اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو برای مناقصات

گواهینامه ایزو برای مناقصات
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو برای مناقصات

گواهینامه ایزو برای مناقصات مهمترین هدف یک نهاد و یک سازمان از دریافت گواهی ایزو هست. سازمانهای متقاضی جهت اخذ ایزو برای مناقصات وقتی می خواهند اقدامی کنند و کارفرمای مناقصه گزار از آنها جهت شرکت در مناقصه ایزو می خواهد، شرکتها وقتی که می خواهند برای مناقصات شرکت نمایند، کارفرمای مناقصه گزار ممکنست از آنها تقاضای دریافت گواهینامه ایزو بکنند. عموما گواهی نامه هایی چون ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 را از شرکتها درخواست می کنند که در ادامه به طور مختصر به آنها می پردازیم.

گواهینامه های مورد نیاز برای مناقصات

از دیگر انواع گواهی نامه های مهم و اساسی ایزو که برای شرکتها موثر هست انواع گواهی های تخصصی را می توان نام برد که متناسب نوع فعالیت سازمان تعیین می گردد. از انواع گواهینامه های دیگر که برای مناقصات کاربردی هستند و ممکنست از شرکتها درخواست بشود می توان گواهی نامه های زیر را نام برد: گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی تعیین صلاحیت پیمانکاری ، گواهینامه صلاحیت شرکتهای خدماتی ، رتبه و گرید پیمانکاری ، رتبه و گرید انفورماتیک و انواع و اقسام گواهی های ملی و بین المللی دیگر، از انواع گواهی نامه هایی هست که درون مناقصات مورد نیاز خواهد بود.

انواع گواهینامه ایزو مورد نیاز در مناقصات

گواهی نامه ایزو برای مناقصات همان طور که در بالا گفته شد، سه گواهی نامه ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، گواهی ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، گواهینامه ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بیشترین درخواست را در مناقصات دارند. ایزو9001 که الزامات کیفی تمام استانداردها را در خود دارد و بیان می کند. ایزو14001 الزامات زیست محیطی را جهت حفاظت محیط زیست و نگهداری آن برای نسلهای آینده را در برمی گیرد. گواهینامه ایزو45001 الزامات ایمنی و بهداشت شغلی در جهت جلوگیری از ریسکهای احتمالی و محیط کاری ایمن را بیان می کند. ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ایزو29001 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، ایزو 13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، ایزو16949 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی .

مراحل اخذ گواهینامه ایزو در مناقصات

مراحل اخذ گواهینامه ایزو به طور کلی شامل مراحل زیر می شود:

انتخاب مراجع ایزو جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مستندسازی ایزو و استقرار و پیاده سازی انواع گواهی نامه های ایزو

ممیزی داخلی ایزو و ممیزی خارجی ایزو

ممیزی نهایی ایزو

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو

صدور گواهینامه ایزو ازمراجع متعددی امکان پذیر می باشد. تعداد این مراجع بسیار زیاد است اما همه آنها قادر به ثبت گواهینامه ایزو، آنهم با اعتبار IAF نمی باشند. انجمن IAF عضو فعال سازمان جهانی ایزو می باشد که یکی ازوظایف آن، تعیین نمایندگان سازمان ایزو درکشورها می باشد. این نماینده ها را (ACRIDATE BODY) یا AB می نامند. درایران تنها یک AB معرفی شده است که NACI نام دارد. AB ها مسئول اعتبار دهی به مراکز صادر کننده گواهی ایزو می باشند. این مراکز به CB (CERTIFI BODY) معروف هستند. مراکزی که زیر نظر انجمن IAF فعالیت دارند، سخت گیری زیادی درنحوه اجرای مستندات ایزو اعمال می کنند. همچنین مدرک ایزوی صادره ازطرف این مراجع، از سطح اعتبار بالا تری برخوردار می باشند. اما مدرک اعطا شده توسط CB های دیگر که زیر نظر AB های داخلی هستند از اعتبار پایینتری بهره می برد.

گواهینامه های ایزو برای صادرات

گواهینامه های ایزو غیر IAF در همه مراودات تجاری قابل استفاده نخواهند بود. بطور مثال نمی توان از این ایزو ها غیر IAF درمقوله صادرات استفاده کرد. چراکه مورد قبول شرکتهای خارجی نمی باشد. اما درصورت نیاز به گواهینامه ایزو با سطح اعتبار IAF، می توان آنها رابه ایزو های معتبر تر تبدیل کردو تنها اختلاف هزینه های آنرا می بایست پرداخت کرد.

دریافت گواهینامه ایزو از طریق مراکز مشاوره ایزو

روش دیگر ثبت گواهینامه ایزو، مراجعه به مراکز مشاوره می باشد. این مراکز باتجربیات فراوان خود می توانند درتمام مراحل صدور گواهی ایزو، متقاضیان را راهنمایی کرده و با در اختیار داشتن کارشناسان متخصص ومجرب به اجرای کامل استاندارد های ایزو بپردازند. چنانچه متقاضی نوع گواهی ایزو ومرجع صادر کننده آنرا انتخاب کرده باشد، باید طرحهای مستندات ایزو راتهیه کرده وبه پیاده سازی آنها بپردازد. برگزاری دوره هاب آموزشی کارکنان وپرسنل مجموعه نیز، درخصوص استاندارد های درخواستی، ازملزومات صدور گواهینامه ایزو می باشد. سپس مرجع صادر کننده به ممیزی مجموعه می پردازد ودر صورتی که مغایرتی با استاندارد های ایزو دیده نشود، گواهینامه ایزو ثبت خواهد شد.

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصات و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط