اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ISO 22301

گواهینامه ISO 22301
4.7/5 - (4 امتیاز)

گواهینامه ISO 22301

گواهینامه ISO 22301 چیست؟ سازمان استاندارد جهانی درسال 2019 میلادی استانداردی رابا عنوان سیستم مدیریت تداوم کسب و کار تهیه، تنظیم و تدوین نمود و با نام استاندارد ISO 22301 آن را منتشر نمود. درگیری با یکسری ریسکها و اختلالاتی امروزه از دغدغه های سازمانها و شرکتها درهر حرفه و فعالیتی می‌باشد. این اختلالات و دغدغه ها برای یک سازمان میتواند با اتمام تاریخ مصرفشان بوجود آید. و بعضی دیگر نیاز به بروز رسانی مجموعه و سازمانشان پیدا میکنند. چرا که برای پیروزی در دنیای پر رقابت بازارهای داخلی و بین المللی باید بتوانند وجود و اقتدار خود را اثبات کنند.

استاندارد ایزو ۲۲۳۰۱ چیست؟

استاندارد ISO 22301 قوانین و الزاماتی را جهت مداومت و پایدار بودن یک کسب و کار با ارائه سیستم مدیریت تداوم درکسب و کار را ارائه میدهد.سازمانها می‌توانند بارعایت کردن تمام قوانین و دستورالعمل ها ی این استاندارد از تداوم و بقای کسب و کار خود مطمئن شوند. ازآنجاییکه استانداردISO 9001  بعنوان مادر و مرجع تمام استانداردها می‌باشد به سازمانها و شرکتها توصیه میشود قبل ازدریافت گواهینامه ISO 22301 یا حتی همزمان گواهینامه ISO 9001 رانیز دریافت کنند.

متغیر بودن تداوم در کسب و کارها بستگی به ریسکها و اختلالاتی هست که دریک سازمان ایجاد میشود. ریسک ها و فرصتها به دودسته داخلی و خارجی تقسیم میشوند. سازمانها با توجه به نوع مکان و منطقه ای که در آن وجود دارند. ریسک ها و فرصت‌هایشان نسبت به منطقه و‌کشوری که هستند اتفاق می افتد. ریسک ها و اختلال های داخلی و خارجی گاهی اوقات اگر کنترل و مدیریت نشوند. می‌توانند باعث از بین رفتن سازمان میشوند و دراصطلاح مرگ سازمان اتفاق می افتاد.

مزیت استاندارد سیستم مدیریت تداوم کسب و کار

یکی از مزیت‌های استاندارد ISO 22301 به کاربردن و استفاده از ابزارها و راههای مفید و مؤثر ی است که باعث مراقبت و محافظت کسب و کار سازمان میشود. مزیت دیگر این استاندارد سنجش میزان انحراف سازمان از کسب و کار خود می‌باشد. و تاقبل از اینکه اتفاق ناگواری برای شرکت بیافتد راه نجاتی رابرای شرکت تعریف می‌کند.

هنگامی که ازمداومت درکسب و‌کار صحبت میکنیم بمعنی این نیست که بااصرار و لجاجت به کسب و کار خود ادامه دهیم. استفاده از استاندارد ISO 22301 باعث میشود مدیران و مسئولان آگاه یک سازمان مجبور شوند تغییرات اساسی و کاربردی رادر سازمان خود اعمال کنند. در این صورت بحث مهندسی تغییر درساز وکار سازمان مربوط به یکی از بندهای استاندارد ISO 9001 میشود.

استاندارد ISO 22301 جز استانداردهای تازه و نو در حیطه دانش علوم سیستم های مدیریتی نوین می‌باشد و بعنوان یک سیستم پیشرفته مورد نیازدر سازمانها استفاده میشود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با بهترین و برجسته ترین مشاوران و‌کارشناسان مجرب و حرفه ای میتواند نام خود را درلیست بزرگترین مراکز مشاوره جای دهد. و درحوزه آموزش استاندارد و ایزو و مشاوره و پیاده سازی انواع سیستم های مدیریتی بهترین خدمات را ارائه دهد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط