اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو برای رستوران

اخذ ایزو 9001 برای رستوران
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو برای رستوران

گواهینامه ایزو برای رستوران نیز مثل تمامی صنف ها، ایزوها و استانداردهایی تعریف کرده است که رستوران ها و کافی شاپ ها و کترینگ ها و سالن های پذیرایی با هر سطح و اندازه ای نیز می توانند از این استانداردها استفاده کنند. یکسری از این استانداردها ، استانداردهای عمومی هستند. که شامل همه ی صنف ها می شوند و اصلا مهم نیست شما در چه صنفی فعالیت دارید. چیزی که مهم هست این هست که گواهی نامه های ایزو عمومی باعث اثربخشی مفید و بالا رفتن فروش و افزایش مشتری می شود. و در سطح کیفی فرآیندهای مجموعه تاثیر بسزایی دارد و نظمی سیستماتیک به آن می بخشد. امروزه مردم به دلیل مشغله های کاری بالا تقاضای استفاده از غذاهای بیرونی بسیار زیاد هست. مردم از رستوران ها و کترینگ و فست فود و آشپزخانه های صنعتی استفاده بیشتری می کنند. و به همین جهت کیفیت و ایمنی حرف اصلی را می زند. و می توان گواهینامه های ایزو رستوران را به دو گروه عمومی و تخصصی تقسیم کرد.

گواهی ایزو عمومی برای رستوران

گواهینامه ایزو عمومی شامل سه گواهی ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، گواهینامه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهی نامه ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ، هر سه استاندارد عمومی هستند که برای تمامی صنایع کاربردی بوده و کارآمد می باشد.

اخذ ایزو 9001 برای رستوران

ایزو9001  سیستم مدیریت کیفیت برای تمامی مشاغل الزامات کیفی آنها را بیان و برآورده می کند. که عمومی ترین نوع استاندارد هست. و باعث ایجاد یک نظم سیسماتیک درون سازمان می شود. ایزو 9001 به نوعی مادر تمامی استانداردها نیز هست.

اخذ ایزو 14001 برای رستوران

استاندارد بعدی که برای سازمانها کاربردی هست ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی هست. ISO 14001 الزامات محیط زیستی را جهت حفظ منابع طبیعی بیان می کند. اینکه چه فرآیندهایی را در سازمان به کار بگیریم که منابع طبیعی آب و هوا و خاک آسیب نبیند. و محیط زیستی سالم داشته باشیم.

اخذ ایزو 45001 برای رستوران

ایزو45001 الزامات ایمنی و بهداشت شغلی را در خود دارد و ایمنی و بهداشت کارکنان را در ارجحیت قرار می دهد. سپس hse – ms نیز از دیگر انواع گواهی هست که برای مشاغل مختلف من جمله رستوران ، تهیه غذا ، کترینگ ، سالن پذیرایی کارآمدی دارد و مثمر ثمر می باشد. از این میان اگر رستوران ، تهیه غذا ، کترینگ ، سالن پذیرایی بخواهد یک گواهی نامه دریافت کند ایزو9001 iso9001 بهترین استاندارد می باشد که توصیه می گردد.

اخذ گواهینامه های ایزو مشتری مداری برای رستوران

همچنین استانداردهای ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی شکایات مشتریان ISO10002 و ایزو10004سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان ISO10004 از سیستم های مشتری مداری هستند که برای تمامی شرکتها من جمله شرکتهای فعال حوزه رستوران ها و فست فود ها به جهت سر و کار داشتن با مشتری به صورت مستقیم بسیار کاربردی و پر کاربرد هستند و بسیار برای مشاغل این چنینی که به صورت مستقیم با مشتری و نظرات مشتری در تماس هستند توصیه می گردند. جهت اطلاع از دیگر استانداردهای عمومی حوزه نفت و گاز و پتروشیمی با مرکز سیستم کاران تماس حاصل فرمایید. و اطلاعات کامل را دریافت کنید. از خدمات مشاوره رایگان مرکز استفاده نمایید.

گواهی ایزو تخصصی برای رستوران

گواهی نامه ایزو بعدی که به گواهی ایزو عمومی برای رستوران ، تهیه غذا ، کترینگ ، سالن پذیرایی توصیه می شود. به دلیل سر و کار داشتن با مواد غذایی برمی گردد به استاندارد تخصصی حوزه صنایع غذایی ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی هست. و همچنین HACCP که این دو استاندارد تخصصی در حوزه صنایع غذایی هستند. ایزو 22000 و HACCP برای رستوران و فست فود و همچنین کترینگ و سالن های غذا خوری و سالن های پذیرایی و همین طور آشپزخانه های صنعتی از استانداردهای تخصصی به شمار می آیند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استانداردهای تخصصی حوزه رستوران و سالن های غذاخوری و کترینگ و فست فود به مانند هر استاندارد تخصصی متناسب هر حرفه دیگر با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

مراجع صادر کننده ایزو مختص رستوران

مراکز صادر کننده ایزو مختص رستوران و کترینگ و فست فود و سالن های غذا خوری و پذیرایی به مانند تمامی مراجع صادر کننده ایزو دو گروه می شوند: IAF و غیر IAF .

مراجع صادر کننده ایزو مختص رستوران تحت اعتبار IAF

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار یک مرجع بالا دست با عنوان AB فعالیت می کنند و AB خودش گواهی ایزو صادر نمی کند و بلکه این وظیفه را به نهاد دیگری با عنوان CB می سپارند و در نهایت خود این AB تحت اعتبار یک نهاد بالا دست بین المللی با عنوان IAF فعالیت می کنند و AB بایستی حتما تابع قوانین IAF باشد و IAF تنها نهادی هست که درون سازمان جهانی ایزو ISO به عنوان مرجع معتبر در خصوص گواهی ایزو معرفی گردیده است. گواهی ایزو صادره اینچنینی دارای اعتبار بین المللی هست.

مراجع صادر کننده ایزو مختص رستوران تحت اعتبار غیر IAF

سری دیگر مراجع صادر کننده ایزو هستند که AB و CB داخلی هستند و درون ایران مدیریت می شوند و به دلایل مختلفی منجمله تورم و تحریم ها این دست مراجع ساخته شدند که شرکتها بتوانند گواهی ایزو متناسب شرایط خود و کشور خود را دریافت کنند و البته درست است که اعتبار IAF را ندارند اما کار راه انداز هستند و شاید در صادرات و در مواقع نادر در مناقصات ( بنا بر سختگیری کارفرمای مناقصه گزار ) شرکتها مجبور شوند از گواهی نامه های IAF بهره مند شوند. جهت شناخت مراجع IAF و غیر IAF و درک بهتر در خصوص مراجع صادر کننده معتبر ایزو با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط