و کلا گواهینامه های داخلی اینقدر سخت و پیچیده هستند. حدود یک سال هنوز نتوستیم گواهی تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی را بگیریم . فعلا بیخیال گواهی فوق شدیم و گفتیم مدارک ایزو را حداقل بگیریم داشته باشیم تا بتونیم در مناقصات شرکت کنیم . از طریق لینک مستقیم واتساپ استاندارد های مورد نیاز را براتون ارسال کردم . شرایط و هزینه ها را لطفاً بفرستید.

 5. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ را میخواهیم که فرم ثبت نام را تکمیل کردیم فرستادیم
  شماره خودم را میذارم فقط اگه کارشناس سیستم کاران با بنده تماس بگیره ممنون میشم
  حوصله اینکه به صد تا جا بسپرم ندارم
  با اولین سرچ وارد سایت شما شدم
  امیدوارم بتونیم با هم همکاری داشته باشیم .

 6. الان دیگه همه با پول لیسانس میگیرن گواهینامه ی ایزو که جای خود داره.
  درسته دریافت این گواهی ها دنگ و فنگ زیاد داره. اما من به راحتی از مرکز شما دریافت کردم.
  واقعا کار رو باید سپرد دست کنندش. متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo