اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه HSE برای مناقصات

گواهینامه HSE ، مناقصات
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه HSE برای مناقصات

گواهینامه HSE برای مناقصات و شرکت توی مناقصه یکی از انواع گواهی های مورد نیازی هست که ممکنست کارفرمای مناقصه گزار از سازمانی درخواست کند و این امر مستلزم دانستن اینست که اصلا گواهی HSE چیست؟ که در ادامه به این امر و اهمیت HSE برای شرکتها می پردازیم.

گواهینامه HSE چیست؟

آنچه باید در مورد HSE بدانید بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ( HSE ) یک اصطلاح عمومی برای مقررات ، روشها و فرایندهایی است که برای محافظت از کارگران ، محیط زیست و مردم در برابر آسیب طراحی شده است. روشها و فرآیندهای HSE از طریق آموزش افرادی هست که در محیط کار در معرض خطرات هستند و بایستی آموزشهای لازمه را در این خصوص ببینند. قانون کارخانه ها در سال 1987 و سقف 126 در 1990 و قانون کارخانه ها در سال 2004 توسط دولت فدرال نیجریه ، تأمین محل کار ایمن برای کارکنان را برای کارفرمایان اجباری می کند. یک محیط کار ایمن بدون خطرات و حوادث می تواند از طریق اجرای مستمر و مثمر ثمر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت در سراسر شرکت ( HSE ) به دست آید. بنابراین آموزش مجدد پرسنل در مورد بهترین شیوه های جهانی در زمینه بهداشت و ایمنی را نمی توان نادیده گرفت. HSE در واقعیت امر یک مدل هست که تلفیقی از الزامات دو سیستم مدیریتی هست. سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ایزو 45001 هست.

شما قطعاً باید به عنوان یک الزام اساسی از نظر قانون برای کارفرمایان کار ، آموزش ببینید و گواهینامه بگیرید.شما به طور خودکار به یک دارایی برای سازمان خود تبدیل می شوید و چشم اندازهای شما را در داخل سازمان روشن می کند. به علاوه آموزش و صدور گواهینامهhse ممکن است حلقه مفقوده برای یافتن شغل بعدی شما باشد.

مزایای HSE برای سازمانها و افراد شاغل در یک سازمان بسیار زیادست.

مزایای HSE برای سازمانها:

یک برنامه بهداشت و ایمنی به خوبی مدیریت شده

تصویری مثبت و دلسوزانه

کاهش گردش کارکنان

کاهش خطر جریمه و دعاوی حقوقی

قراردادها و فرصت های تجاری بیشتر

کاهش هزینه های خدمات درمانی/بیمه

بهبود روحیه کارکنان

کاهش غیبت

بهره وری بیشتر

مزایای HSE برای کارکنان:

افزایش رضایت شغلی

کاهش استرس

افزایش عزت نفس

بهبود روحیه

افزایش چشم انداز ارتقاء در شغل

ازدیاد حقوق و پاداش

افزایش مهارت ها برای حفاظت از سلامت

بهبود سلامت

افزایش چشم انداز  برای اشتغال

گواهینامه HSE مورد نیاز چه شرکتهایی هست؟

طبق قانون ، همه و همه صنایع به منظور جلوگیری از آسیب ، بیماری و حتی مرگ در محل کار به HSE و آموزشهای لازمه hse نیاز دارند.همچنین ، همه ، صرف نظر از صنعت ، باید بدانند چگونه از محیط زیست در برابر آلودگی محافظت کرده و سلامت را حفظ کنند. با این تفاسیر HSE یکی از عمومی ترین گواهی نامه ها هست که جهت تمامی مشاغل و صنایع کاربرد دارد.

اخذ گواهینامه HSE جهت شرکت در مناقصات

با توجه به توضیحات بیان شده اهمیت HSE مشخص می شود و اینکه چرا HSE در مناقصات از تمامی شرکتها بخصوص شرکتهای پیمانکاری درخواست می گردد و همه صنایع چرا به گواهی نامه HSE یا HSE-MS نیازمند هستند. تمامی شرکتها به طراحی و آموزش و پیاده سازی و استقرار الزاماتی که جهت بهداشت شغلی در محیط کار بایستی رعایت شود نیاز دارند و همچنین الزاماتی که جهت محیط زیست و حفاظت از آن مهم هست و سازمانها با هر نوع حوزه و زمینه ای نیاز دارند آموزش ببینند که چکار باید بکنند که کارشان به محیط زیست آسیبی نزند و جهت حفاظت محیط زیست برای نسلهای آینده آموزش و شناخت این دستورالعملها ضروری هست. به همین جهت HSE جهت مناقصات ممکنست خواسته بشود چون مختص یک صنعت خاص نیست. البته HSE یک گواهینامه نیست بلکه یک مدل هست که در قالب گواهی نامه صادر می شود.

تفاوت گواهینامه HSE یا HSE – MS با HSE اداره کار ؟

گواهی HSE با HSE اداره کار دو گواهی مجزا هستند پس بسیار مهم هست که سازمانها دقیق بدانند که کارفرمای مناقصه گزار دقیقا چه گواهی نامه ای مد نظرش هست. البته HSE اداره کار همان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هست که از طریق اداره کار صادر می شود و اما HSE یا HSE – MS توسیط مراجع صادر کننده ایزو صادر می گردد و این دو گواهی نامه کاملا از هم مجزا هستند پس اگر مناقصه گزار گفت گواهی نامه HSE بایستی شرکت مربوطه بداند که منظورش چیست چون به دلیل مصطلح شدن گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به HSE اداره کار ، ممکنست این دو گواهی با هم اشتباه گرفته بشوند.

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو ، HSE ، تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گرید و رتبه پیمانکاری، گرید و رتبه انفورماتیک و مجوز اداره کار و انواع گواهی نامه ملی و بین المللی را متناسب نیاز سازمان از مراجع معتبر و مربوطه ارائه می کند. جهت شرکت در مناقصات و اخذ گواهی HSE جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی HSE خود برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط