اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ISO برای مناقصه

گواهینامه ایزو برای مناقصه
4.9/5 - (1413 امتیاز)

گواهینامه ISO برای مناقصه

گواهینامه ISO برای مناقصه مهمترین هدف یک شرکت از اخذ گواهینامه ایزو هست. شرکتها هنگامی که می خواهند برای مناقصه شرکت کرده و اقدام کنند. کارفرمای مناقصه گزار از آنها ممکنست درخواست گواهی ایزو بکنند که از همه عمومیت بیشتری دارد. از دیگر انواع گواهی نامه های مهم و اساسی که شرکتها جهت مناقصه بهش نیاز دارند. از انواع گواهی نامه های دیگر برای مناقصه به جز گواهی ایزو باید به گواهی نامه های دیگری اشاره کرد. همچون: گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی تعیین صلاحیت پیمانکاری ، گواهینامه صلاحیت شرکتهای خدماتی ، رتبه و گرید پیمانکاری ، رتبه و گرید انفورماتیک و انواع و اقسام گواهی نامه های ملی و بین المللی دیگر نیز از انواع گواهی نامه هایی هست که درون مناقصات مورد نیاز خواهد بود.

انواع گواهینامه های ایزو عمومی برای مناقصه

گواهینامه ISO برای مناقصه انواع و اقسام مختلف و متعددی دارد ولیکن مهمترین نوع گواهی نامه های ایزو که برای مناقصه مورد نیاز هست این سه گواهی نامه ایزو هست : گواهینامه ایزو9001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت ، گواهی نامه ایزو14001 با عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهینامه ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هستند که این گواهی نامه ها مورد نیاز تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت هست و شرکتها و سازمانها فرای زمینه ی فعالیتشان این سه استاندارد و سه گواهی نامه مورد نیازشان خواهد بود و ممکنست کارفرمای مناقصه گزار از شرکتها با هر نوع فعالیت این سه گواهی نامه را بخواهد. از پیاده سازی و استقرار این سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، در کنار هم دیگر یک سیستم مدیریت یکپارچه ایجاد می شود و این گونه گفته می شود که سازمان مربوطه دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه هست.

گواهینامه ایزو 22000 برای شرکت در مناقصات

گواهینامه ایزو22000 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی یکی از انواع تخصصی گواهی نامه ایزو هست. ایزو 22000 مخصوص شرکتهای فعال در زمینه ی صنایع غذایی به هر نحوی هست. شرکتهای فعال در حوزه ی مواد غذایی و صنایعی که به شکلی با مواد غذایی در ارتباز هستند ممکنست جهت شرکت در مناقصه ازشان گواهینامه ایزو22000 خواسته شود. البته گواهینامه هسپ HACCP نیز از گواهی نامه های ایزو دیگری هست که به صنایع غذایی اختصاص دارد و ممکنست در مناقصه از شرکتهای فعال صنایع غذایی ایزو22000 و یا haccp خواسته شود اما امروزه بیشتر ایزو22000 در مناقصه از شرکتها خواسته می شود و درون مناقصات کاربردی هست.

انواع گواهینامه های ایزو تخصصی برای مناقصه

گواهی نامه ایزو 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که مخصوص شرکتهای فعال حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی هست ، ایزو13485 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی که همانگونه که از این تعریف مشخص هست مخصوص شرکتهای فعال در حوزه صنایع پزشکی هست، ایزو16949 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی ویژه شرکتهای فعال در حوزه صنایع خودروسازی هست و بسیاری از انواع گواهی ایزو تخصصی دیگری که از شرکتها جهت مناقصه با توجه به حوزه ی فعالیت آنها ممکنست ازشان درخواست بشود که تعداد این گواهی نامه های ایزو بسیار زیادست و حتی ممکنست در یک حوزه ی کاری چندین نوع گواهی ایزو صادر گردد که درون مناقصات کاربردی هست و کارفرمای مناقصه گزار ممکنست از کارفرما بخواهد.

مراحل اخذ گواهینامه ISO برای مناقصه

مراحل اخذ گواهینامه ایزو به طور کل شامل مراحل زیر می گردد:

انتخاب مراجع مورد نظر جهت ثبت و صدور گواهی ایزو

مستندسازی و پیاده سازی انواع گواهینامه های ایزو

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی ایزو

ممیزی نهایی ایزو

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

از کجا گواهی نامه ایزو بگیرم؟

زمانی که شرکتها برای مناقصه اقدام می کنند و احتمالا از آنها درخواست گواهینامه ایزو می شود. اولین موردی که برایشان پیش خواهد آمد اینست که از کجا بایستی گواهی نامه ایزو بگیرند.

اصالت گواهینامه ایزو فوری و ارزان برای مناقصه

اکثرا شرکتها برایشان پیش میاید که زمان کافی برای اخذ و دریافت ایزو ندارند. طی کردن مراحل قانونی نیز قطعا زمانبر هست. و آنها زمان ندارند و می خواهند هر چه زودتر و سریع تر به گواهی نامه ایزو برسند. و زمانی که می خواهند ایزو بگیرند به مراجع صادر کننده ایزو می گویند که هر چه سریعتر گواهی ایزو می خواهند. در این بین ممکنست درگیر شرکتهایی بشوند که گواهی ایزو تقلبی صادر می کنند. چون آن شرکت عجله دارد حتی آن گواهی نامه ها را با هزینه زیاد به آنها ارائه می دهد. پس از این رو شرکتها و سازمانهای متقاضی ایزو باید با آگاهی کامل و کافی جهت مراجع اخذ و ثبت و صدور ایزو اقدام کنند.

گواهینامه ایزو فوری و ارزان برای مناقصه

در این مواقع هستند شرکتها و مراجع غیر iaf که گواهی ایزو را فوری صادر می کنند و برای مناقصه نیز در غالب موارد اعتبار دارد. خوشبختانه غالبا کارفرمای مناقصه گزار اذعان نمی کند که چه نوعی از گواهی ایزو مدنظر اوست آیا منظورش گواهینامه ایزو دارای اعتبار جهانی و IAF هست و یا گواهی ایزو غیر IAF که اکثرا همین گواهی نامه ایزو غیر IAF کافی بوده و مورد قبول هست که این گونه گواهی ایزو غیر IAF ضمن ارزان بودن فوری نیز به دست می آیند. در موارد نادری ممکنست که کارفرمای مناقصه گزار سختگیرانه تصمیم بگیرد و گواهی نامه IAF را از سازمان متقاضی بخواهد که قطعا زمان و وقت بیشتر و هزینه بالاتری در بردارد.

مراجع ایزو تقلبی

مراجع غیر IAF تعدادشان بسیار فراوان هست و روز به روز هم بر تعدادشان افزوده خواهد شد و مشکل بزرگی که در این میان ممکنست پیش بیاید وجود افراد و شرکتها و سازمانهای غیر قانونی هست که اقدام به صدور گواهی ایزو تقلبی می کنند که فاقد هر گونه اعتباری هست. جهت شناخت مراجع IAF و غیر IAF و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

مستند سازی و پیاده سازی ایزو

سپس مرجع انتخاب شده ایزو مستندات را با توجه به نوع ایزو تهیه و تدوین می کند. و با توجه به مستندات که الزامات لازمه درون استاندارد در سازمان مربوطه پیاده سازی می گردد. سپس ممیز ، ممیزی داخلی و خارجی را انجام می دهد. طی ممیزی انطباقها و عدم انطباقها را بررسی می کند. ممکنست این ممیزی چند مرحله طول بکشد تا عدم انطباقها رفع گردد. سپس طی ممیزی نهایی ممیز سازمان مربوطه را تایید می کند و اجازه صدور گواهی نامه ایزو را می دهد. و در نهایت مرجع صادر کننده ایزو ، گواهینامه ایزو را صادر می کند. در انتخاب مرجع صادر کننده ایزو و گواهی ایزو دریافتی ، قابل استعلام بودن و نحوه استعلام ایزو بسیار مهم هست.

امرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصه و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

3 Responses

  1. گواهینامه ایزو برای مناقصات حدودا چند روزه آماده میشود؟ مدت اعتبار گواهینامه های ایزو چند ساله هست؟ برای اینکه قبل از شروع مناقصات نخواهیم عجله کنیم آیا ممکن گواهی ایزو را بگیریم داشته باشیم؟ ممنون

    1. گواهینامه ایزو برای مناقصات در کمتریت رمان ممکن خواهد بود. بشرطیکه شرکت متقاضی نیز خودش همکاری کند. اعتبار گواهینامه های ایز سه ساله بشرط انجام ممیزی های مراقبتی سالیانه هست.

  2. پیاده سازی قوانین ایزو فرایندی زمان بر هست و تقریبا برای زود رسیدن به مناقصات باید از اون صرف نظر کرد ولی آیا مدرکی هست که مثلا ما به کارفرما نشون بدیم تا اثبات کنه از راه قانونی بدنبال گرفتن گواهینامه ایزو و پیاده سازی مستنداتش هستیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط