اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی

گواهینامه آموزشی ایزو ISO
5/5 - (102 امتیاز)

 

راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی

راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی ویژه متقاضیان گواهینامه آموزشی فردی می باشد. هر فردی میتواند اقدام به سپری کردن دوره های آموزشی کند. دوره های آموزشی و دریافت گواهینامه آموزشی از ضروریات پرورش افراد متخصص در حوزه های مختلف می باشد. اگر شما نیز بدنبال دریافت گواهی نامه و مدارک آموزشی هستید، مطلب راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی را مطالعه بفرمایید.

انواع دوره های آموزشی

دوره های آموزشی دارای تنوع خیلی زیادی هستند. چون در حوزه های مختلف شاخه های تخصصی گوناگونی وجود دارد. هر فرد متناسب با نیاز خود می تواند دوره آموزشی خود را انتخاب و سپری نماید. این دوره های آموزشی همواره در حال تغییر هستند. با رشد روز افزون دانش و تکنولوژی ، طبعا عناوین و سر فصل های آموزشی نیز تغییر می کند. مثلا در یک زمانی ( محدوده سالهای 2000 الی 2008 میلادی ) دروه آموزشی ISO9001:2000 متداول بود. اما وقتی در سال 2008 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت 9001 دستخوش تغییرات شد، ویرایش جدید منتشر شد. از همین رو نمی توان یک لیست کامل از دوره های آموزشی در وب سایت منتشر کرد. اما برای دریافت لیست کامل دوره های عمومی و تخصصی و حرفه ایی که توسط مراجع مختلف برگزار می گردند را از مرکز سیستم کاران دریافت نمایید. مرکز سیستم کاران بطور رایگان لیست کامل دوره را در اختیار شما قرار می دهد.

مراکز آموزشی دوره های آموزشی و صدور گواهینامه آموزشی

مراکز، سازمانها . نهادهای مختلفی دوره های آموزشی را برگزار می کنند. هر جایی متناسب با سیاست روز خودش اقدام به برگزاری دوره های تخصصی می نماید. خیلی از مراجع و مراکز دولتی هستند. همچنین مراجع و مراکز دیگر دولتی نبوده و بطور خصوصی فعالیت می کنند. طبق قاعده هر مرکزی شاید بتواند فقط یک سری دوره های خاص را اجرا کند. حتی خیلی سازمانها و یا وزارت خانه ها اقدام به برگزاری دوره های سازمانی . داخلی می نمایند. از جمله مراکز دولتی یک چنین آموزشهایی برگزار می کنند و اعتبار بالایی دارند، سازمان فنی و حرفه ایی است. هر دوره ه ایی که در سازمان فنی و حرفه ایی برگزار میشود اهمیت ویژه ایی دارد. اما سازمان فنی و حرفه ایی هر سرفصلی را آموزش نمی دهد.

اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز یک سری دوره های خاص برگزار می کند. خیلی از دانشگاه ها توسط انجمن های فرعی خود اقدام به برگزاری آموزش می نمایند. همچنین خیلی سازمانهای دولتی دیگر.

مرکز سیستم کاران سازمان مرکزی هم در جهت توسعه فعالیتهای خود اقدام اجرای آموزشهای عمومی و خصوصی می نماید. هدف از این کار پرورش و رشد استعدادهای دانش پذیران است. معمولا آموزشها گاهی حضوری و گاهی بصورت آنلاین و گاهی نیز بصورت مکاتبه ایی است. پس از گذراندن دوره های درخواستی خود، گواهینامه آموزشی نیز دریافت می کنید.

اعتبار گواهینامه آموزشی

اعتبار گواهینامه آموزشی قطعا در حد مدارک تحصیلی دانشگاهی نیست. توجه بفرمایید که مدارک صادر شده توسط سازمان مرکزی سیستم کاران و سازمان فنی و حرفه ایی و یا اداره کار به هیچ وجه حتی معادل مدارک مدارک دانشگاهی نیست. مدارک دانشگاهی تنها از طریق دانشگاه ها و موسسات آموزش علمی مورد تایید وزارت علوم صادر می گردد.

بنابراین هیچ مرجعی غیر از دانشگاه ها و موسسات آموزشی حق صدور مدارک آموزشی معادل یا هم تراز فوق دیپلم ، لیسانس ، فوق لیسانس یا دکترا را ندارند. بلکه گواهینامه های آموزشی صادره برای دوره های کوتاه مدت هست. مراقب کلاهبرداران باشید. چون هر عنوان و لقبی برای خالی کردن جیب شما استفاده می کنند.

مدارک آموزشی معتبر

وقتی اسم از کلمه معتبر می آید باید ببینیم معتبر به تعبیر و تعریف چه کسی است؟ مثلا ممکنه شما یک دوره ایی را در شرکت نفت گذرانده اید. پس از دوره گواهینامه یا همان مدرک آموزشی را نیز دریافت کرده اید. حال قصد دارید با این مدرک آموزشی در سازمان هواپیمایی استخدام شوید. اما سازمان هواپیمایی مدرک آموزشی شرکت نفت را قبول نکنید و یا بر عکس.

متاسفانه در ایران یک وحدت رویه بین کارفرماها رایج نیست. هر کارفرمایی ممکنه گواهینامه آموزشی جای خاصی را قبول کند. مثلا ممکنه یک نهادی از شما گواهی نامه آموزشی فنی و حرفه ایی را طلب کند و نهاد دیگر از شما گواهینامه آموزشی اداره کار را طلب کند. همین طور ممکنه نهاد سوم از شما گواهینامه آموزشی صادره از مرکز سیستم کاران را قبول کند.

بنابراین نمی توان با قاطعیت گفت مدرک چه نهادی معتبر است. چون در نهایت این کارفرماست که حرف آخر را می زند. این کارفرماست که قراره شما را استخدام کند. لذا هر طور که خودش صلاح بداند از شما گواهی نامه آموزشی معتبر به تعریف خود را بخواهد.

گواهینامه آموزشی با قابلیت ترجمه رسمی

به غیر از مدارک تحصیلات عالیه مورد تایید وزارت علوم که توسط دانشگاه صادر می گردد. مدارک صادره از سازمانهای فنی و حرفه ایی قابلیت ترجمه رسمی دارند. چون سازمان فنی و حرفه ایی زیر نظر آموزش و پرورش است. مدارک آموزش صادر شده توسط سازمان فنی و حرفه ایی را می توان برای ترجمه رسمی را ندارند. این درحالیست که مثلا گواهینامه آموزشی صادر شده توسط اداره کار چنین قابلیتی ندارد. هر چند گواهینامه های آموزشی اداره کار برای خود اداره کار بعنوان یک نهاد دولتی معتبر است، اما قابلیت ترجمه رسمی را ندارد.

لازمست قبل از اخذ هر گونه گواهینامه آموزشی سپس از مطالعه دقیق راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی با مرکز سیستم کاران مشورت کنید. این مرکز بطور کاملا رایگان از طریق تلفنی، واتساپ و تلگرام در خدمت متقاضیان محترم می باشد. کافیست از طریق کانالهای ارتباطی فوق ( در بخش ارتباط با مرکز ) اطلاعات خود را تکمیل کنید. پس با توجه به اطلاعات و آگاهی کامل نوع گواهینامه آموزشی خود را انتخاب و اخذ نمایند.

لیست دوره های آموزشی

همانطور که گفته شد تعداد دوره های آموزشی خیلی زیاد هستند. از خاصیت این دروه ها اینست که خیلی متغیر هستند. یعنی نسبت به شرایط و سرعت رشد تکنولوژی و علوم وابسته، در حال تغییر هستند. برای دریافت لیست دوره های آموزشی کافیست یا با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام لیست کامل دوره های موجود را دریافت نمایید. حتی چنانچه دوه خاصی مدنظر شماست می توانید نام دوره ی آموزشی مورد نیاز خود را مطرح بفرمایید تا در صورت نیاز نیاز نسبت به اجرای آموزش و ثبت و صدور گواهینامه های آموزشی مربوطه اقدام گردد.

استعلام گواهینامه های آموزشی

استعلام اصالت گواهینامه های آموزشی برای هر مرکز مختلف هست. مثلا گواهینامه های آموزشی اداره کار حتما بایستی در سایت مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی کار به آدرس اینترنتی WWW.Crtosh.mcls.gov.ir رهگیری شوند. همین طور مدارک آموزشی سازمان فنی و حرفه ایی متفاوت است. چون سازمان فنی و حرفه ایی یک سازمان کاملا مجزا از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی کار است. آدرس سازمان فنی و حرفه ایی برای بررسی دقیق اصالت گواهینامه آموزشی خودش یک آدرس دیگیری است. آدرس اینترنتی مشخص www.irantvto.ir برای فنی و حرفه ایی کشور است.

بنابراین قطعا هر مدرک گواهی نامه آموزشی دارای یک سایت برای استعلام نیز دارد. خیلی مراتب کلاهبرداران باشید که از یک عدم آگاهی شما سوء استفاده نکنند. در صورت تمایل می توانید اطلاعات تکمیل در مورد نحوه استعلام گواهینامه های آموزشی که در مطلب راهنمای دریافت گواهینامه های آموزشی گفته نشده است را از مرکز سیستم کاران بپرسید.

مرکز سیستم کاران ، سازمان مرکزی پیشرو در ارائه خدمات آموزشی عمومی و خصوصی در رشته های تخصصی و دریافت گواهینامه های مهارت آموزشی در خدمت شماست. امیدواریم که مقاله راهنمای دریافت گواهینامه آموزشی پاسخگوی سئوالات و ابهامات شما بوده باشد. همچنین چنانچه سئوال جدید دیگری دارید از طریق واتساپ یا تلگرام یا تلفن در خدمت شما هستیم پ. خوشحال میشیم بتوانیم به متقاضیان علم و دانش کوکی کرده باشیم و در جهت تقویت رزمه کاری افراد متقاضی سهم شایانی داشته باشیم.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط