مهندس مجید کریمی علویجه

مهندس مجید کریمی علویجه
4.8/5 - (1615 امتیاز)

مهندس مجید کریمی علویجه

آقای مهندس مجید کریمی علویجه یکی از بزرگترین مشاوران حرفه ای و با تجربه در حوزه سیستم های مدیریتی مطابق با استانداردهای ایزو هستند. همچنین در حوزه های عارضه یابی سازمانی و افزایش بهره وری در سطح ایران مطرح می باشند.

مهندس مجید کریمی علویجه در سال 1353 در یکی از محله های شهرری متولد شد. دوران تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان خود را در همان شهرری سپری نمودند. پس از انجام خدمت مقدس سربازی در رشته کارشناسی مهندسی صنایع با گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها در دانشگاه آزاد اسلامی – واحد تهران جنوب به ادامه تحصیلات عالیه پرداختند. ایشان در طول کسب تحصیلات دانشگاهی در خیلی از مشاغل مختلف مشغول بکار شدند. در حین کسب تحصیلات اقدام به تجربه کردن و فراگیری علوم و دانش مختلف در حوزه انواع کسب و کارها پرداختند.

آقای مهندس مجید کریمی علویجه در سال 1379 از طریق آزمون استخدامی بعنوان کارمند در راه آهن جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت شدند. در نهایت در سال 1385 با سمت کارشناس برنامه ریزی و همچنین کارشناس و مسئول واحد مدیریت کیفیت اقدام به بازخرید کردن خود نمودند. در همان سال با توشه ایی از علم و دانش و تجربه در حوزه ی کسب و کار و همچنین استانداردهای سیستم های مدیریتی ایزوISO نسبت به بنیان گذاری سازمان سیستم کاران نمودند.

تاریخچه سیستم کاران

سیستم کاران از سال 1385 با مدیریت و درایت شخص مهندس مجید کریمی علویجه با موضوع فعالیت مشاوره علوم مدیریتی آغاز بکار کرد.

مهندس مجید کریمی علویجه علاوه بر تصدی مدیریت سازمان مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران ، بعنوان یکی از برترین مشاوره ها در حوزه سیستم های مدیریتی و سایر الگوها و نظامهای مرتبط با ارتقای سازمان و همچنین در زمینه افزایش بهره وری مطرح می باشند. صدها شرکت و سازمان از خدمات مشاوره ایشان در مسائل مختلف استفاده کردند.

قطعأ اکثر این شرکتها و سازمان ها با بکارگیری تحلیل ها ، مشاوره ها ، تکنیکها و روشهای ارائه شده از سوی آقای مهندس مجید کریمی علویجه از رشد چشم گیری در سطح بهره وری جامع برخوردار شدند.

آقای مهندس مجید کریمی علویجه علاوه بر مشاوره بهره وری ، مشاوره ی سیستم های ایزو شامل ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت وISO14001 سیستم مدیریت محیط زیست و ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هستند. ایشان همچنین بعنوان مشاور در حوزه IMS سیستم مدیریت یکپارچه و HSE سیستم مدیریت بهداشت ، ایمنی و محیط زیست مطرح هستند. همچنین جناب مهندس مشاوری خبره در خصوص iso10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان و iso10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان و سایر سیستم های مدیریتی می باشد. شرکتهای فراوانی پس از دریافت مشاوره های آقای مهندس کریمی علویجه موفق به دریافت گواهینامه ایزو ISO برای سازمان خود شدند. خدمات شایان و ارزنده ی ایشان در خصوص ارتقای سطح دانش و شرکتها و سازمانها در مورد ایزو بهره وری بر کسی پوشیده نیست.

کمیته فنی متناظر TC312 تعالی در ارائه خدمات

جناب آقای مهندس مجید کریمی مدیر عامل محترم سیستم کاران – سازمان مرکزی بعنوان عضو دائم و اصلی کمیته فنی متناظر ISIRI/ISO/TC312 میباشد.  اعضای کمیته سازمان ملی استاندارد با بررسی اقدامات کمیته TC312 و تعامل کمیته TC 176 در حال تدوین استاندارد خدمات متعالی هستند.

بر اساس مصوبات کمیته، فعالیت‏های کمیته 312 به صورت مستمر از سوی دبیر کمیته پایش میگردد.

1- این کمیته هنوز استاندارد منتشر شده‏ ای ندارد و بر اساس برنامه‏ ریزی دو استاندارد زیر تا انتهای May 2021 منتشر خواهند شد

ISO 23592 “Service Excellence — Principles and model

ISO TS 24082 “Design of Excellent Services and Outstanding Customer Experiences

2- کمیته 176 طی نامه‏ای به TMB هموپوشانی فعالیت‏های کمیته 312 را با فعالیت خود اعلام نمود و خواستار تجمیع بخشی از این فعالیت‏ها گردید.

3- SC40/WG2 با این کمیته liaison دارد و دبیر آن خانم Suzanne Van Hove در جلسات TC312 حضور دارد.

پدر ایزو پدر ISO ایران

بدون شک آقای مهندس مجید کریمی علویجه بعنوان پدر ایزو (پدر ISO) ایران شناخته شدند. ایشان حدود سه هزار مجموعه، شرکت و سازمانی که از خدمات مشاوره ایشان استفاده کرده اند مبین این موضوع است. پدر ایزوی ایران قطعأ شخص ایشان می باشند. ایشان همچنین در طول ده ها سال خدمت به کشور اسلامی ایران عزیزمان تعداد خیلی زیادی دستیار و شاگرد داشتند که الان هر کدام از این شاگردان از نقطه به نقطه ایران در حال ارائه خدمت به جامعه می باشند. آنها رشد و تعالی خود را مدیون پدر ISO ایران آقای مهندس کریمی علویجه می دانند.

مهندس مجید کریمی علویجه با فروتنی و خشوعی که دارند شماره تلفنهای خود را همواره در اختیار همگان قرار دادند تا علاقه مندان و دوستداران سیستم های مدیریتی و مدلها – الگوها و نظامهای رشد دهند بهره وری از دانش ایشان استفاده نمایند. شماره تلفن همراه ایشان به شماره همیشگی 09123572091 در اختیار است. ایشان با صبر و حوصله به تمامی پیامهای ارسالی به خودشان را با کمال دقت و حوصله مطالعه و پاسخگویی می نمایند. پیامهای ارسالی از طریق تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و ….. را دونه به دونه بررسی و پاسخ می دهند.

کمیته فنی متناظر سازمان ملی استاندارد

از افتخارات ایشان عضویت در کمیته فنی متناظر سازمان ملی استاندارد و حضور در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سخنران کنفرانسها و سمینارهای مختلف می باشد.

آقای مهندس مجید کریمی علویجه، رسیدن جامعه را به نظم نوین مدیریتی را از آرزوهای خود می داند. ایشان امیدوار است که دانشجویان و جوانان این مرز و بوم این دانش را فرا بگیرند. این دانشجویان و جوانان با بهبود مستمر این دانش ادامه دهنده راه ایشان باشند.

با آرزوی سلامتی برای آقای مهندس مجید کریمی علویجه، امیدواریم که همچنین گذشت ایشان گامهای موثری در ارتقاء بهره وری جامع در کلیه سطوح مملکت باشند. ما خود را قدردان زحمات بی شائبه ایشان میدانیم.

سازمان سیستم کاران نیز تحت مدیریت مدبرانه آقای مهندس مجید کریمی علویجه با کادری مجرب و نیروهای مخلص و متخصص در حوزه های مختلف در حال ارائه خدمات به متقاضیان و علاقه مندان در حوزه ایزو ISO و CE و HSE و بهره وری و سایر امور مربوط ارتقاء سازمانی و مهندسی سازمان می باشند.

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. من از مشتریان مرکز سیستم کاران هستم که چندین ساله با این مرکز همکاری دارم از تجریبات جناب آقای مهندس کریمی هم استفاده میکنیم برای پیشرفت سازمان خودمون
    ممنون از مرکز سیستم کاران

  2. مطلب در مورد تاریخچه شرکت سیستم کاران کامل و مفید بود شرکت ما چندبار با جناب مهندس کریمی همکاری داشته و واقعا ایشون بسیار با تجربه هستند ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo