اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو برای مناقصه

گواهینامه ایزو برای مناقصه
4.9/5 - (405 امتیاز)

گواهینامه ایزو برای مناقصه

گواهینامه ایزو برای مناقصه یکی از مهمترین اهداف و شاید یکی از اصلی ترین مقاصد شرکتها من باب دریافت و اخذ گواهینامه ایزو هست. شرکتها و سازمانها وقتی می خواهند که درون مناقصات شرکت نمایند. یکی از انواع گواهی نامه های اساسی و مهمی که اکثرا کارفرمایان مناقصه گزار از آنها می خواهند که داشته باشند، گواهی ایزو هست.

گواهینامه های ایزو برای شرکت در مناقصات

از انواع گواهینامه ایزو برای مناقصات ، دیگر گواهینامه ها که ممکنست که از شرکتها درخواست شود و بخواهند، گواهی HSE و یا HSE – MS ، گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و انواع و اقسام گواهی های ملی و بین المللی هست. اما همان طور که بیان گردید مهمترین گواهی که احتمالا برای مناقصات و شرکت درون مناقصات ممکنست درخواست گردد گواهی ایزو هست. که گواهی ایزو انواع و اقسام متعددی دارد. انواع گواهینامه های ایزو به طور کلی دو گروه می شوند: گواهی ایزو عمومی و گواهی ایزو تخصصی . به جز انواع عمومی ایزو که در ذیل به آنها می پردازیم. انواع تخصصی ایزو ، متناسب با نوع فعالیت و زمینه فعالیت سازمان از شرکتها برای مناقصه درخواست می گردد.

گواهی نامه های ایزو عمومی که در بالا به آن اشاره شد. عموما از تمامی شرکتها ممکنست درخواست گردد. حتی می توان با قاطعیت اینگونه بیان کرد که این گواهی نامه ها از تمامی شرکتها برای مناقصات خواسته می شود. گواهی نامه های ایزو عمومی شامل انواع و اقسام استانداردهای ایزو می گردد.

گواهینامه های ایزو پرکاربرد برای شرکت در مناقصات

اخذ گواهینامه ایزو 9001 برای شرکت در مناقصات

مهمترین گواهی از میان گواهی نامه های ایزو برای مناقصه ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت هست که به احتمال خیلی زیاد و حتی با قاطعیت می توان اینگونه بیان کرد که ISO9001 از تمامی شرکتها با هر زمینه فعالیت برای شرکت در مناقصه طلب می شود. ایزو9001 الزامات کیفی مورد نیاز در کلیه فرآیندهای تمامی نهادها را با هر حوزه فعالیتی در برمی گیرد. و به همین جهت هم به اصطلاح مادر تمامی استانداردها نام می گیرد. که درون مناقصه نیز کارفرما آن را می خواهد.

اخذ گواهینامه ایزو 14001 برای شرکت در مناقصات

ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از انواع و اقسام گواهی های عمومی مورد نیاز شرکتها و نهادها برای مناقصه هستند و یکی دیگر از عمومی ترین انواع گواهی نامه های ایزو هست که از سازمانها ممکنه بخواهند که اصولا گواهی ایزو14001 به همراه ایزو45001 مکمل یکدیگر هستند.

اخذ گواهینامه ایزو 45001 برای شرکت در مناقصات

ایزو45001 با عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی نیز از گواهینامه های عمومی دیگری هست که در حوزه مناقصه از شرکتها بخصوص شرکتهای پیمانکاری خواسته می شود و کارفرمای مناقصه گزار از موسسات متقاضی شرکت کننده در مناقصه درخواست خواهند کرد. این سه نوع گواهی نامه ایزو عمومی ، ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی غالبا هر سه در کنار هم درخواست خواهند شد و به عبارتی به نوعی مکمل یکدیگر هستند و سه یار همراه و جدا نشدنی هستند.

اخذ گواهینامه IMS برای شرکت در مناقصات

لازم به ذکر هست که از طراحی و پیاده سازی سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 در کنار هم و به طور همزمان به اصطلاح می گویند که شرکت مربوطه یک سیستم مدیریت یکپارچه را درون سازمانش ایجاد کرده که در اصطلاح IMS گفته می شود و زمانی که حرف از IMS می شود منظور پیاده سازی همزمان همین سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 هست.

اخذ گواهینامه ایزو تخصصی برای شرکت در مناقصات

گواهی نامه های ایزو تخصصی که متناسب حوزه کاری و زمینه فعالیت سازمان مشخص گردد و تعدادشان نیز زیاد هست و ممکنست برای مناقصه از شرکتها درخواست شود که از آن میان میتوان : ISO22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، ISO29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و بسیاری از انواع و اقسام گواهی های ایزو را نام برد البته تعدد انواع گواهی ایزو به حدی زیاد هست که نمی توان در اینجا به آنها پرداخت و به ازای هر زمینه فعالیت یک یا چند ایزو تهیه و تدوین شده است که جهت مشاهده آنها می توانید به سایت جهانی ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG مراجعه نمایید.

مراجع صادر کننده گواهی ایزو برای مناقصه

مراکز ثبت و صدور و صادر کننده گواهینامه ایزو برای مناقصات متنوع و متعددند که کارفرمای مناقصه گزار تعیین می کند که شرکت متقاضی از کدام نوع مرجع ایزو بایستی گواهی ISO را برای مناقصه بگیرد که در اکثر موارد بیان نمی کنند که کدام مرجع مد نظرشان هست و نوع غیر IAF ایزو کفایت می کند و در موارد نادر بنابر سختگیری کارفرمای مناقصه گزار ممکنست از شرکت مورد نظر برای شرکت درون مناقصات گواهی ایزو تحت اعتبار IAF خواسته شود که در غالب موارد به دلیل ارزان و فوری بودن ایزو غیر IAF همین گواهی نامه های ایزو غیر IAF کفایت می کند.

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو

توضیح بیشتر اینکه مراجع صادر کننده ایزو یا همان CB تحت اعتبار و تحت نظر یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند که خودشان بایستی تحت اعتبار و زیر نظر نهاد بین المللی IAF باشند و از نهاد IAF مجوز صدور ایزو گرفته باشند. سازمان جهانی ایزو فقط نهاد بین المللی IAF را در خصوص ثبت و صدور ایزو مورد قبول می داند. هنگامی که به سایت سازمان جهانی ایزو مراجعه کنید خواهید دید که IAF را به عنوان مرجع معتبر معرفی کرده که IAF در هر کشور نمایندگانی دارد که همان AB ها هستند و تمامی AB ها درون سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU قابل مشاهده هستند. جهت مشاهده کلیه AB ها تنها کافیست وارد سایت شوید و سپس کشور مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و بر روی آن کشور کلیک نمایید و نهادهای AB هر کشور را درون سایت مشاهده کنید. گروه دیگری از مراجع صادر کننده گواهی ایزو نیز هستند که تحت اعتبار IAF نیستند و فعالیت نمی کنند و AB و CB داخلی هستند که برای مناقصات در غالب موارد همین نوع غیر IAF ایزو کفایت می کند.

مراحل اخذ ایزو برای مناقصات

مراحل اخذ ایزو برای مناقصات موضوع مهمی هست که در خصوص اخذ ایزو برای مناقصه مطرح می شود که می توان اینگونه گفت:

انتخاب مراجع ثبت و صدور ایزو ISO

مستند سازی و استقرار و پیاده سازی ایزو ISO

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی ایزو ISO

ممیزی نهایی ایزو ISO

ثبت و صدور گواهی ایزو ISO

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصه و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید. و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. خسته نباشید. برای گرفتن گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ مدرک تحصیلی مدیر عامل مهم هست ؟ سوال دیگه اینکه میتونیم با گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ استاندارد ایمنی و بهداشت را هم بگیریم ؟

  2. گواهینامه ایزو برای حضور در مناقصات بیشتر از کدام مراجع صادر می‌شود؟ طراحی و اجرای قوانین استانداردهای ایزو تا چه حد بر بالا بردن امتیاز یک مجموعه برای حضور موفق در مناقصات اثر گذار هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط