ایزو ISO گواهینامه ایزو گواهینامه ISO گواهینامه HSE یا HSE - MS گواهینامه CE انواع گواهینامه های ملی و بین المللی معتبر و ارزان و فوری در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه

گواهینامه ایزو تقلبی

گواهینامه ایزو تقلبی
4.8/5 - (200 امتیاز)

گواهینامه ایزو تقلبی

گواهی نامه ایزو اصیل

گواهینامه ایزو تقلبی

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو تقلبی را چطور تشخیص بدهیم؟

اهمیت استعلام اصالت گواهینامه ایزو

 

گواهینامه ایزو تقلبی دغدغه امروزه غالب متقاضیان ثبت و صدور ایزو هست. این امر مستلزم اینست که بدانیم گواهینامه های ایزو از طریق مراجع مختلف و متعددی صادر میگردند. مراجع صادر کننده ایزو برای متقاضیان اخذ گواهی ایزو ناشناخته هستند. گواهینامه ISO  مبحثی هست که برای غالب افراد ناشناخته هست. حتی شناخت اشخاص از گواهینامه ایزو به قدر شنیدن تنها یک اسم محدود میشود. نهایتا از طریق رسانه هایی همچون تلویزیون و رادیو تنها یک عنوان شنیده اند.

به همین دلایل شرکتها درک درستی از گواهینامه ایزو اصل و گواهینامه ایزو تقلبی ندارند. مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو اصل و مراکز صادر کننده گواهی ایزو تقلبی را نمیشناسند. نمیتوانند تشخیص دهند یک گواهینامه ایزو دارای اصالت هست و یا گواهی ایزو صادره یک مرکز تقلبی هست. واقعا هم تشخیص چنین امر مهمی سخت به نظر میاید.

 

آشنایی با گواهینامه ایزو اصیل

آشنایی با گواهینامه ایزو دارای اصالت با وجود شرکتهای ساختگی و شیاد بسیار مهم هست. تشخیص اصالت گواهینامه ایزو ، امری هست که با وجود عدم نظارت درست و قانونی بر روی شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو اهمیت بالایی دارد.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو را CB مینامند. نهادهای دولتی که بر روی CB نظارت می کنند را AB مینامند. AB خودش بایستی تحت اعتبار و نظر یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت کند. گواهینامه ایزو صادره طبق این روال دارای اصالت هستند. جهت درک کامل در خصوص نحوه اخذ گواهی ایزو اصیل اینجا کلیک کنید.

 

شناخت مراجع صدور گواهی ایزو تقلبی

مراکز و افراد تقلبی نیز در این میان میایند و گواهینامه های تقلبی را بجای گواهینامه های ایزو اصل به شرکتها ارائه میکنند. حالا نگرانی پیش میاید که چطور بفهمیم که یک گواهی ایزو اصیل هست و یا گواهی ایزو تقلبی میباشد. گواهینامه های ایزو اصیل دارای اعتبار IAF درون سایت IAF قابل استعلام هستند.

گواهینامه ایزو غیر IAF اما استعلامش درون سایتهای AB های ساخته خود AB صورت می گیرد. به همین جهت در میان، مراجع صادر کننده ایزو ISO غیر IAF ، مراجع ایزو تقلبی بسیار بیشترند. افراد و شرکتهای ساختگی میایند با ساخت سایتهای ساختگی برگرفته از برندهای معتبر ، اقدام به صدور گواهی ایزو میکنند و درون سایتهایشان قابلیت استعلام دارد.

این در حالیست که چنان گواهی نامه های ایزو را با ترفندهای مختلف موجه نشان میدهند. تشخیص تقلبی بودنش حتی غیر ممکن نشان میدهد. به همین جهت توصیه میگردد قبل از هر اقدامی از اصالت گواهینامه ایزو یک مرجع اطمینان پیدا کنید.

بهترست کاربران جهت کسب اطلاعات بیشتر و کاملتر با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایند.

 

تشخیص گواهینامه ایزو تقلبی

گواهی ایزو تقلبی چه نشانه هایی دارد؟ تشخیص گواهی نامه ایزو اصیل از گواهی نامه ایزو تقلبی چگونه ممکنست؟ از کجا بفهمم گواهی ایزو که میخواهم بگیرم معتبر هست و یا تقلبی و بدون اعتبار میباشد؟ سوالاتی از این دست بسیارست که منشا آن نگرانی سازمانها از اصالت گواهی ایزو که میخواهند بگیرند میباشد.

آنچه مهم هست اینست که واقعا تشخیص تقلبی بودن یک گواهی ایزو سخت هست. زیرا مرجعی نیست که بر روی کار مراکز صادر کننده گواهی نامه ISO نظارت داشته باشد و با مرکز تقلبی برخورد قانونی کند. از طرفی شرکتها آگاهی چندانی از گواهینامه ایزو ندارند. مهمتر اینکه افراد و شرکتهای تقلبی با مهارت بالایی اینکار را انجام میدهند.

چنان گواهینامه های ایزو را با مهارت فتوشاپ میکنند و با درج لوگو و مهر برجسته و بسیاری ترفندهای دیگر آن را موجه نشان می دهند. تشخیص عدم اصالت آنها بسیاری مشکل هست.

آنها با بازی با کلمات و سوء استفاده از برندهای معتبر سایتهایی برای گواهینامه های ایزو معرفی میکند و از طریق آنها گواهی ایزو صادره شان استعلام می شود. همچنین آنها میایند و با ادورز کردن در گوگل در صفحه اول و جایگاه اول نمایش داده می شوند و متقاضیان نیز گول این ظواهر را میخورند و فکر می کنند که مرجع معتبرترین هست.

متاسفانه وقتی ممکنست متوجه تقلبی شدن یک گواهینامه بشوند که کار از کار گذشته و حتی با هزینه گزاف به امید گواهینامه ایزو اصیل IAF ، گواهی ایزو تقلبی دریافت میکنند.

توصیه میشود اولا با اطلاعات کافی جهت اخذ گواهی ایزو اقدام نمایید. ثانیا از مراکز معتبری چون سیستم کاران جهت استعلام اعتبار یک مرجع ، مشاوره بگیرید.

استعلام اعتبار گواهینامه ایزو
گواهینامه های ایزو بایستی قابلیت استعلام داشته باشند تا دارای اعتبار باشند
اهمیت استعلام گواهینامه ایزو

استعلام گواهینامه ایزو یکی از راههای اعتبار سنجی گواهی ایزو بشمار می رود. البته استعلام و رجیستری گواهی ایزو بسیار مهم هست و نحوه استعلام گواهی ایزو از اهمیت بالایی برخوردارست. اما استعلام گواهینامه ISO به تنهایی کافی نیست و داشتن اطلاعات لازم بسیار مهم هست.

استفاده از یک مرکز آگاه با مشاورین خبره همچون سیستم کاران لازمه ی استعلام گواهی های ISO هست. به دلیل مهارت شرکتهای تقلبی استعلام توسط خود متقاضی به تنهایی کافی نیست.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران به عنوان یکی از اولین مراکز در خصوص مشاوره و صدور گواهینامه ایزو ، با بهره گیری از کادری مجرب و مشاورین خبره بصورت 24 ساعته در خدمت متقاضیان ثبت و صدور گواهی ایزو هست. مشاورین ما تمامی مراجع معتبر را میشناسند و شما را از اعتبار یک گواهی ایزو آگاه خواهند کرد.

One Response

  1. گواهینامه ایزو تقلبی دغدغه امروزه غالب متقاضیان ثبت و صدور ایزو هست. نمیدونستم چطور منظورم و دغدغه م رو بیان کنم شما چقدر خوب اینکار رو انجام دادید. ممنونم از مطلب جامع و کاملتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینکهای مفید و مرتبط