اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری
4.7/5 - (147 امتیاز)

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری

اخذ گواهینامه ایزو ارزان

دریافت گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری

مهم‌ترین گواهینامه های ایزو ارزان و فوری

سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱

ایرو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو ۴۵۰۰۱

گواهینامه IMS

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری

شرایط لازم جهت اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری

گواهینامه ایزو ارزان و فوری را چه کسانی می‌گیرند؟

از کجا گواهینامه ایزو ارزان و فوری بگیریم؟

چگونگی دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری

هدف از اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری چیست؟

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری‌ مورد توجه اکثر صاحبان انواع مشاغل می‌باشد. سازمان بین المللی ایزو تاکنون بیش از ۲۳۰۰۰ هزار نوع استاندارد تهیه و تدوین نموده است. در نتیجه تمام مشاغل و انواع شرکت‌ها و مجموعه‌ها می‌توانند انواع استانداردهای ایزو را درخواست نمایند. اما مشکل اساسی اکثر سازمانها و ارگانها هزینه و زمان اخذ گواهینامه ایزو می‌باشد.

ظهور مراجع و شرکت‌های ارزان قیمت به دغدغه اکثر سازمان‌های خواهان ایزو پایان داد. روش کار این نوع مراجع صادر کننده گواهی ایزو بر پایه عدم طراحی و اجرای مستندات ایزو می‌باشد. در نتیجه انواع گواهینامه‌های ایزو بدون سخت گیری در مدت زمان کوتاهی با هزینه کم صادر می‌گردد.

 

مهم‌ترین استانداردهای ایزو ارزان و فوری

استاندارد‌های ایزو شامل محصولات و خدمات و سیستم‌های مدیریتی می‌باشند. تعداد قوانین و الزامات ایزو در حوزه محصولات و خدمات بسیار زیاد می‌باشد. اما معمولا اکثر کشورها استانداردهای سیستم‌های مدیریتی بیشترین متقاضیان را دارند.

سیستم‌های مدیریتی ایزو در دو حوزه عمومی و تخصصی تعریف شده‌اند. قوانین و الزامات عمومی ایزو شامل حال تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها در هر بخش و فعالیتی می‌شوند. اخذ و دریافت گواهینامه ایزو در رشته سیستم‌های مدیریتی عمومی ایزو ربطی به نوع محصول و خدمت ندارند. برخی از مهمترین استانداردهای سیستم‌های مدیریتی ایزو عمومی عبارتند از:

 

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات از جمله مهم‌ترین خواسته‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. زیرا باعث جلب اعتماد و رضایت مشتریان و فروش و سودآوری بیشتر می‌گردد. قوانین و الزامات گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در راستای ارتقاء سطح کیفیت محصولات و خدمات تهیه و تدوین شده‌اند. ISO 9001 بعنوان اولین و مرجع تمام استانداردهای سازمان جهانی ایزو معرفی شده است.

گواهی ایزو ۹۰۰۱ پوشش دهنده تمامی اهداف بین المللی و داخلی هست. قوانین و الزامات این استاندارد کلیه فرآیندهای اصلی را مشخص می‌کنند. در نتیجه موجب افزایش کارایی و بهبود کار می‌شود.

 

استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱

رعایت اصول زیست محیطی و حفاظت از منابع طبیعی یکی از پکیج‌های پر امتیاز برای سازمانها و شرکتها می‌باشد. راه اثبات طراحی و اجرای قوانین و الزامات زیست محیطی با اخذ گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ محقق می‌گردد. دفع صحیح پسماندهای صنعتی و فاضلاب‌ها موجب کاهش آلودگی‌ها و حفظ منابع آب و هوا و خاک می‌شود.

حفظ و صیانت از محیط زیست موجب حفظ سلامت افراد جامعه می‌گردد. در نتیجه ارزش افزوده و سود دهی مشاغل افزایش پیدا می‌کنند. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ بهمراه ایزو ۹۰۰۱ درخواست می‌شود.

 

استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان رعایت اصول ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان باید گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ را دریافت نمایند. قوانین و الزامات ایزو ۴۵۰۰۱ موجب ایجاد امنیت در محیط کار و حفظ و صیانت از سلامت نیروی انسانی می‌شوند. اهمیت دادن به سلامت نیروی انسانی انگیزه کارکنان را برای فعالیت بهتر افزایش می‌دهد.

کار بهتر و مطلوب تر موجب افزایش سودآوری می‌شود. در نتیجه بهبود مستمر و توسعه پایدار در هر مجموعه‌ای حاصل می‌شود. ایزو ۴۵۰۰۱ مکمل ایزو ۱۴۰۰۱ می‌باشد. اکثر سازمانها و شرکتهای پیمانکاری جهت حضور در مناقصات نیازمند اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ هستند.

گواهینامه IMS

اخذ همزمان سه گواهی ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 موجب ایجاد IMS می‌شود. IMS مخفف عبارت Integrated Management system بمعنی سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد. امروزه درخواست گواهینامه IMS بسیار رونق گرفته است. اما لازم به ذکر است بدانید IMS یک اصطلاح هست. ثبت و صدور گواهی IMS از طریق برخی CB ها صادر می‌شوند. گواهی نامه IMS را بصورت رایگان از این مرکز دریافت نمایید.

قوانین و الزامات استاندارد‌های تخصصی ایزو متناسب با زمینه فعالیت هر سازمان و شرکتی تهیه و تدوین شده‌اند. استاندارد‌های تخصصی سیستم‌های مدیریتی ایزو هر کدام مختص یک نوع حرفه و کسب و کار طراحی و اجرا می‌شوند. برخی از مهمترین استانداردهای سیستم‌های مدیریتی تخصصی ایزو عبارتند از:

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت – نفت و گاز و پتروشیمی گواهی نامه ایزو ۲۹۰۰۱

سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی گواهی نامه ایزو ۲۲۰۰۰

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی گواهی نامه ایزو ۱۳۴۸۵

سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنعت خودرو سازی گواهی نامه ایزو ۱۶۹۴۹

 

سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با مشاوران و کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار نمایند. لیست کامل استانداردهای ایزو در سایت رسمی WWW.ISO.ORG قابل مشاهده هست.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری

اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری نیازمند مدارک خاص و پیچیده‌ای نیست. تهیه فرم ثبت نام ISO از جمله مدرک مورد نیاز می‌باشد. فرم درخواست گواهینامه ایزو یک نامه بسیار ساده هست. چند آیتم فارسی و انگلیسی در فرم سؤال شده است. نام مدیر عامل و نام سازمان خواهان ایزو باضافه یکسری مشخصات حقیقی و حقوقی دیگر در صفحه اول فرم باید تکمیل گردد.

قسمت دیگر فرم ایزو مرتبط با تکمیل نام مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو و نام گواهینامه ایزو می‌باشد. نمونه مستندات ایزو از دیگر مدارک لازم جهت اخذ ایزو می‌باشد. اما در روش دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری اجبار و الزامی در تهیه نمونه مستندات ایزو نیست. سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ایزو می‌توانند بصورت اختیاری و رایگان نمونه مستندات ایزو را از این مرکز تهیه نمایند.

پکیج کامل نمونه مستندات ایزو در قالب فرمت WORD توسط کارشناسان تهیه و تنظیم شده است. مرکز ما جهت اشاعه فرهنگ توسعه و ارتقاء دانش فنی درخواست کنندگان انواع گواهینامه‌های ایزو فایل مستندات را بصورت رایگان منتشر نموده است.

گواهینامه ایزو ارزان , فوری

شرایط لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری

اخذ و دریافت انواع گواهینامه‌ها دارای یکسری شرایط و ضوابط می‌باشند‌. اما سازمان ایزو برای گرفتن گواهی ایزو شرایط خاص و پیچیده‌ای نگذاشته است. در نتیجه تمام سازمان‌ها و مجموعه‌ها با هر نوع کسب و کاری می‌توانند متقاضی ایزو باشند. هر شرکتی که دارای یک دفتر مرکزی یا یک مجموعه فعال باشد می‌تواند انواع استانداردهای ایزو را بگیرد.

گواهینامه ایزو ارزان و فوری صرف نظر از بزرگی و کوچکی سازمان صادر می‌شود. همچنین تعداد گواهینامه‌های ایزو نیز در شرایط گرفتن انواع استانداردهای ایزو تاثیری ندارند.

 

چه کسی گواهینامه ایزو ارزان و فوری می‌گیرد؟

گواهینامه ایزو مدرکی جهت اثبات ادعای رعایت اصول و قواعد استانداردهای ایزو می‌باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و عصر ارتباطات رقابت جهت اخذ گواهینامه ایزو در میان کسب و کارها بسیار رونق گرفته است‌. انواع گواهینامه‌های ایزو شامل کلیه سازمانهای تولیدی، صنعتی، خدماتی، رفاهی و درمانی، آموزشی و پیمانکاری می‌شود.

هر سازمان و مجموعه‌ای متناسب با درخواست کارفرمایان و اهدافشان انواع گواهینامه‌های ایزو را سفارش می‌دهند. درخواست کنندگان گواهینامه ایزو ارزان و فوری اکثراً شرکتهای پیمانکاری جهت حضور در مناقصات هستند. مهندسان و صاحبان این مشاغل برا کنار زدن رقبا نیاز فوری به تهیه گواهینامه ایزو دارند. در نتیجه جز بیشترین کسانی هستند که گواهی ایزو ارزان و فوری را می‌گیرند.

 

از کجا گواهینامه ایزو ارزان و فوری بگیریم؟

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو Certification Body نام دارند. شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو را اصطلاحاً CB می‌نامند. تعداد CB های زیادی در حوزه صدور ISO فعالیت می‌کنند. سطح اعتباری CB ها متفاوت می‌باشد. شرکتها و مراجع صدور گواهینامه ایزو با توجه به نهاد IAF دسته بندی می‌شوند.

IAF مخفف عبارت Internationl Accreditation Forum بمعنی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد. این نهاد توسط سازمان ایزو تاسیس شد. سازمان جهانی ISO وظیفه تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو را دارد. در نتیجه جهت رسیدگی به امور مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو انجمن IAF را ایجاد نمود.

اعضای انجمن IAF نمایندگان رسمی قانون گذار از هر کشور هستند. هر کشور حداقل با یک نماینده بنام Accreditation Body فعالیت می‌کند. اعضای انجمن IAF را مراکز اعتبار دهنده یا اصطلاحاً AB می‌نامند. وظیفه AB ها انتقال اعتبار IAF به CB ها می‌باشد.

یکسری AB ها نیز بصورت مستقل و بدون عضویت در IAF فعالیت می‌کنند. در نتیجه CB ها در دو دسته IAF و غیر IAF انواع گواهینامه‌های ایزو را ثبت و صادر می‌نمایند. گواهینامه ایزو ارزان و فوری را باید از مراجع صدور گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF گرفت.

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو IAF دار CB هایی هستند که تحت اعتبار یک AB با عضویت در انجمن IAF هستند. CB های تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن IAF را شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو غیر IAF می‌گویند‌.

 

اخذ گواهینامه ایزو ارزان و فوری چگونه است؟

روش گرفتن گواهینامه ISO ارزان و فوری بسیار ساده است. اولین و مهمترین موضوع در اخذ ایزو انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و قانونی می‌باشد. مراکز و شرکت‌های معتبر ایزو باعث عدم اتلاف هزینه و زمان در هنگام دریافت گواهینامه ایزو می‌شوند.

اخذ گواهینامه ایزو - دریافت گواهینامه ISO
اخذ گواهینامه ایزو – دریافت گواهینامه ISO شماره تماس 79165 – 021 ایزو معتبر و ارزان و فوری

هدف از اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

مشخص نمودن اهداف سازمانی مرحله مهم دیگری جهت انتخاب نوع CB می‌باشد. بطور کلی اهداف سازمان‌ها از دریافت ایزو حضور در مناقصات، صادرات، تبلیغات و برند سازی و بازاریابی می‌باشد. ورود به وندور لیست vendor list و چشم و هم چشمی در میان رقبا نیز از عوامل دیگر درخواست گواهی ایزو می‌باشند.

اما با اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ارزان و فوری کدام اهداف محقق می‌گردند؟ اهدافی همچون صادرات محصولات و خدمات نیازمند اثبات طراحی و اجرای اصولی قوانین و استانداردهای ایزو می‌باشد. در نتیجه هدف فوق با انتخاب نوع CB با اعتبار IAF محقق می‌گردد. گواهی ایزو با اعتبار IAF در زمان طولانی و هزینه بالا اخذ می‌گردد. اکثر اهداف دیگر به شرط تأیید کارفرما با انتخاب نوع CB بدون اعتبار IAF به نتیجه می‌رسند.

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ایزو قبل از انتخاب نوع استاندارد ایزو باید زمینه فعالیتشان را تعیین نمایند. گواهینامه ایزو عمومی برای تمام مشاغل و حرفه‌ها ثبت و صادر می‌شود. گواهینامه ایزو تخصصی نیز متناسب با نوع حرفه و شغل ثبت و صادر می‌گردد.

مراحل گرفتن گواهینامه ایزو با گذراندن مراحل فوق براحتی طی می‌شود. ممیزی داخلی بصورت اختیاری از جمله مراحل اختیاری می‌باشد. سازمان‌های خواهان ایزو توسط کارشناس داخلی می‌توانند نمونه مستندات ایزو را بصورت رایگان تهیه نمایند. در نتیجه در فرصت مناسب به طراحی و اجرا و ممیزی استانداردهای ایزو بپردازند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

8 Responses

  1. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ در مورد رعایت قوانین مربوط به محیط زیست هست. گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ درمورد رعایت قوانین و مقررات ایمنی بهداشت شغلی پرسنل هست. البته این نظر منه.

  1. گرفتن گواهینامه ایزو برای صادرات الزامی نیست. برای صادرات کالا و خدمات خودتون همواره باید به دو مورد زیر تسلط کامل داشته باشید
   یک.. قوانین و مقررات‌ صادرات در کشور مبدا
   دو.. قوانین و مقررات واردات در کشور مقصد.
   حالا ممکنه برخی کشورها داشتم ایزو رو الزامی کنن.
   طرف خریدار هم گاهی ممکنه از فروشنده ایزو مطالبه گنند. در اینصورت اخذ گواهی نامه iso الزامی هست.

  1. ایزوی ارزان یه اصطلاحه بیشتر تا یک نوع مدرک ایزو.
   نرخ گواهینامه ها بستگی به عوامل زیادی داره. برای صادرات گواهی ایزو الزامی نیست. مگر اینکه طرف مقابل شما ازتون مدرک ایزو بخواد. یا اینکه خودتون برای قوی بودن در بازار بخواهید گواهی ایزو بگیرید. توصیه میکنم که گواهی ایزو شرکتتون رو از مراجع تحت اعتبار iaf بگیرید که اصالت داشته باشه.

 1. گواهینامه های ایزو برای تجهیزات پزشکی هم میتونید گواهینامه ایزو فوری صادر کنید؟ دریافت گواهینامه ISO فوری برای شرکتهای تولیدی کاربرد داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط