گواهینامه HSE-MS

مراکز و مراجع صادر کننده گواهینامه HSE-MS
4.9/5 - (5266 امتیاز)

گواهینامه HSE-MS ( مدرک HSE-MS )

گواهینامه HSE – MS چیست؟

گواهی HSE چیست؟

مراجع ثبت و صدور گواهینامه HSE – MS

CB های دارای اعتبار IAF

CB های بدون اعتبار IAF

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه HSE-MS

گواهینامه های مرتبط با گواهی نامه های HSE

مزایای اخذ و دریافت گواهینامه HSE

گواهینامه HSE-MS همان گواهی نامه HSE هست. اصطلاح HSE-MS مخفف عبارت Health Safety Environment Management میباشد. HSE به معنای سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ای و زیست محیطی هست.

گواهینامه HSE چیست؟

گواهینامه HSE ، گواهینامه ای خاص میباشد. این گواهی شباهت زیادی با ترکیب و پیاده سازی همزمان دو گواهینامه ایزو 14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و استاندارد ISO45001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ) دارد.

الزامات HSE از اخذ گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO45001 حاصل میگردد. البته گواهی نامه HSE-MS ( مدرک HSE-MS ) دارای یک سری الزامات اضافی علاوه بر الزامات ISO 14001 و الزامات ISO 45001 هست.

اما عمده الزامات تعریف شده در سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت شغلی و زیست محیطی ( HSE-MS ) همان الزامات دو استاندارد ایزو 45001 و ایزو 14001 میباشد. چنانچه مجموعه ای متقاضی گرفتن گواهینامه HSE باشد، بهترست گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO45001 را همزمان اخذ نماید. همچنین بایدتوجه داشت ، طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت ( ISO9001 ) بعنوان پیش نیاز طراحی و پیاده سازی هراستاندارد دیگری میباشد.

 

گواهینامه HSE-MS را از کجا باید بگیریم؟

مرجع یا شرکت خاصی برای ثبت و صدور گواهینامه HSE وجود ندارد. شرکت‌های صادر کننده گواهینامه سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست همان شرکت‌های صدور گواهینامه‌های ایزو هستند. Certification Body های صادر کننده گواهینامه‌ HSE-MS را اصطلاحاً CB می‌نامند. CB ها در دو حالت IAF دار و غیر IAF فعالیت می‌کنند.

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد طراحی و پیاده سازی واقعی استاندارد HSE را دارند باید از CB ‌های تحت اعتبار IAF گواهینامه بگیرند. اما شرکت‌ها و سازمان‌هایی که زمان و هزینه اجرای واقعی قوانین و الزامات HSE-MS را ندارند می‌توانند از CB های بدون اعتبار IAF اقدام نمایند.

 

تعریف CB با اعتبار IAF چیست؟ تعریف CB بدون اعتبار IAF چبست؟

سازمان بین‌المللی استاندارد جهت رسیدگی، نظارت و اعتبار بخشی بر روی کار مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو نهاد IAF را ایجاد نمود. IAF مخفف International Accreditation Forum بمعنای انجمن اعتبار دهندگان بین المللی هست. نهاد IAF توسط اعضایش که Accreditation Body نام دارند به امور CB ها رسیدگی می‌کند. اعضای انجمن IAF را مراکز اعتبار دهنده یا اصطلاحاً AB می‌نامند.

مراجع یا CB هایی که تحت اعتبار یک AB با عضویت در انجمن IAF فعالیت می‌کنند را CB با اعتبار IAF می‌نامند. اما در کشور ایران برخی مراکز اعتبار دهنده هستند که عضو نهاد IAF نیستند. یعنی بدون گرفتن اعتبار بین المللی فعالیت می‌کنند. مراجع یا CB هایی که تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن IAF‌ کار می‌کنند را CB های غیر IAF می‌نامند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه HSE-MS چیست؟

متقاضیان گواهی نامه HSE ابتدا باید فرم ثبت نام را از مراکز و‌ شرکت‌های فعال در حوزه ISO و HSE درخواست نمایند. این فرم بعنوان مدرک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه hse می‌باشد. در این فرم که شبیه فرم ایزو می‌باشد نام سازمان و نام مدیر عامل و نام استاندارد مورد نظر بهمراه نام مرجع صادر کننده مشخص می‌گردد.

دومین مدرک لازم جهت گرفتن گواهی HSE مرتبط به نمونه مستندات و مشخصه‌های فنی سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست می‌شود.

نمونه مستندات گواهینامه HSE-MS تلفیقی از قوانین و الزامات دو استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد. کارشناسان این مرکز با توجه به چندین سال سابقه درخشان نمونه مستندات مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای ایزو و اچ اس ای را تهیه و بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. جهت برداشت این مستندات بر روی گزینه دانلود رایگان مستندات ایزو کلیک نمایید.

اکثر متقاضیان گواهینامه HSE-MS شرکت‌های پیمانکاری جهت حضور در مناقصات هستند. درنتیجه زمان و فرصت کافی برای گذراندن مراحل طراحی و پیاده سازی مستندات HSE ندارند. در صورت موافقت یا خنثی بودن نظر کارفرمایان مراجع صدور غیر IAF را انتخاب می‌نمایند. بنابراین تنها مدرک مورد نیاز در اخذ و دریافت گواهی نامه HSE-MS فقط به فرم ثبت نام نیاز دارند.

 

گواهینامه های مرتبط با HSE

گواهی HSE معمولا با سه گواهینامه ISO9001 و گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO45001 ارتباط دارد. چون HSE-MS بعنوان یک مدل ترکیبی و شبیه دو ایزوی 14001 و 45001 هست و همچنین ایزو 9001 نیز بعنوان مادر و پایه هست.

مدل HSE-MS برای اولین بار توسط شرکتهای نفتی ایجادشد. لذا گواهینامه HSE – MS نیز بعنوان یک گواهی نامه مستقل مطرح گردید. چون پیش از این ، گواهی HSE-MS ( مدرک HSE ) موضوعیتی نداشت و فقط درحد یک اصطلاح بود. اما با جا افتادن اصطلاح HSE در جامعه صتعتی ، علی الخصوص در شرکتهای نفتی ، گواهینامه HSE-MS ( گواهینامه HSE ) رایج شد.

مراکز ثبت و صدور گواهینامه های ایزو ISO شروع به ثبت و صدور گواهینامه HSE-MS برای شرکتهای متقاضی نمودند.

گواهینامه HSE ( مدرک HSE-MS ) در بین مراکز اعتبار دهنده به مراجع ثبت و صدور گواهینامه ISO ایزو ، بعنوان یک گواهینامه اصطلاحاً نان اکریدیت ( Non Accredit ) تلقی میگردد.

مزایای اخذ گواهینامه HSE

از مزایای طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی سیستم مدیریت HSE میتوان موارد زیررانام برد.

 • دریافت گواهینامه HSE جهت کسب امتیاز در مناقصات
 • جلب نظر نهادها و سازمانها و کارفرمایان
 • افزایش انگیزه کارکنان بواسطه توجه به موارد ایمنی و بهداشت حرفه ایی ایشان
 • رعایت الزامات زیست محیطی و تلاش جهت حفظ محیط زیست
 • کاهش حوادث ناشی ازکار و جلوگیری از وقوع حوادث متجر به فوت و یا جرح
 • کم شدن هزینه های پنهان ناشی از حوادث کار و تخریب محیط زیست
مراحل صدور گواهینامه HSE
مراحل صدور گواهینامه HSE همانند مراحل صدور گواهینامه ایزو تعریف میگردد. ابتدا بایستی مشخص گردد که منظور HSE هست و یا HSE اداره کار ؟

مراحل صدور گواهینامه HSE

مراحل ثبت و صدور گواهینامه HSE بابت مدیریت صحیح برای شرکتهایی که در زمینه های متنوع درکشور مشغول هستند مهم هست. این مراحل برای به حداقل رساندن صدمات احتمالی و از بین بردن صدمات ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی لازم و ضروری هست. شرکتها این گواهی را بدست آورند تا بتوانند به راحتی در زمینه فعالیتهای کاریشان به کار مشغول باشند.

شرکتهای خواهان باید تمامی ملزومات مورد نظر این استاندارد را رعایت کنند تا بتوانند گواهینامه را بدست آورند. درغیر اینصورت نمیتوانند مدرک HSE مورد نظر را کسب کنند. این گواهینامه یکی از رایج ترین نوع اسناد در سطح جهان هست. شرکتهای متعددی دغدغه دریافت گواهینامه HSE را دارند.

گواهینامه HSE درمیان بسیاری از شرکتها کاربرد دارد. اما متداولترین سوالاتی که دراین زمینه بابت بیشتر سازمانهای پیش میآید اینست.

چگونه میتوانم گواهینامه HSE را دریافت کنم؟

در اولین قدم شرکت متقاضی باید زمینه فعالیت خود را مشخص کند و به نیاز سنجی شرکت خود بپردازد. تمامی جوانب و عملکردهای شرکت خود را بخوبی مورد ارزیابی و اعتبار سنجی قرار دهد. شرکت باید مشخص کند که گواهینامه HSE را برای کدام یک از بخشهای شرکت میخواهد دریافت کند.

مشاوران مرکز سیستم کاران با توجه به نیاز و اهداف متقاضی ،آنها را در روشهای درست راهنمایی کنند. چون روند اخذ گواهینامه ایزو به جهت فعالیتهای کاری و همچنین سیاستهای شرکت، متنوع و مختلف هست. پس از تصمیم گیری متقاضی درخواست خود را در قالب فرم ئرخواست به مرکز ارایه میدهد. سیستم کاران متناسب با نوع سفارش متقاضیان صفر تا صد امورات را انجام میدهد تا با بالاترین سرعت و کمترین هزینه به گواهینامه مورد نظرتون برسید.

همانطورکه فبلا گفتیم گواهینامه HSE به نوعی خود شبیه دو ایزو هست. یکی ایزو 14001 استاندارد درمورد سیستم مدیریت زیست محیطی و استاندارد بعدی ایزو 45001  سیستم مدیریت ایمنی وبهداشت شغلی میباشد. شرکتهای خواهان میتوانند برای شروع دریافت گواهینامه HSE در ابتدا یا همزمان این دو استاندارد را برای شرکت خودفراهم کنند.

تاثیر عوامل داخلی و خارجی در صدور گواهینامه HSE

در زمینه اخذ گواهینامه HSE عوامل داخلی و عوامل خارجی بابت تمامی شرکتهای متقاضی دخیل هستند. اولین و بزرگترین عامل، داشتن فرهنگ و تفکر ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی هست. در انجام فعالیتهای سازمان تفکر و فرهنگ HSE بایستی نهادینه گردد. از جمله عوامل دیگر می توان موارد زیر را نام برد:

 • میزان بودجه تخصیصی برای اجرای HSE
 • وجود نیروها و کارشناسان با تحصیلات مرتبط
 • حمایت و پشتیبانی مدیران تصمیم گیرنده
 • فشار کارفرمایان دولتی و غیر دولتی
 • حمایت و یا دست اندازی نهادهای ذیربط با شرکت
 • وجود فرایندهای پرخطر و با ریسک بالا

شرط اصلی در این زمینه برخورداری میزان بالای اگاهی و اطلاعات مدیران شاغل در سازمان در مورد گواهینامه HSE هست. همان طورکه گفته شد شرکت باید از افراد با تجربه کاری بالا در این حوزه استفاده نماید.

چارت سازمانی HSE

نمودار سازمانی یا همان چارت سازمانی hse یک نمایشی از ساختار و تشکیلات واحد hse در شرکت هست. بسیاری از شرکتها برای اینکه بتوانند شرکت خود را بدرستی و بخوبی مدیریت و کنترل کنند اقدام به ساخت چارت سازمانی میکنند.

چارت سازمانی بسیاری از فرایندهای در حال اجرای داخل شرکت را نمایان می کند. در چارت سازمانی کلی سازمان بایستی چارت سازمانی HSE نیز قرار گیرد. مدیریت ایمنی و بهداشت و محیط زیست نباید زیر نظر مدیریت خاصی باشد. واحد HSE باید بطور مستقیم زیر نظر مدیریت عامل باشد.

نمودار سازمانی HSE برای خودش می تواند یک ساختار مستقل باشد. در ساختار سازمانی HSE بایستی دیدگاه فرایندگرا حاکم باشد. شرکتهایی که علاوه بر دفتر مرکزی دارای کارگاه های مستقل هستند بایستی چارت سازمانی HSE کارگاهی نیز داشته باشند.

چارت سازمانی HSE در هر جایی ممکنه مورد نیاز باشد. مثلا در مناقصات و یا در HSE PLAN ها و یا در رزومه شرکت می توان به چارت سازمانی HSE اشاره کرد.

مرجع صدور گواهینامه HSE

جستجو و انتخاب یک شرکت صادر کننده گواهینامه HSE مطمئن امروزه کار خیلی سختی هست. چون خیلی از افراد و شرکتها با پول دادن به گوگل خود را در صف اول آگهی های گوگل نمایش می دهند. در حالیکه سابقه چندانی ندارند و گواهینامه اصیل دست متقاضیان نمی دهند.

لیست مراجع صادر کننده HSE در ایران عملا چیزی نیست که قابلیت استناد داشته باشد. به هیچ وجه گول عباراتی همچون رجیستری گواهینامه و کد استعلام و سایت آلمان و انگلیس و کانادا و غیره رو نخورید. از سازمان ملی استاندارد ایران نیز تحقیق کنید.

مرکز سیستم کاران بزرگترین و اولین مرجع اطلاع رسانی در ایران را بعنوان امین خود انتخاب کنید. حتی اگر از طریق مرکز سیستم کاران گواهینامه HSE نمیگیرید، از خدمات رایگان آن استفاده نمایید.

گواهینامه HSE ، پیمانکار عمرانی ( ساختمانی )
چگونگی دریافت گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO ) برای پیمانکار ساختمانی
لزوم اخذ گواهینامه اچ اس ای ( گواهینامه HSE )جهت پیمانکار عمرانی
اعتبار گواهینامه HSE ( گواهینامه اچ اس ایی )در حوزه پیمانکاری

گواهینامه HSE ، پیمانکار عمرانی ( ساختمانی )

شرکتهای پیمانکار ساختمانی ( عمرانی ) تمایل بیشتری برای دریافت گواهینامه HSE ( گواهینامه اچ اس ایی ) دارند. به همین دلیل سوالاتی برایشان مطرح میشود:

 • چگونگی دریافت گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO ) برای پیمانکار ساختمانی
 • لزوم اخذ گواهینامه اچ اس ای ( گواهینامه HSE )جهت پیمانکار عمرانی
 • اعتبار گواهینامه HSE ( گواهینامه اچ اس ایی )در حوزه پیمانکاری
 • زمان لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO )برای پیمانکار عمرانی ( ساختمانی )
 • نحوه رجیستری و پیگیری گواهینامه ISO ( گواهینامه ایزو )توسط پیمانکار عمرانی ( ساختمانی )
 • مراکز معتبر صدور گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO )جهت شرکت پیمانکاری
 • گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO ) مورد نیاز شرکت پیمانکار عمرانی ( ساختمانی ):
 • ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ( گواهی نامه ISO 9001 )
 • گواهینامه ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ( گواهی نامه ISO 14001 )
 •  ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ISO 45001

گواهینامه HSE برای شرکت پیمانکاری بیشتر به درد ورود به مناقصه می خورد. پیمانکاران برای تکمیل اسناد مناقصات و اخذ حداکثر امتیاز ممکن برای ردیافت گواهیناه HSE اقدام می کنند.

اخذ گواهینامه HSE فوری و ارزان ویژه مناقصات را از سیستم کاران بخواهید.

اهمیت اخذ گواهینامه ایزو 9001 برای HSE

اصولا پیش نیاز گواهینامه HSE ، دریافت گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ( گواهینامه ISO 9001 ) میباشد. شرکتهای پیمانکاری بدلیل شرکت در مناقصات ، اجرا و پیاده سازی گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO ) برایشان الزام محسوب میشود بخصوص روشهای ارائه شده در گواهینامه HSE

HSE و HSE – PLAN

شرکت پیمانکار عمرانی ( ساختمانی ) با دریافت گواهینامه HSE نیازشان رفع نمیشود. چون در بعضی مناقصات بجز گواهینامه اچ اس ای ، نمونه HSE PLAN ( نمونه HSE-PLAN ) و یا سایر مستندات تدوین شده شرکت پیمانکار را میخواهند. حتی امکان درخواست سوابق HSE PLAN و سایر روشهای اجرایی و دستورالعملهای کاری نیز میرود. پس شرکت پیمانکار ساختمانی ( عمرانی ) اجرا و پیاده سازی سیستم ها برایشان حائز اهمیت میباشد.

مزایای پیاده سازی ایزو برای شرکتهای پیمانکار ساختمانی و عمرانی

نتایج اخذ و استقرار گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ،گواهینامه ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهینامه ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و گواهینامه اچ اس ای ) گواهینامه HSE-MS ) در شرکت پیمانکار ساختمانی ( عمرانی )

بالا رفتن سطح کیفیت خدمات
بهبود اندازه استاندارد اجزای ساختمان
حفظ سلامت محیط زیست و کاهش ضایعات
ایمنی و سلامت شغلی کارکنان

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران سالها در حوزه مشاوره و اطلاع رسانی رایگان فعالیت میکند. این مرکز آمادگی دارد تا کلیه اطلاعات فنی و حقوقی مورد نیاز شرکت پیمانکار عمرانی ( ساختمانی ) و سایر متقاضیان گرامی را در خصوص آموزش نحوه دریافت گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO ) ارائه نماید.

گواهینامه HSE فوری
گواهینامه HSE فوری درخواست بسیاری ازشرکتهای شرکت کننده درون مناقصات میباشد

گواهینامه HSE فوری

اخذ گواهینامه HSE فوری درخواست بسیاری از شرکتهای متقاضی ورود به مناقصات میباشد. آنها میخواهند در مناقصه امتیاز کافی را به دست بیاورند و در برابر رقیبان خود قد الم کنند. به همین دلیل آنها راه دریافت فوری و سریع گواهینامه HSE را انتخاب میکنند. در صورتیکه شرکتهاییکه گواهینامه اچ اس ایی فوری میگیرند بایستی بدانند پیاده‌سازی گواهینامه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. چون الزامات موجود در این گواهینامه برای سازمان بسیار کاربردی بوده و آنها را به بهره‌وری کافی میرساند.

مزایای HSE فوری

دریافت گواهی hse فوری بهترین مزیتی که دارد در زمان اخذ آن است. چون معمولا بیشترین تقاضا برای شرکتهای پیمانکاری هست. این متقاضیان برای ورود به مناقصه وقت زیادی ندارند و در اطظلاح در دقیقه 90 اقدام به اخذ ایزو و hse میکنند.

مزیت دیگری قیمت دریافت گواهینامه اچ اس ای هست که در حالت فوری قیمتش خیلی ارزان هست. cb های صادر کننده گواهینامه hse که تحت اعتبار iaf نیستند در کمترین زمان مدرک hse صادر میکنند.

 مزایای پیاده سازی واقعی HSE

در خصوص مزایای پیاده‌سازی سیستم HSE میتوان از اهمیت سیستم بهداشت شغلی کارکنان یک سازمان اشاره کرد. این باعث میشود تا کارکنان یک سازمان با انرژی بیشتر و انگیزه بالای فعالیت کنند. بدانندکه مدیران بالا دستی یک سازمان بسلامتی آنها اهمیت بسیاری میدهند.

خطرات درون محیط کار رات حت پوشش قرار میدهد. با مهیای شرایط لازم در برابر اتفاقات احتمالی و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیر اقدام به موقع انجام بدهند. هدف اینست تا جان افراد یک سازمان بخطر نیفتد.

بعنوان مثال جهت کارکنان مانور زلزله انجام میگیرد تا آنها بدانند که در برابر خطرات احتمالی زلزله چه عکس‌العملی نشان بدهند. یا برای آنها کلاسهای آتش نشانی برگزار میکنند تا هنگام آتش سوزی احتمالی درون محیط کار بدانندچه کاری انجام دهند. کارکنان را هر ۶ ماه یکبار ملزم میکنند تا چکاپ کامل انجام دهند. تمام اینها باعث ایجاد انگیزه در کارمندان و شاغلین سازمان شود.

اهمیت پیاده سازی HSE فوری

مشخص شد که پیاده سازی گواهینامه HSE دارای اهمیت بسیاری هست. حالا خیلی شرکتها میخواهند که فوراً گواهینامه‌ها را به دست بیاورند. انها نمیدانند با این پیاده‌سازی نکردن گواهینامه HSE چه ضرر بزرگی به سازمان خودشان میزنند.

مدیران اکثرا بدلیل عدم آگاهی بابت اهمیت پیاده سازی از زیر پیاده سازی شانه خالی میکنند. لذا فقط و فقط می‌خواهند در کمترین زمان به گواهینامه فوری دست پیدا کنند. اما سیستم کاران با ارایه مستندات رایگان، فرمها و دستورالعملها و روشهای اجرایی شما را به اجرای واقعی تشویق میکند.

مراجع صدور گواهینامه HSE فوری

مراکز صادر کننده HSE یاهمان مراجع صادر کننده ایزو درحقیقت دو تیپ هستند. یا از انواع گواهینامه بین المللی هستندکه بدان IAF گفته میشود و یا اینکه مراجع بدون اعتبار IAF هستند که غیر IAF گفته میشود.

مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو را اصطلاحا و به اختصار CB مینامند. این CB ها زیر نظر AB فعالیت میکند و اعتبار دهی میشود. در راس تمام اینها نهاد بین المللی IAF وجود دارد که بدین مراجع اعتبار میدهد.

گواهینامه دارای اعتبار اینچنینی با قوانین تمامی کشورها همخوانی دارد. چون تمام کشورها تابع قاونین نهاد بین المللی IAF هستند.

پیاده سازی و ممیزی در این گواهینامه از اهمیت بسیاری برخوردارست و البته هم بسیار خوبست. یکسری مراجع هستند که ساخته و پرداخته ایرانیها هستند. یعنی CB و AB هر دو ساخته و پرداخته ذهن ما ایرانیها میباشد.

گواهینامه ارزان و فوری بمنظورهایی همچون تبلیغات ، مناقصات و رقابت و هر نوع مقصد دیگری مورد استفاده قرار میگیرد. گواهینامه بدون اعتبار IAF به دید خودشان دارای اعتبار میباشند. بهمین جهت سازمانها از طریق اینگونه گواهینامه ها دریافت میکنند.

مدیران اغلب بدلیل عدم آگاهی متقاضی گواهینامه بوده وبه پیاده‌سازی اهمیت آنچنانی نمیدهند.

نظرات کاربران:

آقای غفوریان:
هزینه اخذ گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ باضافه گواهینامه HSE سر جمع چقدر می‌شود؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو و hse یکی هستند یا فرق میکنند؟ آیا این hse همون گواهینامه ایمنی اداره کار نیست؟ ممنونم از راهنماییتون

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بعنوان بزرگترین مرجع مشاوره و اطلاع رسانی در خدمت شماست. این مرکز در خصوص نحوه و آموزش و شرایط اخذ گواهینامه HSE ( مدرک HSE-MS ) درخدمت هموطنان هست. متقاضیان اخذ گواهی HSE-MS میتوانند بصورت تلفنی و رایگان از کارشناسان این مرکز اطلاعات لازم درمورد گواهینامه HSE را دریافت نمایند.

باما درارتباط باشید…

تلفن 79165-021
سازمان مرکزی

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

18 Responses

 1. گواهینامه HSE یا HSE – MS یکی از انواع گواهینامه های مهم برای شرکتها هست. بخصوص وقتی برای مناقصه میخوایم اقدام کنیم. ممنون که انقدر واضح بیان کردید.

  1. گواهی hse-ms برای شرکت ما یک عنصر حیاتی بود. خیلی سپاس گزارم که با راهنمایی خوب و صبورانه با توجه به فرصت کوتاهی که داشتیم کار ما را انجام دادید. انشالله بعد از اتمام این پروژه برای گرفتن گواهینامه ایزو هم مزاحم شما می‌شویم.

  2. گواهی hse-ms برای شرکت ما یک عنصر حیاتی بود. انشالله بعد از اتمام این پروژه برای گرفتن گواهینامه ایزو هم مزاحم شما می‌شویم. آیا امکان سوییچ کردن این گواهی نامه با اعتبار داخلی بر روی گواهینامه معتبر و بین‌المللی هست؟

 2. گواهینامه hse که از این مرکز دریافت کردیم خیلی به دردمون خورد . شرکت ما تونست در مناقصه برنده بشه . با توجه به اینکه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را پیشنهاد کرده بودید تصمیم گرفتیم حالا که فرصت داریم این گواهی را هم بگیریم. لطفاً نامه اعلام قیمت را بر روی ایمیل شرکت ارسال فرمایید.

 3. گواهینامه hse فوری بنام یکی از افراد مشغول در کارگاه میخواهم. متاسفانه کارگر این گواهی را نداشت و هنگام کار دستش آسیب دیده و احتمال جریمه برای مجموعه ما وجود داره . آیا امکانش هست زمان صدور گواهینامه hse را دو سال پیش بزنید هر چقدر پولش بشه پرداخت میکنیم فقط ما را از این درد سر نجات بدید. کاش زودتر برای گواهینامه های ایمنی اقدام کرده بودیم .

 4. گواهینامه hse را اگر بخواهیم هم بصورت فوری بگیریم هم پیاده سازی واقعی الزامات hse را داشته باشیم باید چکار کنیم. مجموعه اصلی ما در تهران نیست ولی یکی از نمایندگی های ما در تهران هست و از طریق مدیریت نمایندگی میتونیم کارهای پروژه اخذ hse را پیگیری کنیم . زیاد با برنامه آنلاین و دریافت مدرک بصورت مجازی موافق نیستیم و حتی الامکان ترجیح میدهیم تمامی امور را بصورت حضوری پیگیری کنیم و انجام دهیم.

 5. شما کارشناس برای تهیه hse plan دارید که برای ما آماده کنه و گواهی hse plan چند روزه آماده میشه و به دست ما میرسه. البته ما تهران نیستیم و کارشناس مرکز سیستم کاران میتونه به شهر قزوین بیاد. بطور کلی تمام مراحل و هزینه ها بصورت کلی بررسی کنید و به ما اطلاع دهید.

 6. فرم درخواست گواهی HSE-MS که در مطلب فوق فرمودید بعنوان مدرک مورد نظر هست را ما از طریق لینک مربوطه تکمیل کرده و خدمت شما ارسال کردیم. چون خیلی عجله داریم گفتم باز هم خدمتتون یادآوری کنم تا لطف کنید ظرف مدت این هفته گواهینامه hse را برای ما صادر کنید.

 7. گواهینامه hse به دو موضوع ایمنی و بهداشت و حفظ محیط زیست پرداخته است از طرف دیگر موضوع دو گواهی نامه ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ هم همین هست. حالا اگر مدرک دو گواهی ایزو را داشته باشیم باز هم لازم هست گواهینامه hse را بگیریم . مثلا موقع مناقصه وقتی از ما گواهینامه hse را خواستند دو گواهی ایزو ۴۵۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ را ارائه دهیم. اگر قابل قبول هست دیگر برای اخذ گواهینامه hse هزینه و وقت صرف نکنیم.

 8. گواهینامه hse را دو سال پیش برای شرکت در یک مناقصه از این مرکز گرفتیم خدا را شکر خیلی به درد خورد و باعث شد مرجع مورد نظر و گواهی مورد تأیید کارفرما قرار بگیره
  الان هم درخواست تمدید گواهینامه hse را داریم و هم اینکه برای شرکت در مناقصه ای که برای بیمارستان های دولتی گذاشته شده از ما گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هم درخواست شده
  و دوست داریم از طریق مرکز شما اقدام کنیم
  لینک های مربوط به مراحل گرفتن گواهینامه ایمنی پیمانکاران را برایمان بفرستید .

 9. گواهینامه ی HSE-MS که از مجموعه ی شما تهیه کردیم برای شرکت در مناقصه برای ما بسیار کاربردی و کارآمد بود. باتشکر از تیم قوی و کارشناسان با تجربه مرکز سیستم کاران.

 10. ما شرکت پیمانکاری هستیم و کارفرما از ما گواهینامه HSE-MS یا سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ای و زیست محیطی میخواستند. ما عجله داشتیم و مرکز سیستم کاران بصورت فوری برای ما گواهینامه HSE-MS صادر کردند و به کارفرما ارائه کردیم. خیلی ممنونیم

 11. گواهینامه HSE-MS یا سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ای و زیست محیطی برای شرکتهای پیمانکاری خیلی بدرد بخور هست و اکثر کارفرماها این گواهینامه را درخواست میکنند. همچنین اجرای دستورالعمل های گواهینامه HSE باعث افزایش ایمین محیط کار میشود. ما از سیستم کاران گواهینامه HSE اصلی گرفتیم و خیلی به کارمون اومد.

 12. یک شرکت فنی مهندسی هستیم و وقتی کار را شروع کردیم به گواهینامه HSE-MS نیاز داشتیم چون کارفرماها همه گواهینامه HSE-MS میخواستند. این گواهینامه باعث جلب اعتماد کارفرمایان میشود و همچنین با احرای الزامات HSE ایمنی محیط افزایش پیدا میکند.

 13. گواهینامه HSE-MS یا سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ای و زیست محیطی برای یک کارگاه بزرگ گرفتیم و اجرای الزامات HSE باعث افزایش ایمنی محیط کار شده است.

 14. وقت بخیر شرکت پیمانکاری هستیم. برای شرکت در مناقصات گواهینامه HSE-MS بهتره یا گواهینامه ایزو 14001 و 45001؟ باید هر سه تاشو بگیریم یا یکیش کفایت میکنه؟

 15. گواهینامه HSE-MS ترکیب دو گواهینامه ایزو 14001 یا سیستم مدیریت زیست محیطی و 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای هستش و برای مناقصات کاربرد دارد.

 16. گواهینامه HSE-MS و ایزو 9001 و 14001 و 45001 برای شرکت در مناقصات بسیاری مهم هستند و باعث کسب امتیاز میشوند. شرکتهای پیمانکاری باید حتما گواهینامه HSE-MS بگیرند و مرکز سیستم کاران یک مرجع صدور گواهینامه بسیار معتبر و قابل اعتماد هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo