اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

تمدید گواهینامه ایزو

تمدید گواهینامه ایزو
5/5 - (80 امتیاز)

تمدید گواهینامه ایزو

تمدید گواهینامه ایزو بصورت سالیانه انجام می شود اما در مرحله اول نیاز به صدور گواهینامه ایزو میباشد. مراجع مختلف میتوانند هم صدور گواهینامه و هم تمدید ISO را انجام دهند. مراجع صدور گواهینامه ISO به نام CB مطرح هستند. این CB ها از مراجع بالاتری بنام AB اعتباردهی گرفته و کار صدور گواهینامه انجام می دهند.

همچنین AB های بین المللی زیر نظر مرجع بالاتری بنام IAF می باشند. تمام CB های معتبر باید از طرف AB ها تاییدیه دریافت کنند تا بتوانند گواهینامه ایزو معتبر بین المللی صادر کنند.

البته در بازار کار امروزه مراجع دیگر جهت صدور گواهینامه ایزو مشغول فعالیت می باشند. این مراجع تاییدیه سازمان بین المللی را ندارد و بطور مستقل اقدام به صدور گواهینامه ایزو میکنند. زیرا هم تاییدیه AB ها را ندارند. و هزینه آن ارزان تر از مراجع تحت اعتبار IAF خواهد بود و زمان کمتری جهت صدور نیاز دارند. مراجع معتبر بین المللی زمان یک الی دوماهه و هزینه بالاتری اعلام می کنند. متقاضیان باید اطلاع داشته باشند که مراجع تحت اعتبار IAF با مراجع بدون تاییدیه IAF یکی نبوده متفاوت می باشد.

مراحل تمدید گواهینامه ISO

تمدید گواهینامه ISO با نام لاتین Surveillance سالی یکبار به مدت دوسال برای متقاضیان انجام می شود. مراجع صادر کننده اگر تحت اعتبار مرجع بین المللی IAF باشند باید از دوماه قبل به متقاضیان ابلاغ کنند. تا مشتریان فرصت بررسی و تصمیم در مورد تمدید ایزو را داشته باشند. اما اگر از مراجع غیر IAF دریافت کردند. از دو هفته قبل با ارسال نامه ای کتبی به مشتریان ابلاغ کنند که تاییدیه تمدید یا انصراف را اعلام کنند.

هزینه تمدید گواهی ISO

اگر تمایل به تمدید ممیزی مراقبتی داشته باشند. هزینه ارسالی را پرداخت میکنند. و به مراجع صادر کننده گواهینامه ISO اطلاع رسانی میکنند. وقتی واریز تمدید ISO انجام شد متقاضی گواهینامه ایزو می تواند رجستری گواهینامه خود را مشاهده کند این رجستری به مدت یکسال قابل رهگیری خواهد بود. تمدید گواهی ایزو دوساله بوده و بعد از این زمان شرکت متقاضی باید مراحل صدور مجدد گواهینامه را انجام دهد زیرا گواهینامه بعد از این زمان دیگر اعتبار نخواهد داشت.

متقاضیان تمدید گواهین امه ایزو باید بدانند که تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ISO به جهت شرکت در مناقصات امری مهم بوده با تمدید ایزو می توانند در مناقصات شرکت کرده و درصد برنده شدن در مناقصات را بوسیله تمدید ایزو بالا ببرند. همچنین برای اعلام به کارفرمایان که گواهینامه ایزو دریافت شده معتبر می باشد رجیستری تمدید نیاز شرکت متقاضی می باشد.

ابطال گواهینامه ایزو

اگر شرکت متقاضی رجیستری گواهینامه ایزو را انجام ندهند این بدین معناست که گواهینامه ایزو باطل شده و گواهینامه ایزو معتبر نمی باشد پس امر تمدید ممیزی بسیار مهم می باشد. تمدید ISO به مدت دوسال سالی یکبار به متقاضی اعلام می گردد که مشتری موظف است پاسخ نهایی در خصوص پرداختی تمدید ایزو را اعلام کند. اگر تمایل داشته باشد هزینه را واریز میکند و تمدید انجام می شود.

اگر تمدید ISO را نیاز نداشته باشد نیاز نیست هزینه را واریز کند تمدید ایزو باطل خواهد شد البنه برگه گواهینامه ایزو را از مشتری نخواهند گرفت ولی امر تمدید و رجیستری متقاضی دیگر قابل رهگیری نخواهد بود این روال تمدید بعد از دوسال مجدد به صدور گواهینامه ایزو خواهد رسید.

هزینه سه ساله گواهینامه ایزو

بعضی از CB ها گواهینامه ایزو را که صادر کردند همزمان هزینه تمدید ISO را حساب کرده و از متقاضی گواهینامه ISO دریافت می کنند. و وقتی گواهینامه ایزو  تحویل مشتری گردید صدور گواهینامه ایزو بهمراه تمدید ممیزی مراقبتی بصورت یکجا برای مشتری انجام می شود ، برای سال بعد تمدید گواهی ISO از طرف مراجع صادر کننده انجام شده و به متقاضی جهت تمدید ایزو ابلاغ میشود اما هزینه ایی از مشتری دریافت نخواهد شد.

تمدید گواهی ISO بصورت دوسال مداوم ابلاغ می شود هزینه های ممیزی سالیانه گواهی ISO برای مراجع مختلف متفاوت می باشد ، هزینه تمدید مراجع IAF بالاتر بوده بدلیل اینکه هزینه های مراجع IAF با ارز کشورهای دیگر حساب میشود پس هزینه بالاتر حساب خواهد شد اما مراجع خصوصی بدلیل اینکه با ارز ایران مشغول فعالیت هستند و در داخل کشور صدور و تمدید ایزو را انجام می دهند پایین تر حساب خواهد شد مشتریان درخواست کننده گواهینامه ISO دقت کنند که مراجع صادر کننده از IAF باشد یا مراجع خصوصی که در ایران فعالیت می کنند. برای راهنمایی بیشتر با مرکز سیستم کاران با تلفن تماس 02179165 تماس بگیرید و از مشاوران مرکز اطلاعات کامل را دریافت نمایید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

2 Responses

  1. تمدید گواهینامه ایزو از تمامی مراجع یه هزینه داره؟ هزینه تمدید گواهی ایزو تمامی شرکتها یکسان هست؟ آیا گواهی ایزو تمدید میشه به معنی دادن گواهینامه هست؟

  2. گواهینامه ایزو شرکت ما حدود دو سال هست که منقضی شده است. آیا جهت داشتن گواهینامه ایزو مجدد باید از سر مراحل گرفتن را بگذرانیم یا اینکه میشه گواهی ایزو قبلی را تمدید کرد؟ آیا باید از مرجع قبلی اقدام کنیم یا میشه از مراجع دیگر اقدام نمود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط