اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو TUV

گواهینامه ایزو TUV
4.9/5 - (131 امتیاز)

گواهینامه ایزو TUV

گواهینامه ایزو TUV یکی از برندهای مختلف مراجع ثبت و صدور ISO هست که با پسوندهای مختلفی وجود دارد. حتی برخی سازمانها این عنوان را به جای یک برند با نام یک نوع گواهی ISO اشتباه می گیرند. آنها فکر می کنند tuv هم یک نوع ISO هست. مثل ایزو 9001 و ایزو 14001 و غیره، چون تنها نامی از tuv را شنیدند. و بیش از آن چیزی از توف tuv نشنیدند و نمی دانند. غالبا سازمانها برای اخذ ISO با مراکز مشاوره همانند سیستم کاران تماس می گیرند و اطلاعات لازم را می گیرند. برندهای مختلف با پسوند tuv به آنها معرفی می گردد. سازمانهای متقاضی همچنین می توانند هر یک از برندهایی را که می خواهند انتخاب نمایند.

برند TUV غیر IAF هستند یا از مراجع معتبر IAF

برندهای با پسوندهای tuv هم در سطح بین المللی ( iaf ) و هم داخلی (غیر iaf ) هستند. و بسیاری از انواع برندها با پسوندهای توف iaf هستند و خیلی از آنها غیر iaf هستند. به عنوان مثال tuvnord توف نورد و tuv thuringen توف تورینگن و tuv hesen توف هسن و tuv austria توف آستریا و tuv intercert توف اینترسرت از برندهای iaf هستند. و برندهایی همچون tuv north توف نورٍث و internationaltuv توف اینترنشنال ، tuv group توف گروپ و tuv world توف ورد غیر iaf هستند. غالبا نام توف نورد tuv nord را سازمانها شنیده اند و از توف نورد گواهی نامه ISO را دریافت نموده اند. بسیاری برندهای دیگری نیز که معرفی شده اند نیز البته شناخته شده هستند. و سازمانها می توانند با توجه به نیاز خودشان از هر یک از برندهایی که می خواهند استفاده کنند.

انواع برندهای TUV

گواهینامه ISO توف را با پسوندهای مختلف و متعددی می توانید ببینید مثلا tuvnord، tuv north ، tuv intercert ، internationaltuv ، tuv group، tuv hesen ، tuv austria ، tuv world و tuv thuringen از برندهای توف tuv هستند.

گواهینامه ایزو tuv یا توسط مراجع iaf و یا توسط مراجع غیر iaf صادر میگردند. که در ادامه این مبحث به این دو مقوله می پردازیم. مراجع iaf چیه؟ مراجع غیر iaf چیه؟ دو مقوله و دو مبحثی که در موضوع انتخاب گواهینامه ISO توف ، ایزو tuv پیش خواهد آمد و در ذیل به آنها خواهیم پرداخت.

iaf چیست؟

مراجع صادر کننده ISO را اصطلاحا و اختصارا cb می نامند که خود همین cb های مراجع صادر کننده ایزو تحت اعتبار یک مرجع بالا دست با عنوان ab مراجع اعتبار دهنده ایزو فعالیت می کنند که نهایتا خود این ab ها تحت اعتبار و زیر نظر یک نهاد بین المللی با عنوان iaf فعالیت می کنندو مدیریت می شوند و به گواهی نامه های ایزو ISO صادره به این شکل و به این روش iaf گفته می شود که در مبحث ISO همانطور که گفته شد، توف نورد tuvnord و توف تورینگن tuv thuringen و توف هسن tuv hesen و توف آستریا tuv austria و توف اینترسرت tuv intercert از این دست یرندها هستند که تحت اعتبار iaf فعالیت می نمایند.

غیر iaf چیست؟

یک سری مراجع هستند که تحت اعتبار iaf نیستند و اینها ab ها و cb ها ساختگی هستند و ساخته و پرداخته دست بشریت می باشند و به نوعی مراجع خصوصی هستند که به دلیل اینکه زیر نظر iaf نیستند به آنها غیر iaf گفته می شود. از گواهینامه های ایزو توف ایزو tuv با اعتبار غیر iaf همان گونه که در بالا بیان گردید می توان برندهایی همچون tuv north توف نورث و internationaltuv توف اینترنشنال ، tuv group توف گروپ و tuv world توف وورد اشاره نمود. در این بین هستند شرکتها و سازمانهایی که گواهی ایزو ISO تقلبی ثبت و صدور می کنند که فاقد اعتبار هست و سازمانها نیز به همین دلیل بایستی با آگاهی و اطلاع کامل در جهت گواهی ISO اقدام نمایند.

گواهینامه ایزو TUV و ثبت و صدور انواع ISO

گواهینامه ایزو tuv در خصوص انواع ISO صادر می گردد و درباره هر نوعی از انواع سیستمهای مدیریتی ISO میتوان از انواع برند tuv با پسوندهای مختلف استفاده کرد و اما بایستی مراقب بود در این میان گواهی نامه های توف غیر آی ای اف را به جای آی ای اف بهشان ارائه ندهند. منظور از انواع گواهی ISO : سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو45001 ، سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ایزو 22000 ، سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ایزو13485 ، سیستم مدیریت انرژی ایزو 50001 و سیستم مدیریت کیفیت آموزش ایزو10015 و انواع مختلف دیگر ایزو ISO که تعدادشان بی شمار هست را نام برد.

اهداف اخذ گواهینامه ایزو برای شرکتها

گواهینامه ایزو توف همچون انواع دیگر برندهای ISO من باب مقاصد مختلفی دریافت می شوند.

اخذ گواهینامه ایزو برای مطرح شدن در بازار جهانی ( صادرات )

دسته ای از سازمانها می خواهند که در بازار جهانی مطرح گردند و خودشان را درون بازار جهانی مطرح کنند و به همین دلیل به دنبال دریافت گواهی ISO می روند. برخی از سازمانها می خواهند که در بازار جهانی و بین المللی فعالیت کنند یعنی اینکه صادرات کنند به کشورهای دیگر، به دنبال دریافت گواهی ISO می روند.

دریافت گواهی ایزو برای مطرح شدن در بازار داخلی

عده ای دیگر از نهادها می خواهند که در بازار داخلی نام آور شده و مطرح شوند و به جهت مطرح شدن در بازارهای داخلی به دریافت ISO اقدام می کنند.

اخذ گواهی ایزو برای شرکت در مناقصات

برخی سازمانها و نهادها و شاید بهترست بگوییم اکثر سازمانها برای شرکت در مناقصات دنبال دریافت ISO می روند. عده ای دیگر از سازمانها و نهادها می خواهند که پیاده سازی واقعی استانداردهای ISO را در دستور کار خود بگذارند.

اخذ گواهی ایزو برای تبلیغات

بسیاری از سازمانها به جهت تبلیغات و همچنین من باب برند سازی اقدام به گرفتن گواهی ISO می کنند. بسیاری دیگر از شرکتها و سازمانها و نهادها جهت رقابت با رقبای دیگر خود اقدام به دریافت و اخذ گواهی ISO می کنند.

و اهداف و مقاصد بسیار دیگری که سازمانها به دنبال اخذ ISO همچون گواهینامه ایزو tuv به دنبال دریافت ISO هستند. تمامی اهداف در جهت یک هدف واحد هستند که جذب و جلب مشتری و پیشی از رقبا هست. حالا در اینجا این سوال پیش میاید که مراحل دریافت گواهی ایزو ISO به چه شکل هست و چگونه هست. در ادامه اختصارا به این مساله می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل اخذ ایزو ISO ، اینجا کلیک نمایید.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو :

روند اخذ گواهی نامه ایزو ISO را چنانچه بخواهیم به اختصار بیان کنیم بایستی اینگونه بگوییم:

تعیین کردن هدف از اخذ گواهینامه ISO

مشخص کردن انواع گواهی نامه ISO

تعیین کردن مراجع صادر کننده ISO

مستند سازی ایزو ISO و پیاده سازی ایزو ISO

ممیزی داخلی ایزو ISO و ممیزی خارجی ایزو iso

مرحله ممیزی نهایی ایزو iso

ثبت و صدور گواهینامه ایزو ISO

مرکز مشاوره سیستم کاران به عنوان بزرگترین مجموعه و از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ISO گواهی ISO را از tuv و تمامی مراجع tuv با پسوندهای مختلف معتبر را شناخته و متقاضیان محترم را جهت اخذ یک گواهی ISO معتبر از مراجع معتبر با توجه به نیاز سازمان همراهی خواهد کرد. تمامی خدمات مشاوره مرکز ما رایگان خواهد بود.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. روش استعلام اعتبار و اثالت گواهی ایزو از Tuv چگونه است؟ آیا از روی گواهینامه ها میتوان فیک یا اصلی بودن مدرک را تشخیص داد. شرکت‌های ثبت و صدور tuv آیا در ایران فعالیت دارند یا باید از طریق ارتباط با کشورهای دیگر از آنها گواهینامه ایزو گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط