اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مراحل تمدید گواهینامه ایزو

مراحل تمدید گواهینامه ایزو
4.9/5 - (70 امتیاز)

مراحل تمدید گواهینامه ایزو

مراحل تمدید گواهینامه ایزو

هزینه تمدید گواهینامه ایزو

مراجع صادر کننده تمدید ایزو

نحوه رجیستری گواهینامه ایزو

اولین مرحله قبل از تمدید گواهینامه ایزو صدور گواهینامه ایزو می باشد که مراجع صادر کننده که اصطلاحا CB نامیده می شوند. صدور این گواهینامه ها را انجام می دهند.  مراجع صدور گواهینامه باید به جهت صدور ایزو تاییدیه یک نهاد بالاتر بنام AB را گرفته باشند. این مجوز برای صدور ISO الزامی می باشد که CB ها می توانند گواهینامه های IAF که تاییدیه مراجع بین المللی را دارند برای مشتریان صادر کنند. مراجع غیر IAF هم برای ثبت ایزو مشغول فعالیت می باشند. صدور این گواهینامه ها توسط مراجع که در داخل کشور فعالیت دارند صادر می گردد.

فرق این مراجع خصوصی با مراجع اعتبارگرفته از IAF در صدور ایزوی بین المللی می باشد. مراجع خصوصی تاییدیه این نهاد بین المللی را ندارند و نمی توانند گواهینامه IAF صادر کنند. صدور ایزو که انجام شد سال بعد نوبت تمدید ممیزی مراقبتی می باشد. تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو در سه مرحله اطلاع رسانی و تاییدیه و سپس واریز مبلغ تمدید می باشد. تمدید ایزو به واسطه نامه ایی کتبی توسط مرجع صادر کننده به مشتری اعلام میگردد. و مشتری باید تمایل و عدم تمایل خود را جهت تمدید ایزو اعلام نماید. واریز مبلغ تمدید ایزو دلیل خواستن مشتری و داشتن تمدید ایزو می باشد.

هزینه تمدید گواهینامه ایزو

هزینه تمدید گواهینامه ایزو متفاوت می باشد. هر مرجعی هزینه های متفاوت از مراجع دیگر برای تمدید ایزو به مشتری اعلام می کند. مثلا مراجع تحت اعتبار بین المللی هزینه بالاتر دارند زیرا نرخ ارز هر مقدار باشد هزینه تمدید ایزو بالا و پایین خواهد شد. برای تمدید گواهینامه های ایزو هزینه نرخ ارز بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا مشتری بدلیل پرداخت هزینه بالای نرخ ارز تصمیم می گیرد که برند خود را تغییر داده و از مراجع با قیمت پایین تر گواهینامه دریافت کنند.

مراجع صادر کننده متفاوت بوده و هر مرجع طبق روال اداری خودشان مشغول فعالیت می باشد مراجع بدون اعتبار بین المللی هزینه پایین تر ابلاغ می کنند و بطور مستقل در داخل کشور فعالیت دارند. اما مراجع تحت اعتبار مراجع IAF در نهاد بین المللی مشغول فعالیت می باشند و هزینه های بالاتر دارند مراجع بین المللی مراجع خصوصی را قبول نداشته و فقط برند بین المللی را مورد قبول می دانند. البته از نظر معتبر بودن این مراجع بین المللی اعتبار بالایی دارند و مراجع بودن اعتبار IAF نمی توانند با این مراجع مقابله کنند. مراجع بین المللی از هر نظر مورد قبول همه می باشند.

استعلام اعتبار گواهینامه ایزو
در زمان اخذ ایزو از اعتبار و استعلام اعتبار گواهینامه ایزو از مرجع صادر کننده اعتباری خود مطمئن شوید

نحوه رجیستری گواهینامه ایزو

برای تعیین اعتبار گواهینامه های ایزو مراجع صادر کننده رجیستری گواهینامه های ایزو را به مشتریان اعلام می کنند. هر گواهینامه ایزو  وقتی صادر می شود سالی یکبار به مدت دوسال اعتبار تمدید ممیزی مراقبتی خواهد داشت این اعتبار تمدید ممیزی مراقبتی به جهت رجیستری گواهینامه ایزو برای شرکتهای مختلف قابل رهگیری می باشد. اگر شرکتهای متقاضی تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را انجام ندهند. رجیستری گواهینامه ایزو را نمی توانند مشاهده کنند به عبارت ساده تر تمدید اعتبار گواهینامه ایزو حذف خواهد شد. شرکتها و سازمانها برای مناقصات و جهت ارائه به کارفرمایان موظف هستند تمدید اعتبار ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو را انجام دهند.

هر تمدید گواهینامه ایزو با کد مخصوص  مشخص شده و متقاضی با کد رجیستری که در برگه گواهینامه ایزو تایپ شده وارد سایت مرجع صادر کننده می شود و کد مشخص شده را در قسمت وارد کردن کد تایپ کرده سپس کلیک کرده تا نام شرکت و نوع گواهینامه ایزو نمایان شود این نام و نوع گواهینامه در صورت واریز مبلغ تمدید گواهینامه ایزو نمایان می شود اگر هزینه تمدید ایزو واریز نشود  اطلاعات درج شده حذف خواهد شد و به عبارت رسمی قابل رجیستری نخواهد بود. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران به جهت راهنمایی شرکتها و سازمانها با بیش از چند دهه فعالیت مستمر آماده همکاری و اطلاع رسانی در خصوص انواع گواهینامه ایزو می باشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

2 Responses

  1. هزینه های تمدید گواهینامه ایزو چقدر هست؟ یه تعرفه قیمت بابت تمدید گواهینامه iso برام بفرستید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط