اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

فرق بین CB ها چیست؟

فرق بین CB ها چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

فرق بین CB ها چیست؟

فرق بین CB ها چیست؟ CB مخفف عبارت Certification Body به معنای مرجع صادر کننده گواهی نامه ایزو هست و این cb باید معتبر باشد. هر فردی یک تعبیر از اعتبار و اصالت دارد. سازمان جهانی ایزو اما اعتقاد دارد که تنها مرجع نظارتی معتبر در کل دنیا نهاد بین المللی اعتبار دهندگان IAF هست. IAF نهادی بین المللی و جهانی هست که تمام کشورهای جهان در نهاد بین المللی IAF عضو هستند. هر کدام از اعضای درون IAF را AB می نامند. و اختصارا بهش AB می گویند. AB یک نهاد و سازمان اعتبار دهنده بین المللی هست که تعداد زیادی CB را تحت پوشش قرار می دهد. بهشان مجوز می دهد تا بتوانند گواهی نامه ایزو صادر کنند.

تفاوت بین CB ها

CB ها غالبا هر کدام خودشان را معتبرترین مرجع صادر کننده ایزو می دانند و دیگر CB ها را غیر معتبر و یا دارای اعتبار کم و پایین می دانند که البته امری طبیعی هست چون CB ها نیز مانند دیگر اقشار و مشاغل با هم رقیب هستند و به دلیل جلب مشتریان می خواهند با خراب کردن دیگر CB ها مشتریان را به خود جلب کنند. و این دلیل آنست که CB ها بعضیشان میایند و مدعی اعتبار شده و از خودشان تعریف می کنند و سعی دارند به مشتریان اینگونه القا کنند که گواهی ایزو صادره آنها دارای بالاترین اعتبار بوده و CB های دیگر اعتبار ندارند و دارای اعتبار پایین هستند.

تفاوت قیمت بین CB ها دلیلش چیه؟

تمام CB های با اصالت و معتبر تحت اعتبار یک AB هستند و یک AB دولتی به آنها اعتبار می دهد که این AB ها دارای عضویت در نهاد بین المللی IAF هستند. تمامی CB دارای چنین اعتباری با چنین پروسه از لحاظ فنی و حقوقی همگی دارای یک سطح اعتبار هستند اما تفاوت قیمتهای این CB ها به دلایل مختلفی هست.

تفاوت بین واحدهای پولی

سیاست قیمت گذاشتن بر روی CB ها

میانجی گری و زیاد کردن رابطین مابین CBهای اصلی و نمایندگی هایشان

درخواست و طمع سود و بهره بیشتر از حد معمول ما بین نمایندگان و رابطین آنها در ایران

رقابت میان CB ها جهت پایین آوردن قیمت و کاهش دادن زمان ثبت وصدور گواهی نامه ایزو

زیاد شدن و رشد روزافزون تعدد CB ها و نمایندگی CB ها درون ایران

بازی کردن با اسامی و عناوین و لقبهای مختلف از طریق نمایندگیهای CB ها توی ایران

بالابودن قیمتهای خرید و رهن و اجاره دفتر و همچنین بالا بودن هزینه های تشکیلاتی برخی CB ها درون تهران که آنها را مجبور می کند قیمتها را افزایش دهند

سیستم کاران بعنوان بزرگترین و اولین نهاد عام المنفعه آمادگی دارد تا با ارائه خدمات مشاوره رایگان در خصوص اطلاعات حقوقی و فنی CB ها و تفاوت بین آنها در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

با ما در ارتباط باشید…

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط