استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE چیست؟
4.9/5 - (6037 امتیاز)

استاندارد NACE چیست ؟

استاندارد NACE چیست؟

این استاندارد یک استاندارد بین المللی می‌باشد. این استاندارد در حوزه خوردگی توسط مؤسسه NACE تهیه شد.

NACE مخفف عبارت National Association of Corrosion Engineers می‌باشد و ترجمه فارسی آن انجمن ملی مهندسان خوردگی می‌باشد. تأسیس و انتشار استاندارد NACE درسال ۱۹۴۳ اتفاق افتاد. این استاندارد یک استاندارد بین المللی می‌باشد که در حوزه خوردگی توسط مؤسسه NACE تهیه و تنظیم و تدوین شده است.

NACE MRO175/ISO 15156 استانداردی در مورد مواد می‌باشد و انجمن ملی مهندسان خوردگی آن را صادر کرده اند. الزامات خاصی در استاندارد NACE آمده است. این الزامات، انواع موادی را که در برابر خوردگی مقاوم هستند و میتوان از آنها در محیط های خاصی مثل میدان‌های نفتی استفاده کنیم مثل فولاد های ضد رنگ را مشخص میکند.

وظایف انجمن بین المللی NACE

– چندین گروه تخصصی و کاری در زمینه مهندسی خوردگی یا همان زنگ زدگی انواع مواد در انجمن NACE قابلیت میزان خوردگی را تحقیق و بررسی میکنند و استانداردهای لازم را تدوین مینمایند.

– یک سازمان حرفه ای به نام International NACE می‌باشد که برای صنعت کنترل خوردگی فعالیت میکنند و کارهای مربوط به حفاظت جامعه و دارایی‌ها و محیط زیست را تأمین می کنند.

– کار دیگری که در استاندارد NACE انجام میشود این است که روش های استاندارد کردن ، انجام روش های آزمون و استانداردی که یک ماده جهت استفاده در صنعت نیاز دارد، یعنی عوامل خوردگی را تهیه و منتشر میکنند.

کمیته فنی استاندارد NACE هر پنج سال یکبار استاندارد ها و قوانین را بررسی میکنند. با توجه به علم و پیشرفت تکنولوژی استانداردها را بروز میکنند. انجمن هر سال با برگزاری کنفرانس و نشست‌های منطقه ای در سراسر جهان امر میزبانی را انجام میدهد.

اعضای NACE International مشتمل بر مهندسین، تکنسینها، بازرسان و مدیران اجرایی، صاحبان مشاغل ، مربیان، محققین و حتی دانشجویان می‌باشند. NACE از ۱۴۲ بخش تشکیل شده است. ۳۳ بخش در سراسر جهان شامل بخش دانشجویی می‌باشد و از برنامه های بومی برای بالا بردن سطح ارتقاء (Promote ) و رد و بدل کردن اطلاعات و آموزش فرآیند خوردگی حمایت مالی میکنند.

گواهینامه NACE معتبر و ارزان و فوری و قابل استعلام را از سیستم کاران بخواهید.

 

مراجع صادر کننده مدرک NACE

گواهینامه NACE از دو طریق قابلیت دریافت و صدور را دارند.

ا. از طریق مؤسسه بین المللی NACE .

۲. از طریق مراجع غیر IAF من جمله شرکت سیستم کاران که باکمترین هزینه و بالاترین اعتبار برای متقاضیان گواهینامه صادر می‌کند.

شرکت سیستم کاران را برای اخذ گواهینامه NACE انتخاب نمایید. تکرار میکنیم که NACE برنامه هایی مشتمل بر حفاظت کاتدی ( روشی محافظتی از خوردگی فلزات توسط کاتد قرار دادن سطح فلز دریک سلول الکترو شیمیایی) ، بازررس پوشش ، انجام پوشش های عمومی، خوردگی های عمومی و صنعت خطوط لوله می‌باشد. یک برنامه ویژه و مخصوص است.

کاربرد NACE

NACE برای تست خوردگی بسیاری از کارها از قبیل TM_01_69 و خوردگی غوطه وری TM_ 02_84 برای جمع آوری هیدروژن استانداردهای مختلفی دارد. یکی از ملزومات پر کاربرد در NACE ، MRO175 می‌باشد که بر روی مواد مقاوم در برابر خوردگی در کارهای نفتی و‌ گازی اثر گذار است. یکی دیگر از ملزومات MRO103 برای ترک خوردگی سولفید در محیطهای خورنده می‌باشد.

NACE International نیازهای مورد نیاز در صنعت خوردگی را با تدوین استانداردهایی در صنعت را پاسخ میدهد. NACE اطمینان میدهد که بر استانداردهایی که روی فناوری های نو و مواد و محصولات جدید با قابلیتهای جدید و تغییرات وجود دارد نظارت میکند.

عضویتهای جدید استاندارد NACE از طرف هیئت مدیره بین المللی با اتفاق آرا تأیید میگردد. لذا به اعضای جدید اجازه میدهد تا روی برنامه استاندارد NACE International مدیریت و نظارت داشته باشد.

NACE International بانام NII هم شناخته میشود. این مؤسسه گواهینامه هایی را ارائه میدهد که سطح ایمنی عمومی و محافظت از محیط زیست را بالا میبرد.

ضرر و زیان اقتصادی که از خوردگی وارد میشود را کم میکند.

یادآور میگردد NACE در سال ۱۹۴۳ میلادی در صنعت جهت کنترل خوردگی ایجاد شد.

مؤسسه استاندارد NACE وظیفه دارد استاندارد تمام جنبه های پیشگیری و کنترل خوردگی را از تولید، نگهداری و کالاهایی که به یک فرآیند جامع نیاز دارند را در سراسر جهان در نظر بگیرند.

فرق بین NACE و NACI چیست؟

عبارت NACE و  NACI باهم یکجور تلفظ میشود. اما باهم کاملا فرق دارند. خیلی از کاربران این دو را به اشتباه میگیرند. NACE یک موسسه استاندارد بین المللی در زمینه خوردگی هست. اما NACI همان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران هست. مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با نام اختصاری NACI می باشد. اگر بدنبال اطلاعاتی در مورد NACI هستید مقاله مراجع معتبر گواهینامه ایزو , CB , AB , NACI , IAF را بخوانید.

 

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

6 Responses

 1. مراجع ثبت و صدور گواهینامه nace همان مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو هستند . مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه nace چگونه هست و چقدر زمان نیاز داره . ممنون میشم که مشاور مرکز از طریق واتساپ یا تلگرام نمونه گواهینامه برامون بفرسته و راهنمایی کنه . یک گواهی نامه معتبر میخواهیم و هزینش هر چقدر باشه تقدیم میکنیم.

 2. اخذ همزمان گواهینامه nace با گواهینامه های ایزو ممکن هست. فرصت زیادی نداریم و می‌خواهیم اگر امکانش هست تمام فرآیندها و مراحل دریافت را با هم انجام دهیم و کارشناس سیستم کاران بحث مشاوره را یک جا انجام دهد . هزینه های مرکز شما به چه صورت هست و اعتبار مراجعی که باهاشون کار میکنید در چه سطحی هستند

 3. اگر گواهینامه nace را از مرکز سیستم کاران بگیریم اعتبار بين المللی دارید یا فقط در داخل ایران معتبر هست و یا کلا صرفا بعنوان یک تکه کاغذ مهر شده عمل می‌کند. یک نمونه گواهینامه nace از مرکز سیستم کاران و یک نمونه گواهینامه صادره از موسسه nace را میتونید برای ما بفرستید ‌

 4. گواهینامه ایزو از مرکز naci درخواست دارم. چقدر هزینه میگیرید بصورت مجازی تمام کارهای اخذ ایزو را برام انجام بدید . عجله ای نداریم که بخواهیم پول زیادی بدهیم . اگه قسطی برامون حساب کنید خیلی عالی میشه . با چنین شرایطی میشه گواهی گرفت .

 5. مجموعه ما لوله های مربوط به پالایشگاه را تولید میکند و قبلا گواهینامه nace را گرفته ایم ولی الان دیگه از تاریخ اعتبارش گذشته و باید حتما این گواهی را داشته باشیم . آیا قابل تمدید هست یا اینکه باید از نو برای اخذ این گواهی اقدام کنیم و بغیر از گواهی nace تقاضای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را هم داریم . شرایط اخذ استاندارد های ایزو را لطفاً بفرمایید .

 6. درخواست گواهی nace را دارم
  خدا را شکر یه شرکت پیدا شد که در مورد این گواهی اطلاعات کامل داشته باشه
  چند جا زنگ زدیم متوجه منطورمون نمیشدن گفتم خودم به شخصه در سایت پیامی بگذارم
  مطالب قبل و بعدرا هم مطالعه کردم گواهی نامه hse را از چه مراجعی صادر میکنید
  فرم درخواست و اسامی شرکتهای صادر کننده گواهینامه های فوق را با قیمت را هم میخواهم ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo