اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ISO

گواهینامه ISO
4.9/5 - (4147 امتیاز)

گواهینامه ISO

گواهینامه ISO ، ایزو ، ISO ، گواهی نامه ایزو ، گواهی نامه ISO ، استاندارد ایزو ، استاندارد ISO ، مدرک ایزو ، مدرک ISO ، آرم ایزو ، لوگو ISO ، نشان ایزو و تمامی اصطلاحاتی که به ایزو اطلاق می شوند. شرکتها بنابر دلایل مختلف به دنبال اخذ گواهی نامه ایزو هستند. دلایل شرکتها را اینگونه می توان تعریف کرد.

گواهی نامه ISO یکی ازمهمترین انواع مدارک استاندارد میباشد. استانداردهای ایزو توسط مؤسسه ای غیردولتی و بسیار معتبر جهانی در ژنو سوئیس تهیه و تنظیم شده اند. اعضای سازمان تشکیل شده از قانون گذاران هر کشوری بصورت گروهی دراین مجمع گردهم آمده اند. و جهت بهینه سازی و همسان سازی قوانین انواع استانداردها راتنظیم و تدوین کرده اند. کلیه استانداردهای ایزو هرچند سال یکبار مورد بررسی و بازبینی قرار داده میشوند. تا باتوجه به پیشرفت دنیا و تغییرات و مدرنیزه شدن تکنولوژی جهت رفاه حال افراد جامعه دست به ویرایش قوانین و ملزومات میزنند. و قانون جامع و بهتری راارائه میدهند.

گرفتن مدرک ایزو باید دراصل و اصولی باشد. همچنین طراحی، اجرا و پیاده سازی مستندات بصورت کامل تحت مدیریت مجموعه خواهان ISO انجام گیرد. مراجع صدور ایزو باید اعتبار بالایی داشته باشند و بدون اطمینان ازپیاده سازی قوانین گواهی صادر نکنند. چرا که رفته رفته موجب کاهش عملکرد کشور میشوند. و چرخه اقتصاد مملکت متوقف خواهد شد. این امر بدترین ضربه را قشر زحمتکش یعنی کارگران میخورند.

اخذ گواهی ISO – اهداف شرکتها از اخذ گواهینامه ایزو

اخذ گواهی ISO با اهداف مختلفی انجام میشود. شرکتهای متقاضی ایزو با اهداف مختلفی نسبت به اخذ گواهی ایزو اقدام میکند. اهداف شرکتها را میتوان اینگونه بیان کرد.

دریافت گواهی ایزو برای ورود به مناقصات

گرفتن گواهی ایزو برای صادرات

اخذ گواهی ایزو برای مطرح شدن در بازارهای داخلی و خارجی

دریافت گواهی ایزو برای تبلیغات و برند سازی

اخذ گواهی ایزو برای پیاده سازی سیستم های مدیریتی

دریافت گواهی ایزو برای بهره وری و پیشرفت

اخذ گواهی ایزو برای جلب مشتری

دریافت گواهینامه ایزو با هر قصد و نیتی که می خواهند گواهی ایزو بگیرند. غالبا نمی دانند که ایزو چیست و چگونه باید ایزو بگیرند؟ مراحل ثبت و صدور ایزو به چه شکلی هست؟ چگونگی تمدید گواهی نامه ایزو و هر آنچه در روند اخذ ایزو بایستی شرکتها بدانند. در ادامه به این موضوعات خواهیم پرداخت.

لیست مراکز صادر کننده گواهی ISO

لیست مراکز صادر کننده گواهینامه ایزو چیست؟ متقاضیان و درخواست کنندگان ثبت و صدور گواهینامه ISO بدنبال اخذ گواهی ایزو یکی از موارد و موضوعاتی که با آن بسیار درگیر هستند. مراکز صادر کننده گواهینامه ایزو هست. لیست مراکز صادر کننده ایزو و یا همان لیست CB های ثبت و صدور ایزو بسیار متفاوت هستند. البته در حقیقت لیستی وجود ندارد و این یک اصطلاح هست. مراجع صادر کننده ایزو به طور کلی دو دسته هستند: یا اینکه تحت اعتبار IAF هستند و یا غیر IAF هستند.

گواهینامه ISO توسط مراجع خصوصی و دولتی صادر میشوند. مرجع های ثبت و صدور گواهی ایزو رااصطلاحا CB مینامند. تعداد زیادی مراجع دردنیا و ایران فعالیت میکنند و انواع گواهینامه های ایزو راصادر مینمایند. ولی CB معتبر و قابل اعتماد باید تحت اعتبار یک مرجع اعتبار دهنده فعالیت کند. به مراکز اعتبار دهنده CB ها دراصطلاح AB میگویند. AB ها نیز دو دسته میشوند. AB های رسمی و دولتی و AB های غیردولتی و خصوصی هستند. هم AB های دولتی و رسمی هر کشوری عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF اعتبار دهی میشوند. ولی AB های خصوصی عضو انجمن IAF نمی‌باشند.

 CB مورد نظر تحت اعتبار یک AB دولتی وقتی عضو انجمن IAF باشد ازسطح اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. آنها گواهی بین المللی محسوب خواهند شد و همچنین براحتی قابلیت ریجستری و شناسایی رادارد. مراجع خصوصی براحتی قابل شناسایی نیستند و ازاعتبار مراکز مشاوره میتوان اعتماد کرد. هرچه مرکز مشاوره و اطلاع رسانی محبوب و معتبر باشد میتوان از مراجع خصوصی مورد اعتبارشان درخواست گواهی کرد

شرکتهای صادر کننده گواهی ایزو IAF

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می گویند. که خود این CB های صادر کننده بایستی تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB باشند. در نهایت AB ها خودشان تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF باید فعالیت کنند. و گواهی نامه هایی دارای بالاترین اعتبار هستند که اینگونه و طی این روند صادر شوند. این مراجع را درون سایت IAF می توانید مشاهده کنید.

مراجع صادر کننده ایزو
مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می گویند. که خود این CB های صادر کننده بایستی تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB باشند. در نهایت AB ها خودشان تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF باید فعالیت کنند.

IAF چیست؟

IAF تنها نهادی هست که درون سازمان ایزو معتبر هست و مجوز صدور ایزو را دارد. زمانی که به سایت ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG مراجعه می کنید درون سایت تنها IAF با آدرس WWW.IAF.NU را می بینید که به عنوان مرجع صادر کننده ISO معرفی شده است. وقتی که وارد سایت شدید در قسمت MEMBER سایت نام کشورها را مشاهده می کنید. در آن قسمت می توانید AB های کشورها را مشاهده کنید. جهت درک بیشتر مراجع صادر کننده ایزو معتبر تحت اعتبار IAF روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://www.aparat.com/v/go5kE/

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو غیر IAF چه مراجعی هستند. یکسری از مراجع خصوصی نیز هستند که درون ایران فعالیت می کنند و تحت اعتبار IAF نیستند. AB و CB های داخلی هستند که اصطلاحا بهشان غیر IAF گفته می شود. تعدادشان بسیار زیاد هست و همگی معتبر هستند.

گواهینامه ایزو تقلبی

گواهینامه ایزو تقلبی متاسفانه امروز بسیار باب گردیده است. مساله مهم مراجع و مراکز و شرکتهای حقیقی و حقوقی قلابی هستند که در میان این دسته ممکنست فعالیت کنند. و متاسفانه به دلیل عدم نظارت یک نهاد دولتی به راحتی کار می کنند. وقتی شرکتی گواهی ایزو را می گیرد و متضرر می شود طی یک اتفاق ممکنست متوجه شود گواهی ایزو دریافتی آنها تقلبی است. و فاقد هر گونه اعتبار میباشد. پس دریافت اطلاعات جهت مراجع معتبر گواهی ایزو و رجیستری و استعلام گواهی ایزو بسیار مهم هست. گواهی نامه های ایزو دارای اعتبار IAF را می توان از سایت IAF رجیستری کرد. درباره مراجع غیر IAF از طریق سایت AB اعتبار دهنده می توان اعتبار یک گواهی را استعلام گرفت.

انواع گواهینامه های ایزو

گواهینامه های ISO انواع و اقسام مختلف و متعددی دارند و تعدادشان بسیار زیاد هست. به طور کل این ایزو ها و یا سیستم های مدیریتی را می توان دو دسته طبقه بندی کرد.

گواهینامه های ISO عمومی

انواع گواهینامه های ISO تخصصی

اخذ دریافت گواهینامه ایزو
اخذ دریافت گواهینامه ایزو با سیستم کاران

گواهی ایزو ISO عمومی

گواهینامه های ایزو عمومی و یا همان سیستم های مدیریت عمومی برای تمامی سازمانها و شرکتها مورد استفاده قرار می گیرند. شرکتها نیز جدای از نوع فعالیتشان به آنها جهت بهره وری بیشتر نیاز دارند. این سیستم های مدیریتی مختص یک فعالیت خاص نیست. بلکه برای تمامی فرآیندها و فعالیتها بهره وری دارد. از این استانداردها و سیستمهای مدیریتی ، سه استاندارد اساسی مهم را می توان اینگونه بیان کرد.

ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت الزامات کیفی را برای سازمانها بیان می کند. اینکه چه کارهایی انجام دهند که در راستای فرآیندهایشان نظم و کیفیت مطابق استاندارد ایزو 9001 اجرا گردد.

ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از انواع گواهی نامه های عمومی ایزو و سیستم های عمومی مدیریتی هست که الزامات زیست محیطی را بیان می کند. و نشان می دهد که یک سازمان چه کاری انجام بدهد که در راستای فعالیتش محیط زیست حفظ گردد. یک شرکت با طراحی و پیاده سازی ایزو14001 نشان می دهد که در راستای فرآیندهای خودش الزامات زیست محیطی را رعایت می کند.

ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

سیستم مدیریتی عمومی ( گواهی ایزو عمومی ) دیگر، ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هست. iso45001 الزاماتی را بیان می کند که شرکتها با هر صنفی امنیت کارکنان را تامین کنند. و نشان می دهند که شرکت مربوطه امنیت شغلی کارکنان و محیط کار را کاملا مد نظر قرار می دهند. این سه استاندارد عمومی ترین استانداردهای مدیریتی هستند که پیاده سازی همزمان آنها تشکیل یک سیستم مدیریت یکپارچه را می دهد. اصطلاحا می گویند سازمان مربوطه دارای سیستم مدیریت یکپارچه هست که اصطلاحا IMS نامیده می شود.

گواهی ایزو ISO تخصصی

انواع گواهی نامه های ایزو تخصصی با توجه به حوزه فعالیت یک سازمان تعیین می گردد که هر کدام با یک مشخصه 4 الی 5 رقمی مشخص می شوند. برای هر زمینه فعالیتی یک استاندارد و یا حتی چند استاندارد وجود دارد. در ادامه سیستمهای مدیریتی تخصصی پر کاربرد را ذکر می کنیم.

ایزو29001 ISO29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

استاندارد ایزو 13485 ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی

ایزو22000 ISO22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی

ایزو 27001 ISO27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

و بسیاری استانداردهای تخصصی دیگر را میتوان نام برد.

انواع گواهینامه ایزو
انواع گواهینامه های ISO انواع و اقسام مختلف و متعددی دارند و تعدادشان بسیار زیاد هست. به طور کل این ایزو ها به دو دسته ایزو عمومی و ایزو تخصصی تقسیم میشوند.

نحوه دریافت گواهینامه ایزو :

نحوه دریافت گواهینامه ایزو طی یک روند صورت می گیرد که به طور خلاصه می توان مراحل اخذ ایزو را چنین تعریف کرد.

تعیین هدف از اخذ گواهینامه ایزو

انتخاب نوع گواهی ایزو

تعیین یک مرجع صادر کننده ایزو معتبر

مستندسازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

ممیزی نهایی

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

دریافت گواهینامه ایزو

دریافت گواهینامه ISO براحتی قابل دریافت است و اخذ آن نیاز به داشتن شرایط خاص و ویژه ای نمیباشد. هرسازمانی که دارای دفتر مرکزی و یا در حال انجام فعالیت و اجرای فرآیند درمجموعه اش باشد میتواند تقاضای اخذ گواهی رابدهند. دریافت گواهینامه ایزو بتعداد پرسنل و افراد شاغل در سازمان و همچنین فرآیندهای درحال اجرا و میزان حمایت و پشتیبانی مدیریت سازمان جهت پیاده سازی ایزو بستگی دارد. البته انتخاب نوع مرجع صادر کننده ایزو و میزان سختگیری مرجع تأثیر زیادی برروی زمان اخذ و هزینه ها دارد.

متقاضیان استاندارد ایزو بدلایلی همچون موارد زیر اقدامات لازم جهت اخذ ایزو را انجام میدهند. جهت شرکت درمناقصات اقدام میکنند. جهت تبلیغات و بالا بردن سطح کیفی محصولات و افزایش رضایتمندی درمشتری بدنبال اخذ مدرک ایزو میروند. باداشتن ISO پروژه های سازمانی و اجرای سیستم مدیریت کیفیت بخوبی انجام میشود. پیاده سازی سازی استاندارد مربوطه باعث ارزشیابی ریسک ها و‌خطرات خواهد شد. درنتیجه بصورت مستمر و دائم سطح کیفی خدمات و تولیدات بالاتر میرود. بابالا رفتن سطح کیفیت سازمان میتواند براحتی در بازارهای جهانی رقابت کند.

فواید دریافت گواهینامه ایزو

دریافت و صدور گواهینامه ISO فواید بسیار زیادی برای افراد جامعه دارد. این فواید هم شامل حال مصرف کننده و هم شامل حال تولید کنندگان خواهد بود. اخذ نشان ایزو فرآیندهای بهینه سازی و درنتیجه کیفیت و بهبود خط تولید را افزایش میدهد. افزایش رضایتمندی مشتری را بالا میبرد و امکان راهیابی به بازارهای جهانی را افزایش میدهد. باعث میشود متقاضی سهم بسیار زیادی ازبازار داخلی راهم بگیرد. پیروزی در مناقصات را بطور صد درصد افزایش میدهد. مهمتراز آن محیط زیست سالم نگه داشته میشود و سلامتی افراد جامعه تضمین میشود.

مراحل صدور گواهی بدین ترتیب میباشد. اول متقاضیان محترم باتوجه بنوع نیاز و متناسب بودن بافعالیتها و فرآیندهای مجموعه نوع استاندارد مورد نظرشان راانتخاب مینمایند. دومین و مهمترین انتخاب، انتخاب مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو میباشد. مرحله سوم باتوجه به سختگیری و داخلی و بین المللی بودن مرجع مراحل طراحی، مستند سازی و پیاده سازی رااجرا مینماییم. مرحله آخر بعداز بررسی تمام جوانب و شناسایی عدم انطباقات و شناسایی و رفع مشکلات و خطرات و انجام اقدامات پیشگیرانه ممیزی و ثبت و صدور جهت دریافت مدرک استاندارد انجام میگیرد.

گواهینامه ISO
گواهینامه ISO یکی ازمهمترین انواع مدارک استاندارد میباشد و توسط مؤسسه ای غیردولتی و بسیار معتبر جهانی درژنو سوئیس تهیه و تنظیم شده اند.
نحوه اخذ ایزو با سیستم کاران

سیستم کاران راهگشای متقاضیان اخذ ایزو است. آنها با توجه به مشغله متقاضیان اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو تمام مراحل را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می دهند. ابتدا متقاضی محترم با مرکز سیستم کاران تماس می گیرد. سپس نامه اعلام قیمت ایزو برایشان ارسال می گردد. سپس می تواند از مراجعی که در لیست وجود دارد با توجه به نیاز خود، یک مرجع را انتخاب کنند. و سپس فرم درخواست ایزو در قالب وورد برایشان ارسال می گردد. طی یک روند و پس از تایید نهایی فرم فایل به قسمت اجرایی جهت ممیزی و صدور گواهی ایزو ارائه خواهد شد.

گواهینامه ISO خیلی آسان و راحت توسط مرکز سیستم کاران پیگیری و صادر میگردد. کارشناسان و مشاوران مجرب مجموعه باداشتن تجارب بسیار بالا در زمینه مشاوره و کار با انواع مراجع صدور ISO بصورت کاملا خبره و حرفه ای در خدمت متقاضیان محترم هستند. مرکز سیستم کاران عضو کمیته تدوین استانداردها میباشد. این مرکز بعلت سابقه درخشان و عالی خود میتواند به تمام نیازهای مشتریان پاسخ مثبت دهد و با مناسبترین قیمت و کمترین زمان با توجه به نوع مرجع انتخابی گواهی مورد نظر مشتریان راپیگیری و اخذ نماید.

دانلود فرم درخواست ایزو
گواهینامه ایزو یکی از انواع گواهینامه های مهم جهت مناقصات ، رقابت ، تبلیغات ، صادرات و مطرح شدن در بازارهای جهانی هست

سیستم کاران به عنوان یک مرکز بزرگ و عام المنفعه مطرح میباشد. این مرکز اولین و بزرگترین مرکز جهت مشاوره و ثبت گواهی ایزو هست. سیستم کاران با مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت شماست.

با ما در تماس باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

26 Responses

 1. گرفتن گواهینامه ایزو شرایط و ضوابط خاصی داره؟ آیا ما که یه شزکت ساخت و ساز هستیم به چه نوع گواهی ایزو نیاز داریم؟ از کجا می تونیم گواهی ایزو معتبر بگیریم؟ چطوری از اعتبار گواهی نامه ایزو مطمین بشیم‌. شما در خصوص اخذ ایزو هم فعالیت می کنید؟

  1. سلام خسته نباشید
   میخواستم بپرسم برای گرفتن ایزو ۹۰۰۱ باید چه مدارکی آماده کنیم و چقدر طول میکشه به دستمون برسه ممنون میشم جواب بدید

 2. برای اینکه در مناقصات بخوایم شرکت کنیم باید ایزو aif بگیریم یا از مراجع دیگه هم میشه بگیریم

 3. گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ رو ما داریم میخوایم تمدید کنیم از مرکز دیگه گرفتیم شما الان اینکار رو انجام میدید برامون یا باید بریم سراغ همون مرکزی که ازش گواهی ایزو ISO گرفتیم. ضمنا ما گواهینامه های در زمینه جوشکاری رو هم میخوایم میشه بگید چه ایزو هایی به دردمون میخوره

 4. سلام. با سپاس از مرکز سیستم کاران خواستم بپرسم گواهینامه ISO9001 برای چه مشاغلی کاربرد داره؟

  1. سلام و عرض ادب
   گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ اولین و مهمترین استاندارد سازمان بین المللی ایزو می‌باشد. در واقع از گواهینامه‌ ایزو ۹۰۰۱ بعنوان گواهی مرجع نیز نامبرده میشود. قوانین و الزامات استاندارد ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت قابلیت طراحی و اجرا برای تمام مشاغل را دارد. بنابراین تمامی شغل های تولیدی، خدماتی و مهندسی و پیمانکاری و همه همه می‌توانند ایزو ۹۰۰۱ را درخواست و دریافت نمایند.

 5. یک شرکت ساختمان سازی بزرگ داریم
  نیاز به گواهینامه های ایزو hse را داریم
  هزینه اخذ و دریافت گواهینامه های ایزو چند است؟
  آیا توصیه میکنید ما از گواهینامه Iaf استفاده کنیم یا برای اخذ گواهینامه ایزو دارای اعتبارiaf ااستفاده کنیم

 6. گواهینامه های بین المللی ایزو فقط از طریق مراجع خارجی قابلیت صدور داره یا مراجع ایرانی هم میتونن گواهینامه ایزو قانونی و معتبر را صادر کنند؟ مرکز سیستم کاران فقط مرکز مشاوره هست یا بعنوان مرجع ثبت و صدور می‌تونه گواهی ایزو صادر کند؟

 7. گواهی نامه ایمنی و گواهینامه hse چه فرقی با هم دارند؟ حدود دو سال پیش ما گواهینامه ایمنی را از اداره کار دریافت کردیم ولی الان برای یک شرکت در مناقصه به ما گفتند مدارکتون ناقصه و گواهینامه hse باید ببریم؟ گواهینامه hse چی هست و باید از کجا بگیریم ؟

 8. صفر تا صد گواهینامه ایزو را کارشناس ایزو می‌تونه به تنهایی انجام بده یا اینکه مجموعه خواهان ایزو باید حتما یک مشاور و رابط برای پیگیری و انجام پروژه استخدام کنه؟ حدود هزینه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ بهمراه چند گواهی آموزشی hse چقدر میشه ؟

 9. سازمان IAF تو کشور ایران نمایندگی داره یعنی میشه بطور مستقیم به نمایندگیهاش مراجعه کنیم و از یک مرجع تحت اعتبارش گواهینامه ایزو بگیریم؟ فرق اعتبار گواهینامه ایزو به اصطلاح تحت اعتبار IAF با گواهینامه ایزو بدون اعتبار IAF چقدر هست؟

 10. گواهی ایزو را چطوری میتونیم از یه راه ساده و کم خرج بگیریم؟ مشکل ما نداشتن زمان و‌ پول کافی هست و کارمون به داشتن گواهینامه ایزو گیر افتاده. یک مرجعی یا شرکتی به ما معرفی کنید که بتونیم خیلی فوری و ارزان ازشون گواهینامه ایزو بگیریم.

 11. جهت گرفتن گواهینامه IMS ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو‌ ۴۵۰۰۱ را آیا باید حتما بصورت قانونی و رسمی پیاده سازی کنیم؟ گواهی IMS هم مثل بقیه مدارک ایزو آیا اعتبار سالیانه داره یا اینکه نیازی نیست که تمدید بشه؟

 12. دو‌ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۰۰۰۲ را حدود یک سال پیش توسط یک مرکز مشاوره دریافت کردیم ولی الان که جهت تمدید گواهینامه به مرکز مشاوره فوق مراجعه کردیم گفتند cb مربوطه دیگه کار نمیکنه و داخل ایران نمایندگی نداره. لطفاً شما بعنوان مدعی یک مرکز مشاوره معتبر و قانونی ما را راهنمایی بفرمایید که باید چیکار کنیم ؟

 13. سلام
  بنده برای کار در یک شرکت باید یکسری مدارک را آماده و تحویل دهم. یکی از گزینه ها داشتن گواهینامه OHSAS 18001 هست . ولی فهمیدم الان این استاندارد بعد از ویرایش تبدیل شده به ایزو ۴۵۰۰۱ . متاسفانه مدیر عامل شرکت گفته حتما باید همون مدرک OHSAS 18001 را ببرم و انگار سواد زیادی نداره . آیا شما چنین مدرکی را برای بنده صادر میکنید؟

 14. اجرای درست و واقعی نمونه مستندات حدودا در چند مرحله اجرا می‌شود؟ آیا حتما بازرس از طرف مرجع صادر کننده باید مهر تایید را بزنه یا نماینده شما در شرکت این کار را انجام میده؟ ما قصد اخذ گواهینامه ایزو داریم ولی طراحی و اجرای واقعی برامون مهم
  به همین جهت این سوالات را پرسیدم تا ببینیم خیلی سخته یا اسان

 15. گواهینامه های ایزو در خصوص جلب رضایت مشتریان و رسیدگی به نظرات و شکایت مشتریان چند تا هستند؟ مجموعه ما بعنوان یک گروه کارآفرین در چند حوزه فعالیت می‌کنه و به دنبال گواهی نامه های هستیم که بصورت عمومی شامل حال تمام فعالیت های ما بشه لطفاً نام استاندارد و هزینه ها را برای ما ارسال نمایید

 16. گواهینامه های ایزو مورد نیاز برای شرکت مهندسی کامپیوتری شامل چه استاندارد هایی میشه. همه استاندارد های مورد نیاز را برای تبلیغات نیاز داریم آیا همه را میشه همزمان بگیریم ؟

 17. میخواستم بپرسم آیا میشه گواهی نامه ایزو ۹۰۰۱ را از مراجع تحت اعتبار IAF بگیریم ولی گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را از مراجع غیر IAF بگیریم ؟ در این صورت گواهینامه IMS را بصورت رایگان می‌تونیم دریافت کنیم

 18. سلام
  جهت کسب اطلاعات بیشتر و تحقیق و بررسی به پکیج نمونه مستندات ایزو ۹۰۰۱ که اعلام کرده بودید بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار میدهید احتیاج دارم. از چه طریقی میتونیم فایل word مربوطه را دریافت کنم؟

 19. شما تو تمام مطالب و‌مقالاتتون گفتید تنها نهاد اعتبار دهنده IAF هست ولی چرا مراکز مشاوره دیگه بغیر از IAF یک نهاد دیگه فکر کنم به نام ASCB هم معرفی کردند آیل واقعا همچین نهادی وجود نداره یا مرکز شما باهاش کار نمیکنه؟

 20. گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ چه فرقی با گواهینامه hse دارد و کدام یک در حوزه بهداشت و ایمنی کاملتر و جامع تر هست ؟ در حوزه مناقصات کدام گواهی موثرتر هست و مورد توجه بیشتر کارفرمایان هست؟

  1. گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای قوانین و الزامات مرتبط با ایمنی محیط کار و سلامت کارکنان را بیان میکند ولی گواهی نامه hse یا همان گواهینامه HSE-MS هم قوانین و الزامات مرتبط با سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و هم سیستم مدیریت زیست محیطی را مطرح میکند. اخذ هر کدام از گواهینامه های فوق متناسب با نظر کارفرما صورت می‌گیرد.
   توصیه ما به کلیه شرکت‌ها و سازمان‌ها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری این است که هنگام اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ را هم بگیرند. زیرا تلفیق دو گواهی فوق همانند گواهینامه hse عمل میکند. مرکز سیستم کاران متناسب با نیاز مشتری و درخواست کارفرمایان کلیه گواهینامه های فوق را هم از طرف مراجع تحت اعتبار IAF و هم غیر IAF برای مشتریان محترم صادر می‌نماید.

 21. سلام وقت شما بخیر و شادی
  گواهینامه ISO 9001 اگر بصورت واقعی قانونی گرفته شود آیا مجموعه مستلزم به اجرای مستندات می‌شود؟ مرجعی هست که گواهینامه ایزو را بصورت معتبر با قابلیت رجیستری به ما دهد ولی در طراحی و اجرای قوانین ایزو‌ سخت گیری نداشته باشه.

 22. جهت حضور در مناقصه ای که شرکت گاز گذاشته ما نیازمند هم استاندارد ایزو هستیم هم استاندارد HSE.‌ هر دو تا گواهی نامه را میشه با هم گرفت یا راه و روششون فرق می‌کنه. البته تو قسمت مدارک درخواستی دقیق نوشته ایزو ۹۰۰۱ و گواهینامه HSE ایمنی اداره کار .

 23. اصول گرفتن ایزو به چه شکلی هست ؟ مثلا در مجموعه ما چند فعالیت با هم انجام میشه مثلا در یک قسمت پاکت‌های بسته بندی خشکبار را آماده می‌کنیم و در یک قسمت دیگه میوه ها را برای خشک کردن آماده میکنیم آیا همزمان میشه استاندارد های ایزو مربوطه در تمام بخش ها با هم اجرا کرد.
  روی گواهینامه ایزو نوع فعالیت قید میشه یا نه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط