اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مدرک مسئول ایمنی کارگاه‌ آموزشی

مدرک مسئول ایمنی کارگاه‌ آموزشی
5/5 - (25 امتیاز)

مدرک مسئول ایمنی کارگاه‌ آموزشی

مدرک مسئول ایمنی کارگاه‌ آموزشی جهت دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران مهم هست. مسئول ایمنی یا افسرHSE  جهت پیاده سازی ایمنی در کارگاه انجام وظیفه می‌کند. کلیه شرکتهای پیمانکاری، مشاوره و خدماتی فردی را بعنوان مسئول ایمنی استخدام می‌کنند. شرکت‌هایی که قصد دریافت گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را دارند با توجه به تعداد پرسنل و همچنین نوع فعالیت و فرآیندهای اجرایی در سطح مجموعه موظف به استخدام و تعیین یک نفر به عنوان مسئول ایمنی هستند. به ازای هر ۲۵ نفر پرسنل مشغول در مجموعه یک مسئول ایمنی نیاز هست.

مسئول ایمنی یا افسرHSE باید تحصیلات دانشگاهی کاردانی به بالا مرتبط با ایمنی و رشته‌های زیر مجموعه داشته باشد. همچنین اگر مدرک مرتبط نداشته باشد با ارائه سابقه کاری در شغل‌های فنی و مهندسی باید صلاحیت و شایستگی خود را نشان دهد. سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران نیاز به استخدام نیروی مسئول ایمنی می‌یاشند. چنانچه مسئول ایمنی معرفی شده مدرک مرتبط داشته باشد فقط باید دوره تخصصی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک را بگذرانند ولی چنانچه نیروی مورد نظر جهت مسئول ایمنی مدرک مرتبط نداشته باشد باید دو دوره آموزشی ایمنی عمومی و دوره شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک را با هم بگذرانند.

گواهینامه‌های آموزشی مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه ایمنی و‌ بهداشت کار برای کارگران تحت پوشش پیمانکاران

گواهی ایمنی و بهداشت کار برای کارفرمایان و مدیران مجموعه‌ها

گواهینامه ایمنی عمومی ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها

گواهی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها که یک دوره تخصصی می‌باشد.

هدف از برگزاری دوره‌های عمومی ایمنی و بهداشت کار جهت آموزش مسئول ایمنی کارگاه بالا بردن سطح آگاهی مهندسین در کارگاه‌ها، بکارگیری افراد شایسته و صالح در زمینه ایمنی و جهت پیشگیری از حوادث و آشنایی با اصول ایمنی می‌باشد.

مدت زمان برگزاری دوره‌ آموزشی ایمنی عمومی ۴۰ ساعت می‌باشد و مدت زمان برگزاری دوره تخصصی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ۱۶ ساعت می‌باشد که زیر نظر مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار صادر می‌گردد.

طبق قوانین و آیین‌نامه‌های بکارگیری مسئول ایمنی در کارگاه‌ها کلیه افرادی که بعنوان افسر ایمنی، مسئول حفاطت فنی، ناظر کیفی، روابط ایمنی، همیار ایمنی، کارشناس ایمنی و مسئول ایمنی بخواهند فعالیت کنند باید صلاحیت آن‌ها از طرف بازرس اداره کار مورد تأیید قرار گیرد.

وظایف مسئول ایمنی ( افسر HSE )

رعایت اصول و مقررات ایمنی، برنامه ریزی و تهیه چک لیست‌های ایمنی ، بازدید از پروژه و انجام بازرسی‌های دوره‌ای، آموزش کارگران، پیگیری و بررسی معاینات دوره‌ای کارکنان، تهیه و تنظیم گزارش‌ها، طرح گزارشات و نقص‌های کارگاه در جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، تهیه گواهی معاینه ماشین آلات و تجهیزات، اعلام نیاز و پیگیری تجهیزات ایمنی و بهداشت کارگاه، تهیه گزارش از عوامل مؤثر در حوادث و ارائه آن به مراجع ذیصلاح و ارائه گزارشات کتبی به نماینده مدیریت و آموزش کمک‌های اولیه به کارکنان و کارگران از وظایف مهم مسئولین ایمنی کارگاه‌ها می‌باشد.

اعضای کمیته حفاظت فنی و بهداشت جهت رفع نواقص کارگاه

مسئول ایمنی ( افسرHSE  ) بعنوان دبیر جلسه، نماینده کارگران و پیمانکاران، سرپرست کارگاه و مدیر پروژه یا نماینده مدبر بعنوان رئیس جلسه.

امروزه بعلت نیاز ضروری سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت اخذ گواهینامه‌های ایمنی اداره کار استخدام افراد بعنوان مسئول ایمنی بسیار رواج پیدا کرده است و اخذ مدارک تحصیلی دانشگاهی در زمینه ایمنی و‌ بهداشت بازار خوبی دارد و جوانان با اخذ مدرک ایمنی دانشگاهی می‌توانند بعنوان مسئول ایمنی در سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری مشغول به کار شوند.

کارگاههای آموزش مسئول ایمنی به بررسی کلیه فرآیندهای کاری و نحوه اعمال استاندارد‌ها و استفاده از الزاماتHSE  می‌پردازد. همچنین بررسی راهکارهای مقابله با برق گرفتگی و حریق و سقوط از ارتفاع را انجام می‌دهد. آشنایی با عوامل خطرساز و زیان آور محیط کار و بیماریهای ناشی از آن و شناسایی عوامل بروز حوادث و بکارگیری اقدامات اصلاحی همگی به عنوان نکات آموزشی در کارگاه‌های آموزشی ارائه می‌گردد.

مزایای برگزاری دوره‌های آموزشی مسئول ایمنی در کارگاه آموزشی زیر نظر اداره کار

برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی و بهداشت کار و آموزش مسئول ایمنی مورد تأیید مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار

دریافت گواهینامه معتبر از طرف اداره کار ( وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی)

برگزاری همزمان دوره‌های عمومی و تخصصی و سرعت بخشیدن به روند کار جهت دریافت گواهینامه و انجام پروژه

تدریس و مشاوره توسط اساتید مجرب اداره کار

مرکز سیستم کاران با ارائه مطالب مفید و کاربردی سطح آگاهی متقاضیان محترم اخذ گواهینامه‌های آموزشی از جمله گواهینامه مسئول ایمنی را افزایش می‌دهد تا متقاضیان بتوانند با اطمینان خاطر به نتایج مطلوب و مورد نظرشان دست یابند.

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط