اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو چیست؟ از کجا گواهی ایزو بگیرم؟ گواهی ISO چیست؟ چگونه ایزو بگیریم؟ مراحل اخذ گواهینامه ایزو ؟ روش دریافت گواهی نامه ایزو ؟ گواهی ایزو معتبر کدامند؟ استعلام اعتبار گواهینامه ایزو ؟ نحوه استعلام گواهینامه ایزو ؟ گواهی ایزو چیه و چرا باید ایزو بگیرم؟ گواهی نامه ISO چیست؟ استاندارد ایزو ، مدرک ایزو ، دریافت ایزو ، اخذ ایزو ، گواهی ایزو ، مدرک ISO ، اخذ گواهینامه ایزو ، اخذ گواهی نامه ISO

تمام عبارات بالا و هزاران عبارت دیگر در خصوص گواهی نامه ایزو سوال غالب شرکتهای متقاضی ایزو هست. اما آنچه در شناخت گواهینامه ایزو بسیار مهم هست شناخت از صفر تا صد گواهی ایزو هست تا بتوان به درک درستی از ایزو و گواهی ایزو رسید. مفاهیم را می توان به این شکل جهت شناخت و تعریف ایزو بیان کرد:

ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو چیست؟

مراحل صدور گواهی نامه ایزو کدامند؟

مراجع ثبت و صدور گواهی ایزو

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی ایزو

صدور گواهینامه ایزو

انواع گواهینامه ایزو

ایزو چیست؟

سازمان استاندارد جهانی ایزو ISO یک سازمان بین المللی هست که مقرش درون ژنو سوئیس واقع گردیده است. نهاد و سازمان ایزو وظیفه تهیه و تدوین و در نهایت نشر استانداردهای ایزو را بر عهده دارد. درون این سازمان تمامی کشورها عضو هستند و هر کشوری درون این سازمان عضویت دارد. تمامی استانداردهای ایزو درون این سازمان پیش نویس شده و مورد بررسی قرار می گیرند و تهیه و تدوین می شوند و بعد از اخذ رای اکثریت به عنوان استاندارد مطرح می شوند.

گواهی نامه های ایزو توسط نهادی می تواند مدیریت گشته و اعتبار بگیرد که سازمان جهانی ایزو تعیین می کند. هنگامی که شما به سایت سازمان جهانی ایزو به آدرس دقیق WWW.ISO.ORG مراجعه می کنید در انتهای سایت نهاد بین المللی IAF به عنوان تنها نهاد معتبر در خصوص ثبت و صدور گواهی ایزو معرفی گردیده است. ایزوها انواع و اقسام مختلفی دارند که با یک کد چهار الی پنج رقمی از هم تشخیص داده می شوند و هر کد نشانگر یک ایزو در یک حوزه خاص هست.

گواهینامه ایزو چیست؟

حالا می پردازیم به اینکه گواهینامه ایزو چیست؟ وقتی که ایزو ها درون یک سازمان طراحی و پیاده سازی شدند در قالب یک گواهی نامه به سازمان اعطا می گردد و یک سازمان با طراحی و پیاده سازی یک ایزو ISO موفق به اخذ آن می شود. گواهینامه های ایزو به طور کل دو دسته می شوند: گواهینامه ایزو عمومی ، گواهینامه ایزو تخصصی . که همانطور که گفته شد هر کدام از آنها دارای یک کد مجزا و مشخص هستند که نشانه ی یک سیستم مدیریتی خاص هست.

انواع گواهینامه ایزو

گواهی نامه های ایزو همان طور که گفته شد انواع و اقسام مختلفی دارند که آن گونه که گفته شد دو گروه کلی می شوند: گواهینامه ایزو عمومی ، گواهینامه ایزو تخصصی .

گواهی ایزو عمومی

یکسری از استانداردها دارای عمومیت هستند و برای تمامی شرکتها کارآیی دارند و کلیه سازمانهای فعال در هر حوزه کاری می توانند از آنها بهره برده و آنها را دریافت کنند و در مناقصات نیز غالبا این گروه از گواهی نامه های ایزو درخواست می گردند. از عمومی ترین گواهینامه های ISO عمومی می توان به این گواهی ها اشاره کرد:

گواهینامه ایزو9001 گواهی ISO9001

ایزو9001 عمومی ترین نوع گواهی ایزو با عنوان سیستم مدیریت کیفیت هست که الزامات کیفی تمام استانداردها را در خود دارد و همچپنین الزامات کیفی تمامی سازمانها با هر حوزه فعالیت درون استاندارد ایزو9001 تعریف شده است. به همین جهت ISO9001 به عنوان مادر تمامی استانداردها مصطلح گردیده است. این استاندارد به عنوان پیش نیاز تمامی استانداردها مطرح هست.

گواهینامه ایزو14001 گواهی ISO14001

ایزو14001 گواهی ISO14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از انواع عمومی گواهی نامه های ایزو هست که الزامات زیست محیطی آنها را تعریف می کند و یک سازمان با طراحی و پیاده سازی ISO14001 اینگونه بیان می کند که در راستای فعالیتهای خود محیط زیست را مد نظر قرار داده است و فرآیندهایش آسیبی به منابع اصلی ( آب ، هوا و خاک ) نمی زند و محیط زیست برای نسلهای آینده حفظ می گردد.

گواهینامه ایزو45001 گواهی ISO45001

 ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از دیگر انواع استانداردهای عمومی ایزو هست که بر ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان مجموعه تاکید دارد و اینکه طراحی و پیاده سازی آن موجب کاهش خطرات احتمالی و ریسکهایی هست که ممکنست آسیبهای جانی و مالی جبران ناپذیری بر جای بگذارد و الزامات بیان شده درون ISO45001 این ریسک ها را به حداقل می رساند و کارکنان نیز با انگیزه بیشتری به دلبل داشتن امنیت جانی در سازمان جهت اهداف آن فعالیت می کنند.

لازم به ذکر هست که از تلفیق سه استاندارد ISO9001 ، ISO14001 و ISO45001 به طور یکنواخت و یکپارچه گفته می شود که درون سازمان یک سیستم مدیریت یکپارچه طراحی و پیاده سازی شده و سازمان موفق به راه اندازی یک سیستم مدیریت یکپارچه شده که اصطلاحا بهش IMS گفته می شود که مراجع غیر IAF آن را در قالب یک گواهی نامه صادر می کنند.

گواهی ایزو تخصصی

یکسری دیگر از انواع گواهی نامه ایزو هستند که تخصصی هستند و متناسب زمینه فعالیت شرکتها و به ازای هر حوزه فعالیت یک یا چند استاندارد تعریف شده و قسمت عمده گواهی نامه های ایزو ، گواهی های ایزو تخصصی هستند که می توان به این استانداردها اشاره کرد:

گواهینامه ایزو22000 گواهی ISO22000

سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی از پرکاربردترین استانداردهای تخصصی هست و مختص شرکتهایی هست که در حوزه صنایع غذایی فعالیت می کنند و شرکتهای فعال در این زمینه بایستی گواهی ایزو22000 را دریافت کنند.

گواهینامه ایزو29001 گواهی ISO29001

سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تحت عنوان ایزو 29001 مهمترین استاندارد در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی هست که مختص شرکتهای فعال حوزه نفت و گاز و پتروشیمی هست

گواهینامه ایزو13485 گواهی ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی
 ایزو 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

و بسیاری گواهی نامه های ایزو دیگر که تعدادشان به قدری زیادست که نمی توان آنها را برشمرد و جهت آگاهی از این استانداردها به سایت سازمان جهانی ایزو مراجعه کنید و درون این سایت تمامی استانداردها قابل مشاهده هستند.

مراجع صادر کننده گواهی نامه های ایزو

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار یک نهاد بالا دستی دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند که در نهایت AB ها بایستی خودشان تحت نظارت نهاد بین المللی IAF باشند و گواهی ایزو یی اعتبار دارد و اصل هست که از این طریق صادر گردد. نحوه صدور و اعتبار سنجی گواهی نامه ایزو معتبر و اصل به این شکل هست البته هستند مراجعی که داخلی هستند و به این شکل صادر نمی شوند و اصطلاحا بهشان غیر IAF گفته می شود.

مراحل صدور گواهینامه ایزو

روند صدور ایزو را به طور کلی می توان اینطور تعریف کرد:

انتخاب هدف از اخذ گواهی ایزو

مشخص کردن نوع گواهی نامه ایزو

انتخاب مرجع صادر کننده ایزو

مستند سازی و پیاده سازی ایزو

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

مرحله ممیزی نهایی

صدور گواهی ایزو

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی ایزو

شرایط و مدارک خاصی جهت اخذ گواهینامه ایزو لازم نیست تنها کافیست شما متقاضی عزیز با مرکز سیستم کاران تماس برقرار نمایید و سپس نامه اعلام قیمت ایزو برایتان ارسال گردد و شما از هر برند با توجه به نیاز و توان مالی خود انتخاب نمایید و سپس فرم درخواست ایزو برای شما ارسال میشود. و شما فرم درخواست ایزو را تکمیل نمایید و دوباره برای مرکز از طریق تلگرام یا واتساپ ارسال بفرمایید. و بعد از اصلاح نهایی دوباره فرم به شما جهت تایید برمیگردانند و در نهایت پس از تایید فایل شما را به بخش اجرایی میدهند و گواهینامه ایزو صادر می گردد.

مرکز سیستم کاران به عنوان اولین و بزرگترین مرکز عام المنفعه با خدمات مشاوره رایگان در خصوص گواهی نامه ایزو و اخذ انواع گواهی ایزو در خدمت متقاضیان می باشد. هر گونه سوال خود را در خصوص گواهی نامه ایزو و اینکه اصولا گواهی نامه iso چیست؟ چگونه باید گواهی نامه ایزو بگیریم؟ گواهی ایزو به چه کار میاید؟ گواهی نامه ایزو متناسب نیاز سازمان کدامند؟ و هزاران سوال دیگر در خصوص گواهی نامه ایزو را از مرکز سیستم کاران به رایگان مشاوره بگیرید. مشاورین ما به صورت 24 ساعته و آنلاین در خدمت شما هستند.

با ما در تماس باشید

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط