ایزو ISO گواهینامه ایزو گواهینامه ISO گواهینامه HSE یا HSE - MS گواهینامه CE انواع گواهینامه های ملی و بین المللی معتبر و ارزان و فوری در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه

سایت تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

سایت تمدید اعتبار گواهینامه ایزو
5/5 - (200 امتیاز)

سایت تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

سایت تمدید ممیزی مراقبتی ایزو

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

تمدید سالیانه اعتبار گواهینامه ایزو

مراجع تمدید گواهینامه های ایزو

صدور گواهینامه های ایزو مختلف

سختگیری مراجع تمدید گواهینامه ایزو

قیمت و هزینه مراجع تمدید گواهینامه ایزو

بازرسی تمدید گواهینامه ایزو

سایت تمدید اعتبار گواهینامه ایزو کدامند؟ گواهینامه های ایزو در دو مرحله برای مشتری انجام خواهد شد. اول صدور گواهینامه ایزو سپس تمدید اعتبار گواهی نامه ایزو . صدور گواهینامه ایزو برای مشتریان در مرحله اول بوده که گواهینامه را صادر کرده و به مشتری تحویل میدهند. این صدور گواهی از مراجع مختلف بوده و مراجع میتوانند گواهینامه های ایزو را صادر کنند. هرگواهی با یک نام مشخص نام گذاری و به همه معرفی میگردد. مشتریان میتوانند برای اطلاعات بیشتر نام این گواهی نامه ها را در گوگل سرچ کرده و به اطلاعات مورد نظر خود برسند.

صدور گواهی نامه ایزو

گواهینامه های ایزو توسط مراجع صادر کننده برای مشتریانی که قصد دریافت گواهینامه دارند فعالیت دارند تا راهنمای مشتریان باشند. این گواهینامه ها انواع مختلف داشته که تعداد زیادی در بازار کار میتوان نام برد. تمدید گواهینامه امر بسیار مهمی هست و با تمدید اعتبار گواهی نامه متقاضی میتواند رجیستری گواهینامه خود را تحویل کارفرمایان دهد تا اطمینان کنند که گواهی نامه معتبر را دارند. مراجع برای تمدید ایزو یک سایت دارند که استعلام گواهینامه در این سایت قابل مشاهده میباشد. این سایت تمدید اعتبار برای همکاری کارفرمایان و طرفهای همکار که قصد همکاری فی مابین با هم دارند. مهم ترین مورد برای گواهی نامه ها میباشد. گواهی نامه پرینت گرفته میشود و در سایت مرجع هم برای رجیستری برای مشتری ارسال می گردد. که مشتری میتواند این مدرک در یافتی را در سایت مرجع مشاهده نماید.

مهمترین امر تمدید گواهی نامه ایزو

عواملی که مرجع صدور گواهی نامه سایت رجیستری تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را ایجاد کرد. یک مناقصه برای شرکت ها هست. دوم ارسال رجیستری برای همکاری فی مابین مراجع مختلف که به دو نوع غیر IAF و بین المللی با مشتریان همکاری دارند. مراجع بین المللی که تحت اعتبار یک سازمان به نام IAF هستند. مراجع غیرIAF که بصورت بدون اعتبار نهاد بین المللی فعالیت دارند. در داخل کشور تمام صدور و یا تمدید ایزو را انجام میدهند. اما مراجع بین المللی به صادر کنندگان یا تمدید ایزو اجازه صدور مدرک IAF را میدهند.

نام مراجع تمدید گواهینامه ایزو

مراجعی که صدور و یا تمدید گواهینامه را برای مشتری انجام میدهند در اصطلاح به آنها CB می گویند. این CB ها میتواند از یک کشور که مورد تایید نهاد بین المللی بوده وارد مذاکره شده و گواهینامه را از طریق کشور مورد نظر دریافت کنند. کشورهای عضو اتحادیه بین المللی مانند، آلمان، آمریکا، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، سوئیس، ایران بوده که گواهینامه از این کشورها اصلی بوده و با لوگوی IAF همراه است. CB ها گواهینامه های بین المللی را از طریق همکاری با این کشورها تمدید یا صادر میکنند. این CB ها فقط با یک برند کار میکنند و فقط برند انتخابی را برای مشتری صادر میکنند.

مراجع غیر IAF یا تحت اعتبار بین المللی یک مسیر را برای صدور یا تمدید اعتبار گواهی نامه ایزو دارند فقط فرق بین این دو مرجع در اعتبار داشتن توسط IAF یا مراجع بدون اعتبار IAF میباشد. مراجع تحت اعتبار IAF میتواند لوگوی خود را برای مشتریانی که صادرات محصول دارند ارائه دهند تا برای صادرات از این لوگوها استفاده نمایند. برای صادر کردن محصولات لوگوی مراجع بین المللی نیاز میباشد. اگر برای صادر کردن محصولات لوگوی IAF نداشته باشند کشور مورد نظر محصول را قبول نکرده و محصول را بر میگرداند. برای همین مراجع IAF از هر نظر بسیار معروف و گواهی از این مراجع معتبر میباشد. انواع گواهینامه های صادر شده در سایت مرجع ثبت شده و قابل رهگیری میباشد.

گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟
گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر و ارزان و فوری
گواهینامه های مختلف جهت صدور

نمونه گواهینامه های ایزو که میتوان به آن اشاره نمود گواهی نامه ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، گواهی HSE ، نمونه مدرک گواهی 14001 ، سیستم مدیریت بهداشت حرفه ایی به نام ISO45001 ، صنایع غذایی ISO22000 یا HACCP بکار گرفته میشود. انواع گواهی نام های دیگر هم میتوان خریداری نمود. اما بسته به نوع زمینه فعالیت شرکتها این گواهینامه ها متفاوت میباشد. مثلا برای زمینه فعالیت پتروشیمی گواهی نامه ISO29001 صادر نمود یا برای زمینه فعالیت کاشت زعفران ISO3834 باید صادر شود. پس هر زمینه فعالیت باید برایش یک استاندارد صادر شود. انواع مختلف استانداردهای ایجاد شده برای زمینه فعالیت های مختلف به چاپ رسیده است که مشتریان با توجه به زمینه فعالیت خود صادر کردن این مدرک را درخواست میکنند.

اولین استاندارد ایجاد شده

گواهینامه های ایزو از سالهای قبل با یک گواهی ISO9001 انتشار یافت و به مرور زمان این گواهی نامه در تمام جهان گسترش یافت که با چاپ برگه گواهی از مراجع مختلف به مشتریان تحویل داده شد. استعلام گواهی نامه های ایزو تقریبا شبیه هم بوده فقط با کمی تفاوت مشتریان میتوانند استعلام گواهی نامه را بگیرند. بازخورد دریافت گواهی نامه ایزو برای همه مشتریان بسیار زیاد ایجاد شده بقدری که مشتریان برای کار هم اگر نیاز به مدرک نداشته باشند برای آنکه بگویند شرکتشان هم گواهی نامه ایزو را دریافت کرده و مدرک کیفیت را دارند و تمام استانداردهای ایزو را رعایت میکنند اقدام به گرفتن گواهینامه ایزو می کنند. اما بهتر است اگرمشتریان نیاز واقعی به گواهینامه ایزو دارند برای مجموعه خود این گواهینامه ها را دریافت کنند.

سخت گیری مراجع برای تمدید ایزو

استانداردهای ایزو برای بعضی از مشاغل سخت گیری کرده که تمام موارد مطرح شده استاندارد برای سازمانها را رعایت کنند. از نمونه این موارد تجهیزات پزشکی، خودرو ، پالایش آلاینده های هوا ، کارخانه های مواد شیمیایی در داخل شهرها ، گسترش پسماندهای داخل شهر ، استفاده درست از منابع طبیعی ، جمع آوری خودروهای بسیار قدیمی با آلاینده های دودی مضر ، ایجاد محیط زیست بدون ضرر برای حیوانات و انسانها ، استاندارد ایزو میتواند با راهنمایی درست به ما کمک کند تا تمام ایراد و مشکلات را حل کرده و راه حل درست را جایگزین کنیم مشاغل مختلف برای تمدید اعتبار میتوانند با هزینه های کم به مقصود خود برسند.

هزینه مراجع مختلف تمدید ایزو

مراجع غیر IAF و مستقل میتوانند با هزینه کمتر از مراجع IAF تمدید اعتبار را برای مشتری انجام داده و در سایت هم انواع گواهینامه های تمدید اعتبار شده به همراه نام مجموعه را ثبت نمایند. اما مراجع IAF با هزینه بالاتر تمدید اعتبار ایزو را انجام داده آن هم بدلیل بین المللی بودن گواهی نامه هزینه بالاتر را متقاضیان باید پرداخت نمایند. برای تمدید اعتبار گواهی نامه ها از مراجع معتبر IAF به محض تاییدیه مشتری به مرجع با تهیه گزارشات کار تمدید اعتبار گواهی نامه ایزو انجام میشود و به مشتری استعلام در سایت را ارسال میکنند. صدورگواهینامه ایزو مرحله اول بوده و سپس تمدید اعتبار گواهی نامه انجام میشود. اما برای اعتبار تمدید گواهی نامه ایزو یک ساله بر روی گواهینامه درج میشود و هر مرجع بصورت یک ساله تمدید اعتبار گواهی نامه ایزو را برای مشتری انجام میدهد.

مراجع بالاتر جهت اعتباردهی CB ها

مراجع صادر کننده ISO توسط مراجع بالاتری بنام AB اعتبار دهی میشوند. این مراجع برای CB ها اجازه اعتبار تمدید یا صدور را خواهند داد تا CB ها بتوانند گواهی نامه ایزو را صادر یا تمدید اعتبار کنند. بر روی گواهی نامه تاریخ سه ساله درج گردید که این تاریخ برای تمام مراجع یکسان هست. و برای تمام گواهینامه ها از هر مرجعی که باشد سه ساله چاپ خواهد شد. تاریخ سه ساله گواهینامه بصورت سال میلادی بر گواهینامه چاپ شده است.

برای تمدید سالیانه هم بصورت یکساله درج خواهد شد. در تمام موارد تمدید اعتبار ممیزی و صدور تاریخ میلادی درج می شود. برای تمدید گواهینامه های ایزو مراجع از یک ماه قبل به متقاضیان اعلام میکنند که قصد تمدید کردن ایزو دارند یا خیر. اگر مشتری تمایل به تمدید اعتبار گواهینامه ایزو داشته باشد تمدید ایزو انجام خواهد شد اما اگر نیاز به تمدید اعتبار گواهی نامه ایزو نداشته باشد تمدید باطل شده و از سایت مرجع صادر کننده حذف خواهد شد.

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو
اطلاعات نحوه تمدید گواهینامه ایزو
مراحل تمدید گواهینامه ایزو
مراجع تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو

بازرسی جهت تمدید اعتبار ایزو

برای تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو بعضی از مراجع تحت اعتبار بین المللی سختگیری بسیار زیادی داشته این مراجع برای انجام تمدید ایزو بازرس را به سازمان مربوطه اعزام کرده بازرس ممیز پس سرکشی به تمام نقاط سازمان و در صورت تاییدیه انجام تمدید ایزو رارعایت شدن تمام بندهای استاندارد ایزو در سازمان تمدید ایزو را تایید کرده و برای سازمان تمدید انجام خواهد شد. اما اگر تمدید اعتبار گواهینامه را تایید نکند گزارشی مبنی بر عدم رعایت موارد مشاهد شده نوشته که سازمان باید تمام موارد بیان شده در گزارشات بازرس را رعایت کرده تا تمدیدگواهینامه ایزو برایشان انجام شود. صدور گواهینامه ها در سالهای قبل ایجاد و به مرور زمان در تمام نقاط جهان گسترش یافت. گواهینامه ایزو توسط همکاری و همفکری چند کشور ایجاد شده است و در تمام جهان معرفی شده و برای هر مشتری که تمایل داشته باشد صادر خواهد شد.

دلیل ایجاد استانداردهای مختلف

در بحث گواهینامه های ایزو با توجه به سازمانها و مشکلاتی که داشتند این گواهینامه ها برای راهنمایی این سازمانها ایجاد گردید. تا با استفاده از این گواهینامه ها و استانداردها میتوانند مشکلات سازمان خود را برطرف نمایند. در بندهای ایزو روش های اجرایی، نظامنامه سیستم مدیریت کیفیت، تعیین دامنه کیفیت، رهبری و تعهد ، تمرکز بر مشتری ، خط مشی ، مسئولیت ها و اختیارات ، اهداف کیفیت ، طرح ریزی ، پشتیبانی ، زیر ساخت ، فرآیندها ، پایش و اندازه گیری ، دانش سازمانی ، اطلاعات مستند ، ارزیابی عملکرد ، رضایت مشتری ، شناسايي خطرات ، ارزيابي ريسك و تعيين روشهاي كنترلي ، اهداف و برنامه هاي ايمني و بهداشت شغلي، كنترل عمليات ، آمادگي و واكنش در وضعيت اضطراري ، اندازه گيري عملكرد و پايش ، ارزيابي انطباق ها، بررسي رويداد عدم انطباق ، اقدام اصلاحي و پيشگيرانه ، این سر فصلها در پکیج سی دی برای تمام شرکتها میباشد. با این مطالب راهنمایی لازم را دریافت کرده و در سازمان خود بکار گیرند.

تغییرات ایزو در سازمانها

در بحث ایزو بسته به نوع تغییرات در سازمانها و مشاغل کاری و همچنین پیشرفت تکنولوژی ، در بندهای ایزو تغییراتی اجرایی شده که این نوع تغییرات توسط چند کشور قدر که در سازمان بین المللی عضو می باشند انجام خواهد شد. با ویرایش این تغییرات ورژن گواهینامه هم تغییر کرده و با ورژن جدید وارد بازار کار خواهد شد.

One Response

  1. گواهینامه های ایزو چطور تمدید میشود؟ صدور گواهینامه های ایزو سه ساله هست و اما هر سال بایستی تمدید شود. تمدید به منزله صدور گواهینامه و ارائه گواهینامه ایزو نیست بلکه به معنای ماندن در سایت AB هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینکهای مفید و مرتبط