اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو | مراجع اخذ و صدور گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو | مراجع اخذ و صدور گواهینامه ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو | مراجع اخذ و صدور گواهینامه ایزو

مراجع اخذ و صدور گواهینامه ایزو کدامند؟ پاسخ این سوال در ابتدا مستلزم شناخت ایزو و گواهی ایزو هست. گواهی ISO از انواع گواهینامه های مهم و معتبری می باشد که سازمانهای مختلف و متعدد با حوزه فعالیتهای متفاوت و متعدد با اهداف مختلفی به دنبالش هستند. خصوصا وقتی که شرکتی برای مناقصه اقدامی می خواهد انجام بدهد ممکنست که کارفرمای مناقصه گزار از سازمان مربوطه درخواست ارائه گواهی ISO بکند که غالبا این امکان وجود دارد که از شرکتهای متقاضی شرکت کننده ی در مناقصه درخواست ISO بشود که بتوانند امتیاز لازمه را جهت شرکت در مناقصه و بردن مناقصه به دست بیاورند.

گواهینامه های ایزو پرکاربرد برای شرکت در مناقصات

سه مدرک ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ISO 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بیش از دیگر انواع و اقسام ISO که تخصصی بوده و متناسب زمینه ی فعالیت سازمان هستند از متقاضیان درخواست می شود. لذا شایسته ست شرکتها از ابتدای فعالیت خود سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO 45001 را بگیرند. همچنین این سه استاندارد جدای از حوزه ی کاری سازمانها و شرکتها مورد نیاز همه شرکتهاست. برای بهبود روند کیفی و پیشرفت آنها به نسبت شرکتهای رقیب تاثیری بسیار شگرف و به سزایی دارد.

اخذ گواهینامه ایزو برای صادرات

همچنین شرکتهای صادر کننده ایزو برای صادرات قطعا به گواهینامه ISO نیاز دارند تا اینکه بتوانند در بازار جهانی فعالیت کنند و محصولات و خدماتشان را به دیگر کشورها صادر کنند.

اخذ گواهینامه ایزو برای رقابت

سازمانها همچنین برای رقابت با رقبای خود و برای جلب و جذب مشتری نسبت به دریافت ایزو اقدام می کنند. برای استاندارد سازی محصولات و خدمات و فرآیندهایشان گواهی ایزو را میگیرند. تا با استفاده از این استانداردها و همچنین مانور بر روی استانداردها خود را مطرح کنند. با این وسیله خود را به عنوان سازمانی معتبر معرفی میکنند. مشتریان را برای استفاده از کالا و خدمات ایمن و استاندارد به سوی خودشان بکشند.

اخذ گواهینامه ایزو برای تبلیغات

یکی دیگر از اهداف شرکتها برای اخذ گواهی ISO تبلیغات است و شرکتهای متقاضی ایزو با اخذ ISO می خواهند که خودشان را بعنوان مرکزی استاندارد معرفی کنند و به نوعی تبلیغ کنند و برندسازی .

دریافت گواهینامه ایزو برای پیاده سازی

یکسری دیگر از شرکتهای آگاه نیز می خواهند پیاده سازی واقعی استانداردها و سیستمهای مدیریتی را به انجام برسانند و برایشان پیاده سازی ISO بسیار مهمتر از اخذ ایزو هست که قطعا برایشان بهره وری و پیشرفت زیادی دربردارد.

دریافت گواهینامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای داخلی و خارجی

گروهی دیگر از شرکتهای متقاضی اخذ و دریافت مدرک ISO می خواهند که به وسیله ی اخذ گواهی ISO خودشان را درون بازار جهانی مطرح کنند. با توجه به همین اهداف، مراجع صادر کننده ایزو و اخذ و صدور گواهی ISO با هم متفاوتند.

مراجع اخذ و صدور گواهینامه ISO

مراجع اخذ و صدور گواهی ISO به طور کل در دو گروه معرفی شده و به دو گروه تقسیم بندی می گردند که البته یک گروه اما این دو گروه ساخته ایرانیهاست و در اصل گواهی نامه های ISO باید که دارای اعتبار IAF باشند. اما که یکسری از گواهی نامه های ISO نیز هستند که غیر IAF هستند و غالبا درون ایران و برخی از کشورهای همسایه موجودیت دارند. در زیر این دو تیپ گواهی ISO را تعریف خواهیم کرد.

گواهی ایزو IAF

ISO سازمانی جهانی هست که استانداردهای مختلف در آنجا تهیه و تدوین شده و منتشر می گردند. سازمان جهانی ISO به آدرس WWW.ISO.ORG تنها نهاد IAF را در زمینه ثبت و صدور مدرک ISO قبول دارد و آن را دارای قابلیت می داند. درون نهاد IAF کلیه شرکتها برای خود اعضایی دارند که در اصطلاح و اختصار به آنها AB می گویند و خود این AB ها ( مراجع اعتبار دهنده ISO ) خودش ISO صادر نمی کند و بلکه این وظیفه را بر عهده ی مراجع صادز کننده ISO می نهد که بهش CB می گویند. این تیپ گواهی نامه ISO دارای بالاترین سطح اعتبار بوده و دارای اعتبار جهانی هست. همه ی مراجع IAF درون سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU قابل مشاهده هستند و متقاضیان محترم می توانند که کلیه AB های تحت نظارت IAF کشورهای مختلف را با انتخاب کشور مورد نظر خودشان را درون این سایت مشاهده بفرمایند.

گواهی ISO غیر IAF

گروهی از انواع گواهی نامه های ISO هستند که دارای اعتبار بین المللی نیستند. و AB و CB داخلی هستند و تحت نظارت IAF نمی باشند. و از لحاظ اعتبار دارای اعتبار جهانی نیستند. به این تیپ گواهی نامه های ISO در اصطلاح گواهی ایزو غیر IAF گفته می شود. مراجع بسیاری هستند که گواهی ISO غیر IAF را صادر می کنند. و برندهای بسیار که همه دارای یک سطح اعتبار هستند و از نظر هزینه و زمان با یکدیگر متفاوتند. در بین این دست مراجع اما هستند دلالانی که بعنوان مراجع معتبر گواهی نامه ISO صادر می کنند. و اما در واقعیت امر دلالانی هستند که گواهی ISO صادره توسط آن مراکز تقلبی بوده و فاقد اعتبار هست و حتی دیگر مراجع را غیر معتبر می دانند و خودشان را معتبرترین معرفی می کنند. حتی هستند نهادهایی که دارای قابلیت صدور گواهی نامه ISOIAF هستند اما شیطنت کرده و میایند ISO غیر IAF صادر می کنند و به عنوان ایزو IAF به سازمانها معرفی می کنند.

سیستم کاران به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین و باتجربه ترین مراکز ثبت و صدور ISO انواع گواهی ISO معتبر و فوری و ارزان را متناسب نیاز متقاضیان محترم ارائه می کند. تمامی خدمات آموزشی مرکز سیستم کاران رایگان هست.

با ما در تماس باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط