گواهینامه HSE ارزان و فوری

سایت HSE
4.9/5 - (4670 امتیاز)

گواهینامه HSE ارزان و فوری

گواهینامه HSE ارزان و فوری درخواست متقاضیان بسیاری هست. گواهی نامه HSE ( اچ اس ای ) ارزان و فوری باعث میشه شرکت در کمترین زمان و پایین ترین هزینه وارد مناقصات شود. اما پیاده سازی واقعی الزامات آن باعث بوجود آمدن تغییرات بهینه ای درون سازمانها و شرکتها میشود. چرا که غفلت از این مسائل خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. بطور مثال حوادث حین انجام کار، بمیزان چشم گیری کاهش میابد. در نتیجه، بواسطه کاهش صدمات جانی و مالی، عواقب بلند مدت در مجموعه کمتر می بینید. وجود یک محیط امن و بهداشتی، سبب بالا رفتن انگیزه و بهره وری کارکنان، همچنین افزایش کیفیت تولید و خدمات میشود.

گوهینامه HSE فوری و ارزان بیشتر مورد درخواست مدیرن شرکتهاست تا کارکنان. چون مدیران تمایل دارند زیاد هزینه نکنند. اما کارکنان همیشه مدیران را به بی توجهی متهم میکنند. فارق از نظر طرفین، اجرای دقیق نکات ایمنی کاهش حوادث را به ارمغان می آورد. از دیگر فوائد استاندارد HSE ( اچ اس ای ) شناسایی و رفع خطرات است که در محیط کار وجود دارد و قابل مشاهده نیست. کاسته شدن میزان ضایعات تولیدات و خدمات و همچنین آلودگیهای زیست محیطی نیز از نتایج اجرای استاندارد HSE ( اچ اس ای ) میباشد. گذشته ازهمه اینها، منابع طبیعی حفظ و جایگاه خود را پیدا خواهند کرد.

HSE ارزان در بسیاری قراردادهای پیمانکاران ازجمله پیمانکاران شهرداری، پیمانکاران راه و شهرسازی، خودروسازان، پیمانکاران وزارت صنعت و معدن، و … از الزامات قراردادی هست. بهمین دلیل پیمانکاران در بسیاری مناقصات درخواستی و قراردادهایشان، حتماً میبایست گواهینامه HSE HSE-MS ) ) را داشته باشند. برای استاندارد HSE ( HSE-MS ) صادر کننده زیاد و مشخصی وجود دارد.

HSE

HSE و مفهوم آن و اینکه HSE چیست سوال بسیاری از کاربران و متقاضیان این گواهی می باشد. اچ اس ای تنها یک واژه نیست بلکه یک فرهنگ است.

HSE چیست؟

HSE مخفف کلمه سه کلمه Health و Safety و Environmental می باشد. Health به‌معنای بهداشت و Safety به‌معنای ایمنی و Environmental به‌معنای محیط زیست می باشد. هرگاه سه اصطلاح بهداشت، ایمنی و محیط زیست مطرح گردد متعاقبا نام سیستم یا نظام هم مطرح می گردد.

فعالیت های حوزه های سلامت، ایمنی و محیط زیست جهت صیانت از یکی از ارکان تولید می باشند. سلامت برای صیانت از سرمایه های انسانی و نتیجتا سرمایه های مالی است. همچنین واژه ایمنی نیز بمنظور صیانت از سرمایه های انسانی و مالی هست. محیط زیست درجهت صیانت از سرمایه های زیست محیطی میباشد. لذا ماهیت هرسه، جنبه حفاظتی دارد.

همچنین تجربه فعالیت های انفرادی این سه واژه، درمحیط های کار بالاخص در صنعت و تولید نتایج خوبی نشان داد. در موارد بسیاری این سه حوزه دارای همپوشانی میباشند. این سه عامل به‌دنبال اهداف مشترک یا منافع مشترک هستند. این وضعیت باعث دوباره کاریها و عدم هماهنگی ها، تضادها و اتلاف در‌ منابع می گردد. به همین دلیل این سه حوزه را به صورت یک فعالیت یکپارچه قلمداد می کنند.

بنابراین به‌دلایل مذکور در سیر تکاملی این موضوعات در طول دهه 1990، فعالیت های این سه حوزه در قالب برنامه اچ اس ای تلفیق شد. در نهایت تحت سیستم مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست HSE-MS ساماندهی گردید.

سیستم مدیریت HSE چیست؟

نظام HSE یا سیستم مدیریت اچ اس ای ( بانام لاتین HSE-MS ) سیستمی برای طراحی و مستند سازی و اجرای الزامات مدل اچ اس ای هست.

هزینه برای HSE در تفکر گذشته ها امری بیهوده بود. سازمان ها و مراکز اجرای آن را اتلاف سرمایه می دانستند.

اما باگذشت زمان به صاحبان سرمایه اثبات شد که‌ استقرار سیستم مدیریت HSE چند برابر هزینه مصرفی خود را تامین می کند. چرا که با استقرار نظام اچ اس ای خسارات به اموال و نیروی انسانی کاهش می یابد.

از طرفی ضربه ای که خسارات به‌محیط و نیروی انسانی به‌اعتبار سازمان وارد می اورد را نباید از نظر دور داشت. در حقیقت با استقرار اچ اس ای و وجهه سازمان بهبود می یابد و به‌این ترتیب صرف داشتن مدرک HSE صورت تبلیغاتی خواهد داشت.

بنابراین آنچه HSE با گذشت زمان برای سازمان فراهم می آورد بهبود عملکرد، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت پرسنل، کاهش صدمات و خسارات و به دنبال آن کاهش هزینه های مرتبط و در نهایت حفظ محیط زیست است.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با سالها تجربه در زمینه اخذ و استقرار سیستم های مدیریتی فعالیت میکند.

اخذ انواع گواهینامه ها از جمله گواهینامه HSE و اطلاع رسانی را رسالت خود نسبت به متقاضیان محترم می داند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استقرار سیستم های مدیریتی و انواع گواهینامه ها از جمله گواهینامه اچ اس ای با ما در ارتباط باشید.

رشته HSE
رشته HSE یکی از رشته های پر طرفدار برای افراد جویای کار هست

گواهی HSE چیست؟

گواهینامه HSE یکی از مدارک شرکتی هست که مبین رعایت الزامات آن توسط شرکت هست. HSE ( اچ اس ای ) استاندارد هایی را مشخص میکند که براساس آن، سازمانها میبایست فعالیت خود را در راستای دستورالعملهای بهداشتی و ایمنی محیط کار و محیط زیست انجام دهند.

با اخذ HSE-MS سازمانها نسبت به مسائل امنیتی و سلامت و محیط زیست، مسئولیت پذیرتر میشود.

بطور قطع، با اجرای همین دستورالعملها، به مرور زمان و با فراگیری آنها، جامعه ایمن تر میگردد. توجه به سلامتی و ایمنی و بهداشت ، درون محیط کار بنوعی به فرهنگ تبدیل میگردد.

ضرورت مدرک HSE چیست؟

 وقتی در صنایع و مشاغل پرمخاطره فعالیت می کنید، داشتن گواهینامه مناسب در حوزه بهداشت و سلامت و ایمنی ضروری می باشد. همچنین برای هر سازمانی رعایت و در نظر گرفتن دستورالعمل های HSE لازم است. ایت کار باعث میگردد تا از سلامتی و امنیت کارمندان و نیز محیط زیست محافظت شود.

برگزاری آموزش های مقدماتی و پیشرفته و ارائه گواهینامهHSE  ، منفعتی دو جانبه هم برای سازمان ها و هم افراد کارمند به همراه دارد.

مدرک HSE در واقع مدرکی در زمینه پایبندی و رعایت اصول بهداشتی، سلامتی و ایمنی در کار و محیط های کاری است. سازمان ها و شرکت های مختلف می توانند امکان اخذ آن را برای کارکنان خود فراهم آورند.

اخذ گواهینامه HSE و عمل به دستورالعمل های آن منافع بسیاری را برای شرکت ها و سازمان ها به همراه خواهد داشت، از جمله:

 • وجود یک برنامه بهداشتی و ایمنی به همراه مدیریت ایده آل
 • کاهش هزینه های خدمات درمانی و بیمه درمانی
 • بهبود روحیه و عملکرد کارکنان
 • کاهش غیبت کارکنان
 • بهره وری بیشتر
 • قراردادهای بیشتر و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر

همچنین گواهی hse مزایای فراوانی را برای پرسنل به ارمغان خواهد آورد، از جمله:

 • افزایش رضایت شغلی
 • کاهش استرس
 • افزایش عزت نفس
 • بهبود روحیه
 • افزایش چشم انداز ارتقاء در شغل
 • بالا رفتن حقوق و دستمزد
 • افزایش مهارت های محافظت از سلامت و بهبود سلامتی

و …

این سیستم به گونه ای طراحی میشود که تمامی خطرات و آسیب های ایمنی و زیست محیطی مشاغل را بررسی کند و راهکارهای مفیدی را برای به صفر رسانی این آسیب ها و خطرات ارائه می کند.

فرق گواهینامه hse و hse-ms چیست؟

علاوه بر مدرک ایمنی HSE، واژه گواهینامه HSE-MS نیز وجود دارد. هر دو گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت زیست محیطی و ایمنی و بهداشت نام دارد. استفاده از لفظ هر کدام معنای واحدی دارد.

اگر در مجموعه یا سازمانی استانداردهای ISO 14001 و ISO 45001 رعایت شود، به نوعی الزامات hse مشترکاتی دارد. خیلی از الزامات این استانداردها با نیازمندیهای اساسی مدل های HSE و HSE-MS دارای اشتراک هستند. بنابراین در اصطلاح گفته می شود که آن مجموعه یا سازمان موفق به پیاده سازی HSE شده است.

نحوه دریافت مدرک ایمنی

مدرک ایمنی یک مدرک آموزشی در حوزه ایمنی هست. سازمانها و مراکز مختلفی دوره های متوعی برگزار میکنند.

روش های مختلفی برای دریافت مدرک ایمنی یا گواهینامه معتبر hse وجود دارد. برخی از صاحبان کار و صنایع و همچنین برخی از مدیران سازمان ها تمایل دارند از آموزش حضوری در قالب کلاس های آموزشی برای آموزش کارکنان خود در زمینه اصول ایمنی و سلامت و بهداشت و اخذ گواهینامه hse بهره گیری کنند.

برخی دیگر نیز به دلایل مختلف تمایل به استفاده از کلاس های آموزش مجازی یا آنلاین برای دریافت مدرک ایمنی دارند. هر کدام از این روش ها توسط مؤسسات معتبر آموزشی قابل ارائه می باشند.

همچنین دریافت گواهینامهHSE ارزان و فوری نیز از دغدغه های برخی مدیران می باشد که مؤسسات آموزشی راهکارهای مؤثر و مفیدی برای عملی ساختن آن اندیشیده اند. قابل ذکر است که گواهینامه HSE برای پیمانکاران، توسط اداره کار هر استان تائید و به متقاضیان اعطا می شود.

گواهینامه HSE ارزان
گواهینامه HSE ارزان 79165 – 021 و اخذ گواهینامه HSE ارزان و فوری درخواست متقاضیان اخذ HSE هست و ارائه HSE مناسب نیاز سازمان با سیستم کاران

گواهینامه HSE ارزان

دریافت گواهینامه HSE ارزان شایدبرای شما هم پیش آمده باشد که بدنبالش باشید. نام شرکت و کسب و کار خود را با علائم استانداردهای جهانی مانند ISO و HSE مزیّن میکند. اینکه این گواهی بتواند سطح کیفیت خدمات و محصولات خود را درحد استانداردهای جهانی بالا ببرد، برای هر شرکت و سازمانی مهم هست.

اما اخذ گواهینامه HSE ارزان بدون دست و پا گیریهای معمول خیلی بین مدیران طرفدار دارد. صاحبان شرکتها برای وزود به ماقصات و یا بستن دهان کارفرمایان گواهینامه HSE-MS ارزان میگیرند.

اخذ گواهینامه HSE فوری
شرکتها میتوانند گواهینامه HSE فوری جهت ارائه شرکت برای مناقصه دریافت کنند. همچنین سعی میکنند با حداکثر امتیاز کسب کرده برنده مناقصه باشند.

اخذ گواهینامه HSE فوری

اخذ گواهینامه HSE فوری چگونه ممکنست؟ شرکتها میتوانند گواهینامه HSE فوری جهت ارائه شرکت برای مناقصه دریافت کنند. همچنین سعی میکنند حداکثر امتیاز کسب کنند و برنده مناقصه باشند.

الزامات جدید در مناقصات بیشتر شده که یکی از این الزامها دریافت گواهینامه اچ اس ای هست. برای همین شرکتها گواهینامه HSE فوری دریافت میکنند.
اکثر سازمانها تمایل داند گواهینامه HSE فوری دریافت کنند. این گواهینامه ها بسیار ارزان بوده تحت اعتبار IAF نمیباشد تاییدیه IAF هم ندارد.
گواهینامه HSE فوری سریع در دسترس همگان قرار دارد. قیمت گواهینامه HSE فوری بسیار ارزان بوده شرکتها تمایل ندارند هزینه گزاف پرداخت کنند. پس با توجه به کمبود بودجه، گواهینامه ارزان فوری HSE دریافت میکنند.

گواهی HSE فوری وقت بسیاری جهت صدور نیاز ندارد یک روزه و سریع صادر میشود.

گواهینامه HSE و نیاز پیمانکاران

گواهی نامه HSE سیستم مدیریت بهداشت محیط زیست برای هر شرکتی با هر زمینه فعالیتی میباشد. گواهینامه HSE برای شرکتهای پیمانکاری نیز مورد نیاز میباشد.

شرکتهای پیمانکاری جهت پیشرفت کار خود در نزد کارفرما نیاز دارند گواهینامه HSE دریافت کنند. البته پیمانکاران کمتر گواهینامه HSE تحت اعتبار IAF دریافت کنند. برای همین بیشتر سراغ مراجع غیر IAF ی میروند. چون این مراجع هم ارزانتر و هم سریعتر مدرک HSE را میدهند.

گواهینامه HSE فوری و پیاده سازی HSE

متاسفانه اکثر مراجع ثبت و صدور گواهینامه HSE بدون انجام ممیزی گواهینامه HSE فوری صادر میکنند. کارفرمایان مراجع مناقصه گذار فقط دنبال مدرک HSE هستند. برگه رویت گواهینامه HSE بدون استعلام واقعی کفایت میکند.

جهت گرفتن گواهینامه HSE با اعتبار IAF زمان بیشتری طول میکشد تا صادر شود. پیاده سازی و مستندسازی واقعی نیاز به وقت زیاد و هزینه گزافی دارد. بدلیل اینکه وقت زیادی نیست مناقصه سریع برگذار میشود.

گواهینامه HSE تحت اعتبار IAF نمی تواند کمکی کند پس گواهینامه HSE فوری دریافت میکنند. HSE اصل تحت اعتبار IAF پیشنهاد مرکز ما به متقاضیان هست.

اخذ گواهینامه ایمنی واقعی و روش ارزیابی ریسک

روشهای احتمال وقوع حادثه، شدت پیامد آن برای انسان، محیط زیست، سرمایه مدنظر قرار میگیرد. توجه داشته باشیم انتخاب هر روش ارزیابی میتواند نتایج دامنه عدم قطعیت بهمراه داشته باشد.

بنابراین روش ارزیابی ریسک میبایست تجربیات شخصی کارکنان باتجربه قانونگذار جامعه استفاده شود. تجربه شخصی کارکنان باتجربه جهت کارایی بهتر سازمان بهره وری کار بالا میرود و بیشترین سودهی را دارد. ارزیابی ریسک معین تمام شرکتها مورد استفاده قرار میگیرد.

نمونه روش اجرایی شناسایی و ارزیابی مخاطرات ایمنی و بهداشت در قسمت دانلود رایگان مستندات وجود دارد. در این نمونه شما می توانید نسبت به شناسایی خطرات و ارزابی آنها اقدام نمایید.

گواهینامه HSE تحت اعتبار IAF و یا غیر IAF

اینکه گواهینامه HSE فوری صادر شود یا صدور گواهینامه HSE توسط مراجع تحت اعتبار IAF صورت گیرید، بستگی به مشتری دارد. همچنین نیاز مشتری بجهت مناقصه راه مشتری را مشخص کند که گواهینامه HSE چطور صادر شود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی اگر شرکتی فرصت و پول کافی نداشته باشد سراغ گواهینامه HSE غیر IAF می رود. اگر متقاضی زمان مناسب و همچنین بودجه کافی دارد، می تواند از مراجع با اعتبار IAF بگیرد.

سیستم کاران سابقه درخشان جهت مشاوره گواهینامه های ایزو راهنمای کامل و اطلاعات مفید در اختیار مشتریان عزیز قرار میدهد. با کارشناسان مرکز با شماره 79165-021 تماس بگیرید تا اطلاعات کاملتری را دریافت کنید.

نمایندگی HSE
نمایندگی HSE یعنی مراکز مشاوره ای که با داشتن مشاوران و کارشناسان مجرب و حرفه ای درزمینه اخذ گواهینامه ایمنی و بهداشت محیط کار و همچنین حفظ و صیانت ازمحیط زیست را اطلاع رسانی می کنند.

مراجع صادر کننده گواهینامه HSE

CB های ( certify body ) گواهینامه ایزو ( ISO ) ارائه میدهند، گواهی HSE ( HSE-MS ) صادر میکنند. البته CB هاتوسط ABها ( acridity body ) اعتبار دهی میشوند.

درایران تنها AB معرفی شده، مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ( NACI ) میباشد. بطور کل AB هاتحت نظر انجمن IAF هستند. iaf مورد تایید سازمان بین المللی ایزو ( ISO ) میباشند.

انواع CB موجود در ایران ازنظر سطح سختگیری، مقدار زمان صرف شده جهت صدور گواهینامه و میزان هزینه پرداختی، باهم متفاوتند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقاله لیست شرکت های صادرکننده ایزو را بخوانید.

متقاضیان گواهی HSE ( HSE-MS ) باید به نسبت شرایط کاری خود مشخص کنند که استاندارد HSE را به چه صورت میخواهند. چنانچه بخواهند هزینه بالایی برایشان نداشنه باشد میتوان آنرا از مراکز که اعتبار کمتری دارند دریافت کرد.

اما اگر سازمانی نیاز به گواهی iaf داشته باشد، با پرداخت ما به التفاوت هزینه ها، میتوان HSE ارزان را معتبر تر کرد و گواهی HSE ( HSE-MS ) را از مراجعی تحت اعتبار ( انجمن IAF ) هستند دریافت کرد.

 جهت اخذ گواهی نامه HSE ارزان باید مراقب افراد سودجو باشید. بسیاری ازآنها با جعل اسناد، گواهینامه های تقلبی را که از نظر ظاهری تفاوت چندانی با اصل آنها ندارند، در اختیار شرکتها میگذارند. از اینرو قبل از پرداخت هرگونه وجهی، از اصل بودن گواهینامه ایمنی مطمئن شوید.

دریافت گواهینامه HSE ارزان و فوری برای مناقصات

به دلایل مختلفی از جمله شرکت در مناقصات پیش رو، ممکن است صاحبان و مدیران شرکت ها و سازمان ها درخواست دریافت سریع و البته ارزان قیمت گواهینامه معتبر hse را داشته باشند. شرکت ها و سازمان های مختلف می توانند برای دریافت گواهینامه HSE ارزان و فوری متناسب با زمینه فعالیتشان اقدام نمایند.

دستورالعمل های سلامتی و ایمنی و بهداشتی HSE در قالب متون آموزشی در منوی دانلود رایگان مستندات ایزو موجود می باشند. از آن جایی که گواهینامه hse محتوا و منابع مختلفی برای رشته های مختلف کاری دارد، لازم است که متقاضیان دریافت گواهینامه HSE ارزان و فوری، با کارشناسان و مشاوران مجرب این حوزه مشورت نمایند.

تمدید گواهینامه HSE ، گواهینامه اچ اس ایی
تمدید گواهینامه HSE ، گواهینامه اچ اس ای از اهمیت زیادی برخوردارست. ابتدا باید بدانیم HSE چیست؟

تمدید گواهینامه HSE ، گواهینامه اچ اس ای

تمدید گواهینامه HSE ، گواهینامه اچ اس ای از اهمیت زیادی برخوردارست. گواهینامه hse نیز مانند سایر گواهینامه های ایزو بایستی بطور سالانه تمدید اعتبار گردند. اگر این کار را نکنید، گواهی شما از درجه اعتبار ساقط میگردد.

تمدید اعتبار گواهینامه HSE با کمی درگیری کمتر نسبت به زمان صدو انجام می شود. چون این روال مانند روال تمدید اعتبار ایزو ها هست لذا کافیست مطلب مراحل تمدید گواهینامه ایزو را بخوانید.

تمدید اعتبار گواهینامه HSE

موضوع تمدید گواهینامه HSE در راستای حفظ اعتبار و اصالت گواهینامه مهم و الزامی میباشد. سازمانی که تمدید گواهینامه HSE انجام ندهد در سایت صادر کننده گواهی نامه HSE دیگر رجیستر نمی شود.

تمدید اعتبار سالیانه گواهینامهHSE  همچنین باعث بروز نگهداشتن سیستم موجود خواهد شد. درصورت تمدید نکردن گواهینامه HSE از سایت قابل رهگیری نیست.

گواهینامه HSE ازمرجع مرتبط دریافت کردید را مراقبت نمایید که اگر ممیزی مراقبتی انجام نشود از سایت خارج میشود. برای ممیزی تمدید گواهینامه HSE ممیز یا همان بازرس برای ممیزی ویا همان بازرسی مطابق صدور آن اعزام میشود.

سازمانها موظف هستند که تمدید اعتبار سالیانه گواهینامه HSE را انجام دهند. بدلیل اینکه کارفرمای آنها به جهت جستجو و اطمینان داشتن برای اصل بودن گواهینامه HSE در سایت CB مورد نظر بازدید را انجام خواهند داد. چنانچه از طریق مرکز سیستم کاران – سازمان مرکزی گواهینامه اچ اس ایی خود را بگیرید، این مرکز هر سال موضوع تمدید اعتبار مدرک را به شما یادآوری میکند.

حال که متوجه شدیم مسئله تمدید گواهینامه HSE چه مقدار اهمیت دارد. بنابراین باید نکات ایمنی و بهداشت حرفه ایی و زیست محیطی رعایت شود تا تمدید گواهینامه HSE انجام شود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با دهه ها سال تجربه در زمینه اخذ و استقرار انواع گواهینامه های ایزو آماده ارائه خدمات خود به شما متقاضیان گرامی است. شایان ذکر است که این مشاوره به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

پیمانکاران و تمدید سالانه گواهینامه HSE

پیمانکاران و شرکت ها و سازمان های دارای مدرک hse می بایست با گذشت مدت زمان مشخص از زمان اخذ مدرک، نسبت به تمدید آن اقدام کنند. از آن جایی که گواهینامه تائید صلاحیت ایمنی HSE یکی از ضروریات شرکت های پیمانکاری در مناقصات می باشد.

لازم است برای شرکت در مناقصات و نیز ادامه فعالیت حرفه ای در بازار کار و مناقصات یک الی دو ماه قبل از انقضای این گواهینامه، آن را تمدید نمود.

برای تمدید گواهینامه HSE می بایست به مراجع تمدید گواهینامه ایمنی در واحد امور مراقبتی سیستم کاران مراجعه نمود. پس از پرداخت هزینه تمدید و ارائه مدارک، روند اداری تمدید گواهینامه ایمنی را انجام دهید. تا قبل از استعلام گواهینامه hse توسط مراجع ذیصلاح کار تمدید گواهینامه را به پایان رسانده باشید.

مزایای اخذ گواهینامهHSE 

مزیتهای اخذ گواهینامهHSE  برای شرکتهای پیمانکاری بشرح زیرمیباشد.

ارزیابی میزان ریسک ناشی از اجرای فعالیتها ی مرتبط با محصولات وخدمات

ترغیب کارکنان جهت افزایش اعتماد آنها نسبت به مدیریت بواسطه تلاش برای ایجاد محیط کاری ایمن

حذف یا کاهش میزان ریسک مرتبط با مخاطرات و کاهش و حذف جنبه های زیست محیطی

کاهش خسارتهای مستقیم و غیرمستقیم حوادث

مدرک آموزشی HSE ، مدرک دانشگاهی HSE و تفاوت میان آنها
مدرک آموزشی HSE ، مدرک دانشگاهی HSE درسالهای اخیر ر درمیان دانشجویان و شاغلان صنعت ، علاقمندان زیادی پیدا کرد.

چگونه می توان گواهینامه HSE گرفت؟

گواهی نامه HSE چیست؟ و نحوه گرفتن گواهینامه HSE دغدغه متقاضیان اخذ گواهی HSE هست. شرایط اخذ گواهینامه HSE به چه شکلی هست؟ بعنوان یکی از اصلی ترین سئوالات و خواستهای اکثر شرکتها و سازمانها میباشد. اهداف متقاضیان جهت گرفتن گواهینامه HSE بنابه سیاستهای کلان خودشان متفاوت هست. اهداف شرکتها جهت اخذ گواهی HSE را چنین میتوان تعریف کرد.

قصد شرکتها از اخذ گواهینامه HSE یا HSE – MS

گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) برای شرکت در مناقصات میخواهند بگیرند.

گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) بنابه تقاضای کارفرما دریافت کنند.

اخذ گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) جهت عقد قرار داد مد نظرشان است.

گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) بمنظور مانور تبلیغاتی هدفشان هست.

گواهی HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) جهت مقابله و رقابت با رقبا هدف اصلی آنهاست.

گواهینامه HSE  ( گواهی نامه HSE-MS ) جهت طراحی و پیاده سازی HSE قصدشان هست.

دریافت گواهی HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) برای تمامی اهداف بالا و دیگر اهداف سری سازمانهاست

نظر به تنوع بالای سیاستهای متقاضیان گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) نحوه گرفتن گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) متنوع است. البته روشهای مختلف تعریفی هست که اکثراً درایران کاربرد دارد. از نظر قانونی فقط یک راه اخذ گواهینامه HSE وجود دارد.

گواهینامه HSE تقلبی ( بافتوشاپ ، نرم افزارهای طراحی مانند فتوشاپ و کورل و… طراحی و پرینت میگردند.

شرکتهای صادر کننده گواهینامه HSE

گواهینامه HSE ( گواهینامه HSE-MS ) معتبر: گواهینامه HSE ( گواهی HSE-MS ) معتبر بایستی توسط یک مرکز معتبر ثبت و صدور گواهینامه HSE ( گواهینامه HSE-MS ) صادر گردد. تعداد این مراکز ثبت و صدور گواهینامه HSE و گواهینامه ISO محدود هستند.

لیست شرکتهای صادر کننده گواهینامه HSE را از سیستم کاران بخواهید. چون مرکز سیستم کاران – سازمان مرکزی یک نهاد فرهنگی محسوب می گردد. در این مرکز ابتدا به متقاضیان مسایل حقوقی و فنی اموزش داده میشود. سپس خود متقاضیان نسبت به انتخاب مرجع صادر کننده خود اقدام می کنند.

 

گواهینامه HSE و رابطش با ایزوها

 HSE همان HSE-MS یعنی سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ایی و زیست محیطی میباشد. این سیستم یک مدل محسوب میشود. مدلی مشابه ترکیبی از دو استاندارد ISO14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و OHSAS18001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی) البته استاندارد OHSAS18001 در سال 2018 به استاندارد ISO45001 تغییر یافت.

استانداردهای هم نیاز با HSE

بنابراین یک مجموعه خواستار اخذ گواهینامه HSE ( گواهی HSE-MS ) شایسته هست که سه استاندارد ISO9001 ، ISO14001 ، ISO45001 را دریافت کند. چون ISO9001 یک استاندارد مرجع و عمومی میباشد که بعنوان پیش نیاز و قدم اول بایستی گرفته شود. سپس (یاهمزمان) با ISO9001 استانداردهای ISO14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و ایزو 45001 یا همان ورژن قدیمش OHSAS18001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی ) اخذ گردد.

مجموعه دارنده دو استاندارد ISO14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) و ISO45001 ( سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی ) در اصطلاح HSE-MS ( سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت حرفه ایی و زیست محیطی ) را دارد. یعنی همزمان میتواند گواهینامه HSE-MS را نیز اخذ نماید.

تمامی مطالب مذکور فقط موارد مهم حقوقی جهت دریافت HSE هستند. هر متقاضی نحوه گرفتن گواهینامه HSE ( گواهینامه HSE-MS ) بایستی اینها را بداند. تا بتواند با دید باز و تسلط کامل در این راه گام بردارد . اما موارد فنی و تخصصی نیز مهم هست. اگر قرار باشد از یک مرجع معتبر صادر کننده گواهینامه HSE ( گواهی نامه HSE-MS ) گواهینامه گرفت ، پس بایستی حداقل الزامات HSE نیزدر سطح سازمان پیاده سازی گردد.

الزامات HSE

سطح بکارگیری الزامات به عوامل مختلفی همچون ، تفکر و فرهنگ مدیران و کارکنان مجموعه ، گستره سازمان ، نیازهای واقعی و کاربردی HSE بستگی دارد. سطح سخت گیری کارفرما ، سطح سخت گیری مرکز صادر کننده گواهینامه ، وجود کارشناسان حرفه ایی HSE درمجموعه و… نیز در میزان پیاده سازی ایمنی موثر هست.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران در راستای فرهنگ اطلاع رسانی دقیق و شفاف آمادگی پاسخگویی کاملاٌ رایگان و حل مشکلات افراد و متقاضیان گواهینامه HSE میباشد. لازم به ذکر است مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران را بعنوان مجری اخذ گواهینامه HSE خود انتخاب کنید. این مرکز تمام مستندات مورد نیاز شما از جمله دانلود رایگان فرمهای ایزو ISO را در اختیار شما قرار میدهد.

HSE و نظر برخی کاربران

آقای هلیپور:

HSE و مفهوم آن و اینکه HSE چیست سوال بسیاری از کاربران و متقاضیان این گواهی می باشد. گواهینامه HSE تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست برای شرکتهای پیمانکاری بخصوص بسیار مهم هست و با HSE اداره کار کاملا متفاوت هست.

خانم قهرمانی:
گواهینامه HSE با هزینه پایین و مدت زمان کوتاه میخوام بگیرم. آیا چنین چیزی ممکنه؟ اصلا داریم HSE ارزان ؟

مارال گفت:
از تمدیدهایی که انجام میدیم فقط برای مناقصه و برای ارائه به کارفرما نیاز هست یا موارد دیگه هم داره که تمدید مراقبتی به درد ما میخوره؟

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

12 Responses

 1. ما گواهینامه hse برای شرکت در مناقصه میخوام. گواهینامه hse ارزان و فوری اصلا واقعیت دارد؟ اصلا میشه همچین چیزی ممکنه

  1. بله با وجود مشاورین با تجربه اخذ گواهی hse فوری و ارزان دور از دسترس نیست. یک مشاور باتجربه می تواند روند را برای شما سریعتر و مقرون به صرفه تر پیش ببرد.

 2. گواهینامه hse فوری بغیر از اینکه برای کارکنان صادر میشه برای مجموعه ها هم صادر میشه یا فقط گواهینامه ایمنی اداره کار برای سازمانها و شرکتها گرفته میشه . کلا به دنبال مدارکی هستیم که رعایت اصول ایمنی به دست کارکنان و رعایت اصول ایمنی در سطح مجموعه را اثبات کنیم و بتوانیم در مناقصه شرکت نفت برنده شویم و مدارک بهتر و معتبرتری نسبت به رقبا ارائه دهیم .

 3. سلام وقتتون بخیر
  گواهینامه HSE را برای شرکت در یک مناقصه میخواستم‌ خیلی هم عجله نداریم یعنی فرصت کافی داریم برای گرفتن این گواهی .سوال این هست که اگر بخواهیم بصورت اصولی الزامات استاندارد hse را پیاده سازی کنیم حدودا در طی مدت یک ماه این کار انجام میشه . اگر زمان بیشتری لازم داشته باشه مجبوریم از مراجع غیر IAF درخواست گواهی بدیم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 4. گواهینامه hse ارزان و فوری را میشه برای ما صادر کنید تا بعد از اینکه مشکلمان حل شد گواهینامه hse اصلی را بگیریم. چون الان بحث هزینه اصلا برامون مهم نیست الان صدور فوری گواهی برامون مهم هست. فرم درخواست گواهی hse را از طریق لینک تکمیل کرده و برای شما می‌فرستیم لطفاً هر چه زودتر پاسخگو باشید.

 5. برای حضور در مناقصات و وندور لیست شرکت نفت گواهینامه hse را بگیریم بهتر هست یا بصورت مجزا گواهینامه های ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را و اینکه گواهینامه های ارزان و فوری حالا hse یا iso برای کارفرمایان مورد قبول واقع میشه یا وقت تلف کردن هست. لطفاً صادقانه هر نوع گواهی و اعتباری که کار ما را راه می اندازه معرفی کنید و ما را راهنمایی نمایید.

 6. حدود یک سال پیش گواهی نامه ایزو ۹۰۰۱ را بهمراه گواهی ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهی ایزو ۴۵۰۰۱ را از مرکز سیستم کاران گرفتیم و با اعتبار واقعی برای شرکت در یک مناقصه از ما گواهینامه hse را خواستند آیا میتونید یه گواهی با اعتبار IAF برای ما صادر کنید ولی بدون اینکه پیاده سازی دوباره انجام دهیم با توجه به اینکه دو استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را قبلا اجرا کردیم .

 7. بحث فوری و ارزان بودن گواهی hse یک طرف و بحث اینکه مدرک مورد نظر اعتبار داشته باشد هم یه طرف ‌..
  ما وقتی به صورت حضوری رفتیم اداره کار و در مورد گواهینامه hse سوال کردیم اینقدر مدرک و دوره و کلاس از ما خواستند برآورد کردیم یک سال زمان می‌بره تا ما ما این گواهی را بگیریم ولی شما چه نوع گواهی hse هست که میخواهید صادر کنید که فوری هم ارزان صادر میشه اصلا معتبر هست
  یا جسارتا صرفا یه تیکه کاغذ
  اگر بتونید توضیح بیشتر بدید و یا حداقل در ایمیل شرایط این گواهی را بفرمایید خیلی خوب میشه

 8. منظور شما دقیقا از اینکه فرمودید گواهینامه HSE ارزان و فوری چیست؟ هزینه و مدت زمان صدور این گواهی رو میفرمایید.
  ما برای شرکت در مناقصه فورا نیاز به این مدرک داریم. میخواستم بدونم ظرف کمتر از یک هفته این گواهی آماده میشه؟
  چون ما تنها یک هفته زمان برای شرکت در مناقصه داریم. اگر این امر امکان پذیر است نامه اعلام قیمت جهت همکاری برای ما ارسال بفرمایید. سپاس.

 9. گواهینامه HSE ارزان و فوری همون گواهینامه بدون اعتبار هستش وگرنه گواهینامه HSE اصلی اداره کار خیلی زمانبر هستش و کلی دنگ و فنگ داره. البته HSE ازان و فوری هم خیلی جاها بکار میاد.

 10. سلام و خسته نباشید برای شرکت مهندسی از مرکزسیستم کاران گواهینامه HSE گرفتیم و هنوز هم از این گواهینامه استفاده میکنیم. با تشکر از زحمات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط
enemad-logo