ایزو ISO گواهینامه ایزو گواهینامه ISO گواهینامه HSE یا HSE - MS گواهینامه CE انواع گواهینامه های ملی و بین المللی معتبر و ارزان و فوری در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان
5/5 - (110 امتیاز)

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان

دریافت گواهینامه ایزو

دریافت گواهی ایزو از آلمان

مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو از آلمان

شرایط لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو از آلمان

مراجع صدور گواهینامه ایزو از آلمان

IAF چیه؟

نحوه استعلام اصالت گواهینامه ایزو از آلمان

چگونگی روند دریافت گواهی نامه ایزو از آلمان

انتخاب مرکز مشاوره ایزو ISO

انتخاب نوع مراجع ثبت و صدور گواهینامه ISO

انتخاب نوع گواهینامه ایزو ISO

تهیه و تدوین نمونه مستندات ایزو

استقرار و پیاده سازی مستندات ISO

ممیزی ابتدایی و ممیزی انتهایی

صدور گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو از آلمان یکی از سوژ‌ه‌های تبلیغاتی پر مخاطب در حوزه اخذ و دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. کشور آلمان یکی از اعضای اصلی سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد و در طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو پیشرو می‌باشد.

گواهینامه ایزو یکی از مهم‌ترین مدارک پرکاربرد برای رشد تکنولوژی و اقتصاد جوامع می‌باشد. امروزه بازار درخواست و تقاضای انواع گواهینامه‌های ایزو ISO بسیار رونق پیدا کرده است. سطح اعتبار گواهی‌نامه‌های ایزو که توسط مراجع ثبت و صدور ایزو با اعتبار بین المللی صادر می‌شوند یکسان می‌باشد.

اعتبار گواهینامه ایزو از آلمان هم سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو بین المللی از کشورهای دیگر می‌باشد ولی بخاطر تبلیغات گسترده و پیروی از تعهدات اجرای استاندارد‌های ایزو به یک برند تبدیل شده است. در این مقاله با راه و روش اخذ گواهی نامه ایزو از آلمان، روش ثبت و صدور گواهینامه ایزو از آلمان ، مدارک و شرایط لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو از آلمان آشنا می‌شوید.

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو از آلمان چیست؟

فرم ثبت نام ایزو ، فرم سفارش ایزو ، فرم درخواست ایزو و Application form اولین مدرک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ایزو از آلمان می‌باشد. مشخصات و آیتم‌های داخل فرم شامل هم مشخصات مدیر عامل شرکت و نام و فعالیت شرکت و همچنین نام مرجع صدور ایزو و نام گواهینامه‌های ایزو می‌شود.

مهم‌ترین مدرک لازم دیگر جهت گرفتن گواهینامه ایزو از آلمان تهیه یکسری مدارک فنی یا همان مستندات ایزو می‌باشد. مستندات ایزو پکیجی از نمونه قوانین و الزامات ایزو می‌باشد که باید توسط افراد متخصص و تحصیلکرده تهیه و آماده شوند. کارشناسان مجرب این مرکز معتبر با توجه به چندین سال سابقه درخشان و تحصیلات مرتبطی که در این حوزه دارند کلیه مستندات مهمترین استانداردهای ایزو را آماده کرده و بصورت رایگان در اختیار متقاضیان ایزو قرار می‌دهند.

مستندات ایزو در قالب فرمت WORD هستند و هر سازمان و ارگانی متناسب با نیازش قوانین و الزامات مربوطه را متناسب با فرآیندهایش طراحی کند. مستندات ایزو در دو طبقه عمومی و تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نمونه خط مشی کیفیت، نظامنامه کیفیت، اهداف کیفیت، چارت سازمانی و فرم‌ها و گزارش‌ها، دستورالعمل‌ها و نمونه روش‌های اجرایی از جمله نمونه مستندات عمومی ایزو هستند.

اخذ و دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو از هر کشور و از هر برندی نیازی به داشتن تحصیلات و مدارک دانشگاهی معتبر ندارد. اخذ گواهینامه ایزو با اینکه یک مدرک بین المللی و جهانی می‌باشد اصلا نیازی به پرونده سازیهای پیچیده و دشوار و مدارک بیمه و مالیات ندارد. فراهم سازی مدارک ایزو با مراجعه و انتخاب مراکز معتبر و قانونی همچون شرکت ما بسیار سهل و آسان می‌باشد.

 

شرایط لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو از آلمان چیست؟

مدیران و صاحبان هر نوع کسب و کاری براحتی با داشتن یک دفتر مرکزی و یا یک مجموعه درحال انجام یک یا چند فرآیند براحتی بدون هیچ گونه قید و شرطی می‌توانند درخواست ایزو از آلمان را داشته باشند. زمان و هزینه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو از آلمان ممکن است با وجود یکسری شرایط متفاوت شود.

انتخاب نوع مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو ، تعداد گواهینامه‌های ایزو ، حجم سازمانی و تعداد پرسنل و میزان همکاری مدیریت و کارکنان بر شرایط مراحل و زمان و هزینه اخذ اثر می‌گذارند. مسلما هر چه حجم یک سازمان بزرگتر باشد فرآیندهای بیشتری نیز در حال اجرا دارد پس آموزش و طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو نیز زمان بیشتری را نیاز دارد.

 

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو از آلمان کدامند؟

جهت شناسایی مراجع صادر کننده ایزو آلمان ابتدا باید با ایزو ISO و وظیفه سازمان ISO و نهادها و مراکز مرتبط با آن آشنا شوید. ایزو ISO نام اختصاری سازمان بین‌المللی استاندارد تحت عنوان International Organisation for Standardiztion می‌باشد. وظیفه سازمان ISO تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو می‌باشد.

سازمان ایزو ISO جهت رسیدگی و‌ نظارت بر روی کار مراجع و شرکت‌های صادر کننده گواهینامه ایزو یک نهاد بین‌المللی و رسمی با نام انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ایجاد نمود.

IAF چیست؟

IAF مخفف عبارت International Accreditation Forum مجوز فعالیت بین المللی برای ثبت و صدور ایزو را ارائه می‌دهد. اعضای انجمن IAF حداقل یک نماینده از مراکز استاندارد ملی از هر کشور می‌باشد. کشور آلمان هم یکی از اعضای سازمان ایزو می‌باشد که با نمایندگی DAKKS عضو رسمی انجمن IAF است. اعضای انجمن IAF را Accerdiation Body یا اصطلاحاً AB می‌نامند. AB کشور آلمان DAKKS می‌باشد.

AB کشورها می‌توانند به تعداد زیادی مراجع و شرکت‌های صادر کننده گواهینامه ایزو تحت عنوان Certification Body اعتبار دهی کنند. مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو را اصطلاحاً CB می‌نامند. CB های زیادی تحت اعتبار DAKKS آلمان فعالیت می‌کنند. تعداد و نام مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو هیچ‌گاه ثابت نیست و بسته به عوامل زیادی همچون سود و زیان‌های مکرر در حال کاهش و افزایش می‌باشند.

CB هایی که تحت اعتبار AB کشور آلمان که عضو انجمن IAF می‌باشد می‌توانند گواهینامه‌های ایزو تحت اعتبار IAF را صادر نمایند. البته در کشور ایران یکسری CB ها و AB ها هستند که از نامهای آلمانی برگرفته شده‌اند و بدون اعتبار IAF و با لفظ برندهای آلمانی گواهینامه ایزو صادر می‌کنند.

بنابراین اخذ گواهینامه ایزو از آلمان هم توسط مراجع صدور گواهینامه ایزو با اعتبار IAF و هم توسط مراجع صدور گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF انجام می‌شود. درخواست کنندگان و دریافت کنندگان انواع گواهینامه‌های ایزو با برند آلمانی حتما باید اصالت و‌ اعتبار مدرکشان را بررسی نمایند.

 

استعلام اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو از آلمان چگونه انجام می‌شود؟

سازمان‌ها و شرکت‌های دریافت کننده گواهی نامه ایزو ابتدا باید وارد سایت رسمی انجمن IAF شوند. سایت انجمن اعتبار دهندگان بین المللی فقط و فقط یک آدرس به نشانی WWW.IAF.NU می‌باشد. وقتی وارد سایت IAF شدید در قسمت جستجو نام AB کشور آلمان یعنی DAKKS را سرچ نمایید.

با مشاهده نام AB وارد سایت مذکور شوید و نام CB صادر کننده گواهینامه ایزو را سرچ نمایید. چنانچه نام CB عیناً با همان حروف مشهود شد وارد سایت CB شوید و کد رهگیری بر روی گواهینامه ایزو را جستجو نمایید. با مشاهده کد رهگیری اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو از آلمان محرز و ثابت می‌گردد.

 

راه و روش اخذ گواهینامه ایزو از آلمان چگونه است؟

انتخاب مرکز مشاوره معتبر ISO

گام اول در اخذ و دریافت گواهینامه ایزو از آلمان انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و اصیل می‌باشد. مراکز مشاوره معتبر نسبت به اعمال مشاوره و آموزش و طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو و اتمام امورات ممیزی تسلط کافی دارد.

انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ISO

گام دوم مشخص نمودن اهداف سازمان و انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو می‌باشد. اکثر سازمانها و شرکت‌هایی که بدنبال صادرات محصولات و خدماتشان هستند و یا بدنبال پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو هستند مراجع صدور ایزو با اعتبار IAF را انتخاب می‌کنند.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بدنبال تبلیغات و برندسازی و حضور در مناقصات و حتی انجام تکنیک درست بازاریابی هستند اکثراً مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF را انتخاب می‌کنند.

استاندارد ISO و انواع ISO ها
گواهینامه های ایزو ، انواع و اقسام متعددی دارند.

انتخاب نوع گواهینامه ISO

گام سوم مشخص نمودن زمینه فعالیت سازمان و انتخاب نوع گواهی نامه ایزو می‌باشد. استانداردهای ایزو برای تمامی مشاغل تهیه و تدوین شده‌اند. هر مجموعه‌ای متناسب با فعالیتی که دارد می‌تواند یک یا چند گواهی ایزو را انتخاب کند. استانداردهای ISO در سه دسته سیستم‌های مدیریتی و محصولات و خدمات تقسیم بندی شده‌اند.

استانداردهای ایزو در حوزه سیستم‌های مدیریتی بیشترین متقاضیان را در کشور ایران دارند. قوانین و الزامات سیستم‌های مدیریتی در دو حوزه عمومی و تخصصی تهیه و تدوین شده‌اند. برخی از مهمترین استانداردهای ایزو عبارتند از:

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت گواهی ایزو ۹۰۰۱

گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی گواهی ایزو ۱۴۰۰۱

استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای گواهی ایزو ۴۵۰۰۱

گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت رسیدگی به شکایات مشتریان گواهی ایزو ۱۰۰۰۲

استاندارد سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی گواهی ایزو ۲۲۰۰۰

گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت – نفت و گاز و پتروشیمی گواهی ایزو ۲۹۰۰۱

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودرو سازی گواهی ایزو ۱۶۹۴۹

گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی گواهی ایزو ۱۳۴۸۵

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت در آموزش گواهی ایزو ۱۰۰۱۵

لیست کامل استانداردهای ایزو در سایت رسمی سازمان ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG منتشر شده است. متقاضیان انواع گواهینامه‌های ایزو می‌توانند با عضویت در این سایت اطلاعات لازم را بدست آورند.

نمونه مستندات ایزو
سازمان‌ها و مجموعه‌های خواهان ایزو می‌توانند نمونه مستندات ایزو را بصورت رایگان از سیستم کاران دریافت نمایند
تهیه نمونه مستندات ایزو و پیاده سازی مستندات ISO

گام چهارم تهیه نمونه مستندات ایزو و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌باشد. سازمان‌ها و مجموعه‌های خواهان ایزو می‌توانند نمونه مستندات ایزو را بصورت رایگان دریافت نمایند و توسط کارشناس داخلی اجرا و پیاده سازی نمایند. مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF نسبت به طراحی و پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو سخت گیری می‌کنند.

جهت اخذ و دریافت گواهینامه ایزو از آلمان تحت اعتبار IAF باید کلیه مستندات جز به جز اجرا و پیاده سازی شوند. مشاوران و کارشناسان مرکز ایزو در کلیه مراحل فوق با اعمال مشاوره‌ها و آموزش‌های رایگان ارائه خدمات می‌نمایند.

ممیزی ابتدایی و ممیزی انتهایی و ثبت و صدور گواهینامه ISO

گام پنجم انجام ممیزی اولیه توسط کارشناس داخلی جهت رفع نواقص و معایب احتمالی و ممیزی نهایی توسط ممیز مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو انجام می‌شود. در نهایت با نبود هیچ گونه مشکلی رأی به ثبت و صدور گواهینامه ایزو داده می‌شود.

نگهداری از اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو نیز بسیار مهم می‌باشد. کلیه سازمانها و شرکت‌های دریافت کننده گواهی ایزو موظف هستند در طی مدت اعتبار سه ساله مدرک ایزو هر ساله یک ممیزی مراقبتی سالیانه انجام دهند. ممیزی مراقبتی سالیانه تعهد به اجرای مداوم اصول و الزامات ایزو را اثبات می‌کند.

مراحل فوق راه و روش اخذ گواهی نامه ایزو توسط مراجع آلمانی تحت اعتبار IAF می‌باشد. برخی سازمانها و شرکت‌های ایرانی بدلیل وجود تحریم‌ها و ورود اجناس خارجی چرخه تولید و درآمد خوبی ندارند. اما بخاطر اینکه اکثر این سازمان‌ها مایل به اخذ و دریافت گواهینامه ایزو هستند تنها راه پیشنهادی به آنها اخذ گواهینامه ایزو توسط مراجع غیر IAF می‌باشد.

2 Responses

  1. سلام ، شما می تونین از برندهای معتبر آلمان واسه ما گواهی ایزو بگیرید؟ از کجا مطمئن بشم که واقعا از آلمان هست؟ خیلیا میان با هزینه پایین میگن مثلا از توف آلمان گواهینامه میدن اما آیا واقعا آلمانی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینکهای مفید و مرتبط