اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

HSE

رشته HSE
5/5 - (1 امتیاز)

 

HSE

HSE و مفهوم آن و اینکه HSE چیست سوال بسیاری از کاربران و متقاضیان این گواهی می باشد. اچ اس ای تنها یک واژه نیست بلکه یک فرهنگ است.

HSE چیست؟

HSE مخفف کلمه سه کلمه Health و Safety و Environmental می باشد. Health به‌معنای بهداشت و Safety به‌معنای ایمنی و Environmental به‌معنای محیط زیست می باشد. هرگاه سه اصطلاح بهداشت، ایمنی و محیط زیست مطرح گردد متعاقبا نام سیستم یا نظام هم مطرح می گردد.

فعالیت های حوزه های سلامت، ایمنی و محیط زیست جهت صیانت از یکی از ارکان تولید می باشند. سلامت درجهت صیانت ازسرمایه های انسانی و نتیجتا سرمایه های مالی، ایمنی درجهت صیانت ازسرمایه های انسانی و مالی و محیط زیست درجهت صیانت ازسرمایه های زیست محیطی و لذا ماهیت هرسه، حفاظت ازسیستم کار است.

همچنین تجربه فعالیت های انفرادی این سه تخصص درمحیط های کار بالاخص در صنعت و تولید نشان داد. که درموارد بسیاری این سه حوزه دارای همپوشانی میباشند. و به‌دنبال اهداف مشترک یا منافع مشترک هستند که‌این وضعیت باعث دوباره کاری ها و عدم هماهنگی ها، تضادها و اتلاف در‌منابع می گردد. به این دلیل این سه حوزه رابه صورت یک فعالیت یکپارچه قلمداد می کنند.

ازطرفی نگرش سیستماتیک به‌ فعالیت اجزا سیستم های تولید و سازمان دهی فعالیت ها باهدف بهینه سازی عملکرد، صرفه جویی درمنابع و حرکت برنامه ریزی شده و همچنین همسویی باسیستم های ارزیابی مدیریت ایمنی و بهداشت و فعالیت های زیست محیطی ازدیگر عوامل این امر می باشد.

لذا به‌دلایل مذکور درسیر تکاملی این موضوعات درطول دهه 1990، فعالیت های این سه حوزه درقالب برنامه اچ اس ای تلفیق و تحت سیستم مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست HSE-MS ساماندهی گردید.

سیستم مدیریت HSE چیست؟

نظام HSE یا سیستم مدیریت اچ اس ای ( بانام لاتین HSE-MS ) سیستمی برای طراحی و مستند سازی و اجرای الزامات مدل اچ اس ای هست.

هزینه برای HSE درگذشته ها امری بیهوده بوده و سازمان ها و مراکز آن را اتلاف سرمایه می دانستند اما باگذشت زمان به صاحبان سرمایه اثبات شد که‌استقرار سیستم مدیریت HSE چند برابر هزینه مصرفی خود راتامین می کند. چراکه بااستقرار نظام اچ اس ای خسارات بهاموال و نیروی انسانی کاهش می یابد. ازطرفی ضربه ای که خسارات به‌محیط و نیروی انسانی به‌اعتبار سازمان وارد می اورد رانباید از نظر دور داشت. درحقیقت با استقرار اچ اس ای و وجهه سازمان بهبود می یابد و به‌این ترتیب صرف داشتن مدرک HSE صورت تبلیغاتی خواهد داشت.

بنابراین آنچه HSE با گذشت زمان برای سازمان فراهم می آورد بهبود عملکرد، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت پرسنل، کاهش صدمات و خسارات و به دنبال آن کاهش هزینه های مرتبط و در نهایت حفظ محیط زیست است.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران باسالها تجربه در زمینه اخذ و استقرار سیستم های مدیریتی و انواع گواهینامه هااز جمله گواهینامه HSE رسالت خود رامشاوره به متقاضیان محترم دراین حوزه می داند. برای کسب اطلاعات بیشتر درزمینه استقرار سیستم های مدیریتی و انواع گواهینامه ها ازجمله گواهینامه اچ اس ای با ما درارتباط باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. HSE و مفهوم آن و اینکه HSE چیست سوال بسیاری از کاربران و متقاضیان این گواهی می باشد. گواهینامه HSE تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و محیط زیست برای شرکتهای پیمانکاری بخصوص بسیار مهم هست و با HSE اداره کار کاملا متفاوت هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط