اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

راهنمای دریافت گواهینامه CE

راهنمای دریافت گواهینامه CE
4.9/5 - (792 امتیاز)

 

راهنمای دریافت گواهینامه CE

راهنمای دریافت گواهینامه CE بطور اصولی مدنظر همه متقاضیان گواهی CE هست. گواهینامه CE یک گواهینامه تایید کننده محصول از نظر ایمنی است. تاییدیه ایمنی بودن محصول توسط شرکتهای خاصی انجام می گیرد. برای دانستن کلیه اطلاعات در مورد هزینه ، زمان ، مراجع و اصالت و… گواهی نامه CE ادامه مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید.

گواهینامه CE چیست؟

کلمه CE مخفف عبارت Conformity European معنای لفظی انطباق اروپایی است. البته CE بمعنای عامیانه انطباق سازی با قواعد اتحادیه اروپا معنی می شود. اتحادیه اروپا برای محصولات تولیدی و محصولات وارداتی یک سری قوانین و قواعدی وضع کرده است. یکی از قواعد خیلی مهم رعایت نکات ایمنی در محصولات خاصی هست. یعنی محصول از نظر ایمنی برای کاربر خطری نداشته باشد.

مراجع صادر کننده گواهینامه CE

مراجع صادر کننده گواهینامه CE را در اصطلاح N.B می گویند. کلمه اختصار N.B مخفف Notify Body هست. در واقع N.B ها هستند که مجوز انجام آزمایشات بر روی محصول را دارند و گواهینامه CE را صادر نمایند. البته خود N.B ها دارای تخصصهای مختلفی در حوزه های مختلف هستند. چون انواع و اقسام محصولات به حوزه های تخصصی مختلفی تقسیم می شوند بنابراین N.B ها هر کدام در یک یا چند تخصص و محصول می توانند گواهینامه CE صادر نمایند.

هر نوتیفای بادی یا همان N.B بایستی خودش از یک نهاد بالادستی دیگر مجوز فعالیت بگیرند. به مرجع بالادستی N.B ها اصطلاحا NANDO گفته می شود. ناندو و یا همان NANDO یک نهاد نظارتی مستقر در اتحادیه اروپا هست. وظیفه NANDO ، اعطای مجوز ثبت و صدور گواهی نامه CE به N.B ها است. از جمله وظایف NANDO نظارت به فعالیت N.B ها هست.

برای دیدن بروزترین لیست N.B های معتبر کافیه به سایت رسمی اتحادیه اروپا مراجعه نمایید. در آنجا عبارت NANDO را جستجو نماییدو از آنجا لیست تمام N.B های معتبر بهمراه شاخه تخصصی فعالیتشان را ببینید. جهت سهولت لینک مستقیم مراجع صادر کننده گواهی CE هم در اینجا و هم در قسمت لینکهای مرتبط قابل دسترس است.

همچنین در هر مرحله می توانید با مرکز سیستم کاران تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مرکز بطور کاملا رایگان شما را به لیست N.B های معتبر متصل نمایند.

ثبت و صدور گواهینامه CE در ایران

نحوه اخذ گواهینامه CE در ایران خیلی متفاوت با سایر سوالهای اصولی و بین المللی است. چون هزینه و زمان دریافت گواهینامه CE اصلی برای خیلی متقاضیان سنگین و نشدنی است. از همین رو یک مراجع غیر اصلی با القاب و اسامی مختلف در حال صدور گواهینامه CE در ایران هستند. البته چنین شرکتهایی که گواهینامه CE صادر می کنند واقعیت را به مشتریان خود نمی گویند

دریافت گواهینامه CE در ایران وابسته به هیچ نهاد نظارتی دولتی در ایران مرتبط نیست. یعنی گرفتن گواهینامه CE در ایران بانی و مرکز ندارد. برای همین خیلی جای تقلب کاری دارد. مراجع صادر کننده گواهینامه CE که تحت نظارت NANDO نیستند نیز براحتی گواهینامه CE صادر می کنند. گواهینامه CE صادر شده را براحتی در یک سایت دست ساز و به زبان لاتین رجیستر می کنند. این سایتها نیز زاده و دست ساز خود صادر کنندگان هست. البته شکل ظاهری سایتهای متصل به این شرکتها طوری زیبا و منطقی بنظر می آید که کسی شک نمی کند.

گواهینامه CE خوداظهاری ، اظهارنامه یا انطباقی چیست؟

اصولا N.B های اصلی همیشه یک نوع گواهینامه صادر می کنند. اما سایر مراجع تحت عناوینی مختلفی همچون عبارات زیر اقدام به ثبت و صدور گواهی CE می نمایند.

گواهینامه CE خوداظهاری

گواهی نامه CE انطباقی

گواهینامه CE اظهارنامه

همه این عبارات اصطلاحات یکی است. هر شرکت یا فردی که مدعی ثبت و صدور گواهینامه CE غیر اصلی هستند با این عبارات بازی می کنند. همچنین قیمت را طوری اعلام می کنند که کسی بهشون شک نکند. مثلا یک سری مراجع غیر اصلی قیمت بین 800 الی 1200 یورو و حتی بیشتر اعلام می کنند.

گواهینامه CE اورجینال بگیریم یا گواهینامه CE غیر اصلی

حدودد 99 درصد گواهینامه های CE صادر شده در ایران از نوع گواهی CE غیر اورجینال هستند. شما نیز اگر قبلا گواهینامه CE گرفتید و نمی دانید که اصلی هست یا نه ، کافیست با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

اتفاقا خیلی از شرکتها که برای محصولات خود گواهینامه CE غیر اصلی هم گرفتند و خودشان هم نمی دونند که گواهینامشون غیر اصلی است. جالب اینجاست که براحتی گواهینامه خود را تبلیغ می کنند و حتی برای صادرات به کشورهای حاشیه ایی ایران و غیر عضو اتحادیه اروپا هیچ مشکلی هم مشاهده نکردند. مشکل زمانی ایجاد میشود که قصد صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند. اما چون خیلی از شرکتها قادر به صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند ، لذا هیچوقت متوجه غیر اصلی بودن گواهینامه خود نمی شوند. شما متقاضی محترم باید متناسب با سیساستهای خودتون برای گرفتن گواهینامه CE اصلی یا انطباقی ( خوداظهاری ) اقدام نمایید. موارد زیر می تواند در تصمیم گیری شما دخیل باشد.

 • آیا واقعا قصد صادرات واقعی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارید؟
 • واقعا محصول شما در یکی از گمرکات کشورهای عضو اتحادیه اروپا گیر کرده است؟
 • آیا شما در حال حاضر دارید محصولات خودتون را به کشورهای همسایه و یا حتی غیر عضو اتحادیه اروپا صادر می کیند؟
 • شما قصد ورود به بازارهای بین المللی دارید؟
 • آیا شماقصد شرکت در یک نمایشگاه داخلی یا خارجی دارید؟
 • قصد شما از گرفتن گواهینامه CE فقط جنبه مارکتینگی یا تبلیغاتی است؟
 • آیا برای شما زمان مهم است؟ برای شما هزینه واقعی مهم است؟

و خیلی سئوالات دیگر که متقاضیان محترم با آنها روبرو می شوند.

برای تعیین سیاستهای کلی خود می توانید در هر مرحله ایی که هستید از خدمات مشاوره ایی کاملا رایگان مرکز عام المنفعه سیستم کاران استفاده نمایید.مرکز سیستم کاران سازمان مرکزی بهترین راهنمای دریافت گواهینامه CE اتحادیه اروپا را در اختیار قرار می دهد.

هزینه دریافت گواهینامه CE چقدر است؟

همانطور که در قسمتهای قبلی راهنمای دریافت گواهینامه CE گفتیم گواهینامه CE دو نوع است. یک نوع گواهینامه CE اورجینال است ویک نوع دیگر اورجینال یا همان گواهینامه CE انطباقی یا خود اظهاری است.

بنابراین طبعا هزینه های این مدل گرفتن گواهینامه های CE متفاوت است. گواهینامه های غیر اصلی مانند گواهینامه های CE انطباقی یا خوداظهاری خیلی کم است. اما هزینه های گواهینامه های اورجینال CE گران است. از طرفی چون یک تعرفه ثابتی وجود ندارد بنابراین هر شرکتی و هر N.B قیمت و تعرفه خود را دارد.

برای دریافت ارزان ترین گواهینامه CE چه از نوع اورجینال و چه از نوع گواهینامه CE انطباقی یا خوداظهاری با سیستم کاران تماس بگیرید. مرکز سیستم کاران در راستای رسالت خود مبنی بر انتشار راهنمای دریافت گواهینامه CE اتحادیه اروپا اقدام می نماید. هزینه اخذ گواهینامه CE را بصورت بروز و با کمترین هزینه توسط سیستم کاران ارائه می گردد.

زمان دریافت گواهینامه CE چقدر است؟

زمان دریافت گواهینامه CE بستگی به نوع گواهینامه CE صادره دارد. یعنی اگر گواهینامه CE صادره از نوع اورجینال باشد حدود 2 الی 4 ماه زمان نیاز هستاگر گواهینامه CE صادره از نوع خوداظهاری یا انطباقی باشد 2 الی 4 روز زمان نیاز هست. پس نوع اصالت گواهینامه می تواند زمان صدور را کم یا زیاد کند اگر شرکتی مدعی شد که گواهینامه CE اتحادیه اروپا را بصورت ارزان و سریع تحویل می دهد. شک نکیند که از نوع غیر اصلی است.

شما متقاضی محترم توجه بفرمایید که اگر تصمیم گرفتید گواهینامه غیر اورجینال بگیرید ، هزینه غیر اورجینال را پرداخت کنید. خدایی نکرده گواهینامه غیر اصلی را با پول گواهینامه اورجینال نخرید.

نکته مهم اینجاست که هر دو مدل گواهینامه CE اتحادیه اروپا قابل رجیستری و رهگیری هستند. حفظ نحوه رجیستر این دو مدل مدرک CE متفاوت است. گواهینامه CE اصلی از طریق NANDOO به عنوان وب سایت رسمی قابل رهگیری است. اما گواهینامه CE خوداظهاری یا اظهارنامه یا همان گواهینامه CE مدرک CE انطباقی در سایتهای خودشان قابل رجیستری هستند.

برای دریافت گواهینامه CE می توانید کمله زیر را کلیک بفرمایید و در لینک زیر می توانید فرم درخواست CE را دانلود و تکمیل نمایید. اخذ گواهینامه CE از طریق سیستم کاران این اطمینان را به شما می دهد که با آگاهی کامل از نوع اصالت گواهی درخواستی خود اقدام می نمایید. همچنین در هر دو حالت گواهینامه CE اصلی در کمترین زمان و با کمترین هزینه می توانید مدرک CE خود را بگیرید. امیدواریم این مطلب راهنمای دریافت گواهینامه CE برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

 1. سلام
  ببخشید یک سوال داشتم یکی از دوستان گفتند با گواهینامه ce انطباقی تونستند به راحتی محصولشون را به کشورهای عربی صادر کنند آیا راست گفتن چنین موردی ممکن ؟ بهترین نوع گواهینامه ce که هزینه مناسب هم داشته باشه چی هست ‌؟

 2. اخذ همزمان گواهی نامه CE با اخذ سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ بصورت همزمان ممکن هست ؟ جهت صادرات محصولاتمون به داشتن این مدارک نیاز داریم و می‌خواهیم در یک بازه زمانی برای همشون اقدام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط