اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

تفاوت میان IMS و MIS چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

تفاوت میان IMS و MIS چیست؟

تفاوت میان IMS و MIS چیست؟ IMS و MIS دو واژه و کلمه و عبارت کاملا متفاوت از یکدیگر هستند و با هم فرق دارند و نباید که این دو کلمه را با هم اشتباه گرفت. حروف این دو کلمه و واژه از سه حرف تشکیل شده اند و اما چینش حروف فرق دارد و به همین جهت ممکنست با هم اشتباه گرفته شود پس متقاضی محترم لازمست با دقت بیشتری به این دو کلمه دقت نمایند تا این دو را با هم اشتباه نگیرند. این حروف شامل سه حرف I و M و S هستند و متشکل از این سه حرف می باشند و در بسیاری موارد ممکنست این دو واژه برای متقاضیان هریک از این گواهی نامه ها به اشتباه تعبیر شوند و وقتی مثلا از آنها درخواست mis شود فکر کنند که این گواهی نامه را دارند و اما در اصل ims را دارند.

چیزی که مشخص و معین هست این دو واژه در حوزه ی گواهی ایزو دو سیستم مجزا و جداگانه محسوب می شوند. IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه مطرح می گردد و MIS تحت عنوان سیستم مدیریت اطلاعات تعریف می گردد و البته توضیح بیشتر اینکه IMS گواهی نامه ای ندارد و استاندارد نیست که برایش گواهینامه صادر گردد و قابلیت صدور گواهینامه ندارد. در ادامه به تعریف این دو واژه من باب آشنایی بیشتر می پردازیم.

IMS چیست؟

گواهینامه IMS برگرفته از سه استاندارد ایزو 9001 و استاندارد ایزو 14001 و استاندارد ایزو 45001 هست و در حقیقت تلفیقی از سه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای . IMS خود گواهی نامه ندارد و همچنین قابلیت صدور گواهینامه ندارد البته هستند بسیاری از شرکتهای ثبت و صدور و صادر کننده گواهینامه ایزو که IMS را در قالب یک گواهی نامه صادر کرده و به ثبت و صدور می رسانند و اما درست اینست که IMS گواهی نامه ندارد و برایش گواهی نامه صادر نمی شود.

زمانی که نام IMS به میان می آید منظور از IMS طراحی و پیاده سازی و همچنین اخذ سه استاندارد ایزو 9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 هست و به دلیل الزامات و وجه اشتراکات بسیاری که این سه استاندارد با یکدیگر دارند وقتی در کنار هم اخذ می گردند تشکیل سیستم مدیریت یکپارچه را می دهند و پیاده سازی و اخذ این سه استاندارد که در نهایت ختم به یک سیستم مدیریت یکپارچه IMS می شود از هزینه های دوباره کاری سازمانها جلوگیری می کند. بنابراین وقتی کارفرمایان مناقصه گزار درخواست گواهی IMS می نمایند منظورشان از IMS اخذ سه گواهی ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 هست نه خود گواهی نامه IMS زیرا که اصلا چیزی با عنوان گواهی نامه IMS موجودیت نداشته و قابلیت صدور ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص IMS اینجا کلیک کنید.

MIS چیست؟

MIS مخفف Management Information System تحت عنوان سیستم مدیریت اطلاعات بوده و اگر چنانچه MIS توسط یک شرکت و سازمانی دریافت گردد این امر نشانگر یک مدیریت اطلاعات سیستماتیک و منظم درون سازمان هست. الزامات سیستم مدیریت اطلاعات MIS با گرد آوری و تدوین و جمع آوری اطلاعات و همچنین کنترل و ذخیره سازی آن اطلاعات مورد نیاز مدیریت و سازمان را حفظ می کند. سازمانها و شرکتهایی که می خواهند به مناقصه راه پیدا کنند و مناقصه را برای پیمانکاران خود یا شرکت ببرند دنبال گواهینامه MIS هستند. و به جهت این امر بایستی اقدامات ذیل را انجام دهند.

گام اول : ازطریق سیستم تمامی فرآیندها مشخص و تعریف و شناسایی شوند.

قدم دوم : تعامل بین فرآیندها و شناسایی پی درپی

گام سوم : سوابق و مستندات و بررسی و صنعت موجود جهت تعیین روابط تعاملات بین فرآیندها

قدم چهارم : اطلاعات مستند در حال گردش در سازمان جهت بهینه سازی و کارآمدسازی و بازنگری و اصلاح آنها

گام پنجم : مستندات سیستم بهبود یافته تدوین شود.

به دلیل ناشناخته بودن استاندارد MIS درون گوگل کاربران با این عبارات جستجو می کنند:

شرکتهای ثبت و صدور گواهی نامه MIS

مراجع ثبت و صدور گواهینامه MIS

شرایط دریافت گواهی نامه MIS

آموزش MIS ، مدرک MIS ، لوگوی MIS

گواهینامه MIS جهت شرکت در مناقصات

سیستم مدیریت اطلاعات

گواهینامه MIS را از کجا می توانم بگیریم؟

مراحل و شرایط اخذ گواهینامه MIS

زمان و هزینه اخذ و دریافت گواهینامه MIS

چگونه می توان گواهینامه MIS را گرفت؟

CB های معتبر صادر کننده گواهینامه MIS در ایران

شرکتهای معتبر ثبت و صدور گواهینامه MIS

تفاوت میان IMS و MIS چیست؟

گواهی نامه ام آی اس

سیستم مدیریتMIS  و ابزار مورد استفاده جهت پیاده سازی الزاماتش شامل سخت افزار، نرم افزار، سیستم مخابراتی و کارکنان هست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص MIS اینجا کلیک کنید.

با این تفاسیر و توضیحات می توان چنین تعریف کرد که هنگامی که یک سازمان می خواهد اطلاعات شرکت را تدوین و گردآوری و همچنین کنترل و ذخیره سازی کند باید سیستم مدیریت اطلاعاتMIS را طراحی و پیاده سازی کند اما وقتی که سه گواهینامهISO9001 ISO14001 و  و ISO45001 را دریافت کند در اصطلاحا گفته می شود که سازمان موفق به پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه درون سازمانش شده است.

مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز بزرگ و عام المنفعه در خصوص مشاوره و ثبت و صدور گواهی نامه ایزو با خدمات آموزشی رایگان در خدمت متقاضیان محترم می باشد. مشاورین مجرب مرکز ما تمام سیستمهای مدیریتی را شناخته و به درستی شما را جهت اخذ گواهی نامه متناسب نیازتان راهنمایی میکنند.

با ما در تماس باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط