نمایندگی ایزو ISO

لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه
4.6/5 - (100 امتیاز)

نمایندگی ایزو ISO

نمایندگی ایزو ISO همان مرجع و یا مرکز مشاور ایزو میباشد که قصد اخذ استاندارد ایزو از آنجا را دارید. وقتی نمایندگی IZO را میشنوید قطعا نمایندگی رسمی سازمان اصلی استاندارد جهانی یا همان سازمان ایزو در ذهنتان میاید. اگر قصد دریافت گواهینامه ایزو را دارید و اگر که با جستجوی عبارت نمایندگی ایزو در گوگل قصد اخذ استاندارد ایزو از خود سازمان ایزو را دارید کاملا اشتباه میکنید. زیرا سازمان ایزو نمایندگی رسمی ندارد و بطور کلی پروسه مراجع ذیربط ایزو با نمایندگی متفاوت میباشد. ما در ادامه بطور کامل موضوع مراجع معتبر صدور آیزو را بررسی میکنیم.

مراجع ایزو را در صورتی که بخواهید در گوگل جستجو کنید قطعا با تعداد بسیار زیادی موسسه و مراکز مشاور استاندارد ایزو مواجه میشوید. منظور از نمایندگی ISO چنین چیزی میباشد. زیرا در هر صورت شما منباب دریافت گواهینامه ایزو باید از طریق موسسات مشاوره ایزو اقدام کنید. در این بین بحث اعتبار موسسه مشاور ایزو مطرح میشود.

اعتبار نمایندگی ایزو

نمایندگی ISO باید معتبر باشد و همیشه قبل از پرداخت هزینه باید از معتبر بودن مرجع صدور ایزو و گواهینامه IZO صادر شده اطمینان حاصل کنیم. از این رو حتما بخشی را برای توضیح انواع استاندارد ایزو در اختیار متقاضی قرار دهیم. جالب است بدانید بیش از هزاران استاندارد ایزو توسط کارشناسان سازمان ایزو تا به امروز ارائه گردید. البته تعداد بسیار زیادی از تمامی استانداردهای ایزو معین تخصصی هست.

استانداردهای تخصصی در زمینه فعالیتهای خاص و مخصوص بخود تدوین میگردد. اما تعداد استاندارد ایزو ارائه شده توسط کارشناسان سازمان ایزو عمومی و بسیار مهم هست و در ادامه انرا بازگو می کنیم.  ابتدا در بحث مرجع صدور گواهی ایزو ، بایستی دانست توسط چه مرجع ذیربط ایزو انجام میشود؟ سازمان استاندارد بین المللی به هیچ عنوان بطور مستقیم اقدام به صدور استاندارد ایزو نمی کند و این وظیفه را مراجعی بنام AB محول میکند.

البته خود سازمان ایزو توسط انجمنی با نام IAF بر روند کاری و اعتبار تمامی AB ها نظارت کامل دارد. نکته بعدی اینست که سازمان ایزو و انجمن اعتبار دهندگان بین الملل برای هر کشور تنها یک AB را در نظر گرفتند. البته کشور امریکا با 5 عدد AB از بقیه مستثناست. همین امر باعث شد تمامی AB ها اقدام به اخذ مراکز و مراجع ذیربط و البته تحت نظر خود برای صدور استاندارد ایزو نمایند. بدین صورت مراکز صدور گواهینامه ایزو یا همان CB پدید آمدند که اعتبار خود را از AB ها دریافت میکنند. پس همانطور که دیدید مرجع ایزو و اخذ ایزو پروسه متفاوتی از آنچه در ذهنتان بود و تصور میکردید دارد.

مراکز مشاور ایزو

نمایندگی ISO همانطور که گفتیم بیشتر موسسات مشاور ایزو را خطاب میکنند. اما هنگامی که بخواهیم با یک نمایندگی ایزو تماس بگیریم. باید جهت اینکه در دام موسسات تقلبی قرار نگیریم اطلاعات خود را در زمینه ایزو و انواع ایزو و غیره تا حدود زیادی بالا ببریم. در کنار بحث اعتبار سنجی گواهینامه دریافتی بحث ایزو پیشنهادی کارشناس موسسه نیز مهم میباشد. زیرا در بعضی از موارد می بینیم مشاوره موسسه گواهینامه ایزو را به یک شرکت پیشنهاد میکند که در کنار نامعتبری هیچگونه توجیهی جهت دریافت گواهی مورد نظر و زمینه فعالیت شرکت ندارد.

چندین هزار استاندارد ایزو مختلف وجود دارد. ما در این مقاله نمیتوانیم بیش از هزاران استاندارد ایزو را بررسی کنیم. از طرفی بیشتر این استاندارد ایزو ها همانطور که گفتیم تخصصی میباشد. همچنین اطلاعاتش شاید مورد توجه هر سازمان و یا مجموعه قرار نگیرد. از این رو مهمترین استاندارد ایزو اعلامی سازمان ایزو را برایتان بازگو میکنیم.

ایزو سیستم کاران

ایزو سیستم کاران ، خدمات و مشاوره صفر تا صد تمام مراحل اخذ را خدمت شما متقاضیان محترم ارائه میدهد. شرکت مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با دو دهه سابقه کاری درخشان در زمینه اخذ انواع گواهینامه های ISO ، CE ، HSE_MS ، HSE ، IMS ، گواهی تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و تأیید صلاحیت پیمانکاری و اخذ رتبه و گرید توانسته خدمات شایان و قابل ذکری را ارائه دهد.

با توجه به اینکه این مجموعه دارای مدیریت با سواد و متخصص می‌باشد، میتواند نیروها و کارشناسان مجرب و کاردانی را هم استخدام نماید. سیستم کاران یک گروه کاملا قدرتمند و حرفه ای را با حضور مشاورین خبره تشکیل داد. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران افتخار میکند که عضو رسمی کمیته تدوین استاندارد ملی هست. حتی بخاطر داشتن علم مستندسازی و ارائه قوانین استاندارد سازی مرجع خصوصی ثبت و صدور گواهینامه ایزو را با نام System Karan ثبت نماید.

اعتبار ایزو سیستم کاران

ایزو سیستم کاران با اعتبار و محبوبیتی که در میان مشتریان ایجاد میکند مسئولیت خود را سنگین تر میداند. لحظه ای دست از تلاش برنمی‌دارد. هر روز و هر لحظه بروز رسانی اطلاعات در سایتها و تبلیغاتش را انجام میدهد. با تمام مراجع ثبت و صدور گواهینامه در ارتباط است و لحظه به لحظه قوانین و دستورالعملها را فرا میگیرد و در مخزن اطلاعاتش میگنجاند. همچنین در جریان کامل قوانین وضعی از طرف سازمان بین المللی استاندارد جهانی می‌باشد. مثلاً تا چند سال پیش استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی با نام OHSAS 18001 معرفی میگردید.

ولی در سال ۲۰۱۸ میلادی سازمان استاندارد جهانی با توجه به نیاز و تناسب احتیاجات و ملزومات افراد جامعه ویرایشی در این استاندارد انجام داد و نامش را به ایزو ۴۵۰۰۱ تغییر دادند. همانطور که می بینید در بسیاری از سایت ها و مراکز مشاوره هنوز نام این گواهینامه رابا کد ۱۸۰۰۱ معرفی می کنند. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی System Karan افتخار دارد که توانسته با علم روز و پیشرفت تکنولوژی وفق دهد و بهترین خدمات و کارشناسی را خدمت شما متقاضیان ارائه نماید.

وظایف ایزو سیستم کاران

ایزو سیستم کاران وظایفی را بر عهده دارد از جمله در انجام فرایندها باید به تمام کارکنان، کارگران و پرسنل و حتی مدیریت مجموعه، هدف از دریافت ایزو را آموزش دهد. تمام طراحی چارت سازمانی و کلیه وظایف را یک به یک آموزش دهد. طراحی و اجرای سیستم مدیریت کیفیت و همچنین سیستمهای مدیریتی دیگر را از مرحله طراحی، اجرا، مستندسازی و پیاده سازی را انجام دهد. آموزش را با بهترین کیفیت و بازدهی ارائه دهد.

مرکز System Karan با توجه به تعهد کاری و شعار مشتری مداری وظیفه خود می‌داند که در انجام ممیزی سازمان را تنها نگذارد و تمام عدم انطباق ها و اشکالات را بررسی کند و گزارش دهد. راههای اصلاح عدم تطابق را آموزش دهد و برطرف سازد و با ارائه اقدامات پیشگیرانه کاری کند تا سازمان متقاضی در انجام مرحله آخر یعنی ممیزی اصلی توسط کارشناس مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو بدون داشتن هیچ ایرادی موفق به اخذ گواهی مورد نظرش گردد.

ایزو سیستم کاران
ایزو سیستم کاران برای خدمات و مشاوره صفر تا صد تمام مراحل اخذ را خدمت شما متقاضیان محترم ارائه میدهد.

تجربه سیستم کاران

مرکز سیستم کاران با ثبت برند مرجع ثبت و صدور گواهینامه ISO سیستم کاران از بین تمام مراکز مشاوره بهترین نوع خدمت رسانی را دارد. چرا که اکثر شرکتهایی که قصد شرکت در مناقصات را دارند کارفرمایانشان ایرادی به نوع مرجع گواهی ندارند. فقط اخذ مدرک برایشان مهم است. پس در نتیجه پیمانکاران صلاح نمی بینند از مراجع دولتی درخواست گواهی دهند. چرا که هم قیمت بالایی دارند. هم مدت زمان زیادی طول می کشد تا گواهی را صادر کنند. باعث میشود مناقصه را از دست دهند.

سیستم کاران بخاطر کارشناسان و مشاوران مجرب و حرفه ای و همچنین بخاطر اطلاع رسانی های صحیح و درست و بیطرفانه باعث شد جایگاه خوبی در صنعت مشاوره و اخذ انواع گواهینامه ها پیدا کند. حتی در میان رقبا هم محبوب باشد. یکی از مهمترین فاکتورهای مرکز ما توسعه مداوم صداقت در حوزه فعالیت هر کاری بسیاری مؤثر هست.

بسیاری مراکز مشاوره فعلی زمانی کار خود را از مرکز System Karan آغاز کردند و توانستند با بدست آوردن تجربه و تخصص بصورت مجموعه جدا مشغول به کار شوند. این افتخاری دیگر در کارنامه مرکز System Karan میباشد و بسیار خوشحال هستیم. شعار مرکز System Karan سرعت، دقت، مشتری مداری میباشد.

پرکاربردترین استانداردهای ایزو

پرکاربردترین استاندارد ایزو در جهان برای تمام مشاغل و سازمانها ، ایزو 9001 است. طراحی و پیاده سازی ایزو 9001 برای تمامی سازمانها بسیار کاربردی و مهم هست. ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت را در مجموعه مورد بررسی قرار میدهد.

ایزو پرکاربرد بعدی و مهم که برای تمامی مشاغل بسیار مهم و ضروری محسوب میگردد، ایزو45001 است. استاندارد ISO45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای، مطرح میگردد. ایزو 45001 بیشتر بر ایمنی و بهداشت محیط کار و کارکنان سازمان تاکید دارد. ایزو 45001 نیز از استاندارد ایزو مهم جهت کارخانه ها و شرکتها محسوب میشود.

استاندارد بعد ایزو 14001 است. ISO14001 نیز مانند موارد قبلی استاندارد ایزو پرکاربرد و مشترک در بین بیشتر شرکتها و کارخانه ها میباشد. ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی را مورد بررسی قرار میدهد. استاندارد ایزو 14001 در بیشتر شرکتها و کارخانجات بزرگی که آلودگی زیست محیطی ایجاد میکنند، دریافت میگردد.

گواهینامه ایزو 9001 و گواهینامه ایزو 14001 و گواهینامه ایزو 45001 مهمترین گواهینامه های ایزو برای تمامی مشاغل محسوب میگردند. این سه استاندارد مهم و عمومی برای تمامی شرکتها با هر زمینه فعالیتی کاربردی میباشد. شما میتوانید بامطالعه مطالب بالا و شناخت ایزو های مهم و پرکاربرد استاندارد ایزو موردنیاز خود را بشناسید. با شناخت درست از دریافت استانداردهای ایزو نامرتبط جهت تحمیل هزینه به مجموعه خود خودداری کنید.

گروه مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران همواره در زمینه صدور استاندارد ایزو و بسیاری از فعالیتهای بین المللی پیشتاز هست. این مرکز بهترین راهنما جهت اخذ ایزو از معتبرترین مراجع صدور گواهینامه های ایزو ISO , HSE-MS , IMS , CE و انواع مجوزهای مرتبط و انواع گواهینامه های آموزشی معتبر میباشد.

شرکت ISO
شرکت ISO یکی از دغدغه های مهم شرکتهاست. صدور گواهینامه ایزو مستلزم گذراندن مراحل متفاوتی می باشد. یکی از اولین گام های انجام کار، شناسایی شرکت ایزو است.

شرکت ISO

شرکت ISO یکی از دغدغه های مهم شرکتهاست. صدور گواهینامه ایزو مستلزم گذراندن مراحل متفاوتی می باشد. یکی از اولین گام های انجام کار، شناسایی شرکت ایزو است. اهداف دریافت گواهی نامه ایزو در اولویت های بعدی قرار دارد. اهدافی چون صادرات، مناقصه ها، بهره وری، رقابت، تبلیغات جذب مشتری و غیره.

صدور گواهینامه های IAF

گواهی نامه ISO از نظر نوع مرجعیت از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح به ترتیب زیر می باشد:

CB

AB

IAF

شرکتی که یک گواهی نامه ایزو دریافت می کند درست است که این گواهی را یک مرجع CB صادر می کند ولی این مراکز CB ( شرکت ایزو ) زیر نظر نهادهای AB فعالیت می کنند. نهادهای AB هم از طریق نهاد بین المللی اعتبار دهندگان IAF تایید صلاحیت می شوند. پس میتوان نتیجه گرفت که شرکت درخواست کننده گواهی ISO ، استاندارد خود را به صورت مستقیم از CB و به صورت غیر مستقیم از شرکت ISO دریافت خواهد کرد. از این رو برای سنجش اعتبار گواهی نامه ایزو صادر شده از طریق شرکت ایزو CB می توان از سایت IAF به نهاد AB و از نهاد AB به شرکت ایزو صادر کننده رسید.

شرکتهای CB

مراکز صدور گواهی ایزو که به اختصار CB نام دارند، بسیار متعدد هستند و روزانه تعداد آنها تغییر می کند. بهمین دلیل آمار دقیق و کاملی از نام و تعداد این مراکز نمی توان در این مقاله ارائه داد. برخی از شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو یا CB ، ایرانی هستند و برخی دیگر نمایندگی شرکت ایزو بین المللی هستند. از این نکته غافل نشویم که هیچ مرجع ایزو ایرانی خصوصی نمی تواند گواهینامه ایزو اصلی و معتبر تحت اعتبار IAF صادر کند و تنها نهادهای معتبر زیر نظر IAF  می توانند گواهینامه معتبر و اصلی ISO را صادر کنند.

شرکتهای AB

شرکت های صادر کننده ایزو (CB) از نهاد دیگری به نام شرکت ایزو مادر یا همان AB اعتبار می گیرند و به خودی خود فاقد اعتبار هستند. نهاد های AB (Accreditation Body) اعتبار خود را از ( IAF ) نهاد بین المللی اعتبار دهندگان می گیرند. نهاد های AB به صورت دوره ای مراکز صدور گواهی نامه ISO تحت نظر خود را ممیزی می کنند. برای مثال: در ایران سازمان ملی استاندارد برای ممیزی شرکت ایزو تحت نظارت خود، از طریق نظام ملی تایید صلاحیت ایران NACI این کار را انجام می دهد. در اینجا نظام ملی تایید صلاحیت ایران همان نهاد AB است.

برخی از مراکز تایید کننده اعتبار شرکت ایزو CB عبارت اند از:

انگلستان UKAS

ایتالیا ACCREDIA

استرالیا JAS-ANZ

آلمان DAKKS

اسپانیا ENAC

ایالات متحده آمریکا A2LA و ANAB

سوئیس SAS

و غیره.

شرکتهای IAF

کشور ها دارای یک نهاد AB اصلی هستند که از طریق نهاد بالاتری با عنوان IAF اعتبار میگیرند. این به آن معنا است که هر نهاد AB باید لوگوی خود، که عضو IAF است را در گواهینامه صادره خود درج نماید.

صدور گواهی نامه تحت اعتبار مراجع خصوصی غیر IAF

بعضی از نهاد های AB به صورت خصوصی فعالیت می کنند. تعداد زیادی نهاد AB معتبر خصوصی در ایران هستند. یکی از مزیت های گواهینامه های صادره از طرف این مراجع، مناسب بودن هزینه های این مرجع نسبت به سایر مراجع صدور گواهینامه است.

جهت کنترل اعتبار گواهینامه های صادره از طریق مراجع غیر IAF می توان وارد سایت این مراکز شد و از طریق سایت شرکت ایزو صادر کننده گواهینامه را جستجو کرد. ولی قبل از آن باید از اصالت CB صادر کننده گواهی نامه ایزو اطمینان خاطر حاصل کرد.

 صدور گواهی نامه تحت لیسانس NACI

مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI خود یک AB است و زیر نظر IAF برای شرکت ایزو یا همان CB مجوز و تاییدیه صادر می کند. مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به دلیل نوپا بودن تنها مجوز تایید گواهینامه ISO از نوع 9001 را دارد. از این رو هر شرکت ایزو ی ایرانی تنها مجوز صدور گواهینامه ISO9001 را دارند و گواهینامه های بالاتر مثل ایزو 27001 و ISO 22000 را نمی توانند صادر کنند.

گواهینامه ایزو 9001 چیست؟
گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت یکی از عمومی ترین و مهمترین نوع گواهینامه ایزو هست

گواهینامه ISO 9001:2015 گواهینامه ایزو 9001:2015

ISO 9001:2015 گواهینامه ایزو 9001:2015 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت مادر تمامی انواع استاندارد محسوب میشود. ایزو 9001 بعنوان پیش نیاز تمامی انواع استاندارد ایزو مطرح میگردد. استاندارد ایزو 9001 در طی چندین مرحله ویرایش خورد و آخرین ویرایش استاندارد ایزو 9001 تا زمان نگارش این مقاله درسال 2015 انجام گرفت.

گواهی نامه ایزو 9001 از سری انواع استاندارد 9000 بوده و کیفیت تمامی روند فرایند یک سازمان را در نظر میگیرد. تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیت و فرآیندشان نیازمند اخذ گواهینامه ایزو 9001 هستند. غالبا درون مناقصات از شرکتها درخواست ایزو 9001 می گردد. در غالب موارد کارفرمای مناقصه گزار از سازمانها درخواست ایزو 9001 را میکند. همچنین جهت صادرات و تبلیغات و رقابت و یا هر نیت دیگر به شرکتها پیشنهاد اخذ این نوع گواهی میشود. زمانی که متقاضی با مرکز تماس میگیرد در ابتدا بهشان پیشنهاد میگردد استاندارد ISO 9001 را دریافت کنند. سپس ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای پیشنهاد میگردد. این سه استاندارد در کنار یکدیگر معنا پیدا میکنند و بنوعی یار و همراه یکدیگرند و بنوعی مکمل یکدیگر محسوب میشوند.

همچنین لازم بذکرست هنگامی که سه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای همزمان طراحی و پیاده سازی شوند میگویند که موفق به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS ) جهت سازمانشان گردیدند.

گواهینامه ایزو 9001 برای چه شرکتهایی کاربرد دارد؟

گواهینامه ایزو 9001 گواهی نامه ای هست متناسب انواع شرکتهای پیمانکاری و خدماتی و انفورماتیکی و … که تمامی جوانب کیفی انواع مشاغل را صفر تا صد بیان و ارائه میکند. یک سازمان با بهره گیری از این سیستم مدیریت درون سازمانش به بهره وری میرسد. میتواند ضمن کسب رضایت مشتری جهت ارائه خدمات با کیفیت در میان رقبا قد الم کرده و مشتریان را جذب کنند.

گواهی ایزو 9001 را با تمام سطوح اعتباری میتوانید تهیه کنید. در ابتدا نیت شما متقاضی محترم بابت دریافت گواهینامه ایزو حائز اهمیت هست. سپس نوع گواهی نامه ایزو از لحاظ اعتبار با توجه نیاز و شرایط مالی و اقتصادی شرکت متقاضی تعیین میگردد. یعنی مشخص میشود که بایستی از نوع IAF و یا غیر IAF گواهی خود را دریافت کند.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو 9001 در اینجا سوالیست که بطور قطع یقین جهت متقاضیان پیش خواهد آمد و ما مختصرا توضیحی ارائه میکنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه ایزو 9001 مقاله گواهینامه ایزو 9001 را کاملا مطالعه نمایید.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو 9001

بطور خلاصه میتوان مراحل اخذ گواهینامه ایزو 9001 مانند دیگر انواع ایزو را بدین منوال میتوان تعریف کرد.

– هدف اخذ گواهینامه ایزو 9001 چیست؟

– مرجع صادر کننده گواهی ایزو 9001 تعیین گردد.

– استاندارد 9001 مستند سازی و پیاده سازی گردد.

– ممیزی داخلی و خارجی و ممیزی نهایی ISO 9001 انجام گیرد.

– ثبت و صدور گواهینامه ایزو 9001 در مرحله آخر مراحل دریافت ایزو قرار دارد.

در ابتدا هدف و قصد و نیت شرکت متقاضی از اینکه میخواهد ISO 9001 رابگیرد بایستی مشخص باشد. سپس با توجه بدان و میزان گستردگی و وسعت سازمان و شرایطش مراجع مناسب بدانها معرفی میگردد. آنها انتخاب میکنند که از کدام مرجع ایزو بگیرند. سپس مستندات ایزو مناسب نوع گواهی ایزو ارائه میگردد که مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران مستندات را بصورت رایگان در اختیار شرکتها قرار میدهد. سپس با توجه مستندات ارائه شده پیاده سازی سیستمهای مدیریتی صورت گرفته و ممیز بشرکت فرستاده میشود. در پایان بعد از ممیزی و رفع عدم انطباقها و بررسی انطباقها اجازه صدور ISO از طریق مراجع صادر کننده ازطرف شخص ممیز داده میشود.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه ایزو 9001 ، مقاله گواهینامه ایزو 9001 چیست؟ را مطالعه نمایید.

شرایط اخذ گواهینامه ایزو

مراحل دریافت ایزو 9001 بهر صورت آسان هست و چندان سخت نیست. شرکتهای خواهان ایزو 9001 بایستی توجه داشته باشند که از کدام مرجع گواهی میگیرند و گول ظواهر موجه گواهینامه ها را نخورند. در دام افراد متقلب سودجو نیفتند که گواهینامه ISO تقلبی فتوشاپی را با لوگو و برچسب و مهر برجسته و انواع ظواهر به عنوان گواهینامه اصیل و موجه ارائه کنند. با این تفاسیر لازمست شرکتها قبل از اخذ گواهینامه ایزو اطلاعات کافی را در خصوص مرجع صادر کننده و نحوه رجیستری و استعلام گواهی نامه ایزو مد نظرشان داشته باشند. سپس جهت دریافت ایزو 9001 اقدام نمایند تا در دام این دسته افراد نیفتند و با هزینه گاها گزاف گواهی تقلبی بهشان داده شود.

<yoastmark class=

مراحل دریافت گواهینامه ایزو

مراحل دریافت گواهینامه ایزو و دریافت گواهیISO  همانطور که گفتیم شامل موارد انتخاب نوع گواهی ، انتخاب مرکز صادر کنندهISO  ، طراحی، اجرا و پیاده سازیISO  و نهایتا یک گواهی اصل میگردد. در ابتدا بهترست قبل از انجام هر تصمیمی هدف سازمان از اخذISO  را مشخص نماییم. زیرا هر مؤسسه و سازمانی با توجه به نیاز و اهدافش بدنبال دریافت گواهیISO  میرود. بیشتر سازمانها جهت تبلیغات گواهی ایزو را دریافت میکنند. یکسری جهت شرکت در مناقصات و عقد قرارداد و دریافت پروژه مراحل دریافتISO  را میگذرانند. بعضی مواقع یک سازمان هدفش از اخذ ایزو صادرات و ورود به بازارهای بین المللیست.

تعیین هدف گرفتن گواهیISO  باعث میشود سرعت کار بالا برود و عملیات انجام دریافت گواهی زودتر انجام شود. جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص اخذ گواهینامه ایزو ، بر روی مقاله راهنمای دریافت گواهینامه ایزو کلیک نمایید.

هدف دریافت گواهی ISO چیست؟

مراحل دریافت گواهینامه ایزو در دومین گام شامل انتخاب هدف از دریافت گواهینامه ایزو ISO هست. تعیین هدف باعث میشود کمک زیادی در طی دریافت گواهی به شما شود. گاهی اوقات انجام فتوشاپ میتواند کار سازمان را حل نماید.

برای مثال هر گاه در یک مناقصه از پیمانمکاران مدرکISO  خواسته میشود میتوان با استفاده از ابزار فتوشاپ و پیدا کردن نمونه گواهی در گوگل با آدرس www.google.com مدرک مورد نظرتان را پیدا کنید. البته گاهی اوقات سازمانهای بزرگ و مطرح بجهت از دست ندادن اعتبارشان دوست ندارند مدرک فتوشاپ درست کنند و حتی دوست ندارند از انواع استانداردهای غیرIAF  استفاده کنند.

مراجع صادر کننده ایزو بطور کل دو گروه IAF و غیر IAF میشوند

IAF  چیست؟

IAF  یک مجمع بین المللی رسمی و قانونی هست. وظیفه این انجمن مدیریت نمایندگان اعتبار دهنده به مراکز صادر کنندهISO  هست. متأسفانه بعلت استفاده نادرست از طریق سایتIAF  شناخت این سایت بسیار مهم هست. آدرس این سایت www.iaf.nu میباشد. مسلما گذراندن مراحل دریافتISO  توسط مراجعIAF  زمان و بودجه بیشتری نیاز دارد و زیرساختها بهتر و کاملتر انجام میگیرد.

Iaf نام انجمن اعتبار دهندگان بین المللیست و کلیه مراجع دولتی و نمایندگان کشورها در آن عضو هستند. کشورهای عضو iaf خود را متعهد میدانند کلیه قوانین و دستورالعملهای وضع شده را جهت ثبت و صدور ایزو انجام دهند.

مراجع غیر IAF

مراجع غیرIAF  سازمانهایی هستند که یا مراکز اعتبار دهنده ندارند یا مراکز اعتبار دهندشان عضو انجمنIAF  نیستند. اکثر این سازمانها با ایجاد زرق و برق بصورت کاذب خود را معرفی میکنند. از انواع کدها و لیبل ها استفاده کرده اند تا بتوانند مدارکشان را معتبر نشان دهند. با معرفی سایت اعلام میکنند قابل پیگیری و ریجستری هستند و مثلا سایت گواهی آلمانی، انگلیسی و کانادایی یا آمریکایی هست. در بسیاری از کشورها از جمله ایران از انواع گواهی غیرIAF استفاده میشود. بیشترین متقاضی انواع گواهیIAF   برای پیمانکارانی هست که قصد شرکت در مناقصات را دارند یا قصد معرفی اسم و برند شرکت را دارند. زیرا گرفتن مدرک ایزو از مراجعIAF  زمان بر بوده و هزینه بیشتری را میطلبد.

جهت مشاهده لیست شرکت های صادرکننده ایزو کلیک نمایید.

ارائه پیشنهادی مهم و کاربردی جهت اخذ ایزو

اگر بخواهید اطلاعات کاملتری از مراحل قانونی اخذ مدرکISO  بدست بیاورید و دانش و سواد سازمانتان را در مورد مراحل قانونی و صحیح افزایش دهید میتوانید با مراجعه در سایتهای www.systemkaran.org جستجو کنید. در تمامی صفحات و مطالب سایت شماره تماس با مشاوران و کارشناسان مرکز را قرار دادیم. همچنین از بخش منوی تماس با مرکز با ما ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. ما وقتی میگوییم مراحل قانونی اخذ گواهی بخاطر این است که یکسری سازمانها دوست ندارند تمام مسیر را طی کنند و دوست دارند سریع تر به گواهی ایزو مورد نیازشان برسند. بله درست است هیچ کاری نشد ندارد و میتوان با کم رنگ کردن یکسری مراحل قانونی و بدون درگیری سازمان و بدون نگرانی متقاضیان را به گواهی ایزو مورد نیازشان رساند.

شرکت مشاوره و اطلاع رسانی SYSTEM KARAN  بزرگترین و اولین مرکزی هست که در زمینه اخذ ایزو بصورت کاملا حرفه ای و صادقانه خدمت رسانی میکند. این مرکز شما را جهت ثبت و صدور انواع مدارکIAF  و یا غیرIAF  راهنمایی میکند. ما پیشنهاد میکنیم با مرکز سیستم کاران تماس برقرار کنید و از کلیه مشاوره های رایگان و یکسری خدمات مشتری مدار بهره ببرید. با ما گیر کلاهبرداران فضای مجازی نیوفتید و هزینه های سنگین را متقبل نشوید.

شرکت سیستم کاران

شرکت مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران مجموعه ای معتبر و باسابقه ای درخشان در حوزه و تخصص سیستم های مدیریتی مدون و کاربردی هست. این مرکز از مرحله مشاوره، طراحی، اجرای مستندات، پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریتی و انجام ممیزی داخلی در خدمت شماست. این مرکز در خصوص انتخاب مراجع ثبت و صدور ISO  ، ممیزی مستندات و ممیزی ثبت و صدور گواهی و انجام مراقبتی ممیزی سالیانه ISO به شما خدمت رسانی میکند. مهم ترین افتخارات مرکز سیستم کاران به این شرح است.

افتخارات سیستم کاران

سیستم کاران عضو رسمی کمیته تدوین استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران میباشد.

دارای مجوز الکتریکی ازوزارت صنایع و معادن می‌باشد.

دارای اعتبار و اخذ نمایندگی بیشتر از ده مرجع اعتبار دهنده خارجی میباشد.

با سازمان صدا و سیما در ساخت برنامه های تخصصیISO  همچون ساخت برنامه نشان برتر همکاری مینماید.

ارائه دهنده پکیج کامل مشاوره در مورد سیستمهای مدیریتی هست.

ارائه دهنده مجموعه کامل مستندات به بیش از پنج هزار شرکت و مؤسسه در داخل و خارج از ایران میباشد.

میتوانید با عضویت در کانال رسمی تلگرام بصورت کاملا رایگان تمام مطالب مستندات را دانلود نمایید.

دارای گواهی ارزش افزوده در سازمان مالیات کشور هست.

مجهز به یک تیم قوی و متخصص و بالغ بر بیست نیروی حرفه ای دائم و دهها نفر دیگر بصورت نیمه وقت در مجموعه میباشد.

ما سابقه ای طولانی و درخشان بالغ بر ده ها سال داریم.

لازم است بدانید خیلی از فعالان و مراکز مشاوره در زمینه صدور گواهی تابع مرکز سیستم کاران هستند. گواهی و مدارک لازم برای مشتریان خود را از مجموعه سیستم کاران تهیه میکنند. مانند:

مرکز سامان کاران

گروه سپاهان اچ اس ای

مرکز ثبت و ارتقای امکان ثبت

شما متقاضی محترم از سایتهای دیگر سیستم کاران حتما دیدن فرمایید.

مرکز سیستم کاران پیشنهاد میکند اگر با اصطلاح گواهیISO  آشنایی ندارید میتوانید بر روی کلمه گواهی ایزو کلیک نمایید و با تازه های دیگری آشنا شوید.

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟
چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟ 79165 – 21 اخذ و دریافت گواهینامه ایزو معتبر در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه را از سیستم کاران بخواهید

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟ از کجا ایزو بگیریم؟ سؤال اکثر سازمانهای خواهان ایزو است. جایگاه ایزو با وجود پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات هنوز برای خیلی سازمان‌ها و شرکت‌ها نامفهوم و ناشناخته مانده است.

عدم آگاهی و عدم اطلاعات از مدرک ایزو‌ ، گواهی ایزو باعث گردید هنگامی که سازمانی مثلا جهت حضور در مناقصات ملزم به ارائه مدرک ایزو می‌باشد، دچار دغدغه و استرس شود. مدیران اصلا نمی‌دانند که ایزو چیست؟ برای گرفتن گواهینامه ایزو باید چکار کند؟ چه مدارک و اسنادی برای داشتن گواهینامه ایزو باید ارائه دهند؟

مرکز سیستم کاران با مدیریتی متعهد و کادری مجرب و حرفه‌ای آمادگی پاسخگویی به تمام سؤالات و ابهامات مشتریان و کاربران محترم می‌باشد. مرکز سیستم کاران با هدف اشاعه فرهنگ بکارگیری استاندارد‌های ایزو با ارائه خدمات مطلوب و مشاوره‌های کاربردی و رایگان فعالیت می‌کند.

دستاوردهای اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ابزار قدرتمند و مفیدیست برای اینکه بتوانید مطمئن شوید محصولات یا خدماتتان کلیه نیازهای مشتریان و مصرف کنندگان را برآورده می‌سازد. صدور گواهینامه ایزو موجب افزایش سطح اعتبار یک سازمان و مجموعه می‌شود.

اخذ ایزو دسترسی به بازارهای بین المللی را آسانتر می‌کند.‌ همچنین گرفتن و داشتن انواع گواهینامه‌های ایزو ابزار قدرتمندی هست برای انجام تبلیغات و برندسازی مخصوصا برای شرکتها و سازمانهایی که تازه وارد بازار مشاغل و کسب و کاری شده‌اند.

اخیرأ سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که قصد دارند بعنوان تامین کنندگان مجاز کارفرمایان شوند و در وندور لیست vendor List شرکت کنند با داشتن گواهینامه ایزو تضمین بیشتری برای تحقق اهدافشان ایجاد می‌کنند. شرکت در مناقصات هم که یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی در ایران شده است که اخذ و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو برایش امری ملزم و ضروری شده است.

 

نهادها و شرکتهای مرتبط با اخذ و دریافت گواهینامه ایزو کدامند؟

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟ از طریق چه نهادهایی باید جهت دریافت ایزو اقدام کنیم؟ نهادها و شرکت‌های مرتبط از اقدام تا دریافت گواهی نامه ایزو شامل سازمان بین المللی استاندارد ( International Organization for Standardization ) ، انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ( International Accreditation Forum ) ، مراکز اعتبار دهنده ( Accreditation Body ) ، مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو ( Certification Body ) و مرکز مشاوره ایزو ( ISO Consulting Center ) می‌باشند.

وظایف شرکتها و نهادهای مرتبط با اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

اکثر سازمانها و مجموعه‌های خواهان ایزو هنگامی که عنوان ( اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ) می‌آید اولین تصوری که به ذهنشان خطور می‌کند این است که جهت گرفتن انواع گواهینامه‌های ایزو باید از طریق سایت سازمان بین المللی استاندارد ایزو اقدام به گرفتن گواهی ایزو نمایند. این تصور کاملا اشتباه است. اکنون با ارائه وظایف تک تک نهادها در این مقاله متوجه می‌شوید که از کجا باید گواهی ایزو بگیرید.

سازمان ایزو
سازمان جهانی ایزو ISO واقع در ژنو سوییس می باشد و تمامی استانداردها در آنجا تهیه و تدوین میگردند
وظیفه سازمان بین المللی استاندارد ایزو ISO

ISO مخفف لاتین عبارت سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد که همانند معنای کلمه ISO بجهت همسو‌سازی و یکسان سازی استانداردهای ایزو در تمام کشورهای دنیا وظیفه تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو را برعهده گرفته است.

اعضای اصلی سازمان ایزو با توجه به خواسته و نیاز افراد جامعه و همچنین با توجه به پیشرفت علم و صنعت هر ساله انواع استانداردهای ایزو را تهیه و استانداردهای قبلی را ویرایش می‌کنند. لیست کامل استانداردهای ایزو در سایت رسمی ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG منتشر شده است.‌

وظیفه مجمع اعتبار دهندگان بین المللی IAF

جهت نظارت و مدیریت بر روی اعضا و نمایندگان قانون گذار کشورهای دنیا که بدنبال تبعیت از استانداردهای ایزو هستند، سازمان بین المللی استاندارد ایزو یک نهاد کاملا رسمی و معتبر ایجاد نمود. در این نهاد بر کار نمایندگان و مراکز رسمی و دولتی هر کشوری رسیدگی و بازرسی میگردد.

مجمع اعتبار دهندگان بین المللی با نام اختصاری IAF تنها نهاد بزرگ و رسمی اعتبار دهنده می‌باشد. هر ساله اعضای انجمن IAF مراکز اعتبار دهنده یعنی AB هر کشور را ممیزی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند قوانین و دستورالعمل‌های ایزو به درستی اجرا می‌شوند.

وظیفه مرکز اعتبار‌ دهنده رسمی و دولتی AB

وظیفه AB اعتبار دهی به یکسری شرکتها و مراجعی هست که کار ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. هر AB می‌تواند بر روی تعداد مراجع صدور زیادی نظارت و کنترل داشته باشد. هر کشور حداقل یک AB دولتی و رسمی دارد. نام AB کشور ایران مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران NACI می‌باشد.

وظیفه مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو CB

وظیفه CB ها کنترل و نظارت بر روی طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو توسط مجموعه خواهان ایزو می‌باشد. بازرسین CB بعد از پیاده سازی مستندات ایزو با انجام مراحل ممیزی اصولی و قواعد اجرای قوانین و الزامات ایزو را مورد ممیزی قرار می‌دهند. در نهایت با نبود هیچ گونه مشکل و نقصی گواهینامه ایزو ، مدرک ایزو ، Certificate ISO را ثبت و برای سازمان متقاضی صادر می‌کند.‌

وظیفه مرکز مشاوره ایزو ISO

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟ سوالی که متقاضیان اخذ ایزو را به سمت مراکز مشاوره سوق میدهد. مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره ایزو و معتبر مجوز صدور مدارک و گواهینامه‌های ایزو را ندارند. ولی می‌توانند بعنوان یک عنصر و عامل مهم از صفر تا صد مراحل و پروسه صدور گواهینامه ایزو ، درکنار متقاضیان ایزو باشند.

خیلی از مراکز مشاوره ایزو فقط با انجام اطلاع رسانی به مشتری کارشان را به اتمام می‌رسانند. مرکز مشاوره سیستم کاران در تمامی مسیر اخذ و دریافت گواهینامه ایزو و همانطور که گفتیم مشاوره و اطلاع رسانی و ارائه خدمات را از صفر تا صد برای درخواست کنندگان گواهینامه ایزو انجام میدهد.

ثبت و صدور گواهینامه ایزو بر عهده مراجع صدور ایزو بین‌ المللی و مراجع صدور ایزو با اعتبار داخلی انجام می‌شود. مرکز مشاوره ایزو با شناسایی مراجع صدور ایزو ، بررسی اعتبار و رجیستر اصالت و صحت کار مراجع صادر کننده ایزو پاسخگوی نیازهای متنوع سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو می‌شود.

<yoastmark class=

مشاور ایزو

مشاور ایزو کارش توضیحات مطالب ایزو جهت متقاضیان میباشد. متقاضیان جهت دریافت ایزو نیاز دارند اطلاعات کامل دریافت کنند. مباحث ایزو بسیار گسترده هست و سالیانه تغییراتی در ایزو ایجاد میشود. مشاور ایزو جهت تغییرات موجود ایزو میتواند بهترین راهنمای متقاضیان میباشد. مشاور ایزو اطلاعات کامل درباره ایزو را دارد و همچنین اطلاعات خود را بروز میکند.

کار مشاور ایزو بسیار سخت هست. بدلیل اینکه جهت توضیحات ایزو مشاور وقت بسیاری خواهد گذاشت. متقاضیان اطلاعات کامل جهت ایزو ندارند. مشاور ایزو میتواند راهنمای کامل اطلاعات ایزو به متقاضی باشد. چنانچه مشاور ایزو اطلاعاتش محدود باشد تحقیقات گسترده ای میکند تا اطلاعات فنی خود را بالا ببرد. اطلاعات فنی ایزو جهت روند کار ایزو بسیار تاثیر گذار هست. مشتری با توجه به اطلاعات فنی مشاور جهت دریافت ایزو اقدام خواهد کرد.

مشاور ایزو کارهای دیگری جهت اخذ ایزو انجام خواهد داد. از جمله کارهای مشاور میتوان صدور گواهینامه خصوصی همچنین پیاده سازی جهت ایزو مسئولیت بعدی مشاور میباشد.

چنانچه متقاضی جهت پیاده سازی راهنمایی بخواهد مشاور میتواند کمک بسیاری برایشان باشد. پیاده سازی توسط مشاور یکساله هست. متقاضیان سازمانها میتوانند جهت مشاور پیاده سازی با سیستم کاران اطمینان داشته باشند کار بدرستی انجام خواهد شد. مشاور ایزو میتواند مراجع گوناگون همکاری داشته باشد. کار مشاور بدلیل ارتباط با تمام مراجع بسیار گسترده هست و همچنین مراجع زیادی جهت جذب مشتری برایشان مشاور ایزو میفرستند. مشاور ISO میتواند جهت پیاده سازی ISO کمک فراوانی به متقاضی داشته باشد. پیاده سازی ISO بدلیل گستردگی کار همچنین زمان طولانی توسط مشاور انجام میشود. مشاور در تمام مراحل کار باید حرفه ای باشد تا بتواند عدم انطباقهای سازمان را شناسایی و جهت رفع عدم انطباقهای سازمان راهکار اساسی ارائه دهد.

اهمیت مشاوره ایزو

چنانچه متقاضی قصد پیاده سازی توسط مراجع را ندارد بهترین راه انجام ندادن پیاده سازی میباشد. متقاضی دریافت ایزو برایش بصرفه تر خواهد بود جهت دریافت ایزو با مراکز مشاور ارتباط بگیرد. بدلیل اینکه مشاور ایزو بنفع مشتری جهت دریافت ایزو توسط مراجع اقدام خواهد کرد. مشاور ایزو میتواند جهت سیستم مدیریت بسیار حرفه ای عمل کند. ارائه توضیحات کامل جهت ایزو توسط مشاور بدرستی انجام خواهد شد.

مشاور ISO میداند جهت ISO چه مراحلی بایستی طی شود. چنانچه متقاضیان ندانند مراحل کار چیست متقاضی توضیحات تکمیلی را برایشان ارائه میدهد.

اخذ و دریافت گواهینامه ایزو چه مراحلی دارد؟

گواهینامه ایزو ، گواهینامه ISO یک مدرک بین المللی برای اثبات رعایت اصول قوانین و الزامات مدون از سوی سازمان بین‌المللی استاندارد به سازمانها و مجموعه‌های خواهان ایزو میباشد.

اخذ و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو متناسب با انتخاب نوع مرجع صادر کننده گواهی ISO با طی مراحل متعددی انجام می‌شود. تشخیص و انتخاب درست شرکتهای ثبت و صدور گواهی نامه ایزو در گرو تعیین اهداف و چشم اندازهای سازمان درخواست کننده انواع استانداردهای ایزو می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دریافت گواهینامه ایزو ISO کلیک نمایید.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو
مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه درخواست متقاضیان اخذ ایزو هست

مراکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مراجع و شرکتهای صدور ایزو بطور کلی به مراجع تحت اعتبار IAF و مراجع بدون اعتبار IAF تقسیم می‌شوند. سازمانها و مجموعه‌هایی که اهدافی همچون صادرات و طراحی و پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو را مد نظر دارند باید توسط مراجع صدور با تأییدیه IAF اقدام به اخذ ایزو نمایند.

روش کار مراجع صادر کننده ایزو IAF چگونه است؟

CB های تحت اعتبار IAF بصورت اصولی کار ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند و مجموعه خواهان ایزو را ملزم به اجرای تک تک قوانین و دستورالعمل‌های ایزو می‌کنند. سطح اعتبار CB های با اعتبار IAF بسیار بالا و بین‌المللیست.

هنگامی که یک CB تحت اعتبار و نظارت یک AB رسمی و دولتی عضو انجمن IAF ثبت و صدور ایزو را انجام دهد در اصطلاح گفته می‌شود مرجع صدور گواهینامه ایزو اعتبار IAF دارد.

مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟ همانگونه که گفتیم اولین اقدام جهت اخذ ایزو جستجو در گوگل و انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و رسمی و دریافت فرم ثبت نام گواهینامه ایزو می‌باشد. مجموعه متقاضی با انجام مشاوره و راهنمایی‌های لازم مشخصات و آیتم‌های فارسی و انگلیسی فرم را باید تکمیل نماید.

آیتم ها و سؤالات فرم درخواست ایزو شامل مشخصات مدیر‌عامل و مجموعه خواهان ایزو می‌باشد. در قسمت دیگر فرم انتخاب نام CB و انتخاب نام گواهینامه ایزو باید مشخص شود. مرکز سیستم کاران فرم درخواست گواهی ایزو را بصورت رایگان از راه‌های ارتباطی مختلف در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و برای تکمیل آیتم‌ها مشتری را همراهی و مشاوره می‌کند.

تهیه نمونه مستندات ایزو مرحله بعد از انتخاب استاندارد ایزو می‌باشد. مستندات ایزو همان قوانین و الزامات استاندارد ایزو می‌شوند که باید توسط افراد متخصص و کاربلد تهیه و آماده شوند. اصولاً تهیه نمونه مستندات کاری زمان بر و پر هزینه می‌باشد که مرکز سیستم کاران جهت رفاه حال مشتریان در طی چندین سال تجربه کاری کلیه مستندات ایزو را تهیه و جمع‌آوری میکند. سپس بصورت یک پکیج کامل و‌ رایگان در اختیار درخواست کنندگان گواهینامه ایزو قرار می‌دهد.

طراحی و اجرای مستندات ایزو و استقرار سیستم‌های مدیریتی مرحله بعدی می‌باشد. در این قسمت کارشناسان مجموعه متقاضی می‌توانند با کمک مشاوره‌های رایگان تک به تک قوانین و الزامات را در سطح فرآیندهای مجموعه پیاده و اجرا نمایند.

ممیزی مستندات که انجام گردید، مرحله پایانی پروسه ثبت و صدور گواهینامه ایزو می‌باشد. جهت رفع نواقص و معایب باقی مانده ابتدا توسط یک کارشناس داخلی ممیزی داخلی انجام میگیرد. در نهایت ممیزی نهایی و خارجی توسط کارشناس مرجع صدور گواهینامه ایزو انجام میگردد و ثبت و صدور گواهینامه ایزو صورت میپذیرد.

روش کار مراجع صدور گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF چگونه است؟

مراجع صادر کننده گواهی ایزو غیرIAF بدون هیچ‌گونه سخت‌گیری و نظارتی ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. هنگامی که یک CB تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF گواهینامه ایزو صادر کند، یک گواهی نامه ایزو با اعتبار داخلی و بدون اعتبار بین المللی را صادر می‌کند.

گواهی‌نامه‌های ایزو بدون اعتبار IAF فقط در کشور ایران معنا و مفهوم دارند و پاسخگوی نیاز داخلی اکثر سازمان‌ها و شرکتهای ایرانی می‌باشند. مزیت اصلی مراجع صدور ایزو بدون اعتبار IAF این است که گواهی نامه‌های ایزو را ارزان و فوری صادر می‌کنند. ولی متأسفانه مزایا و فواید بسیار مهم پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو را ایجاد نمی‌کنند.

مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF

قدم اول شامل انتخاب مرکز مشاوره ایزو و دریافت فرم درخواست ایزو و تکمیل فرم سفارش ایزو می‌شود. در مرحله بعد انتخاب نوع مرجع صدور ایزو غیر IAF و انتخاب نوع گواهی نامه ایزو انجام می‌شود. مرحله تهیه نمونه مستندات و اجرای قوانین و الزامات اجباری و الزامی نمی‌باشد و بدون هیچ گونه سختگیری گواهینامه ایزو برای سازمان خواهان ایزو صادر می‌شود.

مراحل دریافت گواهینامه HDC,

مراحل دریافت گواهینامه HDC, در حقیقت امر همان مراحل دریافت گواهی نامه ایزو هست. گواهی ایزو گواهینامه ای میباشد که مورد نیاز شرکتهای پیمانکاری فارغ از نوع فعالیتشان میباشد. آنها وقتی میخواهند درون مناقصات شرکت کنند بخصوص بدان نیاز دارند. البته گواهینامه HDC, با اهداف و مقاصد مختلفی اخذ میگردد. مهمترین قصد و نیت مناقصه و صادرات و تبلیغات و رقابت و هر قصد و نیت دیگر میباشد. گواهی ایزو انواع و اقسام مختلفی داردکه جهت متقاضیان سوالات زیر را پیش میاورد.

گواهینامه ایزو را چگونه و از کجا بگیرند؟

کدام نوع گواهی ایزو را بگیرند؟

گواهی ایزو را جهت مناقصات چگونه بگیرند؟

اخذ گواهی ایزو از زمان شروع تا دستیابی به گواهی نامه ایزو چقدر است؟

مراجع و مراکز و شرکتهای صادر کننده گواهی ایزو کدامند؟

استعلام اعتبار گواهینامه ایزو چگونه انجام میگردد؟

از کجا بدانیم گواهی نامه ایزو دریافتی دارای اعتبار هست؟

شرایط و ضوابط و قوانین و مدارک اخذ استاندارد ایزو چیست؟

و بسیاری سوالات دیگر که جهت متقاضیان پیش میاید.

مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو

مراحل دریافت گواهینامه ایزو شامل مراحل مختلفی میشود. بطور کل مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو شامل سه مرحله میشود. اولین مرحله انتخاب مرجع مورد نظر هست. مرحله دوم استقرار و پیاده سازی گواهی ایزو و در مرحله آخر ثبت و صدور گواهی نامه ایزو میباشد. هرکدام از این مراحل پروسه و زمان مختص خودش را دارد که در ذیل بدانها میپردازیم.

مقاله نحوه دریافت گواهینامه ایزو ISO را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

انتخاب مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو

اولین گام از مراحل اخذ گواهینامه ایزو ، انتخاب یک مرجع میباشد. بعد از تعیین هدف جهت اخذ گواهی ایزو مرجع مورد نظر با توجه هدف شرکت جهت اخذ ایزو تعیین میگردد. در کل مراجع مورد نظر دو گروه میشوند یا اینکه IAF هستند و یا غیر IAF میباشند. در اینجا تعریف دو واژه گفته شده مهم هست و مورد سوال متقاضیان اخذ گواهی ایزو میباشد. مراجع صدور گواهی ایزو را در اصطلاح و اختصار CB مینامند که خود این CB تحت اعتبار یک مرجع بالا دست باعنوان AB فعالیت کرده و مدیریت میشود. در نهایت در بالاترین راس IAF نهاد بین المللی اعتبار دهندگان قرار دارد که دارای بالاترین سطح اعتبار هست.

یکسری مراجع دیگر هستند غیر IAF و CB و AB ساخته و پرداخته ایرانیها هستند. این گواهینامه ها براحتی و سهولت بدست میاید. جهت صادرات حتما بایستی شرکتها از انواع مراجع IAF درون سایت IAF جهت اخذ گواهینامه ایزو استفاده کنند. جهت هر گونه مقاصد دیگر بجز صادرات یعنی مناقصات و تبلیغات و رقابت و غیره نوع غیر IAF کفایت میکند. انواع غیر IAF گواهی ایزو بیشتر از 600 مرجع هست و همه شان دارای یک سطح اعتبارند و اختلاف قیمتها بدلیل نوع برند و برندهای مختلف هست.

استقرار استانداردهای ایزو

مراحل دریافت گواهینامه HDC, در مرحله دوم استقرار و پیاده سازی میباشد که در دو نوع IAF و غیر IAF پیاده سازی و ممیزی قطعا فرق دارد. گواهینامه IAF از لحاظ پیاده سازی سختگیرانه انجام میگیرد و ممیزی توسط ممیز چند مرحله میشود تا انطباقها و عدم انطباقها بررسی شود. ممیز دستور صدور گواهی ایزو را میدهد. بهمین جهت اخذ گواهی ایزو IAF پروسه زمانبر و هزینه بری هست و اغلب شرکتها و مدیران از آن فراری هستند. در خصوص گواهی غیر IAF پیاده سازی بنابر درخواست شرکت متقاضی انجام میشود و ممیزی نیز صوری انجام میشود. بهمین جهت سریع و فوری گواهی ایزو بدست میاید و با کمترین هزینه ممکن انجام میگردد.

صدور گواهینامه ایزو

مراحل دریافت گواهینامه ایزو ، در مرحله آخر ثبت و صدور گواهی ایزو میباشد. بعد از تمامی مراحل بیان شده و انتخاب مرجع و استقرار و پیاده سازی نوبت به صدور گواهینامه ایزو برای سازمان مربوطه میرسد.

گروه مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با حضور مشاورین خبره و با تجربه آماده هر گونه خدمات مشاوره و اطلاع رسانی و ثبت و صدور در خصوص انواع گواهی ایزو ، HSE ، CE ، گرید و رتبه پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک بمتقاضیان محترم میباشد.

نظرات

آقای سهره وردی:
برای شرکت توی وندوورلیست نیاز به دریافت گواهینامه های ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 داریم و همینطور ایزو 22000 و haccp ، چطوری می تونیم اقدام کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

خانم پروانه گفت:
برای حوزه IT چه گواهینامه های ایزویی میتونیم دریافت کنیم. مستندات قابل استفاده در حوزه it موجود هست؟

آقای شعبانی گفت:
مشاور ایزو و این دم و دستگاهها و این دنگ و فنگها واسه چیه؟ یه گواهینامه ایزو گرفتن این همه صغری و کبری چیدن نداره. فقط پول بده گواهینامه بگیر همین و بس. فقط مهمه که واسه تبلیغ گواهینامه ایزو داشته باشی و بس که بتونی مشتری بگیری بقیه ش دیگه بزرگ کردن این داستانه.

آقای راعی گفت:
بر خلاف صحبتهای جنابعالی بهره گیری از مشاور ایزو مجرب و کاردان در اجرای اصولی قوانین و الزامات استاندارد های ایزو بسیار موثر و کارآمد هست. اگر مشاوره به جا و راهنمایی درست مشاوران سیستم کاران نبود در مراحل ممیزی به مشکل برخورد میکردیم و هزینه و زمان زیادی را تلف میکردیم. اگر در کشور ایران فرهنگ اخذ گواهینامه ایزو بصورت قانونی جا بیافتد بالطبع مشاوره در حوزه ایزو کاری بسیار با ارزش و با اهمیت میشد.

نظرات کاربران – ادامه

خانم مهلقا پرسید:
مشاوره ایزو فقط تا گرفتن گواهینامه ایزو همراهی میکند یا برای مراحل بعدی و سال های بعد جهت ممیزی و تمدید گواهینامه ایزو کارهای مشاوره را ادامه میدهد و هزینه مشاوره صفر تا صد را همون ابتدای کار باید پرداخت کنیم ؟

متقاضیان عزیز میتوانند طی هرمرحله انجام دریافت گواهینامه ایزو 9001 بامرکز مشاوره .و اطلاع رسانی سیستم کاران ارتباط بگیرید و اطلاعات و راهنماییهای کامل رابدست آورید.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران را امین خود بدانید و به مشاورین ما اعتماد کرده و مارا بادیگر مراکز مقایسه کنید. در صداقت و نیزدر دانش فنی و حقوقی و در زمان و هزینه دریافت گواهینامه ایزو بما اعتماد کنید 

سر فصلهای مهم

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

3 Responses

  1. ما از شما گواهینامونو گرفتیم و خیلی راضی بودیم و واقعا زحمت کشیدید. ممنونم واقعا توصیه میکنم شرکتها بیان از شما گواهینامه ایزو بگیرن. به خیلی از شرکتها شما رو معرفی کردیم.

  2. مرکز سیستم کاران یک نمایندگی ایزو ISO معتبر هستش و ما از شما گواهینامه های ایزو 9001 و 14001 و 45001 اصلی و تحت اعتبار IAF دریافت کردیم که بتوانیم در مناقصات شرکت کنیم و واقعا از مشاوره مرکز سیستم کاران راضی بودیم.

  3. من با کمک همین سایت شما و تحقیق های که راجع گرفتن گواهی نامه ایزو کرده بودم تونستم مراحل گرفتن گواهی نامه ایزو رو بگزرونم ممنون از مقالات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo