گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو
4.9/5 - (6921 امتیاز)

گواهینامه ایزو

ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو چیست؟

ISO چیست؟

گواهی ایزو از کجا بگیریم؟

از کجا ایزو بگیریم؟

چگونه گواهینامه ISO بگیریم؟

نحوه اخذ گواهی نامه iso ؟

روند دریافت ایزو ؟

گواهی ISO چیست و از کجا گواهی ایزو بگیرم؟

گواهینامه ایزو جهت شرکت در مناقصات ، گواهی ISO جهت صادرات ، اخذ گواهی ایزو ؟

گواهی ایزو چیه و از کجا ایزو بگیریم؟

اینها سوالاتی هست که برای متقاضیان اخذ ایزو پیش میاید. کاربران و متقاضیان به دنبال اخذ کواهینامه ایزو با عناوین فوق جستجو می کنند. قطعا اولین سوالی که برایشان پیش میاید و با آن روبرو هستند اینست که گواهینامه ایزو چیست؟

دریافت گواهینامه ایزو ، اهداف

شرکتها با مقاصد مختلفی به دنبال اخذ گواهی ایزو هستند. مثلا وقتی که در مناقصه شرکت می کنند و از آنها درخواست گواهی ایزو می شود. کارفرمای مناقصه گزار از آنها درخواست انواع گواهینامه ایزو می کند. به دلیل عدم آگاهی اغلب شرکتها از ایزو و گواهی ایزو و مفهوم ایزو مجبور می شوند که درون گوگل جستجو کنند.

ایزو و گواهینامه ایزو به دلیل تخصصی بودنش برای غالب افراد مبحثی نامانوس می باشد. اگر از افراد مختلف پرسید که ایزو چیست؟ غالبا تنها در حد اسمی از ایزو اطلاع دارند. گاها پیش می آید که نهایتا در تلویزیون و تبلیغات تلویزیونی با نام ایزو برخورد کرده اند. حتی در این حد بدانند که ایزو یک استاندارد هست و چیزی بیش از این نمی دانند. پس در اینجا پله پله پیش می رویم تا به متقاضیان کمک کنیم که به یک درک نسبی از گواهینامه ایزو برسند. جهت این امر به طرح یکسری سوالات لازمه و الزامات اولیه و پاسخ به آنها می پردازیم.

سرفصلهای مهم گواهینامه ایزو

در این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت:

1 – ایزو چیست؟

2 – گواهینامه ایزو چیست؟

3 – مراحل اخذ گواهینامه ISO ؟

4- مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو ؟

ایزو چیست؟

ISO ها یک سری الزاماتی هستند که در غالب استانداردها تعریف می شوند. با توجه به هر زمینه فعالیت و حوزه کاری استانداردهای مختلفی موجود هست. این استانداردها در مورد موارد مختلف با نام ایزو و یک شماره ردیف تدوین میشوند. ایزو ها سیستمهای مدیریتی هستند که انواع و اقسام مختلفی دارند. انواع ایزو با یک مشخصه از هم متمایز میشوند . مشخصه تمام این استانداردها یک کد چهار الی 5 رقمی هست که آنها را از هم متمایز می کند. مثلا

ایزو9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت هست. ایزو 9001 اصلی ترین استاندارد در ایزوها مطرح هست.

ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی است که در مورد الزامات محطی زیست صحبت می کند.

ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای هست که البته قبلا نامش OHSAS18001 بود.

ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی هست که برای فعالان و شرکتهای صنایع غذایی کاربرد دارد.

ایزو29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی هست برای شرکتهای نفتی و گازی و پترو شیمی کارایی دارد.

ایزو13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی است که برای سازمانهای مرتبط با تولید تجهیزات پزشکی کاربرد دارد.

و بسیاری از انواع استانداردهای دیگر که تعدادشان بسیار زیاد هست و نمی توان تمام آنها را در اینجا تعریف کرد.

استانداردهای ایزو ISO انواع مختلفی دارند که به طور کلی دو دسته می شوند:

استانداردهای ایزو عمومی

و

استانداردهای ایزو تخصصی

سازمان جهانی ایزو ISO مقرش در شهر ژنو سوئیس قرار دارد. این سازمان تمامی استانداردهای ایزو مورد نیاز تمامی سازمانها را تدوین و سپس منتشر می گردد. واژه ایزو یا ISO خلاصه عبارت International Organization for Standardization هست که معنای فارسی آن سازمان بین المللی استاندارد سازی هست. ISO با عناوینی چون سازمان جهانی ایزو ، سازمان استاندارد جهانی ISO ، سازمان بین المللی ایزو و … می باشد. وب سایت رسمی این سازمان به آدرس دقیق WWW.ISO.ORG هست.

گواهینامه ایزو چیست؟

موضوع گواهینامه ایزو که با عناوین مختلفی همچون گواهینامه ایزو ، گواهی نامه ایزو ، گواهی ایزو ، مدرک ایزو ، استاندارد ایزو ، گواهینامه ISO ، گواهی نامه ISO ، گواهی ISO ، مدرک ISO ، استاندارد ISO و … خوانده می شود. اما در جامعه صنعتی غالبا با واژه گواهینامه ایزو و گواهینامه ISO خوانده می شود. اگر یک شرکتی تمامی الزامات یک استاندراد را اجرا کرده باشد بایستی به یک نحوی این اجرا را ثابت کند و نمایش دهد. لذا مدرکی که بتوان این پیاده سازی و اجرا را نمایش داد بهش گواهینامه ایزو می گویند.

گواهینامه ایزو – کاربردها

بعد از اینکه فهمیدیم گواهینامه ایزو چیست حالا این سوال پیش میاید که این گواهینامه ISO به چه دردی می خورد؟ چه کسانی نیاز دارند که این گواهی نامه را بگیرند؟

شرکتها بنابر دلایل مختلفی اقدام به اخذ گواهی ایزو می کنند. مشتری اخذ گواهی ایزو غالبا شرکتها هستند که می خواهند خود را معتبر نشان دهند. همچنین نشان بدهند که فعالیتهایشان در راستای استاندارد سازی هست و در تمام فرآیندها و خدمات و محصولاتشان استانداردهای لازمه را رعایت می کنند. در ادامه کاربردهای اخذ گواهینامه ایزو را بطور مفصل توضیح خواهیم داد.

گواهینامه های ایزو عمومی سه گانه

ایزوها سیستمهای مدیریتی هستند که انواع و اقسام مختلفی دارند که در بالا بهشان اشاره شد. همانطور که گفتیم ایزو ها به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم میشوند. با اخذ هر کدام از استانداردها شرکتها نشان می دهند که در راستای فرآیندشان استاندارد مربوطه را رعایت کرده اند. استانداردهای عمومی ایزو هایی هستند که برای همه مجموعه ها با هر فعالیتی کاربرد دارند. بطور مثال با اخذ ایزو9001 سازمان مربوطه نشان می دهد که در راستای فرآیندش الزامات کیفی را در نظر می گیرد. ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی نشان می دهد که شرکت مزبور الزامات زیست محیطی را در راستای حفظ محیط زیست رعایت می کند. ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی نشانگر رعایت الزامات ایمنی در حین فعالیت های شرکت و توجه به حفظ سلامتی کارکنان هست.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

بعد از مباحثی که در بالا بیان شد این سوال پیش میاید که از کجا گواهی نامه ایزو بگیریم؟ مراجع صادر کننده ایزو CB هستند. CB زیر نظر نهادی دولتی با نام AB در معنای نهادهای اعتبار دهنده ایزو فعالیت می کنند. در نهایت AB باید تحت نظر یک نهاد بین المللی با نام IAF فعالیت کند. این دست گواهی دارای اعتبار بالاترین هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه گواهینامه ایزو تقلبی کلیک کنید.

شرکتهای صادر کننده مدارک ایزو که اصطلاحا خصوصی هستند به طریق قانونی گواهینامه ISO صادر نمی کنند. مراجعی که طبق قوانین IAF گواهینامه ایزو صادر نمیکنند در اصطلاح غیر IAF هستند. اطلاع و آگاهی کافی از اعتبار گواهی ایزو بسیار مهم هست. مرکز سیستم کاران با تلفن 79165-021 به عنوان یکی از مراکز معتبر و بزرگترین مرکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو با مشاوره رایگان 24 ساعته و آنلاین در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

انواع گواهینامه ایزو
انواع گواهینامه ایزو با توجه به زمینه فعالیت سازمانها تعریف میگردد

گواهینامه ایزو IAF

مدارک و گواهی نامه ایزوها با سطح اعتبارهای مختلفی در حال صدور هست. خیلی از افراد و شرکتهای فراوانی بدون هیچ پشتوانه حقوقی و فنی اقدام به ثبت و صدور مدارک ایزو میکنند. اما در سازمان استاندارد جهانی ایزو تاکید شده است که شرکتها و سازمانهای متقاضی گواهی ISO بایستی جهت دریافت گواهینامه ایزو به نهاد بین المللی IAF مراجعه کنند. IAF مخفف اصطلاح International Accreditation Forum هست. در سایت IAF تمام کشورهای عضو دیده می شوند و بایستی از طریق کشورهای معرفی شده اقدام کرد.

انواع اعتبار گواهینامه ایزو ISO

اعتبار گواهینامه های ISO به دوحالت IAF ی یا غیر IAF ی تقسیم بندی می گردد.

گواهینامه های با سطح اعتبار IAF بالاترین سطح اعتبار را دارند ولی گواهی های ISO غیر IAF ی توسط نهادهای دیگری که اکثرا در داخل ایران مدیریت می شوند ارائه می گردند. پس متقاضی بایستی بین گواهی IAF ی و غیر IAF ی یک راه را انتخاب نماید.

مهم IAF ی بودن یا غیر IAF ی بودن گواهینامه هست. نه اینکه بگویند این گواهی داخلی هست یا بین المللی. یا اینکه تنها به صرف رجیستر شدن در یک سایتی نباید تلقی کرد که گواهینامه ایزو صادر شده اصل هست.

فرق بین گواهی ISO تحت اعتبار IAF ی و گواهی غیر IAF ی طبعا گواهی IAF اعتبار بیشتری دارد. اما هزینه و زمان صدور به مراتب بیشتری می برد هر متقاضی متناسب با نیاز خود نوع اعتبار گواهی خود را انتخاب می کند.

انواع گواهینامه ایزو ISO

پس از انتخاب مرجع صادر کننده ایزو نوبت به این می رسد که چه استانداردهایی را لازم داریم. استانداردهای پر مصرف شامل موارد زیر هستند.

ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت

ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ( محیط زیست )

ISO45001 سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی

IMS سیستم مدیریت یکپارچه

ISO22000 سیستم مدیریت کیفیت و سلامت در صنایع غذایی

ISO10002 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتری

ISO10004 سیستم مدیریت پایش و اندازه گیری رضایت مشتری

ISO10001 سیستم مدیریت کیفیت رضایتمدی مشتریان منشور سازمان می باشد

ISO10668 سیستم مدیریت ارزش گذاری برند

ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در ساخت تجهیزات پزشکی

ISO10006 سیستم مدیریت کیفیت پروژه

ISO10015 توسعه و توانمندسازی کارکنان

ISO21502 سیستم استاندارد مدیریت پروژه

ISO29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

ISO3834 الزامات کیفیت در جوشکاری

ISO20000 استاندارد مدیریت کیفیت خدمات در زمینه فناوری اطلاعات

ISO27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

و خیلی استانداردهای دیگر

هر شرکتی یا سازمانی متناسب با زمینه فعالیت خود و نیاز خود از تمام استانداردهای ایزو بالا یک یا چند استاندارد را جهت پیاده سازی و ثبت و صدور گواهینامه ایزو انتخاب می نماید.

طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی ایزو کلیه خدمات طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی برای متقاضیان محترم توسط سازمان سیستم کاران رایگان است. کلیه مستندات عمومی و کلیات الزامات در کانال تلگرامی رسمی مرکز سیستم کاران موجود بوده و براحتی و بطور کاملا رایگان قابلیت دانلود دارد. جهت برداشت مدراک و مستندات ISO بر روی گزینه دانلود رایگان مستندات ایزو کلیک بفرمایید.

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

صدور انواع گواهی نامه ایزو ISO با بالاترین سرعت و کمترین هزینه رقابتی توسط سیستم کاران انجام میگردد. سیستم کاران با شماره تماس 02179165 از طریق نمایندگی های داخلی و بین المللی گواهینامه ایزو صادر می نماید.

مراجع صادر کننده با عضویت در نهاد IAF و همچنین نهادهای غیر IAF ی با تنوع قیمتی در بازار وجود دارند. دریافت گواهینامه ایزو سازمان خود را بطور کامل صفر تا صد به مرکز سیستم کاران واگذار نمایید.

لطفا از طریق کلیک بر روی لینک فرم درخواست گواهینامه ایزو ISO درخواست خود را ثبت و ارسال فرمایید.

گواهینامه ایزو ؛ دید عموم

مدارک ISO از دید عموم چیست؟ گواهیISO در واقع یک استاندارد جهانی میباشد. سازمانها جهت کیفیت بیشتر و بهتر در فرآیندهای مرتبط بافعالیت و محصولاتش و همچنین دلایلی چون شرکت درمناقصات جهت دریافتش اقدام میکنند. گواهی نامه ایزو نشانگر این میباشدکه یک سازمان تمام الزامات را جهت کیفیت فرآیندهایش بکار برده است.

جهت دریافت گواهینامه ایزو سازمانها بایستی سه دوره راطی کنند. طراحی، مستندسازی و پیاده سازی. اغلب سازمانها تنها بفکر دریافت گواهینامه ISO هستند. آنها به هر دلیلی مانند شرکت درمناقصات ، تبلیغات، چشم و هم چشمی، صادرات بیشتر و جذب مشتری گواهینامه ایزو میگیرند.

در اغلب موارد شرکتها تنها جهت دریافت گواهینامه ایزو اقدام میکنند و صفر تا صد کار را به شرکتهای مشاوره و صادرکننده ایزو میسپارند.

مراجع صدور گواهینامه ایزو

جهت دریافت گواهینامه ایزو شرکتها اول بایستی تعیین کنند ازچه مرجعی میخواهند گواهینامه دریافت کنند. این مراجع یاعضویت IAF دارند که از اعتبار بالایی برخوردارند یا غیر IAF هستند که اعتبار اصلی ندارند.

تعداد زیادی مرجع هستند که گواهینامه ISO با اعتبار IAF صادر میکنند و معتبر و قانونمند هستند. مبلغ گواهینامه های ایزو بااعتبار IAF ، معمولا بالا و پایین میباشد.

IAF یک مرجع جهانی هست که به متقاضیان اعلام میکند در هر کشور کدام مرجع جهت گرفتن گواهینامه اعتبار دارد. از مراجع با اعتبار IAF در ایران میتوان NACI را نام برد. درآمریکا میتوان ANAB ، al2a ، ANSI ، IAS ، UAF و درایتالیا ACCREDIA رانام برد. بامراجعه به سایت www.iaf.nu میتوان مراجع صادرکننده ایزو دارای اعتبار IAF را شناخت.

قیمت گواهینامه های ایزو

هزینه و قیمتهای گواهینامه های ایزو متغیر هست و موارد متعددی در این تغییر قیمت گواهینامه ایزو دخیل هستند. قیمت و هزینه اخذ گواهینامه های ایزو تابع شرایط نا بسامان این بازار میباشد.

گواهینامه ایزو مانند یک کالای بورسی مثل طلا و دلار نیست که فروشندگان نهایت با دو سه درصد اختلاف قیمت بفروشند.

گواهینامه ایزو در ایران دارای یک تعرفه قانونی و حکومتی ابلاغی نیست. برای همین هر مرجع صادر کننده ای قیمت خودش رو به مشتریانشون اعلام میکنند. حتی یک مرجع صادر کننده ایزو به دو شرکت با شرایز یکسان دو قیمت متفاوت اعلام میکند. دلایل زیر را میتوان بعنوان نوسانات قیمتهای دریافت گواهینامه ایزو نام برد.

عدم آگاهی متقاضیان از وضعیت رقابتی بازار ایزو

سطح اعتبار مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو که با اعتبار IAF باشند یا نباشند.

دندان گردی خیلی از CB های خارجی و داخلی

طمع ورزی یک سری شرکتهایی که از عدم آگاهی شرکتهای متقاضی ایزو سوء استفاده می کنند.

زد و بند ها و فساد اداری مسئولینی که با CB ها دارند و مدیران از این فساد عافلند.

وجود دلالها و بازاریابها که گواهینامه ایزو را با قیمت خیلی پایین از مرکز سیستم کاران تهیه میکنند و با قیمت گزاف به متقاضی می دهند.

متقاضیان گواهینامه های یازو مراقب باشند که از طریق بازاریابها و دلال ها اقدام نکنند. شما می توانید با ارتباط مستقیم با مرکز سیستم کاران به شماره 79165-021 دست سودجویان را قطع کنند.

دانلود فرمهای ایزو ISO

شرکتها و سازمانها قبل از درخواست گواهینامه ISO می توانند یکسری مستندات را رایگان دریافت کنند. دریافت مدارک و مستندات ایزو از مراجع اخذ گواهینامه ایزو سیستم کاران رایگان است. خیلی از دلالها بابت این مستندات و فرمها از متقاضیان پول زیادی دریافت میکنند.

سازمانها بعد از دانلود رایگان فرمهای ایزو ISO پس ازمطالعه جهت پیاده سازی اقدام میکنند. پیاده سازی واقعی نیاز به مستندسازی برای مجموعه دارد. بسیاری ازشرکتها تمام مراحل را بعهده مرجع صادرکننده ایزو 79165-021 میگذارند. همانطور که قبلا گفتیم ایزوها بنابر فعالیت و حوزه کاری و فرآیند و محصولات شرکت مربوطه متفاوت میباشد.

مرکز مشاوره سیستم کاران آماده ارائه کلیه خدمات به متقاضیان محترم میباشد.

"</a

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو

مراکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو همانزور که قبلا گفتیم به طور کلی دو گروه می شوند و می توان مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو را اینگونه تعریف کرد:

مراجع صدور گواهینامه ایزو IAF

مراکز صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

مراجع صدور گواهینامه ایزو IAF

اصلی ترین مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو ISO مراجعی هستند که توسط نهاد بین المللی IAF تایید می گردد.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو را در اصطلاح CB می نامند. هر شرکت CB باید تحت اعتبار یک نهاد دولتی و حکومتی و قانونی با عنوان AB فعالیت کند. در نهایت خود این AB بایستی تحت اعتبار نهاد بین المللی تحت عنوان IAF فعالیت کرده و مجوز فعالیت دریافت نماید.

این گروه از گواهینامه های ایزو اصیل ترین نوع گواهینامه ایزو محسوب می گردند.

صادر کنندگان ایزو با اعتبار IAF دارای اصالت واقعی هم داخلی و هم بین المللی هستند. این گروه از گواهینامه های ایزو با توجه به استانداردهای جهانی و قوانین جهانی بین المللی صادر می گردند.

مراجع صادر کننده ایزو و نهادهای اعتبار دهنده باید تابع قوانین بین المللی باشند. هر مقررات و قانونی که نهاد بین المللی IAF تعیین کند AB ها بایستی از آن تابعیت کنند و طبق همان قوانین به CB ها مجوز ثبت و صدور می دهند.

مراجع صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

سری دیگر مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار نهاد بین المللی IAF نیستند و CB و AB مستقل از نهاد IAF هستند. اینگونه مراجع ثبت و صدور گواهینامه ISO در داخل کشور فعالیت می کنند و وابسته به نهاد IAF نیستند. قطعا این تیپ گواهی های ISO دارای اعتبار IAF نیستند و گواهینامه های ایزو صادره توسط CB های تحت نظارت AB هایی هستند که وابسته به IAF نیستند.

این مراجع و مراکز بنابر دلایلی راه اندازی شدند. مانند تحریمها و اوضاع اقتصادی و سیاسی و عدم نطارت صحیح نهادهای قانونی و غیره…

امروزه بسیاری از متقاضیان اخذ ISO به دنبال گواهینامه های ایزو غیر IAF می روند. زیرا هم قیمت مناسب تری دارند و هم در مدت زمان کمتری صادر می گردند و به همین جهت بسیار رواج پیدا کرده اند.

مراجع صدور غیر IAF برای غالب اهداف کارآمدی دارند. مثلا برای مناقصات که مهمترین هدف شرکتهاست در غالب موارد ایزو غیر IAF کافی هست.

مگر در مواقع نادر که کارفرمای مناقصه گزار اعلام کند که گواهینامه ایزو ارائه شده دارای اعتبار IAF باشد که بعید به نظر میرسد.

اخذ گواهینامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی ، رقابت با رقبا ، مطرح شدن در بازار داخلی و غیره،برای تمام اینموارد دریافت گواهینامه ایزو ISO از مراجع غیر IAF کارساز خواهد بود.

سیستم کاران – سازمان مرکزی – تلفن 79165-021 با 30 خط آزاد در خدمت شماست.

گواهی نامه ایزو | تفاوت میان مراجع صادر کننده ایزو IAF و غیر IAF

تفاوت مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو IAF و گواهینامه ISO غیر IAF

مراجع صادر کننده گواهی ایزو دارای اعتبار IAF ، با اصالت ترین نوع مدرکها هستند. اما این مدارک سخت و طبق قوانین بین المللی صادر می شوند.

صدور ایزو با اعتبار آی ای اف ضمن اینکه به دلایلی چون پیاده سازی و ممیزی زمانبر خواهد بود، هزینه بر نیز هست. رفع عدم انطباقها جهت ممیزی و استفاده از مشاورین باتجربه و پیاده سازی مبالغ هنگفتی را می خواهد تا یک سازمان متقاضی به استانداردهای اخذ گواهی ISO برسد.

مراجع صادر کننده گواهی ایزو دارای اعتبار غیر IAF ، اصالت مراجع IAF را ندارند. اما مدارک ایزو غیر آی ای افی به سهولت و آسانی به دست میایند. پیاده سازی در این گروه مراجع اختیاری هست اما در خصوص مراجع IAF اجباری ، ممیزی نیز صوری انجام می گیرد.

در حالیکه در مراجع دارای اعتبار آی ای اف ممیزی واقعی و سختگیرانه انجام می شود. صرف زمان و هزینه بالا در مراجع IAF چشمگیر هست و اما در خصوص مراجع غیر IAF زمان و هزینه کمتری صرف خواهد شد.

 

شرایط ثبت نام گواهینامه ایزو چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در هر نوع کسب و کاری می‌توانند متقاضی انواع گواهینامه‌های ایزو باشند. سازمان بین المللی استاندارد ISO برای تمام مشاغل صنعتی، تولیدی و غیر تولیدی و خدماتی استاندارد‌های ایزو را تهیه و تدوین نموده است. بنابراین هر سازمانی که دارای یک دفتر مرکزی یا یک مجموعه فعال در حال انجام فرآیند داشته باشد می‌تواند قوانین و الزامات استاندارد‌های ایزو را طراحی و اجرا نماید. شرایط ثبت نام ایزو بسیار آسان است.

اهداف سازمانها همان طور که گفتیم در انتخاب نوع CB یا مرجع صادر کننده IZO تأثیر می‌گذارد. انتخاب نوع CB شرایط طراحی و اجرا و آموزش و مشاوره و پیاده سازی مستندات ایزو را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مراجع ثبت و صدور گواهی ایزو با اعتبار IAF نسبت به طراحی و استقرار سیستم‌های مدیریتی ایزو سخت گیری می‌کنند. در نتیجه مجموعه خواهان ایزو ملزم هست مراحل تهیه نمونه مستندات، مشاوره و آموزش کارکنان و اجرا و ممیزی ایزو را کامل و جامع طی نماید.

بنابراین شرایطی همچون حجم سازمانی و تعداد پرسنل و تعداد فرآیندهای سازمانی و تعداد گواهینامه‌های ایزو در مدت زمان و هزینه صدور اثر گذار خواهند بود. اما اگر سازمان‌های خواهان ایزو CB های بدون اعتبار IAF را باشند، الزامی در اجرای واقعی استاندارد‌های ایزو ندارند. در نتیجه گواهینامهایزو صرف نظر از وسعت سازمانی و تعداد نیروی انسانی در مدت زمان کوتاهی با هزینه بسیار کم صادر می‌شود.

 

آدرس سایت ثبت نام گواهینامه ایزو چیست؟

اکثر سازمانها و شرکتها جهت اخذ و دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو در فضای مجازی گوگل آدرس سایت ثبت نام ایزو را جستجو و دنبال می‌کنند. اما فقط با آدرس و اسامی شرکتها و مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو روبرو می‌شوند‌‌. سایت واحد و مشخصی جهت ثبت و صدور هسخ وجود ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد بر روی گزینه سایت اصلی ایزو ISO کلیک نمایید.

آیا میتوان در سایت ISO برای اخذ ایزو ثبت نام کرد؟ جواب خیر است. مالکیت سایت ISO به آدرس WWW.ISO.ORG برای سازمان بین‌المللی استاندارد هست. سایت ایزو صرفاً جهت اطلاع رسانی و انتشار اسامی استانداردهای ایزو باضافه مشخصه‌های فنی آنها می‌باشد. وظیفه سازمان ایزو ثبت و صدور مدارک ISO نمی‌باشد. بنابراین سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان آیزو باید جهت ثبت و سفارش انواع گواهینامه ISO ابتدا با یک مرکز مشاوره ارتباط برقرار نمایند.

شرکت‌های فعال در حوزه ایزو بعنوان مراکز واسطه میان مشتریان و مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو فعالیت می‌کنند. روش کار بدین صورت است که فرم ثبت نام گواهی نامه ایزو در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. بعد از تکمیل فرم درخواست کلیه مراحل اخذ توسط مرکز مشاوره کنترل و هدایت می‌شود.

با ما در ارتباط باشید…

سیستم کاران – سازمان مرکزی

تلفن 79165-021

متقاضیان عزیز سئوالات و دیدگاه های زیر را در مورد مقاله فوق مطرح کردند:

گواهینامه های ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ با اعتبار IAF‌ را از مرکز سیستم کاران با هزینه مناسب دریافت کردم. یکسری مراکز برای گواهی نامه IMS هم هزینه می‌گرفتند ولی سیستم کاران این گواهی را بصورت رایگان اهدا کردند. از تلاش بی وقفه و مشتری مداری شما ممنونم. (آقای رجبی)

سر فصلهای مهم

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

9 Responses

 1. گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را با اعتبار قانونی درخواست داریم قصد داشتیم از مرکز ملی استاندارد ایران این گواهی را بگیریم برخی همکاران گفتند مراجع اروپایی اعتبار بیشتری دارند . شما با کدام مراجع اروپایی کار می‌کنید نظر شما چی هست با توجه به تجربه چندین ساله ای که دارید از همون NACI گواهینامه بگیریم یا مراجع اروپایی
  فرم ثبت نام را برامون ارسال کنید .

 2. فرم درخواست یا همون ثبت نام گواهینامه ایزو را از داخل سایت هر چی میزنیم دانلود بشه تا پر کنیم و بفرستیم نمیدونم چرا نمیشه. شاید از ضعیفی نت باشه. میشه لطف کنید فایل فرم ثبت نام را به شماره واتساپ که براتون میفرستم ارسال کنید. داخل فرم اسم مرجع و قیمتها را هم قید کنید. فرم درخواست گواهینامه IMS را همراهش بفرستید. سپاس

 3. ثبت و صدور گواهینامه ایزو از مرکز ملی استاندارد ایران را حتما باید زیر نظر مراکز مشاوره ایزو انجام بدیم یا میشه بصورت مستقیم از طریق سایت یا برنامه‌ای از مرکز ملی استاندارد ایران تقاضای گواهینامه ایزو داشته باشیم. منظور این هست نخواهیم هزینه مشاوره و کارشناسی دیگه پرداخت کنیم. naci ایران تحت عنوان مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو هست یا مرکز اعتبار دهنده محسوب میشه میشه لطف کنید یه نمونه گواهی نامه از این مرکز داخل ایتا برام بفرستید. محمود شیخی هستم.

 4. گواهینامه ایزو تحت اعتبار نهاد بین‌المللی IAF را درخواست دارم و بدنبال گرفتن یک مشاوره خوب جهت اجرا و پیاده سازی واقعی مستندات استاندارد ایزو ۹۰۰۱ که مورد تایید کشور آلمان باشد. اگر با این مرجع کار میکنید لطفاً نامه قیمت را بفرستید و بقیه مراحل را بفرمایید .

 5. ثبت و صدور گواهینامه ایزو و مراجع و نهادهای اعتبار دهنده را خیلی خوب توضیح دادید . اصل مطلب برای ما مشخص شد. درخواست گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را باید چگونه به دست شما برسونیم. خیلی دیر به دیر سراغ ایمیل می‌آییم ولی شماره موبایل در اختیارتان میذاریم از طریق پیام رسانهای دیگر کارهایی که باید انجام بدیم و مدارکی که ارائه بدهیم برامون بفرستید .

 6. گواهینامه های عمومی سه گانه را با توجه به درخواست کارفرما باید از مرکز ملی استاندارد ایران با اعتبار naci بگیریم ولی کلا از این جمله سر در نمی آوریم و دقیقا عین جمله ای هست که بصورت مکتوب از ما خواسته شده است. برای روشن شدن مطلب و اینکه بفهمیم باید چکار کنیم و چه مراحلی را پیش ببریم تا با موفقیت پروژه اخذ گواهینامه های ایزو را به سرانجام برسانیم تقاضای یک ملاقات حضوری داشتم. 🙏

 7. گواهینامه های ایزو برای کیلینیک دندان پزشکی را شما صادر میکنید . یک گواهی نامه ای میخواهم که بصورت لاتین باشه و چون مدرک دندان پزشکی خودم را از آلمان گرفتم از مراجع آلمانی صادر بشه . اصلا مراجع آلمانی داخل ایران فعالیت میکنند. هزینه هرچقدر باشه پرداخت میکنم ولی به شرطی که قبلش از اعتبار و اصل بودن گواهی نامه ایزو اطمینان حاصل کنم و خیالم راحت بشه .

 8. شما لیست مشخصی از مراجعی که باهاشون کار میکنید دارید تا برای ما بفرستید
  تعداد مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو خیلی زیاد و نام های فیک و اصلی با هم قاطی هستند و تشخیص شون خیلی سخته
  اکثر مطالب گوناگون سایت شما را مطالعه کردیم اطلاعات بسیار مفیدی را منتشر کرده اید
  اگر حرف و عمل یکی باشد که خیلی عالی میشه
  قیمتهای گواهینامه های ایزو بر چه مبنایی هست
  گواهینامه ایزو برای سالن زیبایی درخواست دارم
  البته دو شعبه فعال هم در کشور ترکیه داریم.

 9. ثبت و صدور گواهینامه های ایزو چقدر زمان بر هست؟
  و شرایط اخذ این گواهی ها چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo