ایزو ISO گواهینامه ایزو گواهینامه ISO گواهینامه HSE یا HSE - MS گواهینامه CE انواع گواهینامه های ملی و بین المللی معتبر و ارزان و فوری در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو
5/5 - (70 امتیاز)

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

مراحل تمدید گواهینامه ایزو

مراجع تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو

گواهینامه های ایزو دو مرحله دارد. مرحله صدور و مرحله تمدید، انجام این صدور توسط مراجع انجام میشود و این صدور بصورت سه ساله انجام خواهد شد. صدور گواهینامه ایزو برای هر نوع گواهینامه ایی انجام میشود. مراجع صدور گواهینامه متفاوت بوده و هر متقاضی با توجه به نیاز خود که چه نوع گواهینامه از چه مرجعی را درخواست دارند را انتخاب کرده و صدور انجام خواهد شد. گواهینامه های ایزو ایجاد شده به بیش از هزار نوع گواهی میباشد که در سطح جهان مطرح شده است.

ویرایش های گواهینامه ایزو

گواهینامه های ایزو هر چند سال یکبار با ویرایش های جدید وارد بازار کار شده و تمام مراجع باید از این ویرایش های جدید اطلاع داشته باشند و در خصوص انواع گواهینامه های ایزو خود را به سطح جهانی رسانده و بروز رسانی کنند. ویرایش های جدید گواهینامه ها با سال میلادی بیان شده و وقتی ویرایش جدید ایجاد شد چاپ جدید کتاب استاندارد مربوطه وارد بازار کار خواهد شد تا مراجعی که برای صدور اقدام میکنند از آن اطلاع داشته باشند. تمام ویرایش این استانداردها در ژنو سوئیس میباشد که استانداردهای ایجاد شده با چند کشور با همفکری هم در این مکان انجام میشود به زبان آسانتر اتاق فکر ایجاد استانداردها در این کشور میباشد.گواهینامه های ایزو برای متقاضیان مختلف ایجاد شده که هر متقاضی باید بدانند با توجه به نیاز خود چه نوع گواهینامه ایی را باید دریافت کنند.

همکاری صدور بین مراجع مختلف

مراجع مختلف برای صدور گواهینامه ها با کشورهای مختلف همکاری داشته و گواهینامه ها را از کشورهای مختلف صادر میکنند. کشورهای قدر که در سطح جهان نام آنها مطرح می باشد عبارتنداز کشور سوئیس ، کشور انگلستان، کشور آلمان، کشور آمریکا، کشور بلژیک، استرالیا، ایران، کانادا، روسیه این چند کشور هر کدام به تنهایی از نمونه مراجع قدر به حساب می آیند که گواهینامه های ایزو را یا با سخت گیری کمتر یا با سخت گیری بیشتر صادر میکنند. جالب توجه می باشد که کشور ایران هم با صدور گواهینامه NACI جزو قدرترین کشورها در خصوص صدور و تمدید گواهینامه ایزو فعالیت میکند. تمام مراجع صدور بعد از یکسال تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند. نحوه تمدید گواهینامه ایزو بسیار آسان بوده و مشتری فقط هزینه تمدید را پرداخت می کند اتمام کار تمدید صفر تا صد با خود مراجع تمدید میباشد. نحوه تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو برای تمام مراجع معمولا یکی بوده فقط با کمی تفاوت اعتبار تمدید گواهینامه ایزو برای متقاضیان انجام میشود.

روش تمدید گواهینامه ایزو

بحث صدور و تنحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو کار چندان سختی نبوده و تمام مشتریان براحتی میتوانند این تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو را انجام دهند. تمدید اعتبارگواهینامه ایزو توسط مراجع صادر کننده انجام میشود. مراجع صادر کننده گواهی نامه  ایزو CB نامیده میشوند. این CB ها توسط مراجع بالاتری بنام AB اعتبار دهی شده و با تایید این مراجع اجازه صدور یا تمدید گواهینامه ایزو را خواهند داشت. متقاضیان که درخواست تمدید گواهی نامه ایزو را دارند باید به CB ها رجوع کرده تا کار تمدید گواهینامه ایزو را برایشان انجام دهند. مشتریان برای تمدید گواهینامه ایزو میتوانند با توجه به نیاز خود یا تمدید را انجام دهند یا از تمدید کردن گواهینامه ایزو منصرف شوند.

اعتباردهی تمدید برای مشاغل

اعتباردهی تمدید ایزو برای انواع مشاغل کاری از تولیدی تا صادرات یا برای برند سازی و جذب مشتری انجام می شود. همچنین تمدید کردن گواهینامه  ایزو در سایت مرجع صادر کننده ایزو قابل رهگیری خواهد بود. گواهینامه ایزو برای شرکتهای مختلف که تولید محصولات و خدمات دارند باید حتما حتما انجام شود. این گواهینامه ها میتواند از هر مرجعی چه مستقل یا مراجع تحت اعتبار بین المللی انجام شود. برای صادرات تمدید گواهینامه ایزو توسط مراجع تحت اعتبار بین المللی که IAF  نامیده میشود باید انجام شود. فقط مراجع تحت اعتبار بین المللی IAF میتوانند تمدید گواهینامه ایزو برای صادرات به کشورهای دیگر را انجام دهند دیگر مراجع غیر IAF اگر بخواهند تمدید گواهینامه را انجام دهند بدلیل نداشتن لوگوی IAF نمیتوانند صادرات محصول را انجام دهند. در بحث تمدید گواهینامه ایزو انواع مختلف گواهینامه های ایزو به ثبت رسیده که هر شرکت یا متقاضیان با توجه به زمینه کاری خود تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را انجام میدهند.

ارائه خدمات توسط مراجع مختلف

مراجع متفاوت با کارکردهای تقریبا متفاوت آماده هستند تا برای مشتریان ارائه خدمت نموده و صدور یا تمدید گواهینامه ایزو را انجام دهند. با توجه به گستردگی مراجع صادر کننده، ما قصد داریم در این مطلب راهنمایی جامع و کاملی را برای متقاضیان ارائه دهیم. در نحوه تمدید گواهینامه ایزو در مرحله اول باید صدور گواهینامه ایزو انجام شود. این صدور میتواند از مراجع مختلف که در سطح کشور با نام های گوناگون مشغول فعالیت هستند برای مشتری ارائه شود. مرحله بعد زمان تمدید اعتبار گواهینامه ایزو میباشد که یکسال از زمان صدور گواهینامه ایزو گذشته که مراجع صادر کننده به متقاضیان اعلام میکنند. مشتری باید بدانند که هر صدور گواهینامه ایزو سالی یکبار به مدت دوسال زمان تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را خواهد داشت.

هزینه تمدید گواهینامه ایزو

هزینه های تمدید گواهینامه ایزو با توجه به ارائه گزارشات و تهیه مستندات تمدید اعتبار گواهینامه ایزو متفاوت بوده و هر مرجع طبق سیاست کاری خود نرخ مشخص شده ایی را به متقاضیان اعلام میکند. مراجع میتوانند تحت اعتبار بین المللی که در سطح کل جهان پذیرفته شده است باشند. یا بدون اعتباردهی مراجع بین المللی کار تمدید ایزو را انجام دهند. نرخ سود مراجع بین المللی بالاتر بوده و با مبلغ ارز جهانی کار تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند. اما مراجع بدون اعتبار بین المللی هزینه پایین تری را دارند آن هم بدلیل اینکه در داخل کشور مشغول فعالیت میباشند معمولا هزینه های آنها پایین تر است. چون تمام کار تمدید یا صدور گواهینامه ایزو در داخل کشور انجام میشود پس با هزینه پایین تر تمدید را برای دوستانی که نمیخواهند هزینه بالاتر را  پرداخت نمایند انجام میدهند.

نیاز تمدید ایزو برای مناقصه

متقاضیان به جهت شرکت کردن در مناقصه باید تمدید اعتبار گواهینامه ایزو را انجام دهند و با ارسال تمدید اعتبار گواهینامه ایزو شانس برنده شدن در مناقصه را برای خود بیشتر کنند. تمدید کردن برای اکثر شرکتها بسیار مهم میباشد. در مورد همکاری با کارفرمایان تمدید گواهینامه ایزو باید انجام شود کارفرمایان وقتی استعلام گواهی نامه ایزو را مشاهده میکنند اطمینان دارند که تمدید گواهینامه ایزو انجام شده و این اطمینان باعث همکاری بین شرکتها و کارفرمایان خواهد شد.

موارد مهم برای تمدید ایزو

موارد مهم برای تمدید اعتبار گواهینامه ایزو برای شرکتهای ساخت و تولید ایران خودرو، برای تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، صادرات محصولات خوراکی، تولید مواد خوراکی با استاندارد رعایت شده، تمدید استاندارد در صنایع شیمیایی، بکار گرفتن موارد مورد نیاز استاندارد ایزو در محیط زیست پیرامون زندگی انسانها، بحث ایجاد محیط ایمن و امن برای کارگران با توجه به سختی کاری که دارند. استاندارد اعلام شده برای اتاق عمل در بیمارستان، و موارد مهم دیگر برای تمدید و لزوم داشتن استاندارد ایزو اعلام شده است.

از دیگر موارد بحث تمدید ایزو برای کارفرمایانی که قصد همکاری با شرکتهای مختلف را دارند علاوه بر اعتماد دو طرف کارفرمایان به داشتن تمدید گواهینامه ایزو اهمیت داده و مسئله تمدید اعتبارگواهینامه ایزو برای ادامه همکاری برایشان مهم میباشد. برای تمدید اعتبار گواهینامه ایزو متقاضیان باید هزینه تمدید گواهینامه ایزو که مرجع اعلام کرده واریز کرده تا تمدید گواهینامه ایزو برایشان انجام شود. نحوه ارسال تمدید گواهینامه ایزو به متقاضی توسط سایت بوده که مراجع نام مجموعه متقاضی و گواهینامه های دریافتی را در سایت خود درج کرده و متقاضی با مراجعه به سایت مورد نظر میتواند رجیستری گواهینامه های خود را جستجو نماید.

درخواست تمدید برای ایزوهای معروف

تمدید اعتبار گواهینامه ایزو برای انواع ایزوهایی همچون ISO9001 ، ISO14001 ، ISO45001 ، HSE-MS این سه نوع گواهینامه کنار هم بازدهی بالایی داشته و شرکتها با این سه نوع گواهینامه ضعفهای شرکت خود را برطرف کرده و برای اکثر شرکتها تمدید این سه استاندارد الزامی میباشد سه استاندارد نام برده کنار هم را سیستم مدیریت یکپارچه IMS را ایجاد میکند. تمدید اعتبار ایزو برای صادرات زعفران ، تولید انواع مواد خوراکی ، تولید مواد شیمیایی، تولید مواد صنعتی، و دیگر موارد که جهت تمدید گواهینامه ایزو متقاضیان میتوانند انجام دهند. مشتریانی که تمدید گواهینامه ایزو را تمایل دارند انجام دهند حتما بدنبال مراجع ذیصلاح تمدید گواهینامه ایزو باشند که با مراجع معتبر تمدید گواهینامه های ایزو را انجام دهند.

مراحل انجام نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو

تمدید گواهینامه ایزو برای مراجع به دو صورت خواهد بود یا بصورت سالیانه انجام می شود و یا به صورت صدور سه ساله تمدید گواهینامه ایزو را انجام می دهند. در تمدید بصورت سه ساله وقتی صدور گواهینامه ایزو انجام شد هزینه تمدید گواهینامه ایزو به همراه صدور از مشتری دریافت خواهد شد و تمدید در مدرک ایزو بصورت سه ساله درج می شود. در مرحله ایی که تمدید گواهینامه  ایزو انجام شد مرجع میتواند کارشناس را برای ارائه خدمات ایزو به شرکت متقاضی اعزام نماید تا اگر متقاضی نیاز به اطلاعات در مورد تمدید ممیزی مراقبتی را دارد از کارشناس مربوطه راهنمایی لازم را بگیرد.

مراجع تحت اعتبار IAF که تمدید ایزو را انجام میدهند میتوان به کشور آلمان DAKKS ، کشور سوئیس SAS ،کشورآمریکا ، استرالیا ، فرانسه ، ایتالیا ، نروژ ، و حتی کشور ایران نام برد. این مراجع از نظر سطح اعتبار از درجه بالایی برخوردار بوده و از نظر اعتبار گواهینامه ایزو در سطح بالایی از کشورهای دیگر قرار دارند. مقابله با این مراجع قدر سخت بوده و اگر کشورهای دیگر بخواهند به سطح این کشورها از نظر گواهینامه ایزو برسند بدلیل اینکه سخت گیری صدور و تمدید گواهینامه ایزو بسیار زیاد می باشد نمیتوانند در بازار کار با این مراجع قدر رقابت نمایند. این مراجع تمدید در کل جهان شناخته شده هستند و برای رقابت باید تلاش بسیار نمود. همچنین هزینه این مراجع هم بسیار گران میباشد.

One Response

  1. مگه اعتبار گواهینامه های ایزو سه ساله نیست و روی گواهینامه ها سه سال درج نمیشه پس چرا باید هر سال تمدید بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینکهای مفید و مرتبط