اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو برای فرش

گواهینامه ایزو برای فرش
4.7/5 - (7 امتیاز)

 

گواهینامه ایزو برای فرش

گواهینامه ایزو برای تمامی مشاغل و صنایع و حرفه ها تعریف شده است. در حوزه صنعت فرش نیز گواهی نامه هایی تعریف شده است تا استانداردهای لازمه رعایت گردد. درباره گواهی ایزو برای فرش سوالات متعددی پیش میاید که گواهینامه ایزو به چه درد فرش می خورد؟ گواهینامه ایزو برای فرش چه گواهینامه هایی هست؟ انواع گواهینامه ایزو مورد نیاز صنعت فرش ؟ نحوه اخذ گواهینامه ایزو برای فرش ؟ مراجع صادر کننده ایزو برای فرش ؟ گواهی نامه های ایزو مختص صنعت فرش کدامند؟ جهت پاسخ به تمام این پرسشها شاید بهترست ابتدا این دو موضوع را بررسی کنیم که ایزو چیست؟ گواهینامه ایزو چیست؟ سپس به گواهی نامه های ایزو یی که به درد صنعت فرش می خورد خواهیم پرداخت

ایزو چیست؟

سازمان جهانی ایزو ISO وظیفه تهیه و تدوین استانداردها را بر عهده دارد و کلیه استانداردهای ایزو درون این سازمان تهیه و تدوین می شوند و سپس منتشر می گردند. ایزوها الزامات مورد نیاز تمامی فرآیندهای یک سازمان را به فراخور زمینه فعالیتش بیان می کند.

انواع استاندارد ایزو کدامند؟

تعداد زیادی ایزو درون سازمان استاندارد جهانی تدوین شده و برای تمامی مشاغل و محصولات و خدمات و فرآیندها ریز به ریز استاندارد ایزو تعریف شده است. حتی گاهی برای یک حرفه و صنعت دو یا چند ایزو تدوین شده است و تعدادی از ایزوها نیز عمومی هستند به همین جهت تعداد ایزوها به قدری زیاد هست که نمی توان آنها را نام برد. جهت مشاهده تمامی استانداردهای ایزو به سایت سازمان جهانی ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG و دقیقا به همین آدرس رجوع کنید. لیست تمامی استانداردهای ایزو درون این سایت وجود دارد و استانداردهای تعریف شده هر محصول و خدماتی را درون این سایت می توانید بیابید.

گواهینامه ایزو چیست؟

استانداردهای ایزو که تدوین شدند و منتشر شدند وقتی که طراحی و پیاده سازی می گردند در قالب یک گواهی نامه صادر می شوند و گواهی نامه ایزو گواهینامه ای هست که از طراحی و پیاده سازی الزامات یک استاندارد و انطباق سازی با یک استاندارد بعد از طی یک روند برای سازمان صادر می شود. تعداد این گواهی نامه ها بسیار زیاد هست و توسط مراجع ایزو صادر می شوند که در ادامه به مراجع معتبر گواهی ایزو خواهیم پرداخت.

گواهینامه های ایزو به طور کلی دو دسته می شوند گواهینامه ایزو عمومی ، گواهینامه ایزو تخصصی .

گواهی نامه ایزو تخصصی

گواهی نامه های ایزو تخصصی که قست عمده ای از گواهینامه های ایزو هستند که برای تمامی خدمات و محصولات و فرآیندها با یک کد چهار الی 5 رقمی شناخته شده اند و از هم متمایز می شوند. مثلا:

گواهینامه ایزو 22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی از پرکاربردترین انواع گواهی ایزو محسوب میگردد.

گواهی نامه ایزو 13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع پزشکی یکی دیگر از انواع گواهی پرکاربرد ایزو هست.

گواهینامه ایزو 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، یکی دیگر از پرکاربردترین انواع گواهی های ایزو هست.

گواهی نامه ایزو 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات از دیگر گواهی نامه های ایزو تخصصی پرکاربرد می باشد.

و بسیاری از گواهی نامه های تخصصی ایزو که در اینجا نمی توانیم تمامی آنها را بیان کنیم. جهت کسب اطلاع در خصوص تمامی استانداردهای تخصصی ایزو با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو عمومی

یکسری از گواهینامه ها هستند که عمومی هستند و برای تمامی مشاغل مورد نیاز هستند و کاربردی می باشند. عمومی ترین استاندارد های ایزو که کیفیت و ایمنی و بهداشت را تعریف می کنند می توان چنین بیان کرد:

گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

گواهی نامه ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

گواهینامه ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

گواهی نامه ایزو 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

گواهی HSE یا HSE – MS سیستم مدیزیت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی

و بسیاری از گواهینامه های ایزو عمومی دیگر که جهت کسب اطلاعات لازمه در خصوص گواهینامه های ایزو عمومی با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید. تمامی این استانداردها و گواهی نامه های ایزو برای صنعت فرش توصیه می شوند و اما ایزو9001 چه برای فرش و چه برای هر محصول و خدماتی به عنوان اولین و اصلی ترین و مهمترین نوع ایزو هستند.

گواهی نامه ایزو تخصصی برای فرش

گواهینامه ایزو1765 مختص فرش های ماشینی

گواهی ایزو11859 مختص فرش های دستباف

این دو گواهینامه ایزو در صنعت فرش برای فرش های ماشینی و فرش های دستباف اختصاص داده شده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گواهینامه های تخصصی برای فرش با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو برای فرش

هدف از اخذ گواهینامه ایزو مشخص گردد

مرجع صادر کننده ایزو تعیین گردد

با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید

نوع گواهی ایزو را تعیین کنید.

نامه اعلام قیمت ایزو به پیوست اطلاعاتی اولیه درباره مراجع صادر کننده ایزو برای متقاضی ارسال میگردد

ارسال فرم درخواست ایزو از طرف مرکز برای شرکت متقاضی

تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو از طرف شرکت متقاضی و ارسال به تلگرام و یا واتساپ سیستم کاران

انجام اصلاحات لازمه توسط کارشناسان مرکز و ارسال به تلگرام و یا واتساپ متقاضی و تایید نهایی

ارجاع به بخش اجرایی جهت اقدامات لازمه من جمله ممیزی داخلی و خارجی و ممیزی نهایی

صدور گواهینامه ایزو

مراجع صادر کننده ایزو برای فرش

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار یک نهاد بالا دست دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند که در نهایت خود این AB تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت می کند. این نوع گواهی ایزو بالاترین سطح اعتبار را داراست. نوع دیگری از مراجع اخذ ایزو هستند که AB و CB داخلی هستند و ساخته و پرداخته ایرانیها و در اصطلاح غیر IAF می نامند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط