اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

استاندارد NACE چیست ؟

استاندارد NACE چیست؟ این استاندارد یک استاندارد بین المللی می‌باشد که درحوزه خوردگی توسط مؤسسه NACE تهیه  مخفف عبارت National Association of Corrosion Enginers می‌باشد و ترجمه فارسی آن انجمن ملی مهندسان خوردگی می‌باشد . تأسیس و انتشار استاندارد NACE درسال ۱۹۴۳ اتفاق افتاد. این استاندارد یک استاندارد بین المللی می‌باشد که درحوزه خوردگی توسط مؤسسه NACE تهیه و تنظیم و تدوین شده است.

NACE MRO175/ISO 15156 استانداردی درمورد مواد می‌باشد و انجمن ملی مهندسان خوردگی آن راصادر کرده اند. استاندارد NACE آمده است و انواع موادی راکه در برابر خوردگی مقاوم هستند و میتوان از آنها درمحیط های خاصی مثل میدان‌های نفتی استفاده کنیم مثل فولاد های ضد رنگ رامشخص میکند.

وظایف انجمن بین المللی NACI

– چندین گروه تخصصی و کاری درزمینه مهندسی خوردگی یا همان زنگ زدگی انواع مواد در انجمن NACE قابلیت میزان خوردگی راتحقیق و بررسی میکنند و استانداردهای لازم را تدوین مینمایند.

– یک سازمان حرفه ای به نام International NACE می‌باشد که برای صنعت کنترل خوردگی فعالیت میکنند و کارهای مربوط به حفاظت جامعه و دارایی‌ها و محیط زیست را تأمین میکنند.

– کار دیگری که در استاندارد NACE انجام میشود. این است که روش های استاندارد کردن ، انجام روش های آزمون و استانداردی که یک ماده جهت استفاده درصنعت نیاز دارد. و عوامل خوردگی را تهیه و منتشر میکنند. کمیته فنی استاندارد NACE هرپنج سال یکبار استاندارد ها و قوانین رابررسی میکنند. با توجه به علم و پیشرفت تکنولوژی استانداردها را بروز میکنند. انجمن هر سال با برگزاری کنفرانس و نشست‌های منطقه ای در سراسر جهان امر میزبانی راانجام میدهد.

اعضای NACE International مشتمل بر مهندسین، تکنسینها، بازرسان و مدیران اجرایی، صاحبان مشاغل ، مربیان، محققین و حتی دانشجویان می‌باشند.NACE از ۱۴۲ بخش تشکیل شده است. ۳۳ بخش درسراسر جهان شامل بخش دانشجویی می‌باشد و ازبرنامه های بومی برای بالا بردن سطح ارتقاء (Promote ) و رد و بدل کردن اطلاعات و آموزش فرآیند خوردگی حمایت مالی میکنند.

آموزش و صدور گواهینامه NACE

NACE باارائه گواهینامه ها و بسته های آموزشی بستری رابرای اعضای صنایع بوجود آورده است تا بتوانند ازطریق آموزش و کارهای دوره ای و بدست آوردن تجربه در کار و دادن امتحانات و گرفتن آموزش ازطریق دانشگاه رابدست آورند. داوطلبان باید برای دریافت هریک گواهینامه یک یا چند دوره آموزشی را طی نمایند. و یا اینکه بصورت تجربی علم لازم را کسب کرده باشند یا حتی می‌توانند هر دو را با هم داشته باشند. با این حساب متقاضیان گواهینامه NACE باید باگذراندن یک آزمون کتبی یا مجازی و در برخی موارد با انجام یک آزمون عملی به درخواست خود برسند.

گواهینامه NACE از دو طریق قابلیت دریافت و صدور را دارند. ا. ازطریق مؤسسه بین المللی NACE . ۲. ازطریق مراجع غیر IAF من جمله شرکت سیستم کاران که باکمترین هزینه و بالاترین اعتبار برای متقاضیان گواهینامه صادر می‌کند.شرکت سیستم کاران برنامه هایی مشتمل بر حفاظت کاتدی ( روشی محافظتی از خوردگی فلزات توسط کاتد قرار دادن سطح فلز دریک سلول الکترو شیمیایی) ، بازررس پوشش ، انجام پوشش های عمومی، خوردگی های عمومی و صنعت خطوط لوله می‌باشد. یک برنامه ویژه و مخصوص است. که گواهینامه های فولاد کربن ، دانش نگهداری یا حفاظت از مواد شیمیایی و بسیاری منطقه های دیگر راتحت پوشش خود دارد.

کاربرد NACE

NACE برای تست خوردگی بسیاری از کارها ازقبیل TM_01_69 و خوردگی غوطه وری TM_ 02_84 برای جمع آوری هیدروژن استانداردهای مختلفی دارد. یکی از ملزومات پر کاربرد در NACE ، MRO175 می‌باشد که برروی مواد مقاوم دربرابر خوردگی درکارهای نفتی و‌گازی اثر گذار است. و یکی دیگر ازملزومات MRO103 برای ترک خوردگی سولفید در محیطهای خورنده می‌باشد.

NACE International نیازهای مورد نیاز در صنعت خوردگی را با تدوین استانداردهایی در صنعت راپاسخ میدهد و اطمینان میدهد که بر استانداردهایی که روی فناوری های نو و مواد و محصولات جدید با قابلیتهای جدید و تغییرات وجود دارد نظارت میکند.

عضویتهای جدید استاندارد NACE ازطرف هیئت مدیره بین المللی با اتفاق آرا تأیید میگردد وبه اعضای جدید اجازه میدهد تا روی برنامه استاندارد NACE International مدیریت و نظارت داشته باشد.

NACE International بانام NII هم شناخته میشود. این مؤسسه گواهینامه هایی راارائه میدهد. که سطح ایمنی عمومی و محافظت از محیط زیست رابالا میبرد. و ضرر و زیان اقتصادی که ازخوردگی وارد میشود را کم میکند. NACE درسال ۱۹۴۳ میلادی درصنعت جهت کنترل خوردگی ایجاد شد.

مؤسسه استاندارد NACE وظیفه دارد استاندارد تمام جنبه های پیشگیری و کنترل خوردگی را از تولید، نگهداری و کالاهایی که به یک فرآیند جامع نیاز دارند را درسراسر جهان درنظر بگیرند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط